Uçak Bileti
Gidiş - Dönüş
Tek Yön

Air France Global Hakkında

 

 

Société Air France, S.A. ya da kısaca Air France, Fransa'nın bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi olma özelliği taşıyor. Merkezi Paris'in kuzeyinde Tremblay-en France’da bulunan şirket, Air France KLM ortaklığı altında ve Sky Team kurucu üyesi olarak faaliyet gösteriyor. Mart 2015 itibariyle Air France, 95 ülkede 191 farklı noktaya uçuyor.

1 grup, 2 hava yolu ve 3 işletme mantığı ile ilerleyen Air France, Avrupa'nın en büyük hava yolu grubu olma özelliği taşıyor. Air France, KLM ile beraber yılda 77 milyondan fazla yolcu taşıyor. İşlettikleri 548 uçak, 188 ülkede 318 varış noktasına uçuyor. Air France KLM, sık uçan yolcu programı Flying Blue’nun üyeleri, iki hava yolunun güzergahında da Mil kazanarak ödüllerini alıyor. Her hava yolu şirketi kendi bireysel kimliğini, ticari unvanını ve markasını korumayı başarıyor. Her iki hava yolu da kendi faaliyetlerini Paris Charles de Gaulle ve Amsterdam Schiphol'da bulunan ilgili merkezlerinden yürütüyor.

7 Ekim 1933'te kurulan Air France, 1990'da UTA'da alınan holding ve 1997'de Air Inter ile birleşme anlaşması gibi birçok önemli konuya damga vuruyor. Haziran 2000'de Air France ve Delta Air Lines, SkyTeam ortaklığını başlatmak üzere Aeromexico ve Korean Air ile güçlerini birleştirerek hizmet vermeye devam ediyor. Air France'nin Paris Charles ve Gaulle'deki merkezi, bağlantı fırsatları açısından Avrupa'nın bir numarası sayılıyor.

Tarihinin 1900'lü yıllara kadar uzandığı Fransa'nın hem köklü hem de oldukça başarılı bir hava yolu şirketi unvanına sahip olan Air France, 2004 yılında kendisi gibi oldukça köklü ve başarılı farklı bir hava yolu şirketi olan KLM ile ortak olarak hizmet kalitesini arttırmayı amaçlıyor. Hollanda asıllı KLM hava yolu firması ile ortaklığının ardından yoğun bir uçuş trafiğine ulaşmayı başaran Air France, günden güne büyümeye devam ediyor. Filosunda barındırdığı uçakları ile birçok farklı şehre uçuş düzenliyor. Bu sayede geniş bir ulaşım ağı sunuyor. Türkiye pazarında da oldukça başarılı ve istikrarlı bir şekilde ilerleyen Air France Washington, Los Angeles, New York, Tokyo ve Şanghay gibi noktalara tam bir teknoloji devi olan Airbus A380 uçak modeli ile seferler düzenliyor. Filosunda yer alan Airbus A380 uçaklarının sayısı şu an 9 olsa da bu sayının zamanla arttırılması bekleniyor. Filosunda Airbus A320, Boeing B-747 ve Boeing 777-300ER gibi uçakların bulunduğu Air France'ın genel merkezi Fransa'da bulunuyor. Kuzey Amerika'ya günde 250 civarında uçuş seferi düzenleyen Air France, Avrupa'da birçok noktasına uçuş hizmeti vermeye devam ediyor. Air France, dünyadaki önemli noktalara kusursuz ve güvenilir bir şekilde yolcularını ulaştırmayı devam ediyor.

Air France Bilet Sorgulama

Fransa'nın köklü hava yolu şirketlerinden biri olma özelliği taşıyan Air France, bugün Avrupa'nın en iyi hava yolu şirketleri arasında yer alıyor. Uçuş programınızı gerçekleştirmek için biletinizi satın aldıktan sonra Air France bilet sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Soyad bilgileriniz ve PNR numaranızı ilgili yerlere girerek bilet sorgulama işleminizi kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Air France Uçak Bileti Fiyatları

Seyahat edeceğiniz bölgenin uzaklığı ve seçmiş olduğunuz tarih aralığına göre farklılık gösteren Air France uçak bileti fiyatları arasından en ucuz olanı seçebilmek için öncesinden bilet satın alabileceğiniz gibi yılın farklı dönemlerinde sunulan fırsat ve kampanyaları da takip edebilirsiniz. En uygun uçak bileti ile alakalı bütün detaylara ulaşıp Air France uçuş seferlerini sorgulatabilirsiniz. Ayrıca Air France uçak biletleri için oluşturulan kampanya ve indirimli fırsatlarla en uygun uçak biletine sahip olabilirsiniz. Bunun dışında en uygun Air France uçak bileti seçeneklerine ulaşabilmek için aktarmalı ya da direkt olarak ekonomik bilet fırsatlarını detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Bilet satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra Air France bilet sorgulama ve check-in işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bütçenize uygun ve en ekonomik biletleri satın almak için Air France’ın sunmuş olduğu kampanyaları takip edebilirsiniz. Bu sayede en uygun bilet fiyatına kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca firmanın son dakika fırsat indirimlerini yakalayarak ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ucuz Air France Uçak Bileti

Dev uçak filosu ile bünyesinde barındırdığı Airbus A380 tipi yolcu uçaklarıyla Türkiye pazarındaki en büyük yabancı hava yolu şirketlerinden biri olan Air France, KLM ile birleşerek havacılık sektöründe yeni bir model olmayı başarıyor. Delta ve Alitalia gibi partner firmalarıyla dünyanın en büyük Transatlantik ortaklığı ile büyümeyi başaran hava yolu şirketi, günde 15.000’den fazla uçuş gerçekleştiriyor. Çevre duyarlısı bir firma olan Air France, biyoyakıt kullanarak doğayı korumak için öncülük eden hava yolu firmalarından biri olma özelliği taşıyor. Siz de en ucuz Air France uçak bileti seçenekleri inceleyerek biletlerinizi kolay bir şekilde alabilir ve güvenli uçuşlar için her zaman Air France Hava Yolları’nı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Seyahatlerinizi planlarken ucuz Air France uçak bileti satın alarak güvenli ve huzurlu uçuşlar gerçekleştirebilirsiniz. Dünyanın birçok noktasına ulaşım imkanı sağlayan bu hava yolu firması ile hayal ettiğiniz tatile kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Air France Online Bilet Satışı

Dünyanın gelişmiş birçok ülkesine uçuşu bulunan Air France'ın uçuş ağı başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Uzak Doğu, Afrika ve Amerika'ya kadar uzanıyor. Siz de Air France ile seyahat etmek için online bilet satın alarak işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Air France uçak bileti satın alırken uçağın gideceği yön ve satın alacağınız biletin niteliğine göre farklı fiyatlarda ücretlendirme olacağını bilerek seçimlerinizi bu doğrultuda yapabilirsiniz. Avrupa'nın birçok noktasına olduğu gibi kıtalar arası uçuşlar da düzenleyen Air France ile hayal ettiğiniz yolculuğu gerçekleştirebilirsiniz.

Air France Check-In İşlemleri Nasıl Yapılır?

Air France ile gerçekleştireceğiniz uçuşlarda check-in işlemlerinizi tercihinize göre havalimanlarındaki kontuardan yapabileceğiniz gibi bilgisayarınız ya da tabletinizden üzerinden Air France web sitesi aracılığıyla online olarak kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanında bulunan kontuar ya da mobil uygulamadan Air France uçuşları için mevcut uçuş saatinize 60 dakika öncesinde sona eren check-in işlemlerinizi bitirip biniş kartınızı alarak bagajlarınızı teslim edebilirsiniz. Air France uçak biletinizi alabilmek için havalimanından da check-in işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Bu sayede işlemlerinizi hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Air France check-in işlemleri nasıl yapılır diye merak ediyorsanız havalimanında bulunan kontuar ve kiosklardan işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında Air France firmasına ait web sitesi üzerinden yine check-in işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu sayede işlemlerinizi kısa süre içerisinde gerçekleştirmenin rahatlığını yaşayabilirsiniz. Uçuş saatinden 1 saat kala önce bu işlemleri tamamlayarak bagajınızı teslim edebilirsiniz. Online işlemler konusunda site aracılığı ile gerekli yönlendirmelerin yapıldığını bilerek bu konu hakkında bilgi sahibi değilseniz bile havalimanı görevlilerinden yardım alarak işlemlerinizi kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Air France Koltuk Seçimi

Air France'ın La Premier sınıfı, özel suit kabinleri, 2 metrelik özel yatakları, dokunmatik televizyonları ve özel yemek masası ile fark yaratıyor. Business sınıfı, genelde ön kısımda bulunan kaliteli deriden imal edilmiş koltuklar ile konforlu yolculuk imkanı tanıyor. Pre Ekonomi sınıfı ise ikili koltuklarda ve geniş ekranlı video izleme ünitesi sayesinde keyifli bir yolculuk deneyimi vadediyor.

Air France, uçuşa 30 saat kala online check-in işlemini aktif bir hale getiriyor. Ayrıca bu işlem, havalimanında da kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Eğer koltuk seçimi yapacaksanız bunun bir bedeli oluyor. Oturma planına göre koltuk ücretleri değişebiliyor. Bu ücretlerin belirlenmesinde uçuş süresi ve gidilen yön gibi faktörler önemli ölçüde rol oynuyor. Siz de konforlu koltuklarda eşsiz bir uçuş deneyimi yaşamak için koltuğunuzu seçebilir yolculuğunuzu keyifli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Air France ile yolculuk planlayarak çeşitli sınıflarda koltuk seçim işlemini yapabilirsiniz. Check-in sırasında havalimanındaki kontuar ya da kiosklardan koltuk numaranızı ücretsiz bir şekilde alabilirsiniz. Air France uçuşlarında koltuk seçimi ve ücretlendirmesi uçulan yöne, uçuş süresine ve satın alacağınız sınıfına göre farklılık gösterdiğini bilerek tercihlerinizi bu doğrultuda yapabilirsiniz. Uzun, orta ya da kısa mesafede uçuşlarda kabin önü, duo koltuk, plus koltuğu gibi değişen isim ve nitelikteki koltuk ücretleri hakkında detaylı bilgi edinerek seçiminizi tamamlayabilirsiniz.

Air France koltuk seçimini check-in işlemlerinizi gerçekleştirdiğiniz sırada yapabilirsiniz. Özel yemek menüsü ve ekstra bagaj hakkınız varsa check-in sırasında bu taleplerinizi ilgili görevliye bildirebilirsiniz.

Air France Bagaj Hakkı

Air France, sınıf ve uçuş yönüne göre farklı bagaj fiyatlandırma politikası sunuyor. Bagaj hakkı, bilet türü ve sınıfına göre farklılık gösterdiği gibi uçuş yönüne bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Air France uçak bileti satın aldığınızda Avrupa uçuşları için 23 kilo taşıma hakkı veriliyor. El bagajı için ise sınır 8 kilogram olarak belirliyor.

Air France bagaj hakkı, diğer tüm hava yollarında olduğu gibi sınırları belirlenmiş ücretsiz ve ücretli bagaj taşıma hakkı sunuyor. Ücretsiz taşınacak bagaj halklarınızda Avrupa ülkeleri için 23 kilogram olarak sınır belirleniyor. Kabin içi ücretsiz bagaj hakkınız ise maksimum 8 kilogram ağırlığında 55x40x23 santim ölçülerinde olması gerekiyor. Taşımak istediğiniz fazla kiloda bagajlar için biletin yönüne, biletin niteliğine ve sınıfına göre fiyatlar da farklılık gösteriyor. La Premier Business sınıfındaki yolcuların 32 kilogramlık bir adet çanta hakkı bulunurken Ekonomi ve Pre Ekonomi sınıfındaki yolcular için ise 23 kilogram ağırlığında bir çanta ile seyahat edebilme hakkı tanıyor. Tüm yolcuların bagaj ebatlarının toplam 158 cm aşmaması mecburi tutuluyor. Siz de bagaj boyutları ve kilosu hakkında detaylı bilgi sahibi olarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Air France, bagaj hakkının yanında yiyecek ve içecek ikramı da sunuyor. Güçlü ve geniş imkanları ile dünya mutfağının en önemli ve ilgi çekici lezzetlerini yolcuları ile buluşturmaya devam ediyor. Ücretsiz yiyecek ve içecek ikramları ile seyahatleriniz çok daha keyifli ve kusursuz bir hal alıyor. Fransız mutfağı, öncelikler arasında bulunuyor ve profesyonel aşçılar tarafından hazırlanan muhteşem lezzetler yine harika bir sunum ile karşınıza çıkıyor. Bunun dışında yolculuğunuzun daha da keyifli geçmesi için dizi, sinema ve müzik gibi ekranlardaki uygulamaları kullanabilme imkanı tanıyor. Bu imkanlar dışında okumayı seven yolcuları için gazete ve dergi gibi alternatifler de sunuyor. Seyahatiniz sırasında konforlu uçuş yapmanıza daha fazla önem veren Air France ile gökyüzünde gerçek bir şölene hazırlanabilirsiniz. Üstelik seyahatiniz boyunca firmanın sunduğu imkanlardan sonuna kadar faydalanabilir yolculuğunuzu daha da özel bir hale getirebilirsiniz.