Uçak Bileti
Gidiş - Dönüş
Tek Yön

SunExpress Hakkında

 

 

Kuruluş tarihi 1989 olan SunExpress, bu tarihten itibaren uçuşlarını aralıksız olarak sürdürüyor. Türk Hava Yolları ve Lufthansa iş birliği ile hizmete başlayan firmanın merkezi, aslen kurulduğu yer olan Antalya. İlk uçuşunu 1990 tarihinde gerçekleştiren SunExpress, başta Almanya olmak üzere Antalya ile diğer Avrupa şehirleri arasında ve Antalya ile birçok yurt içi destinasyon arasında sefer düzenlemeye devam ediyor. Türkiye'nin yurt dışına tarifeli sefer düzenleyen ilk özel hava yolu firması ayrıcalığına sahip olan SunExpress, 2006 yılında 2. merkezini İzmir'de açıp uçak filosunu arttırarak hizmet kalitesini genişletiyor. 2011 yılında ise SunExpress Deutschland adıyla Almanya merkezli faaliyetlerini sürdürüyor. Son verilere bakılırsa 2015 yılında toplam 9 milyona yakın yolcuya hizmet verdiği söyleniyor. Her an teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve uygulamaya gayret eden Sunexpress'in kullandığı Media in Motion sistem sayesinde uçuşunuz esnasında tablet, bilgisayar, akıllı telefon gibi cihazlardan internete kolay bir şekilde bağlanabilirsiniz. Yolcularına farklı bir seyahat deneyimi yaşatmayı amaçlarken makul fiyatlarla hizmet vermeyi çalışan firmanın uyguladığı fiyat politikalarına bakarak gayet uygun olduğunu görebilirsiniz. En uygun bilet fiyatını sunmayı ilke edinen SunExpress'te yolculuk yaparak hizmetten asla ödün vermediklerine şahit olabilirsiniz. Buna ek olarak Points uygulaması ile yolcularının daha avantajlı ve ekonomik bir şekilde seyahat etmesini amaçlayan SunExpress'in Points uygulamasına katılarak biriktirdiğiniz puanlarla hiçbir ücret ödemeden uçak bileti satın alabilme şansına sahip olabilirsiniz.

SunExpress her ikisi de dünyanın en önemli hava yolu firmalarından olan Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın eşit ortaklığında 1989 yılında Antalya'da kurulduktan sonra kesintisiz olarak hizmet vermeye devam ediyor. İlk uçuşunu 1990 yılında gerçekleştiren şirket, halen faaliyetlerini güçlü hissedar yapısından gelen Alman ve Türk havacılığının zengin birikimlerinden yararlanarak sürdürüyor. SunExpress Antalya, İzmir ve İstanbul merkezi operasyonlarıyla 486 dış hat 352'si ise hiç hat olmak üzere haftada toplam 838 tarifeli uçuş gerçekleştiriyor. Uçuş bilgileri, check-in ve bagaj gibi uçuş dışı sunduğu kolaylıkların yanında ikram konusunda da uçak içerisinde misafirlerini en iyi şekilde ağırlamayı hedefliyor. Siz de Sunexpress' hava yollarını tercih edip bilet fırsatlarını kontrol ederek en ucuz uçak biletini satın alabilirsiniz.

Gerek online check-in işlemlerinin kolaylığı gerekse bagaj hakkı ve yiyecek yiyecek ikramlarındaki ücret tarifesi ile sıkça tercih edilen SunExpress, müşteri odaklı hizmet vererek beğeni kazanmaya devam ediyor. SunExpress online check-in işlemleri uçuş saatinden 2 saat önce başlayıp uçuşa 45 dakika kalana kadar sona eriyor. Online check-in işlemlerinin hemen arkasında yolcuların telefonuna SMS ya da e-posta olarak dijital biniş kartları gönderiliyor. Gideceğiniz güzergaha göre bagaj hakları bulunuyor. Bu bagaj hakkı dışında online olarak ek bagaj da satın alabilirsiniz. Bunun gibi daha birçok ayrıcalık sunan SunExpress ile yolculuk planlayarak sunulan hizmetlerden sonuna kadar faydalanabilirsiniz

SunExpress Bilet Sorgulama

Uçak biletinizi satın aldıktan sonra SunExpress bilet sorgulama işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. SunExpress ile tek yönlü ya da gidiş-dönüş uçak biletleri, rezervasyon bilgileri ya da satın alma gibi işlemleri online olarak kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. SunExpress uçak bileti sorgulamasını soyad bilginiz ve PNR numarası ile gerçekleştirebilirsiniz. Gitmek istediğiniz havalimanını, gideceğiniz destinasyonu ve gidiş-dönüş tarihlerini seçtikten sonra ilgili bilgiler ile tüm aktarmalara anında online olarak ulaşabilirsiniz.

SunExpress bilet iptali ya da değişikliğiyle birlikte online bilet sorgulama işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. SunExpress uçak biletinizi aldıktan sonra rahat bir şekilde seyahat etme ayrıcalığını elde edebilirsiniz.

SunExpress Uçak Bileti Fiyatları

SunExpress uçak bileti fiyatları, her bütçeye hitap etmeyi başarıyor. Kaliteli ve güler yüzlü hizmetinden asla ödün vermeden bilet fiyatlarını tamamen müşterilerinin bütçesini düşünerek sunuyor. En ucuz uçak bileti fırsatları ile SunExpress, düşük bütçeli uçuş tercih eden yolcuların daima en popüler seçenekleri arasında yer alıyor. Farklı bütçeden yolcular, ulaşım alternatifleri arasında genellikle SunExpress’i tercih ediyor. Yurt içinde İzmir, İstanbul, Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Samsun, Van, Antalya, Erzincan, Kars, Konya ve Kayseri seferleri bulunan SunExpress, yurt dışında ise Avusturya, Almanya, Birleşik Krallık, İsviçre, Yunanistan ve Lüksemburg'a sefer düzenliyor. Siz de SunExpress uçak bileti satın alarak bu şehirlere güvenli ve konfor içerisinde uçuş yapabilirsiniz.

Ucuz SunExpress Uçak Bileti

Seyahat ederken erken rezervasyon imkanlarından faydalanarak daha ucuz SunExpress uçak bileti fırsatlarını yakalayabilirsiniz. Gideceğiniz lokasyonda birden fazla havalimanı söz konusu ise SunExpress'in yaz ve kış uçuş programlarına göz atabilirsiniz. Programlarında uçuş rotalarının yanı sıra her havalimanından gideceğiniz yere haftanın hangi günlerinde uçuş yapabileceğinizi görmeniz mümkün. SunExpress uçak bileti fiyatları dönemsel olarak farklılık gösterebileceğini göz önünde bulundurarak daha ekonomik koşullarda seyahat yapabileceğiniz indirimleri takip edebilirsiniz. Üstelik son dakika teklifleri hakkında bilgi sahibi olarak ucuz SunExpress uçak bileti satın alabilir ve tatil bütçenizi daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

En uygun SunExpress uçak bileti fırsatları için SunEko uçuşlarını tercih edebilirsiniz. Yıl boyunca en uygun uçak bileti fırsatlarınız sunan SunExpress'in indirim dönemlerini takip edebilir erken rezervasyon fırsat günlerinden faydalanabilirsiniz. Üstelik SunExpress kampanya dönemlerini inceleyerek seyahat edeceğiniz yer için en ucuz uçak bileti sorgulamasını yapabilirsiniz. Dilerseniz gideceğiniz tarihin öncesi ve sonrası günlerinde yapılacak olan uçuş seferlerini detaylandırarak daha uygun uçak biletlerini görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede en uygun uçak bileti satın almanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

SunExpress Online Bilet Satışı

1989 yılında kurulan SunExpress, Antalya merkezli bir hava yolu şirketi alma özelliği taşıyor. Yurt içi ve yurt dışında birden fazla noktaya uçan SunExpress Deutschland ise 2011'den bu yana Almanya merkezi olarak faaliyetlerine devam ediyor. SunExpress’in önde gelen tatil şehirlerinden Antalya'ya başta olmak üzere Türkiye'nin merkezi havalimanlarına ve Balkanlar ile Avrupa'nın birçok havalimanına uçuş seferi bulunuyor. SunExpress ile seyahat etmek için online satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. SunExpress online bilet satışı sayesinde zamandan tasarruf ederek hızlı bir şekilde bilet satın alabilirsiniz.

SunExpress Check-In İşlemleri Nasıl Yapılır?

Satın aldığınız SunExpress biletlerinin check-in işlemlerini havalimanına gitmeden online olarak kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Akıllı cep telefonunuza ya da e-posta adresinize gönderilecek QR kod sayesinde mobil biniş kartınızı alabilirsiniz. Güvenlik kapılarından geçerken bu kodu güvenlik görevlilerine gösterip uçağa binebilirsiniz.

Peki SunExpress check-in işlemleri nasıl yapılır? SunExpress check-in işlemlerini seyahatinizden bir gün önce yapabilirsiniz. Biniş kartınızın çıktısını bazı havaalanlarında ( Zürih ve Almanya'nın birçok havalimanı) bulunan kiosklardan alabilirsiniz. Bilet numaranız, rezervasyon adınız ve soyadınız ile sistemden giriş yaparak kolaylıkla online check-in yapmanız mümkün. Uluslararası uçuşlar için uçuş saatinden en erken 1 gün en geç 3,5 saat önce, Türkiye çıkışlı yurt dışı uçuşları için en erken 1 gün en geç 1 saat önce ve yurt içi tüm uçuşlar için en erken 1 gün en geç 45 dakika önce online check-in işlemlerinizi yapabilirsiniz.

SunExpress Uçak Bileti İç Hatlar

SunExpress Hava Yolları, uçuşlarına kesintisiz olarak devam ediyor Türk Hava Yolları ile ortaklaşa faaliyete başlayan şirketin merkezi aslında Antalya'da bulunuyor. 1990 yılında ilk uçuşunu gerçekleştiren SunExpress, Antalya başta olmak üzere birçok iç hat noktasına sefer düzenliyor. Sunexpress uçak bileti iç hatlar İzmir'den Adana, Antalya, Diyarbakır, Gaziantep, Erzurum, Kayseri, Kars, Samsun, Malatya, Trabzon, Sivas ve Van’a, Antalya'dan Adana, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul Sabiha Gökçen, Samsun, İzmir, Van ve Trabzon'a İstanbul Sabiha Gökçen'den ise Antalya, Adana, Diyarbakır, Kars, Erzurum, Samsun, Trabzon, Sivas ve Van’a seferler düzenliyor. Ayrıca Adana'dan da Erzurum ve Trabzon'a karşılıklı seferler gerçekleştiriliyor. Siz de iç hatlarda yolculuk yapacaksanız SunExpress'in sunduğu kampanya ve fırsatlardan faydalanarak yolculuğunuzu avantajlı bir hale getirebilirsiniz.

SunExpress Uçak Bileti Dış Hatlar

Türkiye'de dış hatlar tarifesi ile uçuş gerçekleştiren ilk ticari hava yolu şirketi olan SunExpress, 2011 yılında SunExpress Deutschland adı altında Almanya merkezli faaliyetlerine devam ediyor. SunExpress uçak bileti dış hatlar Antalya'dan Amsterdam, Berlin, Basel, Bremen, Dortmund, Düsseldorf, Dresden, Erfurt, Hamburg, Graz, Hannover, Karlsruhe, Köln, Leipzig, Münih, Münster, Nürnberg, Paderborn, Saarbrücken, Rostock-Laage, Salzburg, Stuttgart, Viyana, Weeze ve Zürih'e, İzmir'den Berlin, Amsterdam, Düsseldorf, Frankfurt, Hannover, Nürnberg, Stuttgart, Viyana, Köln ve Zürih'e İstanbul'dan ise Frankfurt, Berlin, Amsterdam, Hannover, Köln ve Münih seferleri bulunuyor. Siz de gideceğiniz bir yere karar verdikten sonra SunExpress uçak bileti satın alarak seyahatinizi planlamaya başlayabilirsiniz.

SunExpress Koltuk Seçimi

SunExpress uçuşunuzdan önce istediğiniz koltuğu tercih etmek ve konforlu bir şekilde seyahat edebilmek için online check-in işleminiz sırasında koltuk seçme butonuna tıklayabilirsiniz. Uçuşunuz dış hatlarda ise seçeceğiniz herhangi bir koltuk için belirli bir ücret ödeyerek seçimlerinizi yapabilirsiniz. Uçağın kalkış vaktinden 48 saat önce açılan sistemden koltuk rezervasyon işleminizi kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

SunExpress uçuşlarında standart koltuk seçimini check-in esnasında yapabilirsiniz. Koltuk seçimi online bilet satın alma sırasında ya da uçuş saatinden en az 6 saat önce yapıldığını bilerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. Size atanan koltuk dışında farklı bir koltukta yolculuk yapmak istiyorsanız belirli ücret karşılığında tercih ettiğiniz koltukta seyahat etme şansına sahip olabilirsiniz.

SunExpress ücretli koltuk rezervasyon sisteminde diz mesafesinin oldukça geniş ve "X-Leg koltuk" olarak geçen bu özel koltuklardan satın alabilmek için yurt içi uçuşunuzdan 3 saat öncesine kadar ya da yurtdışı uçuşunuzdan 3 iş günü öncesine kadar SunExpress ile iletişime geçebilirsiniz.

Arkadaş aile ya da gruplarınızla yolculuk yapmayı planlıyorsanız beraber oturabilmek için önceden koltuk seçiminizi yapabilirsiniz. Bununla beraber uçakta özel olarak pencereye da koridor kenarında oturmak istiyorsanız ücretli olarak koltuk tercihinizi yapabilirsiniz. Hareket kabiliyetiniz sınırlıysa bunu belirterek acil çıkış kapısının bulunduğu koltuklarda yolculuk yapabilirsiniz. Ek olarak fazla diz mesafesine gereksinim duyuyorsanız bu durumu belirterek uygun aralıktaki koltuğa oturabilme şansına sahip olabilirsiniz.

SunExpress Bagaj Hakkı

SunExpress bagaj hakkı SunEco, SunClassic, ve SunPremium olmak üzere 3 farklı şekilde belirleniyor. Dış hat seferlerinde SunEco maksimum 20 kilogram, SunClassic 25 kilogram ve SunPremium 30 kilograma kadar bagaj hakkı bulunuyor. Türkiye'deki diğer varış noktalarında ise SunEco 30 kilogram, SunClassic 35 kilogram ve SunPremium 40 kilogram ağırlığındaki bagajlar ücretsiz bir şekilde kabine verilebiliyor. SunExpress iç hat uçuşlarında ise SunEco en fazla 15 kilogram, SunClassic 20 kilogram ve SunPremium ise 25 kilogram bagaj hakkı veriliyor. Ücretsiz el bagaj hakkı ise tüm uçuşlarda yolcu başına 8 kilogram olarak uygulanıyor. Siz de yurt içi seyahatlerinizde her ekstra kilogram için ücret ödemeniz gerektiğini bilerek bu doğrultuda bavulunuzu hazırlayabilirsiniz.