Business Class Nedir

 

Business Class, birçok ticari havayolu firmasında (ve demiryolu hatlarında da) bulunan özel bir seyahat sınıfına verilen özel isimdir. Daha detaylı bir anlatımla Business Class, havayolu firmalarının belirli uçuşlarında, kendilerini ayrıcalıklı hissetmek isteyen yolculara özel bir seyahat deneyimi sunmak için ayrılan alan ve bu alanda sunulan hizmetler bütününe denir.

Business Class özellikleri nelerdir?

Business Class seyahat sınıfı; yiyecek, içecek, yer hizmeti ve daha birçok hizmetin kalitesi açısından diğer seyahat sınıflarından ayrılır.

Havayolu firmalarının hepsi, yolcularına unutamayacakları bir uçuş deneyimi yaşatmak ve onlar için vazgeçilmez olmak isterler. Her yolcunun ortak hakkı olan konfor, güven ve kaliteli hizmetin bir tık ötesine geçmek gerekirse, Business Class ayrıcalığıyla seyahat etmek isteyen yolcuları çok daha özel hizmetlerin beklediği de bir gerçek. Elbette farklı bir fiyat tarifesiyle…

Normalden daha fazla ücret ödeyerek ayrıcalıklı seyahat etmeyi tercih eden yolcuların; havaalanına girdikleri andan yolculuklarının sonlandığı ana kadar aldıkları hizmetlerin bütünü Business Class çatısı altında değerlendirilir. Business Class yolcularına sunulan özel ikramlar ve yolculuk boyunca ayrıcalıklı hissettiren hizmetler, kaliteli bir uçuş deneyiminin en pırıltılı kısımları.

Business Class deneyiminin en önemli kısmı ise şüphesiz ki uçakların ayrıcalıklı yolcular için ayrılmış özel bölümünde seyahat etmektir. Uçuş süresi boyunca yalnızca kendilerine hizmet eden bir kabin görevlisinin olması da Business Class yolcularının kendilerini ayrıcalıklı hissettiği bir kalite ve konfor bütününün parçasıdır.

Business Class yolcusuysanız herhangi bir talebinizi tekrarlamanıza gerek kalmaz. Hatta bazen talep etmediğiniz ama yolculuğunuzu konforlu kılan ekstra sürprizlerle de karşılaşabilirsiniz.

Farklı fiyat tarifeleriyle satın alabileceğiniz bir Business Class uçak bileti, hem havaalanında hem de uçakta özel ve kaliteli hizmetlere açılan kapınız olacaktır.

Bilhassa okyanus aşırı uçuşlar için alınan Business Class biletleri, bagaj hakkının esnekliği, havaalanında sıra beklememek ve özel kapılardan geçerek uçağa ulaşmak gibi konforlu seçenekleri de beraberinde getirir.

Business Class hizmetleri nelerdir?

Daha fazla bagaj hakkı

Business Class ile seyahat ettiğinizde, diğer seyahat sınıflarına kıyasla daha fazla bagaj hakkına sahip olabilir, yolculuğunuz sona erdiğinde “ öncelikli” etiketi sayesinde bagajınızı diğer yolculardan daha önce teslim alabilirsiniz.

Daha fazla mil

Business Class uçak biletleri, diğer yolcu sınıflarına göre daha fazla mil kazandırır.

Ayrıcalıklı check-in

Business Class yolcuları, havaalanındaki özel kontuarlar sayesinde sıra beklemeden check-in işlemlerini gerçekleştirmenin konforunu yaşarlar.

Özel bekleme salonları

Business Class yolcularının kendilerini özel hissetmeleri için gereken her şey, özel lounge salonlarında mevcut. Uçuşlarını bu özel lounge salonlarında bekleyen Business Class yolcuları, yiyecek ve içeceklerin tadına bakabilir, konforlu koltuklarda dinlenirken internet hizmetinden faydalanabilirler.

Özel ikramlar

Uçağın kendilerine ayrılmış özel bölümünde yerlerini alan Business Class yolcuları, yalnızca kendilerine hizmet vermek için orada bulunan kabin görevlilerinin ikramlarıyla yolculuklarına başlarlar. Hiçbir taleplerini tekrar etmemenin ayrıcalığını yaşarlar.

Uçuş sürelerine göre belirlenen öğünler için hazırlanmış çok özel lezzetler arasında tercih yapma hakkını kullanırlar. Dünyanın en yetenekli şeflerinin oluşturduğu özel menüler sayesince lezzetli ve konforlu bir yolculuğun tadını çıkarırlar.

Business Class Eğlence & Business Class Keyif

Bilhassa uzun süren uçuşlarda vaktin nasıl geçtiğini anlamamak da Business Class yolcularına sunulan hizmet paketinin önemli bir parçası. Filmler, diziler, müzikler, belgeseller, haber kanalları, çocuk programları, sesli kitap kanalı gibi seçeneklerinden dilediğinizi seçerek yolculuğunuza keyif katabilirsiniz. Kısa mesaj ve e-posta gönderebilmek ve yanıt alabilmek de Business Class yolcularının ayrıcalıklarından.

Bu sayede herhangi bir işinizi aksatmadan ya da sevdiklerinizle iletişiminiz kesilmeden yolculuk yapma ayrıcalığıyla seyahat edebilirsiniz.