Diyarbakır Uçak Bileti

DİYARBAKIR HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan Diyarbakır'ın tarihi 9.000 yıl kadar geriye dayanıyor. Bu köklü tarihin günümüze kadar korunan izleri, endine has kültürü, lezzetli yemekleri farklı medeniyetlere ait mimari eserleri ile Diyarbakır şehri her daim en çok ilgi gören şehirlerden biri. 

Geçmişten günümüze bölgenin en önemli sanat, kültür ve bilim merkezlerinden biri olmasının yanı sıra; Tarihi İpek Yolu üzerindeki konumu dolayısıyla da ticari açıdan daima önemli bir yere sahip olmuş.

Diyarbakır’ın tarihi dokusunu koklamak için yapmanız gereken fırsatları takip ederek bir Diyarbakır uçak bileti almak.

Diyarbakır’dan en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, Antalya ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, İstanbul uçak bileti, Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

İstanbul Diyarbakır arasında her gün 23 uçuş seferi gerçekleştiriliyor.

Diyarbakır ucuz uçak bileti alarak Diyarbakır’a gelenler, Diyarbakır’daki tek havaalanı olan Diyarbakır Havalimanı’na iniş yaparlar. 

Farklı havayolu şirketlerinin kampanyalarını takip edip Diyarbakır uçak bileti alarak siz de Diyarbakır’ın kendine has tarihi ve kültürel dokularıyla hemen tanışabilirsiniz.

DİYARBAKIR UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Diyarbakır uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Diyarbakır arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin Ankara’dan Diyarbakır’a geldiyseniz Diyarbakır Ankara uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

DİYARBAKIR UCUZ UÇAK BİLETİ

Diyarbakır ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Diyarbakır uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

DİYARBAKIR’A NASIL GİDİLİR?

Türkiye'nin birçok şehrinden Diyarbakır’a direkt uçuş seferleri mevcut. Diyarbakır uçak bileti alarak bu şehirlerden Diyarbakır’a kolayca ulaşılabilir. 

Ayrıca Diyarbakır otobüs bileti ya da Diyarbakır tren bileti alarak da Diyarbakır’a gitmek mümkün.

Diyarbakır Havalimanı, şehir merkezine 3 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Fırsatları takip ederek Diyarbakır ucuz uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Diyarbakır uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

DİYARBAKIR’DA GEZİLECEK YERLER

Diyarbakır ziyaretçilerinin en çok merak ettiği yerlerin başında; 5,5 kilometre uzunluğu ve 7-8 metre yüksekliğiyle Çin Seddi'nden sonra dünyadaki en uzun sur yapısı olan Diyarbakır Surlar geliyor.

Diyarbakır'ın en ihtişamlı yapılarından On Gözlü Köprü, Gazi Köşkü, Anadolu tarihini sembolize eden Çayönü Höyüğü, Malabadi Köprüsü, Diyarbakır Müzesi, Cahit Sıtkı Tarancı ve Arkeoloji Müzeleri, Selçuklu ve Artuklu döneminin izlerini taşıyan han, kervansaray, hamam ve köprülerin yanı sıra Anadolu'nun en eski camilerinden Ulu Cami ve Anadolu'nun en eski medreselerinden Mesudiye Medresesi, Lice Bırkleyn Mağarası, Ergani Hilar Mağarası ve Silvan Hasuni Mağarası da Diyarbakır uçak bileti alınarak gidilen Diyarbakır şehrinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

DİYARBAKIR HAVALİMANI’NDAN DİYARBAKIR ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM

Diyarbakır şehir merkezine 3 km mesafedeki Diyarbakır Havalimanı’ndan şehir merkezine kolayca ulaşabileceğiniz transfer seçenekleri mevcut. Araç kiralama firmalarından dilediğiniz aracı kiralayarak şehir merkezine gitmek de seçeneklerden biri. 

SIKÇA SORULAN SORULAR

DİYARBAKIR’A UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

Ankara Diyarbakır: 1 saat 20 dakika

İstanbul Diyarbakır: 1 saat 40 dakika

Antalya Diyarbakır: 1 saat 40 dakika

Bodrum Diyarbakır: 3 saat 25 dakika

İzmir Diyarbakır: 1 saat 55 dakika

DİYARBAKIR UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, Türkiye’den Diyarbakır uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi bir hayli artırır. Diyarbakır’a seyahat ederken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birkaç havayolu şirketi vardır.

DİYARBAKIR’A UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Akıllı seyahat rehberiniz Pazarama Tatil; Diyarbakır ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanmak için en az 41 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ediyor.

DİYARBAKIR UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİNUYGUN FİYAT NE KADARDIR?

Türkiye ve Diyarbakır arasındaki uçuş hattında, önümüzdeki 3 aylık dönemde tek yönUYGUN uçak bileti 200 TL’yi geçmeyen fiyatıyla Antalya Diyarbakır uçuşudur. Gidiş-dönüşUCUZ bilet de İstanbul Diyarbakır biletidir.

Önümüzdeki 3 aylık dönemde ucuz uçak bileti alabileceğiniz rotalar ise şöyle: Antalya-Diyarbakır, İzmir-Diyarbakır, İstanbul-Diyarbakır.

Diyarbakır’a gitmek için daha da ucuz bilet almak isteyenler Diyarbakır otobüs bileti satın alabilirler.

DİYARBAKIR ŞEHRİNE EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

Pegasus, Anadolu Jet, Türk Hava Yolları, Lufthansa ve SunExpress; Türkiye ve Diyarbakır arasında en sık uçan havayolu firmalarıdır.

En popüler rota Antalya-Diyarbakır uçuş rotasıdır.

THY ve Pegasus bu uçuş hattında en sık uçan havayolu şirketleridir.

DİYARBAKIR ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI BULUNUR?

Türkiye’nin herhangi bir yerinden Diyarbakır uçak bileti alarak Diyarbakır’a gelen yolcular şehir merkezine 3 km mesafedeki Diyarbakır Havalimanı’na inerler.

DİYARBAKIR THY UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden THY Diyarbakır ucuz uçak bileti bulmanız oldukça mümkün.

DİYARBAKIR PEGASUS UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Pegasus havayolu firması, Diyarbakır ucuz uçak bileti bulma şansınızın çok olduğu firmaların başında gelir. Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden Pegasus Diyarbakır ucuz uçak bileti bulma olasılığınız çok yüksek.

DİYARBAKIR ŞEHRİNE UCUZ BİLET ALMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Mayıs ve Temmuz ayları Diyarbakır uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız aylar.  

En düşük fiyata Diyarbakır ucuz uçak bileti alabileceğiniz aylar ise Şubat ve Mart.

Bilhassa uçak bileti fiyatlarının düşük olduğu dönemlerde yoğunluk da daha fazla olacağından, bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında mağduriyet yaşamamanız için Diyarbakır otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

TÜRKİYE DİYARBAKIR ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Diyarbakır ucuz uçak bileti alırken Türkiye Diyarbakır arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görebilmeniz için artık hiç vazgeçemeyeceğiniz bir seyahat siteniz var: Pazarama Tatil.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en vazgeçilmez adres.

Diğer tüm uçuşlarınızda olduğu gibi Diyarbakır’a yapacağınız uçuşlarda da; ucuz bilet seçenekleri başta olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek tüm uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

TÜRKİYE DİYARBAKIR UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Diyarbakır uçuşlarınızla ilgili kısıtlamalar ya da varış yerinizle ilgili karantina gibi bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE DİYARBAKIR’A UÇUŞ YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELERDİR?

Diyarbakır’a uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri bulunuyor. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

Diyarbakır uçak bileti alarak yapacağınız Diyarbakır uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm Diyarbakır uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Diyarbakır uçuşlarında karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Diyarbakır uçak bileti alarak yapacağınız Diyarbakır uçuşunuz öncesinde antikor testi ve semptom testi yaptırmanız istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Diyarbakır’a yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.