Uçak Bileti
Gidiş - Dönüş
Tek Yön

Diyarbakır Uçak Bileti

* Fiyatlar 1 Yolcu ve Tek Yön içindir.
İstanbul - Diyarbakır
18.06.2024
₺4.760,01
Trabzon - Diyarbakır
05.07.2024
₺3.803,68
Ankara - Diyarbakır
25.06.2024
₺1.560,30
Antalya - Diyarbakır
27.06.2024
₺2.125,00
İzmir - Diyarbakır
28.06.2024
₺3.010,01

 

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan Diyarbakır'ın tarihi 9.000 yıl kadar geriye dayanıyor. Bu köklü tarihin günümüze kadar korunan izleri, endine has kültürü, lezzetli yemekleri farklı medeniyetlere ait mimari eserleri ile Diyarbakır şehri her daim en çok ilgi gören şehirlerden biri. 

Geçmişten günümüze bölgenin en önemli sanat, kültür ve bilim merkezlerinden biri olmasının yanı sıra; Tarihi İpek Yolu üzerindeki konumu dolayısıyla da ticari açıdan daima önemli bir yere sahip olmuş.

Diyarbakır’ın tarihi dokusunu koklamak için yapmanız gereken fırsatları takip ederek bir Diyarbakır uçak bileti almak.

Diyarbakır’dan en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, Antalya ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, İstanbul uçak bileti, Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

İstanbul Diyarbakır arasında her gün 23 uçuş seferi gerçekleştiriliyor.

Diyarbakır ucuz uçak bileti alarak Diyarbakır’a gelenler, Diyarbakır’daki tek havaalanı olan Diyarbakır Havalimanı’na iniş yaparlar. 

Farklı havayolu şirketlerinin kampanyalarını takip edip Diyarbakır uçak bileti alarak siz de Diyarbakır’ın kendine has tarihi ve kültürel dokularıyla hemen tanışabilirsiniz.

Diyarbakır Uçak Bileti Fiyatları

Diyarbakır uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Diyarbakır arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin Ankara’dan Diyarbakır’a geldiyseniz Diyarbakır Ankara uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Diyarbakır Ucuz Uçak Bileti

Diyarbakır ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Diyarbakır uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Diyarbakır'a Nasıl Gidilir?

Türkiye'nin birçok şehrinden Diyarbakır’a direkt uçuş seferleri mevcut. Diyarbakır uçak bileti alarak bu şehirlerden Diyarbakır’a kolayca ulaşılabilir. 

Ayrıca Diyarbakır otobüs bileti ya da Diyarbakır tren bileti alarak da Diyarbakır’a gitmek mümkün.

Diyarbakır Havalimanı, şehir merkezine 3 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Fırsatları takip ederek Diyarbakır ucuz uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Diyarbakır uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

Diyarbakır'da Gezilecek Yerler

Diyarbakır ziyaretçilerinin en çok merak ettiği yerlerin başında; 5,5 kilometre uzunluğu ve 7-8 metre yüksekliğiyle Çin Seddi'nden sonra dünyadaki en uzun sur yapısı olan Diyarbakır Surlar geliyor.

Diyarbakır'ın en ihtişamlı yapılarından On Gözlü Köprü, Gazi Köşkü, Anadolu tarihini sembolize eden Çayönü Höyüğü, Malabadi Köprüsü, Diyarbakır Müzesi, Cahit Sıtkı Tarancı ve Arkeoloji Müzeleri, Selçuklu ve Artuklu döneminin izlerini taşıyan han, kervansaray, hamam ve köprülerin yanı sıra Anadolu'nun en eski camilerinden Ulu Cami ve Anadolu'nun en eski medreselerinden Mesudiye Medresesi, Lice Bırkleyn Mağarası, Ergani Hilar Mağarası ve Silvan Hasuni Mağarası da Diyarbakır uçak bileti alınarak gidilen Diyarbakır şehrinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Diyarbakır Havalimanı'ndan Diyarbakır Şehir Merkezine Ulaşım

Diyarbakır şehir merkezine 3 km mesafedeki Diyarbakır Havalimanı’ndan şehir merkezine kolayca ulaşabileceğiniz transfer seçenekleri mevcut. Araç kiralama firmalarından dilediğiniz aracı kiralayarak şehir merkezine gitmek de seçeneklerden biri. 

 

Diyarbakır Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular