Tayland Uçak Bileti

 

Güney Asya’nın en önemli seyahat destinasyonlarından olan Tayland, uçsuz bucaksız plajları, egzotik tapınakları ve tarihi/turistik yerleri ile misafirlerini bekliyor. Güneyinde yer alan küçük ada parçalarıyla tekne turlarını sevenlerin gözdesi olan Tayland, kuzeyinde ise bakir doğa ve dağ manzaraları bulunduruyor. Ülkenin kuzeyinde doğa yürüyüşleri yapmak eşsiz bir deneyim. Üstelik dilerseniz fil üzerinde gezilere de katılabilirsiniz. Elbette Tayland’ı çekici bir tatil lokasyonu haline getiren tek özellikler tatil imkanları değil, ülkenin mutfağı da oldukça zengin. Nefis yemekleri ve hemen her bütçeye uygun sokak lezzetleri sunması Tayland’ı mutfak severlerin tercihi haline getiriyor. Özellikle deniz ürünlerine, egzotik meyve ve sebzelere meraklıysanız, Tayland tatilinin sizin için keşiflerle dolu olacağından emin olabilirsiniz. 

Tayland için ucuz uçak bileti ararken, ülkenin en yoğun rağbet gördüğü dönemin kasım ile şubat ayları arasında olduğunu fark edebilirsiniz. Hava sıcaklığının ve nem düzeyinin tatil için ideal oranlarda olduğu bu zaman diliminde seyahat etmek için bilet bulmak biraz daha zor olabilir. Bu nedenle önceden rezervasyon veya Tayland uçak bileti satın alma işlemi yapabilirsiniz. En ucuz Tayland uçak bileti alışverişleri için sezon dışı uçuşları veya erken rezervasyon, bilet fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Bunun yanında, farklı hava yollarının Tayland uçuşlarını inceleyerek, uçuş saatlerine bağlı indirimleri ve aktarmalı uçuş nedeniyle oluşan fiyat avantajlarını değerlendirmeniz mümkün. 

Tayland Uçak Bileti Fiyatları

Sık sık uçak seyahati yapanlardansanız, uçak bileti fiyatlarının; uçuş sınıfına, havayolu şirketine, uçak kabininde sunulan “bilet fiyatına dahil” hizmetlere, mevsime, uçuş tarihine, ülkenin bayram, tatil veya festival dönemlerine, uçakta kalan boş koltuk sayısına, havayolu şirketinin dönemsel kampanyalarına bağlı olarak değiştiğini bilirsiniz. Tayland uçak bileti fiyatları da tüm bu değişkenlere bağlı olarak farklılaşıyor. Öyle ki, Tayland uçak biletinizin tarihine, uçacağınız havayolu şirketine, rezervasyon ile uçuş arasında kalan süreye bağlı olarak farklı fiyatlardan bilet satın alabilirsiniz. Elbette, uçuşun başlangıç noktası ve aktarmalı/direkt uçuş özelliği de fiyatı belirliyor. Buna ek olarak, tek gidiş veya tek dönüş bilet almak yerine gidiş-dönüş alım yaparak kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Gidiş-dönüş ucuz bilet kampanyaları sayesinde, avantajlı Tayland uçak bileti sahibi olabilirsiniz. 

Tayland En Uygun Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

Yağmur sezonunun bitmesi ile kasım ayı itibarıyla Tayland ucuz uçak bileti bulmak zorlaşıyor. Turistlerin ve gezginlerin bu tarih itibarıyla Tayland’a akın edeceğini bilmelisiniz. Bu nedenle eğer hem konforlu bir tatil yapmak hem de ucuz bilet ile avantaj elde etmek için erken rezervasyon yapmayı unutmamalısınız. Türkiye’den Tayland uçak bileti almadan önce, gidiş tarihinizden en az 5 hafta önce (yoğun dönemlerde 75 gün önce) bilet araştırması yapmalısınız. Uçuş tarihinizden ne kadar erken bilet alırsanız, o kadar ucuz Tayland uçak bileti bulabileceğinizi aklınızda tutmanızda fayda var. Ayrıca, Tayland en uygun uçak bileti için Pazarama Tatil’in özel anlaşmaları bulunuyor. Özel fiyatlar için dönemsel kampanyaları takip edebilirsiniz. 

Tayland'a En Çok Uçan Havayolu Hangisidir?

Tayland’a uçan havayolu şirketleri arasında Qatar Airways adlı Katar havayolu şirketi, Emirates, Thai Airways Türk Hava Yolları, Etihad Airways, Flydubai Hava Yolları, Gulf Hava Yolları, Astana Hava Yolları, EgyptAir ve Singapore Airlines yer alıyor. Ayrıca, Türkiye’den Tayland’a uçan en etkin havayolu şirketleri ise Thai Airways, Qatar Airways ve Turkish Airlines olarak sıralanıyor. Bunun yanında, İstanbul’dan Tayland’a günde ortalama 6-10 sefer gerçekleşiyor. İstanbul’dan kalkan ve Tayland’ı varış noktası olarak belirleyen uçuşlar incelendiğinde, en çok uçuş yapan firma ise Qatar Airways olarak kayıtlara geçiyor. 

Tayland'da Hangi Havaalanları Bulunur?

Tayland’ın en popüler, bir diğer deyişle en çok ziyaret edilen şehirleri arasında Bangkok, Phuket, Koh Samui yer alıyor. Elbette, aynı zamanda popüler varış noktası olan bu kentlere Türkiye’den her gün onlarca sefer düzenleniyor. Hatta Türkiye’den yapılan uçuşların %80’i Bangkok’a varıyor. Ardından Phuket, Krabi, Koh Samui de popüler destinasyonlar olarak listeleniyor. 

Bangkok’ta, Bangkok Suvarnabhumi International Airport (BKK) ve Bangkok Don Meung (DMK) havalimanları olarak karşımıza çıkıyor. Suvarnabhumi International Airport, Bangkok’un 30 kilometre doğusunda yer alıyor ve şehrin ana havaalanı olma özelliği taşıyor. Bangkok Don Meung havaalanı ise şehir merkezine 20,5 kilometre mesafede bulunuyor. İkinci havaalanı açılana kadar ana uçuş merkezi olan Don Meung, bugün ikincil havaalanı olarak görülüyor. Tayland’ın diğer cazibe merkezilerinde yer alan birçok havaalanı var. Örneğin, Koh Samui’de Koh Samui Airport yer alıyor. Tayland’ın güneyinde yer alan Phuket’e ulaşmak için Phuket Airport’u, Krabi için Krabi International Airport’u varış noktası olarak seçebilirsiniz. Tayland’a ucuz bilet arayanla, uçuş sayısının fazla olması nedeniyle, Bangkok’taki havaalanları için daha kolay ucuz bilet buluyor. 

Seyahat için gerekli belgeler arasında (ülkeye ve pasaport türüne göre değişmekle beraber) pasaport ve vize yer alıyor. (Türkiye’den Tayland’a gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, eğer bordo pasaport sahibiyse 30 gün süreyle vizeden muaf seyahat edebiliyor. Gri, Yeşil ve Siyah pasaport sahibi Türk vatandaşları ise 90 gün süreyle vizeden muaf oluyor. Daha uzun süre ülkede kalmak isteyenlerin Tayland diplomatik temsilcilikleri üzerinden vize başvurusunda bulunması gerekiyor.)

Siz de Tayland uçak bileti almak ve rezervasyon yaptırmak için Pazarama Tatil avantajlarını hemen keşfedebilirsiniz. Pazarama Tatil, en uygun Tayland uçak bileti seçeneklerini bir arada inceleyebilir, zaman kaybetmeden Asya’nın cennet ülkesi Tayland için seyahatinizi planlayabilirsiniz.