Uçak Bileti
Gidiş - Dönüş
Tek Yön

Türk Hava Yolları (THY) Hakkında

 

 

20 Mayıs 1933'te 5 uçak ve 30'dan az çalışanı ile başlayan yolculuğunda 89. yıl dönümünü kutlayan ve dünyanın en fazla ülkesine uçan Türk Hava Yolları, bugüne kadar olan başarısını sürdürmeye devam ediyor.

Her zaman dünyanın daha büyük olduğuna inanan ve seksenli yıllarda başarı öyküsünü sınırların çok ötesinde taşıyan Türk Hava Yolları, yolcularını yeni yerler ile buluşturmanın mutluluğunu yaşamaya devam ediyor. Avrupa, Ortadoğu ve Uzakdoğu uçuşlarından sonra Amerika'ya da uçmaya başlayan ve artık 4 kıtada 5000’den fazla çalışanla hizmet veren bu önemli firma, kalitesini her geçen gün arttırarak hizmet odaklı çalışmasını sürdürüyor.

Avrupa'nın en genç ve modern filosuna sahip olması hedefiyle hızla ilerleyen ve sürekli teknolojinin sıkı bir takipçisi olan Türk Hava Yolları, üst düzey konfor sunan yüksek teknolojik donanıma sahip yakıt tasarruflu ve çevreye duyarlı uçaklarıyla filosunu devleştiriyor. Rakipsiz uçuş ağlarında genç ve modern filosuyla Avrupa'nın en iyi hava yolu şirketi olan Türk Hava Yolları, yolcularını benzersiz keşiflerle buluşturmayı amaçlıyor.

THY Bilet Sorgulama

Türk Hava Yolları firmasından yapacağınız uçak seyahati için bilet satın aldıysanız bilet rezervasyonları ya da uçuş öncesinde son durum bilgileri için biletinizi sorgulatarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz. Bunun nasıl yapılması gerektiğini ya da hangi yöntemle ile öğrenilebildiğini merak ediyorsanız özellikle THY bilet sorgulama nasıl yapılır sorusunun cevabını arıyor olabilirsiniz. Uçak biletinizi sorgulamanın uçuş öncesi mutlaka uygulanması gereken bir işlem olduğunu bilerek uçuşunuz hakkında detayları sorgulama işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle bu sorgulamayı yapmak için iki farklı yöntem bulunuyor. Bunlardan ilki, artık günümüzde internetten bütün sorgulama işlemlerinin hızlı bir ve kolay bir şekilde yapılması nedeniyle geri planda kalmış ve önceleri sıkça kullanılan ama artık çok da tercih edilmeyen T.C kimlik numarası ile sorgulama işlemidir. Ancak özellikle Türk Hava Yolları bilet numarasını sorgulamak için tercih edeceğiniz ve kolay bir şekilde uçuş bilgilerinize ulaşabileceğiniz internetten bilet numarası sorgulama işlemini THY'nin web sayfası üzerinden yapabilirsiniz. THY bilet numarası sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız öncelikle bu sorgulama için THY'nin resmi web sitesi üzerinden online check-in ve rezervasyon kısmına giriş yaparak burada talep edilen gerekli bilgileri doldurup kolay bir şekilde biletinizi sorgulayabilirsiniz. Sizden istenilen yolcunun soyadı, rezervasyon kodu (PNR numarası) ya da bilet numarasını istenilen yerlere girdikten sonra bilet sorgulama işleminizi kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Bilet sorgulama işlemini yapabilmeniz için gerekli olan bilet numarasını nereden öğreneceğinizi merak ediyorsanız THY'nin resmi web sitesi üzerinden bilet numaranızı öğrenebilirsiniz. Bunun için sadece web siteye giriş yaparak buradan uçak bileti sorgulama sekmesine ulaştıktan sonra soyad ve rezervasyon kodu bilgilerinizi gerekli alanlara girip uçuşunuz hakkında bütün bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Kısacası bu sorgulama işlemi için THY'nin resmi web sitesine girdikten sonra kolaylıkla sorgulama yapabilirsiniz. Bilet numaranızın nerede olduğunu merak ediyorsanız sahip olduğunuz e-bilet ya da normal bilet fark etmeden biletin en alt kısmında ya da ortasında bulunan bu numarayı kolaylıkla bulabilirsiniz. 13 haneli olan bilet numarasını sorgulama işlemlerinde kullanabilirsiniz.

THY Uçak Bileti Fiyatları

THY uçak bileti fiyatları, her dönem farklı kampanyalarla avantajlı seçenekler sunuyor. Yurt içi ya da yurt dışı uçak bileti, küçük bir bavul ve yeni hayallerle seçilmiş şehirlerde yılın belirli zamanları daha avantajlı fiyatlar ile uçmayı vadediyor. Şu sıralar en uygun uçak bileti fiyatları, en güvenli koşullar ve konforlu hizmetiyle birçok yeni yer keşfetmenize imkan tanıyor. Siz de Türk Hava Yolları'nda sunulan kampanyalardan faydalanıp avantajlı fiyatlarla keyifli bir yolculuk deneyimi yaşayabilirsiniz.

Ucuz THY Uçak Bileti

Ucuz THY uçak bileti bulma, uçak bileti kampanyalarını yakalama yeteneği olan ve sık sık seyahat etmeyi seven gezginlerin uzmanlık alanlarından biri olabilir. Çünkü seyahat etmeyi seviyorsanız ve bunun için bir servet ödemek istemiyorsanız Türk Hava Yolları'nın sunduğu kampanyaları takip ederek seyahat bütçenizi hafifletebilirsiniz. Bu sayede tatil, eğlence ya da aktivite gibi olanaklara daha fazla bütçe ayırma şansını elde edebilirsiniz.

Türk Hava Yolları (THY) Online Bilet Satışı

Türk Hava Yolları (THY) online bilet satışı ile keşfedilmeyi bekleyen güzel rotalara en avantajlı şekilde ulaşıp uçsuz deneyimler yaşayabilirsiniz. Uçak bileti kampanyalarını takip ederek seyahatiniz sırasında Türk Hava Yolları ayrıcalığı ile gurme lezzetleri tadabilir konforlu koltuklarda keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. Üstelik farklı ihtiyaçlara cevap veren seyahat imkanları sayesinde uçuşun en keyifli halini deneyimleyebilirsiniz.

Bilgisayarınız, tabletiniz ya da akıllı telefonunuz üzerinden online bilet satın alarak işlemlerinizi kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Turkish Airlines Check-In İşlemleri Nasıl Yapılır?

Türk Hava Yolları, yolcularına check-in işlemlerini hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için birbirinden farklı seçenek sunuyor. Siz de tablet, bilgisayar, akıllı telefon ya da havalimanında bulunan kontuarlardan internet sitesi üzerinden ya da mobil uygulamalardan Türk Hava Yolları'nın mobil uygulamasından check-in işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Online check-in işlemini yaptığınız zaman havalimanındaki diğer kontrollerde sıra beklemenize gerek kalmadan sadece bagajınızı teslim etmek için bagaj teslim kontuarlarına giderek zamandan tasarruf edebilirsiniz. Online check-in işlemlerinizi Türk Hava Yolları web sitesi üzerinden ya da mobil uygulamadan kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca check-in işlemlerinizi internet sitesi üzerinden yaptığınız zaman mobil biniş kartınızın çıktısını da alabilirsiniz.

Check-in işlemlerinizi mobil uygulamadan ya da internet sitesinden gerçekleştirilmiş olsanız dahi havalimanlarında alınan ek önlemler nedeniyle oluşabilecek zaman kayıplarının önüne geçmek için uçuşunuzdan en az 3 saat önce terminale gitmeniz gerektiğini bilerek planlarınızı bu doğrultuda yapabilirsiniz. Online check-in işlemleri uçağın kalkış saatinden 24 saat önce başlayıp kalkış saatine 90 dakika kala sona erdiği için bu saat dilimi aralığında işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Türk Hava Yolları Uçak Bileti İç Hatlar

Yurt içi seyahat etmek istiyor ve buna uygun uçak seferi mi arıyorsunuz? İstediğiniz noktaya kolay bir şekilde gidebileceğiniz birçok seferi Türk Hava Yolları aracılığı ile bulabilir size en uygun olan uçuşu tercih ederek biletinizi satın alabilirsiniz. Aradığınız sefer bilgilerini girdikten sonra sefer sorgulaması yapıp sizin için en uygun olan saat ve fiyattaki uçuş bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bilet işlemler için istenilen yolcu bilgilerini girdikten sonra ödeme adımını tamamlayıp biletinizi satın alabilirsiniz.

Antalya uçak bileti satın alarak en popüler tatil bölgelerini THY ayrıcalığı ile ziyaret edebilirsiniz.

Türk Hava Yolları Uçak Bileti Dış Hatlar

Yolcularına güvenli ve karşılaştırmalı uçuş fırsatı sunan Türk Hava Yolları, akıllı uçuş özelliği ile en avantajlı yurt dışı uçak bileti satın almanıza fırsat tanıyor. Türk Hava Yolları firması ile en uygun fiyatlı uçak bileti satın alarak seyahat etme imkanına sahip olabilirsiniz. Dünyanın birçok farklı noktasına uygun fiyatlarla uçuş gerçekleştirebileceğiniz THY sayesinde birçok farklı noktalara seyahat rotası oluşturabilirsiniz.

Türk Hava Yolları uçak bileti dış hatlar imkanları ile Bangkok uçak bileti satın alarak uygun fiyatlarla keyifli bir yolculuk deneyimi yaşayabilirsiniz.

THY Koltuk Seçimi

Türk Hava Yolları uçuşunuzdan önce koltuk seçimi yapabilmek için online check-in hizmetinden faydalanabilirsiniz. Standart koltuk seçimlerinin ücretsiz yapılabildiği ekonomi sınıfında geniş diz mesafeli, pencere kenarı, acil çıkış arası ve koridor kenarı gibi özel koltuklar için ayrıyeten ücret istendiğini bilerek tercihlerinizi bu doğrultuda gerçekleştirebilirsiniz.

THY koltuk seçimi yapıp yolculuğunuz sırasında maksimum konfor için tasarlanmış koltuklarından size en uygun olanı uçuştan önce seçerek keyifli bir seyahatin tadını doyasıya çıkartabilirsiniz.

THY Bagaj Hakkı

Yolculuk sırasında herhangi bir sorun yaşamamak adına bileti satın aldığınızda bagaj hakkınızı bilerek hareket etmeniz, işlemlerinizin sorunsuz bir şekilde ilerleyebilmesi için oldukça önemlidir. THY bagaj hakkı yurt içi Business Class uçuşlarında 30 kilogram ile sınırlıdır. Business Class uçuş sınıfına dahil olan XHQ uçuşlarında ise bagaj sınırı 40 kilogram olarak belirlenmiştir. Yurt içi Ekonomi Class EkoFly uçlarında bagaj hakkı 15 kilogram, ExtraFly uçuşlarında bagaj hakkı 20 kilogram ve PrimeFly uçuşlarında da 25 kilogram olarak belirlenmiştir.

Yurt dışı uçuşlarında ise Business Class'ta bagaj hakkı 30 kilogram iken Economy Class yolcu bagaj hakkı 20 kilogramdır. Bebek yolcuların ücretsiz bagaj hakkı ise tüm uçuşlarda ve sınıflarda standart olarak 10 kilogram olarak belirlenmiştir. Dış hat seferlerinde 10 kilograma ek 1 adet katlanabilir puset bagaj, mevcut hakkına ücretsiz olarak dahil edilebilir.

Yurtiçi ve yurt dışı tüm THY uçuşlarında kabin bagajı (el bagajı) hakkı 8 kilogram ve 55 x 40 x 23 santim boyutlarındaki her türlü bagaj olarak tanımlanabilir. Her yolcu, kabininde kendi kabin bagajından sorumlu olmalıdır. Yurt dışı bagaj hakkında ise iki uygulama mevcuttur. Kilo hakkı ile bagaj hakkı uygulaması ve parça başı bagaj hakkı uygulaması şeklindedir. Kilo ile bagaj hakkı gidilecek rotaya göre değişmekle birlikte genel olarak ekonomi sınıfında 23 kilogram olarak belirlenmiştir. Siz de siz uçuşunuzda bagaj hakkınız konusunda detaylı bilgi edinerek sonradan karşınıza çıkabilecek sorunların önüne geçebilirsiniz.

Türk Hava Yolları İkramlar

Bulutların üzerinde dünyanın en güzel lezzetlerini Türk Hava Yolları ikramları farkıyla keşfetmeye ne dersiniz? Türk konukseverliğini uçuş esnasında hazırlanan dünya ve Türk mutfağından en özel tatlarla birleştiren ve yolcularına eşsiz bir uçuş deneyimi sunan Türk Hava Yolları'nda ikramları tadarak konforlu yolculuğunun keyfini iki katına çıkarabilirsiniz.

Mevsim koşullarına göre değişen menülerinde bulunan daima en taze malzemelerle ve özenle hazırlanan ikramları tadarak yolculuğunuz sırasında kendinizi çok özel hissedebilirsiniz.

Business Class ikram servisleri, dış hat seferlerinin uçuş saatine ve süresine göre farklılık gösterebilir. Size özel olarak hazırlanan daima taze ve kaliteli ürünlerden oluşan ve sürekli olarak değişen menüleri ile porselen tabaklarda lezzetli tatları keşfedebilirsiniz. Kahvaltı ve akşam yemeklerinin yanı sıra bazı uçuşlarında sunulan snack atıştırmalık servislerin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Türk Hava Yolları (THY) Miles Nedir?

Türk Hava Yolları (THY) Miles programı, sık uçan yolcuların puan biriktirerek ödül bilet ya da ekstra bagaj hakkı kazandıran uygulamanın genel adıdır. Bu uygulama hakkında detaylı bilgi alarak üyeliğinizi başlatıp avantajlı kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Türk Hava Yolları internet sitesindeki Miles&Smiles üyelik formunu doldurarak üyelik işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca çağrı merkezi, satış ofisleri, mobil uygulama ya da uçak içi eğlence sistemi ekranları ve kiosklar aracılığıyla üyelik işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Peki Türk Hava Yolları (THY) Miles nedir? Miles, Türk Hava Yolları ve program ortaklığı ile gerçekleştirilen uçuşlardan program ortaklarında yapılan harcamaları anlaşmalı kredi kartı ile yapacağınız alışverişlerde Mil kazandıran özel yolcu programıdır. Biriktireceğiniz Millerle Türk Hava Yolları ile avantajlı uçuşlar gerçekleştirebilirsiniz.