Uçak Bileti
Gidiş - Dönüş
Tek Yön

Elazığ Uçak Bileti

* Fiyatlar 1 Yolcu ve Tek Yön içindir.
İstanbul - Elazığ
20.06.2024
₺2.660,01
İzmir - Elazığ
25.06.2024
₺2.610,01
Ankara - Elazığ
30.06.2024
₺1.460,30
Antalya - Elazığ
30.06.2024
₺2.810,01
Trabzon - Elazığ
15.07.2024
₺3.409,71

 

4.000 yıllık tarihiyle Anadolu'nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan Elazığ, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alıyor. Tarih boyunca Müslüman, Ermeni ve Süryani nüfusun iç içe yaşadığı bir coğrafyanın önemli şehirlerinden biri.

Bölgeyi batıya bağlayan yolların göbeğinde yer alan Elâzığ, Malazgirt Savaşı’yla birlikte Türklerin hakimiyetine, Çaldıran Zaferi’yle birlikte de Osmanlı hakimiyetine girmiş.

Elazığ şehrinin ismi yıllar boyunca halk arasında El'aziz olarak telaffuz edilmiş. Atatürk ‘Tahıl ambarı, bolluk ve bereket’ anlamına gelen El'azık adını şehre uygun görmüş fakat yıllar içinde söyleniş kolaylığından ötürü Elâzığ olarak dile yerleşmiş.

Yalnızca Türkiye’nin değil, Türkiye’nin de önemli kültür miraslarından biri olan Elazığ’ın tarihi dokusuna temas etmek için ilk yapmanız gereken uygun fiyata bir Elazığ uçak bileti almak.

İstanbul Elazığ arasında her gün 14 uçuş seferi gerçekleştiriliyor.

Elazığ’dan en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, İstanbul uçak bileti, Ankara uçak bileti satın alabilirsiniz.

Elazığ ucuz uçak bileti alarak Elazığ’a gelenler, Elazığ’daki tek havaalanı olan Elazığ Havalimanı’na iniş yaparlar. 

Elazığ Uçak Bileti Fiyatları

Elazığ uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Elazığ arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin Ankara’dan Elazığ’a geldiyseniz Elazığ Ankara uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Elazığ Ucuz Uçak Bileti

Elazığ ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Elazığ uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

Elazığ'a Nasıl Gidilir?

Elazığ'a gitmenin en zahmetsiz yolu uçak yolculuğu. İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır, Malatya, Şanlıurfa ve Samsun'dan Elazığ Havaalanı'na direkt uçuş seferleri düzenleniyor. Elazığ’a gelen uçaklar şehir merkezine 12 km mesafede ve Elazığ-Diyarbakır karayolu üzerinde bulunan Elazığ Havalimanı’na iniş yapıyorlar.

Fırsatları takip ederek Elazığ ucuz uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Elazığ uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

Ankara-Kayseri-Malatya üzerinden gelerek Tunceli ve Erzurum'a giden yol, Elazığ'a karayolu üzerinden gelmek isteyenlerin takip edecekleri yol. 

Elazığ’a direkt seferi olan 3 otobüs firmasının yanı sıra, Elazığ'dan transit geçiş yapan çok sayıda otobüs firmasının olması; Elazığ ve diğer şehirler arasındaki ulaşımı oldukça kolaylaştırıyor. 

Ankara'ya 755 km, İstanbul'a 1.199 km, İzmir'e ise 1.277 km mesafede bulunan Elazığ şehrine karayolu üzerinden gelmek için yalnızca bir Elazığ otobüs bileti almanız yeterli.

Elazığ-Ankara arasında seferler düzenleyen Mavi Tren de Elazığ şehrine ulaşım seçeneklerinden biri. Her gün karşılıklı olarak, Malatya-Gaziantep-Adana ve Mersin'e Fırat Ekspresi, Haftanın 2 günü Van gölü Ekspresi, haftanın 1 günü Şam Ekspresi, Haftanın 1 günü Transasya Ekspresi seferleri hareket ediyor. Malatya - Sivas - Kayseri - Ankara - Eskişehir - Bilecik - İstanbul (Haydarpaşa), Kütahya - Balıkesir - Manisa - İzmir - Konya - Afyon illerine ekspres seferiyle gitmek mümkün.

Elazığ'da Gezilecek Yerler

Geçmişi 4. Murat’a kadar uzanan Kömürhan Köprüsü, Harput Kalesi, Süryani Kadim Meryem Ana Ortodoks Kilisesi, Anadolu'daki en eski yapılardan biri olan Ulu Cami, Sarahatun (Sarayhatun) Cami, Osmanlı dönemine ait Kurşunlu Cami, Hoca Hasan ve Cemşit Bey Hamamları, Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, şehir merkezine 22 km uzaklıktaki Hazar Gölü, Elazığ'a 30 km mesafedeki Hazarbaba Kayak Merkezi, Türkiye'nin en büyük ikinci yapay gölü olan Keban Baraj Gölü, Çırçır Şelalesi, Elazığ'a 12 km, Harput'a ise 4 km mesafedeki Buzluk Mağarası ve Kapalı Çarşı; Elazığ uçak bileti alınarak gelinen Elazığ şehrinin yalnızca tarihi dokusuyla değil, doğa harikalarıyla da tanışmak için mutlaka görülmesi gereken yerler.

Özel yöntemlerle yapılan Çedene Kahvesi içmeden Elazığ’dan dönmemenizi de özel olarak tavsiye edelim.

Elazığ Havalimanı'ndan Elazığ Şehir Merkezine Ulaşım

Elazığ şehir merkezine 12 km mesafede bulunan Elazığ Havalimanı’ndan şehir merkezine kolayca ulaşabileceğiniz transfer alternatiflerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. İster taksi, ister havaalanı servisi, isterseniz de araç kiralama yoluyla Elazığ’ın dilediğiniz yerine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

 

Elazığ Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular