Uçak Bileti
Gidiş - Dönüş
Tek Yön

Lufthansa Hakkında

 

 

Almanya'nın ulusal havayolu şirketi olan Lufthansa, yolcu taşıma kapasitesi bakımından Avrupa'da lider, tüm dünyada ise 4. konumda yer alıyor. Lufthansa, en büyük havacılık ortağı olan Star Alliance kurucularından biri olması nedeniyle önemli hava yolu şirketleri arasında yer alıyor. Lufthansa Group, LH Regional, LH Cargo, Germanwings, Swiss İnt. Airlines, Austrian Airlines ve diğer birkaç farklı hava yolu şirketleriyle kısmi olarak Alman devine dahil olup dünyadaki ikinci büyük hava yolu şirketi olma özelliği taşıyor. Şirketin tarihi, 1926 yıllarına kadar uzanıyor. Deutsche Lufthansa adı altında ilk kez Berlin'de kurulduğu biliniyor. Günümüzde Lufthansa ofisleri, Cologne şehrinde yer alıyor. Ancak şirketin merkez ofisi Frankfurt uluslararası havalimanında yer alıyor. 2001 yılından bu yana Münih Havaalanı da Lufthansa'ya aktarma merkezi olarak hizmet veriyor. Şirket içi Berlin Tegel, Stuttgart, Düsseldorf ve Hamburg önemli havaalanları arasında bulunuyor. Lufthansa, toplamda Almanya'da 18 ve uluslararası olarak 200’den fazla farklı bölgeye uçuş seferi düzenliyor. Lufthansa grubu 5 kıtada 400'den fazla bölgeye hizmet vermeye devam ediyor.

Lufthansa, yarı özel yarı kamusal bir şirket olup Almanya'nın en önemli markalarından biri olma özelliği taşıyor. Almanya'nın ulusal hava yolu şirketi olan Lufthansa, kendi bünyesinde yaklaşık olarak 100 ülkede 200’den fazla farklı uçuş noktasında ve çeşitli ortak hava yolları ile dünyada yaklaşık olarak 400 uçuş noktasına hizmet sağlıyor. 2008 yılında dünyanın en iyi hava yolu şirketi unvanına hak kazanan Lufthansa’nın filosu, Frankfurt havalimanında bulunuyor. Ayrıca Austrian Airlines’in sahibi olan bu hava yolu şirketi, 1997 yılından beri her yıl dünyadaki en iyi hava yolu şirketi unvanına hak kazanmayı başarıyor. Halihazırda 350 yolcu ve 19 kargo uçağı bundan bu hava yolu şirketi ile yolculuk planlayarak kaliteli uçuş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Hava yolu şirketleri arasında Avrupa'nın en büyük dünyanın ise ikinci en büyük şirketi olan Lufthansa, kamu ve özel ortaklığı olan şirketler arasında yer alıyor. Ülkenin marka ismi konumunda olan şirket, Almanya ile bütünleşiyor. Almanya ulusal hava yolu şirketi olması nedeniyle filosu Frankfurt'ta bulunuyor. Lufthansa şirketler grubunun amacı, hava yolu taşımacılığında müşterileri tarafından ilk tercih edilen şirket olmak oluyor. Türkiye'de Flypgs ile işbirliği içerisinde olan Lufthansa Hava Yolları Frankfurt ,Münih, Zürih, Viyana ve Brüksel'de bulunan yolcu transfer merkezleri ile 100 ülkede 200’den fazla farklı destinasyona uçuş gerçekleştiriyor. Hava yolu şirketinin pazarlama stratejisinin kalbini müşteriler oluşturuyor. Bu nedendenle müşteri beklentilerinin karşılanmasında güvenirlik, yüksek kalite ve profesyonel hizmet şirketin hedeflerini oluşturuyor. Siz de kaliteli bir uçuş deneyimi yaşayıp konforu en üst seviyede tutmak istiyorsanız yolculuğunuzu Lufthansa Hava Yolları aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Lufthansa Bilet Sorgulama

Rezervasyon kodunu kullanarak bütün uçuşlarınıza kolay bir şekilde erişebilirsiniz. Dilediğiniz zaman erken koltuk rezervasyonu yapabilir uçuş değişikliği ya da uçuş iptali gibi işlemleri tamamlayabilirsiniz. Ayrıca özel yemek talebinde bulunarak uçuşunuzu daha konforlu bir hale getirebilirsiniz. Bunun dışında doğrudan araba kiralayabilir hatta seyahat sigortası yaptırabilirsiniz.

Lufthansa Uçak Bileti Fiyatları

Avrupa'nın en büyük hava yolu şirketi olan Alman Lufthansa, dünyanın ise 3. büyük hava yolu şirketleri arasında yer alıyor. ‘’Durmaksızın Sen’’ sloganı ile yolcularını karşılayan Lufthansa, 400 uçaklı filosuyla dünyanın 200’den fazla noktasına uçuş hizmeti veriyor.

Lufthansa yiyecek ve içecek ikramında ise First Class ve Business Class yolcuları için özel bir şekilde hazırlanan menüleri yolcuların tercihleri doğrusunda uçuş süresi boyunca servis ediliyor. Seyahat esnasında dilediğiniz zaman alkollü ve alkolsüz içecekler tüketebilme imkanı tanıyor. Premium Ekonomi yolcuları sınıfında yolculuk yapacaksanız kalkışta ikram edilen hoş geldiniz içeceğinin ardından aşçılar tarafından oluşturulan yemek listelerinden dilediğinizi seçip yeni lezzetler tadabilirsiniz. Ekonomi sınıfında ise kendinize servis edilen aperatif ve sandviçlerinin yanı sıra ücretli olarak ekstra yemek servisinden de faydalanabilirsiniz.

Ucuz Lufthansa Uçak Bileti

Ucuz Lufthansa uçak bileti, yapılan kampanyaya ve indirim oranına göre farklılık gösteriyor. Ayrıca gidilecek olan bölgenin mesafesi, uçuş süresi, kişi sayısı ve aktarmalı da aktarmasız direkt uçuş olması gibi bazı özellikler de fiyatları etkiliyor. Özellikle promosyon uçuşlarında kampanyaların takip edilmesi kaliteyi daha uygun hale getirerek ucuz uçak bileti fiyatı ile satın alma imkanı tanıyor. En ucuz Lufthansa uçak bileti alımını gerçekleştirebilmeniz için sunulan kampanyaları, promosyonları ve indirimleri takip edebilirsiniz. Online satın almalarda kredi kartına taksit yaparak uçuşlarınızı daha ekonomik bir hale getirebilirsiniz.

Lufthansa Online Bilet Satışı

Dünyada 400'den fazla destinasyona bilet bulmak Lufthansa Hava Yolları ile mümkün bir hale geliyor. Şirket Avrupa, Amerika, Avustralya, Asya ve Afrika kıtalarına çok sayıda uçuş gerçekleştiriyor. Uçuş noktaları arasında Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Arap Emirlikleri, İsrail, Meksika, Danimarka ve Slovenya gibi ülkeler yer alıyor. Lufthansa, dünyayı ayağınıza getiren hizmet anlayışı ile büyük, küçük, uzak ya da yakın demeden kaliteli ve güvenilir hizmet seçeneği sunuyor. Yaygın uçuş ağında önemli noktalarda bulunan transfer merkezleri, uzak mesafeleri yakınlaştırdığı için dünya genelinde ilk tercih edilen hava yolu şirketleri arasında bulunuyor. Yolcu taşımacılığının yanı sıra kargo, yeme, içme ve teknik bakımından da hizmet vererek iş birliği yaptığı kurumların sayısını günden güne arttırıyor.

Lufthansa online bilet satışı sorgulaması yapabilir? Gidilecek olan bölgeye aktarmalı ya da aktarmasız olarak en uygun Lufthansa uçak biletini kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. Check-in koltuk seçimi ya da bagaj hakkınız ile ilgili konular hakkında Lufthansa iletişim ağından destek alabilirsiniz.

Dünyanın hemen hemen her ülkesinde uçuşu bulunan Lufthansa Hava Yolları’nın uçuş ağı Ortadoğu, Avrupa, Kuzey Afrika, Güney Afrika, Orta Afrika, Kuzey ve Güney Amerika'ya kadar uzanıyor. Lufthansa ile seyahat etmek için online bilet satışı yapan siteleri ziyaret edip kolay bir şekilde satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Lufthansa Check-In İşlemleri Nasıl Yapılır?

Satın aldığınız Lufthansa Hava Yolları biletlerinin check-in işlemlerini havalimanına gitmeden de gerçekleştirebilirsiniz. Akıllı cep telefonlarınızı ya da e-posta adresinize gönderilecek olan QR kod ile havalimanına gittiğiniz zaman mobil biniş kartı olarak bu kodu kullanabilirsiniz. Havalimanı güvenlik kapılarından geçerken check-in işleminden sonra size verilen kodu güvenlik görevlisine okutarak uçağa fazla sıra beklemeden binebilirsiniz.

Lufthansa uçak bileti satın aldıysanız check-in işlemlerinizi kalkışa 23 saat kala gerçekleştirme imkanı sahip olabilirsiniz. İç hatlarda uçağın hareketine en geç 30 dakika kala, dış hatlarda ise 1 saat kala check-in yapıldığını bilerek bu saat dilimi öncesinde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Havalimanlarında kalkışa 3 saat kala başlayan ve son 30 dakika kala sona eren check-in işlemlerini bu saat aralığında gerçekleştirebilirsiniz.

Lufthansa Koltuk Seçimi

Lufthansa koltuk seçimi first class yolcularının daha konforu seyahat edebilmeleri için tamamen kişiye özel dairelerle hizmet vermeye devam ediyor. Daire içerisinde yatağa dönüşebilen ve masaj özelliği bulunan koltuklarla beraber bir yemek masası bulunuyor. Yolculara uçuşun başlangıcında dağıtılan seyahat kitleri ile birlikte yastık ve yorgan veriliyor. Tüm koltuklarda elektrik prizi ve geniş ekran HD televizyonun yanı sıra kulaklıklar da yer alıyor. Lufthansa yolcuları için özel bir şekilde tasarlanmış olan koltukların diz ve kol mesafeleri oldukça geniş tutuluyor. Uzun saatler süren yolculuklarda 2 metre boyuna kadar esneyebilen koltuklarda uyuyarak ya da monitörden film izleyerek seyahat edebilme şansına sahip olabilirsiniz. Üstelik talebinize göre yastık ve yorgan da tedarik edebilirsiniz. Ekonomi sınıfı koltuklarından göre daha geniş koltuklara sahip Premium Ekonomi sınıfında yolculuk yapacaksanız koltuklarda yemek yiyebilmeniz için açılıp kapanabilen bir televizyon, bir masa ve bir televizyon monitörünün yer aldığını görebilirsiniz. 40 cm ölçüleri ile standardın üzerinde bulunan koltuklarda keyifli bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz.

Tüm yolcularına online ya da havalimanında check-in işlemini gerçekleştirme şansı tanıyan ve dilediği koltuğu seçebilme özgürlüğü sunan Lufthansa Hava Yolları'nda sunulan avantajlardan sonuna kadar faydalanabilirsiniz.

Lufthansa Bagaj Hakkı

Lufthansa Hava Yolları’na ait uçaklarda bagaj hakları First Class yolcular için 32 kilogramlık 3 adet çanta, Business yolcular için 32 kilogramlık 2 adet çanta, Premium Ekonomi yolcuları için 23 kilogramlık 2 adet çanta ve Ekonomi yolcuları için ise 23 kilogramlık bir adet çanta ile sınırlandırılıyor. Bagaj boyutunun en fazla 158 cm olması zorunlu olurken belirtilen ağırlıkların aşınması halinde kilogram başına ücret talep ediliyor. Bebeğiniz ile birlikte seyahate çıkacaksanız 23 kilogramlık bir ekstra çanta hakkı verildiğini göz önünde bulundurup hazırlıklarınızı bu kriterler dahilinde yapabilirsiniz. Büyük bir çanta yerine el bagajı ile uçmak istiyorsanız First Class ve Business Class yolcuları için 8 kilogramlık 2 adet el çantası, Premium Ekonomi ve Ekonomi yolcuları için ise 8 kilogramlık 1 adet el çantası hakkı verildiğini bilerek hangi bilet dahilindeyseniz buna uygun bagaj hakkınızı kullanabilirsiniz.

Lufthansa Star Alliance Üyeliği

Dünyanın en iyi hava yolu şirketlerinden biri olan ve iş birliğinden meydana gelen Star Alliance üyesi olan Lufthansa ile uçarken yine bu kuruluşa Türkiye'den tek üyesi olan Türk Hava Yolları'nın bir programından faydalanabilirsiniz. Star Alliance iş birliğinden Lufthansa First Class, Business Class, Premium ve Ekonomi sınıfı gibi yolcuların kampanya dahilinden faydalandığını bilerek avantajlı fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Star Alliance ağı, bütün dünya genelinde yayılan bir rota ağına sahip ilk gerçek küresel hava yolu ittifakı olarak biliniyor. Star Alliance ittifakının üyesi olan uçak firmaları ile uçmak otomatik olarak birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Öncelikle bağlantılı uçuşlarla dünyanın bir ucundan diğer ucuna farklı firmalarla sorunsuz bir şekilde yolculuk yapma fırsatı tanıyor. Bağlantılı uçuşlarda uygun bilet fiyatı sunulurken yolcuların Mil kazanma şansı da artıyor. İttifakın sık uçan yolcu programları da pek çok kapsamlı avantajlar sunuyor. Star Alliance Gold kart sahibi yolcularına öncelikli check-in, özel yolcu salonu kullanımı, öncelikli biniş hakkı, koltuk garantisi, öncelikli bagaj teslimi, ekstra bagaj hakkı, rezervasyon yedek listesinde ve havalimanı yedek listesinde öncelikli olma gibi çeşitli haklar tanıyor. Star Alliance Silver kart sahibi yolculara rezervasyon ve yedek listesinde öncelik veriyor. Siz de Star Alliance üyesi olarak sunulan birçok avantajdan faydalanabilirsiniz.

Sayısız başarılara imza atan Lufthansa Hava Yolları, kuruluş yılından itibaren kendini yenilemeye ve güçlendirmeye devam ediyor. Çevreye ve topluma karşı sorumluluklarını yerine getirerek çalışanlarına, müşterilerine ve yatırımcılarına değer katan bir hava yolu şirketi olarak sürdürülebilirliğine öncelik veriyor. Bunu dışında çok sayıda sosyal sorumluluk projelerine de imza atan Lufthansa Hava Yolları, her alanda bilinçli hizmet sunuyor. Siz de Lufthansa Hava Yolları’nı tercih ederek güvenli uçuşlar gerçekleştirebilirsiniz.