Erciyes Otelleri

( 9 Sonuç Gösteriliyor)
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
Pazarama Tatil'de Kaçırılmayacak Fırsatlar
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
3.9 İyi
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
4.2 Mükemmel
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.

Erciyes Kayak

 

Bir diğer adı İhtiyar Yanardağ olarak bilinen Erciyes Dağı, eşsiz manzarası ile ziyaretçilerinin beğenisini toplamayı başarıyor. Erciyes Dağı, Kayseri’nin simgesi olarak biliniyor. 3917 metre rakıma sahip olan ve en son M.Ö. patlamış olan sönmüş bir volkan dağı olarak biliniyor. Erciyes Dağı’nın son kez patlaması ile Kayseri çevresinde bulunan taş ocakları ve Göreme’deki peri bacalarının oluştuğu düşünülüyor. 

Erciyes Kayak Merkezi, Türkiye’nin kış sporları ve kış turizmi konusunda oldukça popüler bölgeler arasında bulunuyor. Birçok konaklama, eğlence ve aktivite seçeneklerine ev sahipliği yapan Erciyes Kayak Merkezi, kışı ve kış sporlarına ilgi duyan ziyaretçilerin en sevdiği tatil destinasyonlarından biri olarak biliniyor. Erciyes Kayak Merkezi adını dünya çapında duyurmuş ve yabancı turistlerin beğenisini kazanmayı başaran tatil bölgelerinden biri olarak biliniyor. 

Kayak Merkezi’ne gidilecek en doğru zamanlar tabi ki kış ayları olan aralık, ocak ve şubat ayları olarak biliniyor. Ancak mevsim şartlarına göre bu süre mart ve nisan aylarına kadar uzayabiliyor. Merkezde 31 adet kayak pisti bulunuyor. Pistler zorluk derecelerine göre birbirlerinden ayrılıyor. Bu pistlerden 11 tanesi kolay, 16 tanesi orta düzeyde, 4 tanesi ise zor seviyeler için tasarlanmış pistledir. Pistlerin başlangıç noktalarına çıkmak için çeşitli alternatifler bulunuyor. 13 adet teleferik ve 3 adet yürüyen bant sizleri adrenalinin doruklarını yaşayacağınız pistlere ulaştırmak için gün boyu hizmet veriyor. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli husus doğru teleferiğe binmeniz olarak biliniyor. Yanlış teleferiğe bindiğiniz takdirde tekrar teleferiği kullanarak inmeniz tavsiye ediliyor. 

Kayseri ilinin en önemli turizm merkezi olan Erciyes için tatil planınız varsa, erken rezervasyon kampanyalarından faydalanarak, en uygun fiyatlar eşliğinde Erciyes otellerinde eşsiz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. 

Erciyes Otelleri Fiyatları 

Erciyes otelleri fiyatları, konaklama, ulaşım ve aktivite gibi olanaklara göre değişiklik gösterebiliyor. Erciyes otelleri, ziyaretçilerin lüks tercihlerine ve tatil anlayışlarına göre her bütçeye uygun tesislere sahip olması ile ön plana çıkıyor. Erciyes otel fiyatlarına etki eden başlıca unsurlar arasında: 

  • İşletmenin konumu, 
  • Konsepti, 
  • Konaklama süresi, 
  • Misafir sayısı, 
  • Yararlanılan ekstra hizmetler yer alıyor. 

Bölgede bulunan oteller, oda-kahvaltısından her şey dahil konseptine uzanan çeşitli konseptlerle hizmet veriyor. Farklı tatil anlayışlarına hitap eden işletmeler arasında butik, apart oteller ve 5 yıldızlı oteller yer alıyor. Ziyaretçi kapasitesi daha yüksek olan ve farklı ayrıcalıklarla misafirlerini ağırlayan 5 yıldızlı oteller, gelişmiş hizmet kapsamına uygun bir fiyat politikası ile hizmet veriyor. Konum bakımından kayak merkezlerine yakın bölgelerde bulunan oteller, ulaşım kolaylığı sayesinde ziyaretçilerine çeşitli avantajlar sağlıyor. 

Erciyes 5 Yıldızlı Otelleri 

Erciyes eski bir volkanik dağ olması sebebiyle, çeşitli vadi oluşumları ve zengin bir doğal atmosfer ile karşılaşabilirsiniz. Doğa ile baş başa kalmayı sevenler için eski bir volkanın üzerinde yaşanan eşsiz deneyim, Erciyes’in bünyesinde barındırdığı spor alternatifleriyle bambaşka bir boyuta taşınıyor. Erciyes, konaklama için çeşitli seçeneklere ev sahipliği yapıyor. Bu tesisler arasında kaliteli hizmet anlayışı ile 5 yıldızlı oteller ön plana çıkıyor.  

Erciyes 5 yıldızlı otelleri, özellikle son yıllarda gelişen tesis imkanları ile misafirlerine üst düzey bir konaklama hizmeti veriyor. Kayak merkezine yakın konumda bulunan pek çok 5 yıldızlı otel, doğa sporlarıyla ilgili ekipmanları misafirlerinin kullanımına sunuyor. Kayak ve bölge kültürü hakkındaki önerileri ile misafirlerini yönlendirerek müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veriyor. Lüks, konforlu ve şık otel odalarında konaklayan ziyaretçiler, büyüleyici bir doğa manzarası ile güne başlıyor. Gastronomi açısından oldukça popüler şehirler arasında bulunan Kayseri’ye özgü lezzetlerin servis edildiği 5 yıldızlı otellerin restoranları genellikle açık büfe kahvaltıdan şık akşam yemeklerine kadar zengin alternatifleri bünyesinde barındırıyor. Kapalı ve açık yüzme havuzlarına ev sahipliği yapan otellerde, egzersiz rutinine ara vermek istemeyen misafirler için modern aletlere sahip spor salonları ve gün boyu yorucu spor aktivitelerinin ardından dinlenme olanağı sunan spa merkezleri bulunuyor. 

Erciyes Her Şey Dahil Otelleri 

Erciyes’te bulunan konaklama seçeneklerinin büyük bir kısmı 5 yıldızlı ve her şey dahil otellerden oluşuyor. Her şey dahil otel konsepti, temel olarak konaklama hizmetinin yanında kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ile gün boyu içecek servislerini ekstra ücret ödemeden ziyaretçilerine sunuyor. Erciyes her şey dahil otelleri misafirler için farklı alanlarda pek çok hizmeti bünyesinde barındırıyor. Her şey dahil konsepti ile hizmet veren otellerde; spa, Fin ve Türk hamamından yüzme havuzlarına, masaj ve bakım uygulamalarından spor alanlarına kadar geniş çeşitli alternatifler bulunuyor. Tüm bu hizmet çeşitliliği, alanında profesyonel uzmanlar tarafından uygulanıyor. Erciyes’te, her şey dahil otel işletmelerindeki kayak hocaları, profesyonel kayak dersleri de veriyor. Nitelikli kayak malzemeleri, konaklama süresi boyunca tesislerden kiralanabiliyor. 

Erciyes'te Nerede Kalınır? 

Erciyes, Türkiye’nin önemli bir kayak ve turizm merkezi olarak biliniyor. Ek olarak sadece ülke içinde değil aynı zamanda dünya çapında da büyük bir üne sahip olması ile öne çıkıyor. Gelişmiş kayak pistlerine yakın konumda bulunan tesisler hem yerli hem yabancı turistler için kış sporlarına ulaşımın kolay olması sebebiyle de tercih ediliyor. Erciyes Dağı’nın ziyaretçileri, dağda konaklamanın dışında bölgeye 25 kilometre mesafede bulunan Kayseri’de de konaklayabiliyor. Dağ, konumu itibariyle Erciyes, Nevşehir, Niğde ve Malatya gibi büyük şehirlere komşu olması ile biliniyor. Kayak merkezlerinin yanında bölgede binicilik gibi çeşitli aktivite merkezlerinin olması, ziyaretçilere tatillerini farklı etkinliklerle zenginleştirme olanağı tanıyor. Erciyes civarında bulunan otel işletmeleri genellikle 5 yıldızlı ve apart otellerden oluşuyor. Kış sporlarına ilgi duyanlar genellikle Erciyes Dağı üzerinde bulunan otellerde konaklamayı tercih ederken, tarihi bölgeleri ve çevre illeri gezmek isteyenler ise şehir merkezinde bulunan otelleri tercih ediyor. 

Erciyes Balayı Otelleri Hangileridir? 

Dağ zirveleri, ihtişamlı manzaraları ve oksijen zengini temiz havasıyla ziyaretçilerine eşsiz bir tatil imkânı sunuyor. Bölgede bulunan oteller, yeni evli çiftlere dağ manzarasına sahip, konforlu odalarda konaklama hizmeti veriyor. Rahat ve estetik otel odaları, yeni evli çiftlerin tüm ihtiyaçlarını oda içerisinde karşılayabilmeleri için özel donanımları ile ön plana çıkıyor. Yeni evli çiftlerin en özel günlerini unutulmaz kılmak için hizmet veren Erciyes balayı otelleri, çiftlere özel sürprizler ve çeşitli aktivite seçenekleri sunuyor. 

Erciyes'te Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler 

Tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile bilinen Erciyes, ziyaretçilerine hem doğa hem de kültürel bir gezi fırsatı sunuyor. Erciyes'te mutlaka görülmesi gereken yerler aşağıdaki gibi listelenebilir: 

Erciyes Arkeoloji Müzesi 

Kayseri’de yer alan müze, Hititler'den günümüze dek birçok medeniyete ev sahipliği yapan Kayseri'nin ilk çağlarına yakından bakma fırsatı sunuyor. Kaniş ve Karum yerleşkesinde yapılan kazılarda bulunmuş olan yazılı tabletler, binlerce eser, Bizans ve Roma’ya ait olan eserler bu çevrenin kültürel zenginliğini ortaya çıkarıyor. 

Erciyes Kayseri Atatürk Müzesi 

İmamzade Raşit Ağa Konağı olarak da anılan müze; sivil mimariyi ve Kayseri evlerini yakından inceleme imkânı sunuyor. Konak aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk Kayseri ziyaretinde ağırlandığı yer olması nedeniyle büyük önem taşıyor. 

Erciyes Gevher Nesibe Tıp Tarihi Müzesi 

Önemli bir bilim ve sanat merkezi olan müze, Anadolu'daki ilk tıp merkezini hakkında detaylı bilgi sahibi olmanızı sağlıyor. Müze haftanın 7 günü hizmet veriyor. 

Erciyes'te Gezilecek Yerler Nelerdir? 

Hem tarihi dokusu hem de doğal güzellikleriyle İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kayseri, gezilecek yerler açısından birçok alternatife ev sahipliği yapıyor. Kayseri’de yerleşimlerin çok eski olması nedeniyle birçok tarihi yapı ile karşılaşabilirsiniz. Bu yapılar genellikle Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda bulunuyor. Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan tarihi yapıların haricinde birçok tarihi cami, kümbet, müze, külliye, türbe, kilise ve hamam gezilecek yerler arasında bulunuyor. 

Erciyes Gereme Harabeleri 

Turistler tarafından yoğun ilgi gören Gereme Harabeleri, Erciyes Dağı’nın eteklerinde bulunuyor. Bu harabeler tarih boyunca ev sahipliği yaptığı birçok medeniyetten izler taşıyor. Harabeleri gezerek şehrin tarihi dokusuna yakından tanıklık edebilirsiniz. 

Erciyes Soğanlı Vadisi 

Bulunduğu bölge ile eşsiz doğal güzelliklere ev sahipliği yapan Soğanlı Vadisi, büyüleyici manzaraları ile biliniyor. Farklı kaya oluşumlarıyla öne çıkan vadi, Roma döneminden kalma kiliselere ev sahipliği yapıyor. 

Erciyes Kapuzbaşı Şelalesi 

Dünyanın en yüksek ikinci şelalesi olarak bilinen Kapuzbaşı Şelalesi; beş adet büyük ve iki adet küçük olmak üzere dizi halinde dökülen eşsiz bir görüntüye ev sahipliği yapıyor. Toros Dağları’nın tepesinde bulunan Kapuzbaşı Şelalesi, bünyesinde barındırdığı doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini etkilemeyi başarıyor. Dünyanın en yüksek ikinci şelalesi olan Kapuzbaşı Şelalesi’ni ziyaret ederek eşsiz bir manzaraya tanıklık edebilir ve büyüleyici fotoğraflar çekebilirsiniz. 

Erciyes’e Ne Zaman Gidilir? 

Erciyes yolu dünyada en ünlü kış rotalarından biri olarak biliniyor. Bu sebeple yerli ve yabancı turistler genellikle kış aylarında gitmeyi tercih ediyor. Dağın kar kalınlığını takip ederek Erciyes tatilini yapmak için en doğru zamanı seçebilirsiniz. Bu plana ilk olarak Erciyes otellerini araştırarak başlamalısınız. 

Erciyes’e Nasıl Gidilir? 

Erciyes’e hava yolu ile ulaşım sağlamak için Kayseri Erkilet Havalimanı’nı kullanabilirsiniz. Havalimanı Erciyes arası mesafe yaklaşık 27 km. Erciyes’e ulaşımı toplu taşıma araçlarını kullanarak veya özel aracınız ile sağlayabilirsiniz. 

Erciyes’e karayolu üzerinden gitmek için otobüsleri kullanabilirsiniz. Kayseri Otogarı’nı kullanarak 14 km mesafede yer alan Erciyes’e rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Erciyes’e tren ile ulaşım sağlamak isterseniz Erzurum, Van ve Doğu Ekspresi seferlerini kullanarak Kayseri’ye kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Özel aracınız ile Erciyes’e gitmek isterseniz İstanbul’dan 770 km, Ankara’dan 329 km ve İzmir’den 840 km’lik bir mesafeyi aşarak ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Erciyes’e özel araçla gitmek çevreyi keşfetmeniz konusunda oldukça büyük kolaylık sağlayabilir. 

Erciyes'te Ne Yenir? 

Erciyes, gelişmiş yemek kültürü ile ihtişamlı menüleri beraberinde getiriyor. Bu köklü ve bir o kadar da tarih kokan bölgeyi ziyaret ettiğinizde mantı ve pastırma tatmanızı kesinlikle öneriyoruz. Erciyes Kayak Merkezi çevresin bulunan o muhteşem manzaraya eşlik eden hoş ve otantik mekanlar yemek kültürünü her açıdan sizlere yansıtıyor. Yağlama, Kayseri usulü tirit, Çemenli ekmek, yöresel kahvaltılar gördüğünüz bütün lokanta ve restoranlarda sizleri bekliyor. Erciyes’te gezerken karşılaştığınız tüm lezzet noktalarında sizleri Anadolu Türk mutfağının en lezzetli yemekleri bekliyor olacaktır. Ferah atmosferine bir de yemeklerin lezzeti eklendiğinde çok daha güzel vakit geçirebilirsiniz. Erciyes bulunduğu konum nedeniyle İç Anadolu yemek kültürünü tamamen yansıtmayı başarıyor. Damak tadınıza uygun yemekleri servis eden mekanları kolaylıkla bulabilirsiniz. Otantik, nostaljik, yöresel ve daha modern tarzda birçok mekân siz misafirlerine konforlu hizmet vermek üzere hizmet veriyor. 

Kayseri’nin tüm meşhur yemeklerini Erciyes’te de deneyimleyebilirsiniz. Kayseri’nin en meşhur lezzetleri arasında bulunan mantıyı, çemenli ekmeğini, yağlamasını, sucuklu köftesini, pastırmasını ve Kayseri usulü tirit lezzetini tadabilirsiniz. 

Erciyes’te güne özel olarak hazırlanan Kayseri kahvaltısı ile başlayabilirsiniz. Hem göze hem de damağa hitap eden bu kahvaltı sofraları ile oldukça keyifli zaman geçirebilirsiniz. 

Daha yemeden göz doyuran bir yemek kültürüne ev sahipliği yapan Erciyes’te, kayak merkezinin etrafında yer alan otantik mekanlarda her damak tadına uygun lezzetleri bulabilirsiniz. Tatilinizin bitiminde Kayseri’nin mantı, pastırma, sucuk ve çemen lezzetlerinden satın alarak bu lezzetleri evinize taşıyabilirsiniz. 

Erciyes'te Hediyelik Ne Alınır? 

Erciyes’ten satın alınabilecek hediyelik ürünler arasında ilk akla gelen ürünler gıda ürünleri oluyor. Bu gıda ürünleri arasında pastırma, sucuk ve yöresel mantıya ek olarak köylerde yetiştirilen doğal ürünler de ön plana çıkıyor. Gıda dışı ürünler arasında ise dokuma halı ve kilimler, kakmacılık sanatından gümüş ve bakırlar, tahtadan yapılan el emeği ürünler ve çeşitli el işleri ziyaretçiler tarafından oldukça beğeniliyor. Bunların yanı sıra bölgede Kayseri ve Erciyes hatırası olacak süs eşyaları alarak da sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.  

Erciyes Tatili 

Kayseri'nin turizm açısından en gelişmiş bölgelerinden biri olan Erciyes, kış ayları geldiğinde yerli ve yabancı turistlerin en sevdiği tatil destinasyonlarından biri haline geliyor. Bembeyaz kar manzarası ile eşsiz bir manzaraya sahip olan Erciyes Dağı ve kayak pistleri ile birçok aktiviteye ev sahipliği yapan Erciyes Kayak Merkezi tatilinizi eşsiz kılacak anılar yaşamanızı sağlıyor. 

Erciyes otelleri sizlere ihtiyaç duyduğunuz tüm kayak ekipmanlarına ve rehberlere de erişme fırsatını sunarak sınırsız bir hizmet anlayışı ile karşımıza çıkıyor. Her kesime ve bütçeye hitap eden otelleri bünyesinde barındıran Erciyes Kayak Merkezi çevresinde otellerde konaklayarak aradığınız konfora ulaşabilirsiniz. 

Erciyes Tarihi 

Tarihi antik çağlara kadar dayanmakta olan Erciyes Dağı, sönmüş bir volkanik dağ olarak biliniyor. Yapılan araştırmalara göre son püskürmesinin Roma Dönemi'nde üretilmiş olan madeni paralardaki simgelerden yola çıkılarak MÖ 253 yılında olduğu tahmin ediliyor. Volkan, yıllar boyu ortaya çıkan aşınmalarla bu özelliğini büyük ölçüde kaybetmiştir. 3916 metre yüksekliğindeki zirvesi ile İç Anadolu Bölgesi'nin en yüksek dağı özelliğine sahip olan Erciyes, Torosların kuzeydoğu hattında bulunan Aladağlar'a dahildir ve Alpin kuşağında bulunuyor. Yaz ve kış aylarında her zaman karlı olan zirvesiyle bilinen Erciyes Dağı, Kayseri ilinin de turistik ve kültürel anlamda sembol olan bölgeleri arasındadır. Her yıl, yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlama görevini üstlenen Erciyes dağı, sürekli yenilenen ve yeni yatırımlarla büyüyen kayak merkezi ile ön plana çıkıyor. 

Erciyes Otel Fırsatları 

Erciyes'te tatili fırsata çevirmek, Erciyes otel fırsatları ile oldukça kolay. Birçok otel, yıl boyunca düzenlediği erken rezervasyon kampanyaları ile uzun tatilleri oldukça uygun fiyatlar ile yapmanıza olanak tanıyor. Hayallerinizi süsleyen kuş tatili oldukça uygun fiyatlarla gerçekleştirebilirsiniz; tek yapmanız gereken Erciyes otel fırsatları için tesislerin düzenlediği kampanya ve fırsatları takip etmek. Bunların dışında, eğer seyahat tarihlerinde değişiklik yapabilirseniz, farklı zaman aralıkları için otel araştırması yaparak, farklı aylar için rezervasyon deneyerek en düşük fiyatlara ulaşabilirsiniz. Özel kampanyalar sayesinde çok daha uygun fiyatlarla gerçekleştirebilirsiniz. 

Temiz havanın, kış sporlarının ve huzurun adresi olarak bilinen Erciyes otelleri için en uygun fiyatlı erken rezervasyon otel fırsatlarını takip ederek konaklama ihtiyacınızı düşük bütçeler ile karşılayabilirsiniz. 

Erciyes Teleferik