Uçak Bileti

Uygun fiyata yurt dışı uçuş bileti bulmak sizin için hiç zor değil. Çünkü sizin Pazarama Tatil gibi bir seyahat danışmanınız var.

Dünyanın herhangi bir noktasına; Avrupa, Asya, Amerika, Avrupa ya da Ortadoğu’da herhangi bir ülkeye gitmek isteyen herkes Pazarama Tatil’e giriyor, ekonomik bir seyahat planlamasının keyfini çıkarıyor.

Türk Hava Yolları, Sun Express, Onur Air, Anadolu Jet gibi havayolu firmalarının yanı sıra Lufthansa, KLM Royal, Dutch Airlines başta olmak üzere onlarca yurt dışı havayolu firmasıyla da anlaşması bulunan Pazarama Tatil, uygun fiyata uçak bileti bulmak isteyenlerin vazgeçilmez seyahat danışmanı.

Popüler rotalar için uygun bilet seçeneklerine Pazarama Tatil sayesinde kolayca ulaşabilirsiniz.

YURT DIŞI UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Yurt dışı uçak biletlerinin yurt içi uçak biletlerine nazaran biraz daha pahalı olduğu bir gerçek. Bunun için erken rezervasyon her zaman önereceğimiz ilk seyahat tüyosu. Yurt dışına son dakika ucuz bilet bulma ihtimaliniz, yok denecek kadar az.

Yurt dışı bilet fiyatları gidilecek ülkeye ve döneme göre değişiklik gösterir. Örneğin Almanya ve Amerika’ya gitmek içinUYGUN ay Şubat iken, İspanya’ya ocak ayında gitmek, İngiltere ve Tayland’a ise mayıs ayında gitmek daha avantajlı oluyor.

Özellikle yoğun talep gören yurt dışı rotaları için; yani örneğin İstanbul Bakü uçak bileti alacaksanız erken rezervasyon avantajlarından faydalanmanızı tavsiye ederiz.

En ucuz yurt dışı uçak biletini nasıl alabilirim?

Yurt dışına giderken uygun fiyatlı bileti bulabilmek için, seyahat etmeyi planladığınız tarihten ortalama 27 hafta önce uçuşlara bakmaya başlamanızı tavsiye ederiz. Seyahat tarihiniz önceden belliyse bu sizin kolay olacaktır.

Ülkece, erken rezervasyon alışkanlığı yerleşmiş bir çoğunluğa sahip olmasak da mümkün olduğunca erkenden bilet rezervasyonu yaptırmanın ne kadar avantajlı olduğunu hepimiz deneyimleyerek her geçen gün daha da iyi öğreniyoruz. Birçok havayolu firması, normal bilet fiyatlarının üçte birinden de daha az fiyatlara uçuş fırsatı sunan kampanyalarının duyurularını neredeyse 1 yıl öncesinden duyuruyor. Hal böyleyken; ucuza yurt dışı bileti bulmak artık o kadar da zor değil.

Bir de şöyle ifade edelim… Yurt dışı uçuşlarında ortalama 170 gün önce fiyatların en düşük seviyeye indiğini bilmek belki sizi erken rezervasyon konusunda motive eder. Örneğin turistik gezilerin yanında, pek çok iş toplantısı ve fuara da ev sahipliği yapan Almanya şehirleri ziyaretlerinizde, tarihi belli planlarınız için Almanya uçak bileti rezervasyonunuzu mümkün olduğunca erken yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Yurt dışı uçak bileti ne zaman alınmalıdır?

Haziran, Temmuz, ağustos ayları bilet satışlarının yoğun olduğu dönemler olduğu için bu dönemler dışında kalan zamanlarda, yani düşük sezonlarda bilet bakmanız ucuz uçak uçuşları bulmanızı kolaylaştıracaktır. Bilhassa Mayıs ve Eylül aylarının, uygun fiyata yurt dışı uçuşları bulabileceğiniz aylar olduğunu söyleyebiliriz.

“Yurt dışı uçak bileti almak içinUYGUN gün hangisi?” diye soracak olursanız da, cevabın pazar günü olduğunu söyleyebiliriz. Araştırmalar, yurt dışı ekonomik biletler için ikinci sırada cumartesi gününün, üçüncü sırada ise çarşamba gününün olduğunu gösteriyor. En pahalı gün ise, hafta sonu için yapılan yoğun seyahatlerden ötürü cuma günü.

Eğer seyahatiniz buna müsaade ediyorsa, yurt dışı uçuşlarınız için gidiş dönüş günlerinin hafta içi olmasına dikkat etmenizde fayda var. Gideceğiniz yerde 1 haftadan az kalacaksanız ve gidiş dönüş uçuş bileti alıyorsanız, gideceğiniz yerde az 1 cumartesi günü geçirmeniz de uygun bilet bulmaya giden yolda önemli tüyolardan biri.

Buna örnek olarak hafta sonları çokça turistin ziyaret ettiği Ukrayna şehirlerini örnek verebiliriz. Ekonomik bir uçuş için gidiş veya dönüş uçuşlarınızı cumartesi gününe denk getirerek alacağınız bir Ukrayna uçak bileti sezonun da izin verdiği koşullarda diğer günlere kıyasla daha ucuz olacaktır.

Yurt dışı uçuşlarda dikkat edilmesi gerekenler

Yurt dışına seyahat etmek isteyenler için öncelikle vermemiz gereken bilgi; Ukrayna, Gürcistan ve Kıbrıs dışındaki ülkelere gitmek için pasaport sahibi olunması gerektiği. Bu 3 ülke için ise nüfus cüzdanınızın yanınızda olması yeterli. Ehliyetinizle bu ülkelere seyahat edemeyeceğinizi hatırlatmamızda fayda var.

Pasaport sahibi olmak da yurt dışına gitmek için yeterli değil. Pasaportu olanların da dikkat etmesi gereken hususlar var. Mesela seyahat tarihinizin bitiş süresi itibariyle pasaport geçerlilik sürenizin dolmasına 6 ay daha kalması şart. Pasaportunuzda en az 2 sayfanın boş olması gerektiğini de hatırlatalım. Seyahat etmeyi düşündüğünüz ülkeye bilet almadan önce, gideceğiniz ülkenin vize işlem süreçlerini detaylıca öğrenmenizde fayda var. Bu detayları bileti satın almadan önce öğrenirseniz, vize konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamanız durumunda biletinizin yanma ihtimalini ortadan kaldırmış olursunuz.

Gideceğiniz ülkede farklı döviz kurlarıyla zarara uğramamanız açısından, döviz işlemlerinizi Türkiye’de yapmanızı tavsiye ederiz. Dolar, yurt dışında daha çok kullanılan para birimi olduğu için, kullanacağınız kadar miktarı Türkiye’de dolara çevirip gideceğiniz ülkede dolar üzerinden o ülkenin para birimine çevirmek de bir seçenek. Gideceğiniz birçok ülkede, o ülkenin para birimi yerine dolar kullanarak da alışveriş yapmanız mümkün. Yalnızca Küba özelinde; yanınızda Euro bulundurmanızda fayda var. Amerikan ambargosu nedeniyle Küba’da dolar kullanamazsınız.

Yurt içi uçuşlarına nazaran yurt dışı uçuşlarında kontroller ve işlemler daha detaylı olduğundan, yurt dışına gideceğiniz zaman normalden daha erken bir saatte (en az 2 saat öncesinde) havalimanında olmanızı tavsiye ederiz. Yurt dışına bayramda, tatillerde ya da uçuşların yoğun odluğu zamanlarda gidecekseniz 2 saatten de önce havaalanında olmalısınız.

Yine aynı yoğunluk sebebiyle, yurt dışı uçuşlarınızda online check-in yaptırmanız, havaalanı içinde zamandan kazanmanıza yardımcı olacaktır. Check-in kuyruklarında zaman kaybetmemenin rahatlığı için online check-in tavsiye ederiz. Online check-in işlemlerinizi, PNR kodunuzu ve kişisel bilgilerinizi kullanarak Pazarama Tatil üzerinden yapabilirsiniz.

Yurt dışı uçak bileti 2022 indirimleri ve kampanyaları

Dünyada yüzlerce uçuş rotası için Pazarama Tatil’den dilediğiniz noktayaUYGUN fiyatlı biletlere ulaşabilirsiniz. Promosyonlu biletlerle daha ekonomik fiyatlara seyahat etmek için Pazarama Tatil kullanıcılarına özel düzenlenen kampanyalardan yararlanarak avantajlı seyahatin keyfini sürebilirsiniz. Güncel kampanyalardan haberdar olmak ve fiyat avantajını yakalamak için takipte kalın.