2023 Resmi Tatil Günleri Nelerdir ?

 

Birbirinden eğlenceli ve rengarenk geçen 2023 resmi tatilleri, kampanyalarıyla beraber geliyor. Sizler için en uygun fırsatları değerlendirip tatil günleri arasından tercihinizi yapmaya hazır mısınız? Okullar ne zaman kapanıyor? Sömestr tatili ne zaman? Bayram tatili kaç gün? diye merak ediyorsanız içeriği okumaya devam edebilirsiniz. 

Yıl içerisinde sürekli çalışma temposundan kurtulabilmek, aileniz ve kendiniz için zaman yaratabileceğiniz en uygun günler, resmi tatil günleridir diyebiliriz. 2023 resmi tatillerinde günübirlik gidilebilecek uygun otellerin yanı sıra, birkaç gün süren bayram tatilleri, ara tatiller için de oldukça avantajlı otelleri bulabilirsiniz. Resmi tatilleri daha eğlenceli hale getirmek için erken rezervasyon imkanlarından faydalanabilirsiniz. Misafir odaklı otellerin sınırsız, kaliteli ve uygun hizmetleri sayesinde harika bir tatil keyfi sürdürebilirsiniz.

 

2023 Resmi Tatil Günleri

Her yıl çoğu kişinin genellikle aklına ilk gelen şeylerden biri, resmi ve dini tatillerin ne zaman olduğu oluyor. Çünkü bir gün dahi olsa o güne birçok aktivite sığdırabilmek, günübirlik bile olsa ruhen ve bedenen dinlendirmek veya yeni yerler keşfetmek için oldukça avantajlı fırsatlar sunuyor olabilir. Özellikle süresi uzun tatiller, bayram tatilleri ve ara tatiller gibi tatilleri en güzel şekilde değerlendirebilmek için uygun fiyatlı uçak biletleri alabilir, birbirinden güzel otellerde erken rezervasyon imkanlarından faydalanabilirsiniz. Eğer aklınızda küçük bir kaçamak yapma fikri varsa hemen bütçenize uygun olan otelleri araştırabilir ve rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.

Yılbaşı

Koca bir yılı, iyisi ve kötüsüyle geride bırakıp yepyeni hayallere ve umutlara yolculuk yapacağınız yeni yıla girişinizi, unutulmaz yılbaşı eğlencesi ve tatil ile taçlandırabilirsiniz. Şık otellerde yapılan yılbaşı partileri ile yeni yıla eğlenerek girebilirsiniz. Şayet yılbaşını yılın yorgunluğu atmak için sadece sessiz ve dinlenerek geçirmek istiyorsanız sizlere uygun butik otellerde erken rezervasyon fırsatları ile hayalini kurduğunuz bol dinlenmeli tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Sadece doğayla iç içe olmayı isteyenler için de birçok alternatif sunan otellerde yeşillikler içerisinde yeni yılın ilk sabahına huzurla başlayabilirsiniz.

Peki yılbaşı tatili ne zaman? 1 Ocak 2023 Pazar Gününe denk gelen yılbaşı tatili için eğlenceli planlar yapabilirsiniz. Yılın ilk resmi tatili hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle yapacağınız tatil planınızı bu bilgiyi göz önünde bulundurarak yapabilirsiniz. 

Yılbaşını deniz manzaralı bir otelde eşiniz veya ailenizle geçirmek istiyorsanız bütçenize uygun otellerden yerinizi ayırabilirsiniz. Eşsiz manzarada eşliğinde akşam yemeğinizi yiyip yeni yılı karşılayabilir ve yılın tüm yorgunluğu atmak isteyeceğiniz konfor odaklı otellerde mükemmel bir yılbaşı tatili yapabilirsiniz. Otellerde bulunan masaj ve sauna salonlarında tüm stresinizi atabilirsiniz. Kapalı yüzme havuzlarında yaza olan özleminizi bir nebze dahi olsa giderebilirsiniz. Eğer kış mevsiminin bembeyaz örtüsünü sevenlerden iseniz, kış turizmi ile meşhur olan kayak merkezlerindeki mevcut otellerden yerinizi ayırabilirsiniz.

31 Aralık 2023 Resmi Tatil mi?

Çoğu insanın kafasını karıştıran, muallakta bırakan bir soru olan ‘31 Aralık resmi tatil mi?’ sorusuna yanıt bulmak istiyor olabilirsiniz. Çünkü yapılacak olan tatil planlarında her günün her saatin hesaplaması yapılırken ayarlanacak oteller, gidilecek yerler bu zaman dilimine sığdırılıyor. 

Resmi tatiller kanuna bakıldığında 31 Aralık 2023 resmi tatil olarak görünmüyor. Yılın son pazar gününe denk gelen 31 Aralık 2023 için cuma gününden planınızı yapabilirsiniz. 3 gün sürecek bir tatil planıyla sizlere uygun ve kaliteli otellerde yer ayırabilirsiniz.

Ramazan Bayramı

Müslümanların her yıl, yılın belli aylarında 30 günlük tutulan orucun bittiğini kutlamak amacıyla, 3 gün süren Ramazan Bayramını fırsata çevirip tatil planı yapmak sizler için avantajlı olabilir. Ramazan bayramı, 2023 yılında 20 Nisan Perşembe günün Arefe günü ile yarım günlük bir resmi tatilin başlaması ve 23 Nisan Pazar gününe kadar sürecek 3,5 günlük bir resmi tatil bulunuyor. Eğer bir tatil planı yapmak istiyorsanız bayram tatilleri sizler için güzelliklerle dolu bir tatil imkanı sağlayabilir. İstediğiniz her yere gidebilme şansınız oluşurken, muhteşem otellerde yapacağınız erken rezervasyonlar sayesinde unutulmaz bir tatil yapabilirsiniz.

Arefe Günü Ne Zaman?

Arefe günü, islam alemi niçin bayramı müjdeleyen gün olarak tanımlanabilir. 

‘2023 Arefe günü ne zaman?’ diye bakıldığında tarih 20 Nisan 2023’e gün olarak ise perşembe gününe denk geliyor. Beklenen bayram tatilinin başladığını sinyalini veriyor. Eğer bir plan yapmadıysanız hala vakit varken erkenden yapılacaklar listesini oluşturup kendinize uygun tatil planını yapabilir, en uygun otellerde yerinizi ayırtabilirsiniz.

2023 Ramazan Bayramı Ne Zaman?

Takvimlerde belirlenen ve işaretlenen ‘2023 Ramazan Bayramı ne zaman?’ sorusuna cevap olarak belirlenen tarih 21 Nisan Cuma günü olurken, Ramazan Bayramı’nın birinci günü olarak geçiyor. 3 gün sürecek olan Ramazan Bayramı, kısa süreli olacağından tatil planınızı bu günler içerisinde ayarlayabilirsiniz. Şayet aklınızda daha uzun süreli bir tatil planı yapmak varsa alacağınız ek izinlerle beraber bu süreyi uzatabilirsiniz. Nisan ayının biraz soğuk olma olasılığı yüksek ihtimaller dahilinde olduğundan mevsim şartlarına uygun otellerde yerinizi ayırtabilirsiniz. Uygun fiyatlı otellerdeki fırsatları yakalayabilir ve Ramazan Bayramı otelleri arasından istediğiniz seçimi yapabilirsiniz.

Ramazan Bayramı Hangi Gün?

2023 Ramazan Bayramı hangi gün diye araştırıldığında karşınıza çıkan tarih başlangıç günü 21 Nisan Cuma olurken, bitiş tarihi olarak 23 Nisan Pazar günü olduğunu öğrenebilirsiniz.

Ramazan Bayramı tatili arefe günü olan 20 Nisan'da başlıyor. Bayram tatilinin günleri hafta sonuna denk geldiği ve kısa süreli olduğundan dolayı tatil planınızı bu tarihlere göre ayarlayabilirsiniz. Bu günlerin sizlere az geldiğini düşünüyorsanız izin günlerinizi uzatıp daha keyifli bir tatil ayarlayabilirsiniz. Yapacağınız planları erken tarihlerde belirleyip otellerin kaçırılmayacak fırsatlarından faydalanabilirsiniz. 

Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün?

Bayramlar, denk geldikleri günler sayesinde bir haftayı geçen tatil süreleri ile günleri şenlendiriyor. 2023 tarihinde ‘Ramazan Bayramı tatili kaç gün?’ sorusuna yanıt olarak belirlenen, arefe günüyle beraber 3.5 günlük bir tatilin olduğu görülüyor. Kimine göre kısa olabilirken kimi için ideal olan bu 3,5 günlük tatili değerlendirebileceğiniz ve güzel günler sığdırabileceğiniz muhteşem bir tatil planı yapabilirsiniz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış tarihi olarak bilinen bu günü Mustafa Kemal Atatürk, tüm çocuklara armağan ettiğinden beri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanmaya devam ediyor. Ülkemizde 23 Nisan, okullarda ve bütün kurumlarda birlik ve beraberlik içerisinde şenliklerle kutlanıyor.

23 Nisan 2023 Resmi Tatil mi?

Bu yıl, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan 2023 pazar gününde kutlanıyor. ‘23 Nisan 2023 resmi tatil mi?’ diye merak edenler için, ülkemizde 23 Nisan resmi tatil olarak kabul edilirken, tüm resmi kurum ve kuruluşlar, özel sektör ve okullar tatil oluyor. Baharın ve doğanın eşsiz uyanışına şahit olmak için kısa bir kaçamak ile 2 günlük bir tatil yapabilirsiniz. 

İster aileniz, ister dostlarınızla beraber yapacağınız tatil ile dinlenebileceğiniz, eğlenebileceğiniz muhteşem bir gün sizleri bekliyor. Birçok otelin 23 Nisan için özel avantajları ve fırsatları olabiliyor. Bu özel avantajları kaçırmamanız sizlere kolaylık sağlarken, tatilinizi cep yakmayacak hale getirebilirsiniz.

24 Nisan 2023 Resmi Tatil mi?

‘24 Nisan 2023 resmi tatil mi?’ diye düşünenler için açıklanan takvimine göre resmi tatil olarak görünmüyor. 24 Nisan 2023, pazartesi gününe denk gelmekte olup tüm devlet kuruluşlarında ve özel sektörde çalışanlar için mesainin başladığı gün olarak kabul ediliyor.

Emek ve Dayanışma Günü

Uzun yıllardan beri işçinin ve emekçinin bayramı olarak kutlanan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, her yıl ülkemizde birçok etkinliklerle kutlanan bayramlardan biri olma özelliği taşıyor. Dünyanın çoğu ülkelerinde resmi bayram olan kabul edilen bu bayram, bizim ülkemizde de resmi bayram olarak kabul ediliyor.

İşçi Bayramı Hangi Güne Denk Geliyor?

2023 yılında 1 Mayıs İşçi Bayramı, Pazartesi gününe denk geliyor. Aklınızda bir tatil planı varsa ‘İşçi Bayramı hangi güne denk geliyor?’ diye bir araştırma sonucunda pazartesiye denk geldiğini görünce, cuma gününden yola çıkarak 3 günlük bir tatil planı yapabilirsiniz. Yavaş yavaş ısınan havalar ve baharın buram buram kokusuyla beraber mükemmel bir tatil ayarlayabilirsiniz. Rotanızı çizmeden önce sizlere uygun otelleri araştırarak yerinizi erkenden ayırabilirsiniz.

1 Mayıs 2023 Resmi Tatil mi?

2009’a kadar ülkemizde resmi tatil olmayan 1 Mayıs, 27 Nisan 2009’da Resmi Gazete’de yayımlanarak resmi tatil olarak ilan edilmiştir. Daha önceleri tatil olmadığı için ‘1 Mayıs 2023 resmi tatil mi?’ diye sorgulayan birçok kişi olabilir. Dinlenmek ve eğlenmek amaçlı bir planınız varsa şimdiden ayarlayabilir ve tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Mustafa Kemal Atatürk’ün, Samsun’a ayak basması sonrasında ülkemiz adına yaşanan önemli olaylar neticesinde ve kazanılan zaferler ile Atatürk’ün, Türk gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, her yıl coşkuyla kutlanıyor.

18 Mayıs 2023 Resmi Tatil mi?

Milli bayramlarımız arasında olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, bilindiği üzere resmi tatil olarak ilan ediliyor. Ancak ‘18 Mayıs 2023 resmi tatil mi?’ sorgulayanlar için geçmiş yıllarda olduğu gibi 18 Mayıs 2023 resmi tatil olarak kabul edilmiyor.

19 Mayıs 2023 Resmi Tatil mi?

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, 2023 yılının haftanın son günü olan cuma gününe denk geliyor. Çoğu kişinin en sevdiği durumlardan biri olan herhangi bir resmi tatilin cuma günü oluşu akıllarda hemen bir tatil planı oluşmasına neden oluyor. Tabii bu planı düşünürken bir yandan da ‘19 Mayıs 2023 Resmi Tatil mi?’ diye düşünebilirsiniz. Resmi tatillerin belli olduğu günlerden bir olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, ülkemizde coşkuyla kutlanan ve resmi olarak tatil olan bayramlardan biri olarak ön plana çıkıyor. Cuma gününe denk gelen 19 Mayıs’ta hemen bir tatil planı yaparak en uygun otellerde kendinize göre yer ayırabilirsiniz.

Kurban Bayramı

İslam aleminin dini bayramlarından biri olan Kurban Bayramı, müslümanlar için oldukça önemli bir bayram olarak kabul ediliyor. Her yıl, yılın belli günlerinde 4,5 gün süren bu bayram, ülkemizde resmi tatil günlerinden biri oluyor. Arefe günüyle başlayan tatil, denk gelinen günler sayesinde 9 günü bulabilme ihtimali olabiliyor. 2023 yılında Kurban Bayramı 27 Haziran salı Arefe günü olarak belirlenmiş ve 28 Haziran-1 Temmuz arasında kutlanacağı belirlenmiştir. Tatili seven, gezmeyi ve eğlenmeyi sevenler için kaçırılmaz bir fırsata dönen bayram tatillerini dilediğinizce değerlenderebilirsiniz.

2023 Kurban Bayramı Ne Zaman?

‘2023 Kurban Bayramı ne zaman?’ diye merak edenler için haziranın son haftası olan Kurban Bayramı, 27 Haziran salı gününe denk gelen arefe günü ile başlayıp 1 Temmuz cumartesi gününe kadar sürüyor. 4,5 günlük bir tatil sizleri beklerken planlarınızı uzun süreli bir tatile göre ayarlayabilirsiniz. İster yurt içi ister yurt dışında tatilinizi planlayabilirsiniz. Çok geç kalmadan otellerin doluluk oranının yüksek olacağı varsayılarak erken rezervasyon kampanyalarından faydalanıp yerinizi ayırabilirsiniz.

2023 Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün?

Kurban Bayramı, süresi en uzun olan resmi tatillerden biri olarak ön plana çıkıyor. 2023 yılında 4,5 günlük bir bayram tatili sizleri beklerken tüm planınızı bu günlere göre ayarlayabilirsiniz.Tabii bu 4,5 günlük tatilin 9 güne uzayabileceği de ihtimaller dahilinde olabilir. ‘2023 Kurban Bayramı tatili kaç gün?’ olacağını merak ve sabırsızlıkla bekleyenler için şahane bir haber olduğu söylenebilir. Yaz ayının en güzel günleri olan haziran günlerinde deniz, kum, güneş keyfini çıkarabilir ve eğlencenin doruklarına ulaşabilirsiniz. Konfor alanları geniş, hizmet anlayışı müşteri odaklı otellerden erken rezervasyonla aileniz ve sevdiklerinizle bu tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz 2016 yılından bu yana ülkemizde, Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak kutlanılan ve resmi tatil olan 15 Temmuz, 2023’te hafta sonu tatili olan cumartesi gününe denk geliyor. Günübirlik veya bir günlük bir tatille dinlenebilirsiniz.

 15 Temmuz 2023 Resmi Tatil mi?

Hala ‘15 Temmuz resmi tatil mi?’ emin olamayanlar illa ki olabiliyor. Ülkemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak kutlanması ile beraber resmi tatil olarak da ilan edildiği biliniyor. Bir günlük olan bu resmi tatili iş yorgunluğunu üzerinizden atabilmek için yakın şehirlerde sizlere uygun tatil otellerinde dinlenebilirsiniz.

Zafer Bayramı

30 Ağustos 1922’de, Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında kazanılan Büyük Taaruz’u anmak için kutlanılan milli bayramlarımızdan biri olma özelliği taşıyor. Resmi ve ulusal bir bayram olan 30 Ağustos Zafer Bayramı, 2023 yılında çarşamba gününde kutlanacağı biliniyor. Bir günlük tatil olan Zafer Bayramı’nı fırsat haline getirebilir, ek izin alarak sizlere uygun bir kaç günlük bir tatil planı yapabilirsiniz.

30 Ağustos 2023 Resmi Tatil mi?

Zafer Bayramı olarak kutlanılan 30 Ağustos, 2023 yılında ‘30 Ağustos 2023 resmi tatil mi?’ sorusu akıllara gelirken, tüm milli bayramlarda olduğu gibi Zafer Bayramı da resmi tatiller arasında oluyor.

Cumhuriyet Bayramı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet yönetiminin ilan edilmesi üzerine her yıl 29 Ekim, ülkemizde kutlanan milli bayramlardan biri olarak önem taşıyor. Okullarda ve stadyumlarda yapılan şenliklerle coşkuyla kutlanılan milli bayramlar arasında yer alıyor.

2023 yılında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, pazar günü kutlanacağı tarihler arasında yerini alıyor.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Hangi Güne Denk Geliyor?

Coşkuyla kutlanılan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 2023 yılında hafta sonuna denk geliyor. hemen akıllara ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hangi güne denk geliyor?’ sorusu geliyor. 29 Ekim 2023, cumartesi günü olarak takvimlerde yerini almış oluyor.

28 Ekim 2023 Resmi Tatil mi?

29 Ekim’in, pazar gününe denk gelmesi nedeniyle 28 Ekim Cumartesi Günü olarak takvimlerde yerini aldı. Eğer aklınızda ‘28 Ekim 2023 resmi tatil mi?’ diye bir soru varsa ve ona göre bir tatil planı yapmayı düşünüyorsanız, 2023 28 Ekim gününün cumartesiye denk geldiğini bilmenizde fayda olacaktır.

Resmi Tatillerde Nereye Gidilir?

Resmi tatiller, çalışanlar için en büyük fırsatlardan olabiliyor. Çünkü yıl boyunca çalışma temposundan uzaklaşabilmenin en güzel yolu resmi tatiller oluyor. Resmi tatiller sayesinde kısa süreli dahi olsa yalnız veya sevdiklerinizle, istediğiniz tatil planını yapabilirsiniz. İsterseniz tarihi geziler düzenleyerek ülkenin tüm güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Eğer sadece dinlenmek amacıyla bir tatil planı yapmayı düşünüyorsanız doğayla iç içe olan butik otellerde yerinizi ayırabilirsiniz. Bayram tatilleri genelde biraz daha uzun süreli olduğu için deniz olan şehirlerde kumun, güneşin tadını çıkarabileceğiniz lüks otellerde erken rezervasyon imkanlarıyla yerinizi ayırabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

 

2023’te Resmi Tatiller Toplam Kaç Gündür?

2023’te toplam 15,5 gün resmi tatil günü vardır.

2023’te Ramazan ve Kurban Bayramları Kaç Gün Tatildir?

2023’te Ramazan Bayramı, arefe günüyle beraber toplam 4 gün tatildir. Kurban Bayramı ise toplam 4,5 gün tatildir.

2023’te Okullar Ne Zaman Kapanacak?

2023 yılında, okullar 16 Haziran’da kapanacağı belirlenmiştir. 

2023’te Toplam Kaç Gün Tatil Var?

1 Ocak 2023’ten itibaren dini ve milli tatil günleri sayısı hesaplamaları sonucunda toplamda 15,5 gün tatil süresi olduğunu belirlenmiştir. Her bir resmi tatil gününü ve okulların yarı tatil, ara tatil günlerini değerlendirip istediğiniz tatili ayarlayabilir yeni rotalar keşfedebilirsiniz.

2023 Yılında Kaç Gün Resmi Tatil Olacak?

2023 yılında toplam 15,5 gün tatil olacağı belirlenmiştir. Açıklanan tarihlere göre genellikle hafta sonlarına denk gelen resmi tatiller üzerinde çok fazla plan yapamayabilirsiniz. Çünkü ekstra bir gün olmayacağı için rotanızı buna göre ayarlayabilir, ek izin günlerinden faydalanabilirsiniz.

2023 Yılında Öğrenciler için Hangi Günler Tatil Ocak?

Resmi tatilleri en çok seven kesimin öğrenciler olduğunu söyleyebiliriz. Derslerin yoğunluğu, sınav stresi vs. durumlardan bunaldıkları için resmi tatiller, öğrenciler için efsane bir fırsat olabiliyor. Tabii bu resmi tatiller içerisinde sadece çocuklarınız için olan tatiller de mevcut. 15 günlük tatil haricinde, genellikle dönem ortasında bir haftalık ara tatil ile de tatil keyfi yapan çocuklarınız hairicinde sizler de bu tatili fırsata çevirebilirsiniz. 

2023’te birinci dönem ara tatil Kasım ayının 14’ü olan Pazartesi başlıyor ve ayın 18’inde cuma günü sona eriyor.

2022-2023 MEB takvimine göre yarıyıl tatili 23 ocak-3 Şubat tarihleri arasında olacağı belirlenmiştir. Tüm çocukların sabırsızlıkla beklediği 15 günlük yarıyıl tatilinde, ilk dönem karnelerini alan çocuklarınız için karne hediyesi olarak kış turizmine uygun bir tatil planı yapabilir ve yerinizi ayırabilirsiniz. Yorulan veliler ve öğretmenler için de kaçınılmaz bir tatil olabilir.

2023’te ikinci dönem ara tatil Nisan ayının 17-20 Nisan aralarında olacağı ve 24 Nisan’da son bulacağı MEB tarafından belirlenmiştir. Bir haftalık ara tatilini değerlendirebilir çocuğunuz ve sizin için dinlenme molası amaçlı bir tatil olabilir.

2023 Yılında Okullar Ne Zaman Kapanacak?

2023 eğitim ve öğretimin yılının bittiği, yaz tatili olarak adlandırılan 3 aylık süren tatil 16 Haziran’da başlıyor. Çocuklarınızın ve sizin de koca yılın yorgunluğunu atıp dinlenebileceğiniz bir tatil serüvenin başladığı dönemdir. 3 aylık döneme sıdıracabileceğin mükemmel bir tatil planı yapabilirsiniz. Denizin, doğanın tadını çıkara çıkara yapacağınız muazzam tatil ile harika bir 3 ay geçirebilirsiniz. Yükselen tatil fiyatlarından etkilenip erteleyeceğiniz bir tatil olmaması için sizlere uygun otellerde erken rezervasyon yapıp tatil keyfinizden mahrum kalmaya bilirsiniz.

2023 Yılında Okullar Ne Zaman Açılacak?

90 günlük tatilin, eğlencenin ve dinlemenin sona erdiği eylül ayında, yeni bir eğitim-öğretim yılının da başlandığı biliniyor. Henüz tarihi net olmamasıyla beraber eylül ayının ilk veya ikinci hatasında okulların açılacağı düşünülüyor. Henüz tarih netleşmediği için ‘2023 yılında okullar ne zaman açılacak?’ sorusuna net bir cevap verilmemiştir.

10 Kasım 2023 Tatil mi?

Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü olan 10 Kasım, ülkemizde hiçbir zaman resmi tatil olmamıştır. Ama ‘10 Kasım 2023 tatil mi?’ düşünüyor olabilirsiniz. 10 Kasım, yas ve matem olduğu için sadece bayraklar yarıya indirilip, saygı duruşuyla Atatürk’ü yad edebilirsiniz.