Erzincan Uçak Bileti

ERZİNCAN HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Doğu Anadolu Bölgesi'nin tarihi ve turistik şehirlerinden biri olan Erzincan; platolarla ve dağlarla çevrilidir.

Farklı medeniyetlerin izlerine rastlayabileceğiniz Erzincan şehri; tarihi yapıtları ve etkileyici mimari eserleriyle her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turistin radarına giriyor.

Erzincan’ın tarihi atmosferi ve yöreye has leziz mutfağıyla tanışmak için ilk yapmanız gereken uygun fiyata bir Erzincan uçak bileti almak.

İstanbul Erzincan arasında her gün 9 uçuş seferi gerçekleştiriliyor.

Erzincan’dan en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, İstanbul uçak bileti, Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

Erzincan ucuz uçak bileti alarak Erzincan’a gelenler, Erzincan’daki tek havaalanı olan Erzincan Havalimanı’na iniş yaparlar. 

ERZİNCAN UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Erzincan uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Erzincan arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin Ankara’dan Erzincan’a geldiyseniz Erzincan Ankara uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

ERZİNCAN UCUZ UÇAK BİLETİ

Erzincan ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Erzincan uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

ERZİNCAN’A NASIL GİDİLİR?

Erzincan'a gelmenin en pratik yolu tabii ki uçak yolculuğu. Ankara ve İstanbul gibi büyükşehirlerin havalimanlarından Erzincan'a çok sayıda uçuş seferi yapılıyor. 

Bunun için bir Erzincan uçak bileti almanız yeterli.

Ucuz bilet fırsatlarını takip ederek Erzincan ucuz uçak bileti aldıktan sonra; uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Erzincan uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

Daha ekonomik bir Erzincan seyahati düşünüyorsanız Erzincan otobüs bileti de satın alabilirsiniz.

ERZİNCAN’DA GEZİLECEK YERLER

Mama Hatun Türbesi, Sultan Melik Türbesi, Yedi Göller, Kemah Kalesi, Abrenk Kilisesi, Girlevik Şelalesi, Ekşisu Gölü’nün yanı sıra tarihi bedestenleri, camileri ve türbeleriyle de Erzincan; Erzincan uçak bileti alarak şehre gelen ziyaretçilerine hem doğal hem tarihi birçok güzellik sunuyor.

ERZİNCAN HAVALİMANI’NDAN ERZİNCAN ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM

Şehir merkezine yani 7 km mesafedeki Erzincan Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için birçok transfer seçeneği mevcut. Zamanınıza ve bütçenize göre taksi, dolmuş, minibüs, otobüs, havaalanı servisi ya da araç kiralama seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

ERZİNCAN’A UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

Ankara Erzincan: 1 saat 20 dakika

İstanbul Erzincan: 1 saat 40 dakika

Adana Erzincan: 3 saat 5 dakika

Antalya Erzincan: 3 saat 5 dakika

İzmir Erzincan: 3 saat 15 dakika

ERZİNCAN UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, Türkiye’den Erzincan uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. Erzincan’a seyahat ederken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birkaç havayolu şirketi bulunuyor.

ERZİNCAN’A UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Erzincan ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanmak için en az 77 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

ERZİNCAN UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİNUYGUN FİYAT NE KADARDIR?

Türkiye ve Erzincan arasındaki uçuş hattında, önümüzdeki 3 aylık dönemde tek yönUYGUN uçak bileti 200 TL’nin altında seyreden fiyatıyla İstanbul Erzincan uçuşudur. Gidiş-dönüşUCUZ bilet de yine İstanbul Erzincan uçak biletidir.

Önümüzdeki 3 aylık dönemde ucuz uçak bileti alabileceğiniz rotalar ise şöyle: Ankara-Erzincan, İzmir-Erzincan, İstanbul-Erzincan.

Erzincan’a gitmek için daha da ucuz bilet almak isteyenler Erzincan otobüs bileti satın alabilirler.

ERZİNCAN ŞEHRİNE EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

Pegasus, Anadolu Jet, Türk Hava Yolları, Lufthansa ve KLM Royal Dutch Airlines; Türkiye ve Erzincan arasında en sık uçan havayolu firmalarıdır.

En popüler rota Ankara-Erzincan uçuş rotasıdır.

THY ve Anadolu Jet bu uçuş hattında en sık uçan havayolu şirketleridir.

ERZİNCAN ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI BULUNUR?

Türkiye’nin herhangi bir yerinden Erzincan uçak bileti alarak Erzincan’a gelenler, iç ve dış hat uçuşları açısından aktif olan ve şehir merkezine 7 km uzaklıktaki Erzincan Havalimanı’na iniş yaparlar.

Erzincan Havalimanı'nı kullanarak Bayburt, Refahiye ve Suşehri'ne de ulaşılabilir. Bayburt uçak bileti için Erzincan Havalimanı’nı kullanacak olanların yalnızca 85 km’lik bir yolculuk yapacaklarını belirtelim. 

ERZİNCAN THY UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırırsanız, Türkiye’nin herhangi bir yerinden THY Erzincan ucuz uçak bileti bulmanız çok kolay.

ERZİNCAN PEGASUS UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Pegasus havayolu firması, Erzincan ucuz uçak bileti bulma şansınızın çok olduğu firmaların başında gelir. Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden Pegasus Erzincan ucuz uçak bileti bulma olasılığınız oldukça yüksek.

ERZİNCAN ŞEHRİNE UCUZ BİLET ALMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Haziran ve Temmuz ayları Erzincan uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız aylar.  

Aralık ve Şubat ayları ise en düşük fiyata Erzincan ucuz uçak bileti alabileceğiniz aylardır.

Bilhassa uçak bileti fiyatlarının düşük olduğu dönemlerde yoğunluk da daha fazla olacağından, bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında mağduriyet yaşamamanız için Erzincan otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

TÜRKİYE ERZİNCAN ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Erzincan ucuz uçak bileti alırken Türkiye Erzincan arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görebilmeniz için artık Pazarama Tatil gibi pratik bir tatil asistanınız var.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en vazgeçilmez adres.

Diğer tüm uçuşlarınızda olduğu gibi Erzincan’a yapacağınız uçuşlarda da; ucuz bilet seçenekleri başta olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek tüm uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

TÜRKİYE ERZİNCAN UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Erzincan uçuşlarınızla ilgili kısıtlamalar ya da varış yerinizle ilgili karantina gibi bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE ERZİNCAN’A UÇUŞ YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELERDİR?

Erzincan’a uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri mevcut. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

Erzincan uçak bileti alarak yapacağınız Erzincan uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm Erzincan uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Erzincan uçuşlarında karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Erzincan uçak bileti alarak yapacağınız Erzincan uçuşunuz öncesinde antikor testi ve semptom testi yaptırmanız istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Erzincan’a yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.