Elazığ Uçak Bileti

ELAZIĞ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

4.000 yıllık tarihiyle Anadolu'nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan Elazığ, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alıyor. Tarih boyunca Müslüman, Ermeni ve Süryani nüfusun iç içe yaşadığı bir coğrafyanın önemli şehirlerinden biri.

Bölgeyi batıya bağlayan yolların göbeğinde yer alan Elâzığ, Malazgirt Savaşı’yla birlikte Türklerin hakimiyetine, Çaldıran Zaferi’yle birlikte de Osmanlı hakimiyetine girmiş.

Elazığ şehrinin ismi yıllar boyunca halk arasında El'aziz olarak telaffuz edilmiş. Atatürk ‘Tahıl ambarı, bolluk ve bereket’ anlamına gelen El'azık adını şehre uygun görmüş fakat yıllar içinde söyleniş kolaylığından ötürü Elâzığ olarak dile yerleşmiş.

Yalnızca Türkiye’nin değil, Türkiye’nin de önemli kültür miraslarından biri olan Elazığ’ın tarihi dokusuna temas etmek için ilk yapmanız gereken uygun fiyata bir Elazığ uçak bileti almak.

İstanbul Elazığ arasında her gün 14 uçuş seferi gerçekleştiriliyor.

Elazığ’dan en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, İstanbul uçak bileti, Ankara uçak bileti satın alabilirsiniz.

Elazığ ucuz uçak bileti alarak Elazığ’a gelenler, Elazığ’daki tek havaalanı olan Elazığ Havalimanı’na iniş yaparlar. 

ELAZIĞ UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Elazığ uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Elazığ arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin Ankara’dan Elazığ’a geldiyseniz Elazığ Ankara uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

ELAZIĞ UCUZ UÇAK BİLETİ

Elazığ ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Elazığ uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

ELAZIĞ’A NASIL GİDİLİR?

Elazığ'a gitmenin en zahmetsiz yolu uçak yolculuğu. İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır, Malatya, Şanlıurfa ve Samsun'dan Elazığ Havaalanı'na direkt uçuş seferleri düzenleniyor. Elazığ’a gelen uçaklar şehir merkezine 12 km mesafede ve Elazığ-Diyarbakır karayolu üzerinde bulunan Elazığ Havalimanı’na iniş yapıyorlar.

Fırsatları takip ederek Elazığ ucuz uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Elazığ uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

Ankara-Kayseri-Malatya üzerinden gelerek Tunceli ve Erzurum'a giden yol, Elazığ'a karayolu üzerinden gelmek isteyenlerin takip edecekleri yol. 

Elazığ’a direkt seferi olan 3 otobüs firmasının yanı sıra, Elazığ'dan transit geçiş yapan çok sayıda otobüs firmasının olması; Elazığ ve diğer şehirler arasındaki ulaşımı oldukça kolaylaştırıyor. 

Ankara'ya 755 km, İstanbul'a 1.199 km, İzmir'e ise 1.277 km mesafede bulunan Elazığ şehrine karayolu üzerinden gelmek için yalnızca bir Elazığ otobüs bileti almanız yeterli.

Elazığ-Ankara arasında seferler düzenleyen Mavi Tren de Elazığ şehrine ulaşım seçeneklerinden biri. Her gün karşılıklı olarak, Malatya-Gaziantep-Adana ve Mersin'e Fırat Ekspresi, Haftanın 2 günü Van gölü Ekspresi, haftanın 1 günü Şam Ekspresi, Haftanın 1 günü Transasya Ekspresi seferleri hareket ediyor. Malatya - Sivas - Kayseri - Ankara - Eskişehir - Bilecik - İstanbul (Haydarpaşa), Kütahya - Balıkesir - Manisa - İzmir - Konya - Afyon illerine ekspres seferiyle gitmek mümkün.

ELAZIĞ’DA GEZİLECEK YERLER

Geçmişi 4. Murat’a kadar uzanan Kömürhan Köprüsü, Harput Kalesi, Süryani Kadim Meryem Ana Ortodoks Kilisesi, Anadolu'daki en eski yapılardan biri olan Ulu Cami, Sarahatun (Sarayhatun) Cami, Osmanlı dönemine ait Kurşunlu Cami, Hoca Hasan ve Cemşit Bey Hamamları, Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, şehir merkezine 22 km uzaklıktaki Hazar Gölü, Elazığ'a 30 km mesafedeki Hazarbaba Kayak Merkezi, Türkiye'nin en büyük ikinci yapay gölü olan Keban Baraj Gölü, Çırçır Şelalesi, Elazığ'a 12 km, Harput'a ise 4 km mesafedeki Buzluk Mağarası ve Kapalı Çarşı; Elazığ uçak bileti alınarak gelinen Elazığ şehrinin yalnızca tarihi dokusuyla değil, doğa harikalarıyla da tanışmak için mutlaka görülmesi gereken yerler.

Özel yöntemlerle yapılan Çedene Kahvesi içmeden Elazığ’dan dönmemenizi de özel olarak tavsiye edelim.

ELAZIĞ HAVALİMANI’NDAN ELAZIĞ ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM

Elazığ şehir merkezine 12 km mesafede bulunan Elazığ Havalimanı’ndan şehir merkezine kolayca ulaşabileceğiniz transfer alternatiflerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. İster taksi, ister havaalanı servisi, isterseniz de araç kiralama yoluyla Elazığ’ın dilediğiniz yerine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz

SIKÇA SORULAN SORULAR

ELAZIĞ’A UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

Ankara Elazığ: 1 saat 15 dakika

İstanbul Elazığ: 1 saat 35 dakika

İzmir Elazığ: 1 saat 45 dakika

Antalya Elazığ: 3 saat 5 dakika

Bodrum Elazığ: 3 saat 10 dakika

ELAZIĞ UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, Türkiye’den Elazığ uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. Elazığ’a seyahat ederken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birkaç havayolu şirketi bulunuyor.

ELAZIĞ’A UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Elazığ ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanmak için en az 78 gün öncesinden rezervasyon yaptırmalısınız.

ELAZIĞ UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİNUYGUN FİYAT NE KADARDIR?

Türkiye ve Elazığ arasındaki uçuş hattında, önümüzdeki 3 aylık dönemde tek yönUYGUN uçak bileti 200 TL’ye varmayan fiyatıyla İstanbul Elazığ uçuşudur. Gidiş-dönüşUCUZ bilet de yine İstanbul Elazığ biletidir.

Önümüzdeki 3 aylık dönemde ucuz uçak bileti alabileceğiniz rotalar ise şöyle: Ankara-Elazığ, İzmir-Elazığ, İstanbul-Elazığ.

Elazığ’a gitmek için daha da ucuz bilet almak isteyenler Elazığ otobüs bileti satın alabilirler.

ELAZIĞ ŞEHRİNE EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

Pegasus, Anadolu Jet, Türk Hava Yolları, Lufthansa ve Air France; Türkiye ve Elazığ arasında en sık uçan havayolu firmalarıdır.

En popüler rota İzmir-Elazığ uçuş rotasıdır.

Türk Hava Yolları ve Pegasus bu uçuş hattında en sık uçan havayolu şirketleridir.

ELAZIĞ ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI BULUNUR?

Türkiye’nin herhangi bir yerinden Elazığ uçak bileti alarak Elazığ’a geldiğinizde şehir merkezine 12 km mesafedeki Elazığ Havalimanı’na iniş yaparsınız.

ELAZIĞ THY UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden THY Elazığ ucuz uçak bileti bulmanız oldukça mümkün.

ELAZIĞ PEGASUS UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Pegasus firması, Elazığ ucuz uçak bileti bulma şansınızın çok olduğu firmaların başında gelir. Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden Pegasus Elazığ ucuz uçak bileti bulma olasılığınız çok yüksek.

ELAZIĞ ŞEHRİNE UCUZ BİLET ALMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Haziran ve Temmuz ayları Elazığ uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız aylar.  

En düşük fiyata Elazığ ucuz uçak bileti alabileceğiniz aylar ise Ocak ve Mart aylarıdır.

Özellikle uçak bileti fiyatlarının düşük olduğu dönemlerde yoğunluk da daha fazla olacağından, bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında mağduriyet yaşamamanız için Elazığ otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

TÜRKİYE ELAZIĞ ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Elazığ ucuz uçak bileti alırken Türkiye Elazığ arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görebilmeniz için artık Pazarama Tatil gibi pratik bir seyahat asistanınız var.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en vazgeçilmez adres.

Diğer tüm uçuşlarınızda olduğu gibi Elazığ’a yapacağınız uçuşlarda da; ucuz bilet seçenekleri başta olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek tüm uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

TÜRKİYE ELAZIĞ UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Elazığ uçuşlarınızla ilgili kısıtlamalar ya da varış yerinizle ilgili karantina gibi bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE ELAZIĞ’A UÇUŞ YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELERDİR?

Elazığ’a uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri mevcut. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

Elazığ uçak bileti alarak yapacağınız Elazığ uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm Elazığ uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Elazığ uçuşlarında karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Elazığ uçak bileti alarak yapacağınız Elazığ uçuşunuz öncesinde antikor testi ve semptom testi yaptırmanız istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Elazığ’a yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.