Uçak Bileti

Türkiye; üç tarafı denizle kaplı ve her bir köşesi görülmeye değer bir ülke. Tarihi, turistik ve kültürel güzellikleriyle her bir şehri ayrı değerli. Bugüne dek korunmuş binlerce yıllık tarihi eserleriyle, farklı medeniyetlere ait değerleriyle, yörelere özgü mükemmel lezzetleriyle, muhteşem sahilleriyle, masmavi denizleri ve yemyeşil doğasıyla gerçek bir hazine.

İş ya da tatil amacıyla yapacağınız seyahatleriniz için yurt içi ucuz bilet fırsatlarına uzak kalmayın. Pazarama Tatil ileUYGUN uçuş fırsatlarını keşfedin.

Yurt içi uçuşlarınız için Pazarama Tatil üzerinden dilediğiniz uçak seferini sorgulayabilir, online uçak bileti satın alabilir, online check-in yapabilir, bilet değişikliği ya da iadesi yapabilirsiniz.

YURT İÇİ UÇAK BİLETİ FİYATLARI

En uygun yurt içi biletini bulabilmeniz için hizmet veren, hızlı ve kolay çözüm yolları sunan bir seyahat sitesi olan Pazarama Tatil’in, ekonomik bir seyahat için size birtakım önerileri olacak.

Öncelikle şunu söyleyelim: Erken rezervasyon bütçenizi kurtarır. Seyahat etmeyi planladığınız tarihlerden haftalar önce bilet araştırmanızı yapmanız, fiyatlar konusunda avantajlı olmanız demektir. Örneğin, yolcu yoğunluğu yüksek olan rotalardan biri olan İstanbul uçak bileti arayışlarınızda erken davranırsanız kârlı çıkarsınız.

Ayrıca THY ve Pegasus’un yurt içi uçuşlarına özel düzenledikleri dönemsel kampanyaları takip etmenizde de fayda var.

YURT İÇİ UCUZ UÇAK BİLETLERİ

Aynı anda birçok farklı havayolu şirketinin sitesinden bilet arayan, lokasyonlara göre fiyat haritaları, e-postayla ücret uyarıları gibi yararlı hizmetler sunan Pazarama Tatil sayesinde yurt içi için bütçenize uygun bir bilet bulmanız çok kolay.

İzmir, Antalya, Bodrum gibi yaz tatili için uygun olan bölgelerde bir önceki sezondan rezervasyonunuzu tamamlarsanız aktif sezonda satın alacağınız biletten çok daha ucuz seçeneklerden faydalanabilirsiniz. Örneğin, yurt içi ve yurt dışı turistlerce revaçta olan İzmir uçak bileti için en doğru satın alım dönemi Ocak, Şubat ve Mart aylarıdır.

Türkiye’nin diğer şehirlerindeki güzellikleri de keşfetmek isterseniz Pazarama Tatil yanınızda.

Örneğin daha ekonomik uçuş seçenekleriyle bir deniz tatili yapmak için Balıkesir, yeşiller içinde temiz nefesler alarak bir tatil yapmak istiyorsanız Ordu, Rize, Trabzon gibi Karadeniz şehirleri, tarihe ve kültüre doymak istiyorsanız Mardin uçuşlarına göz atabilirsiniz.

Bütçenizi sarsmayacak biletler için en önemli tüyolarından biri de mevsimi ve dönemi hesaba katarak plan yapmak. Örneğin Uludağ’da kayak tatili yapmak istiyorsanız, kışın en yoğun turizmin olduğu aylar yerine mart ayında Bursa’ya seyahat etmeyi planlayabilirsiniz. Uygun bütçeli bir yaz tatili için de aynı şekilde yoğun sezona bilet almak yerine, Mayıs ya da Eylül aylarını tercih ederek uygun fırsatlarla tatil yapabilirsiniz. Bunların dışında, çevresindeki diğer illerde havalimanı bulunmayan büyük şehirler, yoğun dönemlerde bu küçük şehirlerden yolcu kabul ettiğinden bilet fiyatlarında artış gözlemlenebilir. Mesela Ankara’yı buna örnek bir merkez olarak değerlendirebilirsiniz. Dolayısıyla Ankara uçak bileti için de erken rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Yurt içi uçak bileti ne zaman alınmalı?

Uygun fiyata yurt içi bileti bulmak için erken rezervasyon şart. Bilet arayışınızı en az 3 ay önceden başlatmanız,UYGUN fırsatları bulma şansınızı tahmininizden de çok artıracaktır. Bizden söylemesi… Son dakika alınan biletler, bütçenizi üzeceğinden bu uyarıyı yapmamızda fayda var.

Ocak-Şubat aylarının yurt içi bilet fiyatları konusunda daha düşük seçenekler bulabileceğiniz aylar olduğu gibi bir genelleme yaparak bu dönemlerdeki erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmamanızı tavsiye edebiliriz. Bu aylar, turizm sezonunun çoğu yerde bittiği aylar olduğu için havayolu şirketlerinin talebi artırmak adına kampanyalar düzenlediği bu dönemlerde bilet satın almak sizin için daha ekonomik olacaktır.

Seyahat etmeyi planladığınız tarihten 4-10 hafta önce uçuşları araştırmak da yurt içi ucuz bilet fırsatlarından faydalanabilmeniz konusunda şansınızı artıracaktır.

Salı, çarşamba ve cumartesi günleri uygun fiyata bilet almak için ideal günlerdir diyebiliriz. Bugünlerde seyahat etmeyi tercih eden yolcu sayısı diğer günlere nazaran daha az olduğu için bilet fiyatları da daha uygundur.

Pazarama Tatil’den size özel bir tüyo daha: Sabahın erken saatlerindeki uçuşlar ve gece uçuşları günün diğer saatlerine göre daha uygun fiyatlı olacaktır.

En uygun yurt içi uçak bileti nasıl alınır?

Uçak yolculuğunun diğer yolculuk seçeneklerine göre biraz daha pahalı olduğu malum. Fakat ucuz bilet bulmak o kadar da zor değil. Birtakım tüyolara dikkat ederek ve alternatif yöntemler deneyerek siz de yurt içi uçuşlarınız için uygun fiyata bilet bulabilirsiniz.

Hemen en bilinen tüyo ile başlayalım. Seyahat tarihlerinizin esnek olması, ucuz bilet bulma ihtimalinizi her zaman artıracaktır.

Bunun dışında; gitmek istediğiniz yerdeki havalimanı yerine, gideceğiniz yerin yakınındaki havalimanlarından birine uçuş bakmak da uygun uçak bileti bulma konusunda yardımcı olabilir.

Gidiş-dönüş bilet yerine gidiş için ayrı, dönüş için ayrı bilet bakmak da yurt içi uçuşlarınızdaUYGUN fırsatı yakalamanız için önereceğimiz diğer yollardan biri. Çünkü gidiş tarihinizde bir havayolu firmasıUYGUN uçuşu sunarken dönüş tarihinizde uygun uçuş sunan havayolu firması başka bir firma olabilir.

İyi bir uçuş fırsatı yakaladığınızda hemen rezervasyonunuzu yaptırmanızda fayda var.

Yola çıkacağınız şehrin ve gideceğiniz yerin birden fazla havalimanı varsa her birinin fiyatlarının farklılık göstereceğini de hatırlatalım.

Örneğin İstanbul içindeki 2 havaalanını kıyaslayacak olursak; İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan alınacak biletler, İstanbul Yeni Havalimanı’ndan alınacak uçak biletlerine göre her zaman daha uygun fiyatlıdır.

Yurt içinde ekonomik bir seyahat için arama yaparken aklınızda bulunması açısından; Pegasus Havayolları, SunExpress, Anadolu Jet gibi nispeten düşük maliyetli havayolu şirketlerini arama odağınıza almanızda fayda var.