Uçak Bileti
Gidiş - Dönüş
Tek Yön

Trabzon Uçak Bileti

* Fiyatlar 1 Yolcu ve Tek Yön içindir.
İstanbul - Trabzon
30.04.2024
₺1.177,98
Ankara - Trabzon
08.05.2024
₺1.277,98
Antalya - Trabzon
13.05.2024
₺1.744,99
İstanbul - Trabzon
22.06.2024
₺1.827,98
İzmir - Trabzon
23.05.2024
₺2.890,50

 

Karadeniz Bölgesi'nin büyük şehirlerinden biri olan Trabzon, M.Ö. 2000'li yıllara kadar uzanan köklü tarihiyle ve Pers, Bizans, Roma izleri taşıyan etnik dokusuyla Doğu Karadeniz'in en önemli kenti.

Tarihi İpek Yolu üzerindeki konumuyla da Avrupa ile Asya arasındaki önemli lokasyonlardan biri olma özelliği taşıyor. Köklü tarihinin izlerini taşıyan mimari yapılarıyla, yerel lezzetleriyle ve kendine has kültürüyle turistlerin çok ilgi gösterdiği şehirlerden biri.

Rize uçak bileti ve Gümüşhane uçak bileti almak isteyenler de Trabzon Havalimanı üzerinden satın alabilirler. Trabzon Havalimanı Rize’ye 73 km, Gümüşhane’ye ise 101 km mesafede yer alıyor. Trabzon Havalimanı araç kiralama hizmetinden faydalanarak Trabzon Havalimanı’ndan Rize ve Gümüşhane illerine ulaşabilirsiniz.

Trabzon şehrine gelenlerin; Laz böreği, hamsi balığı, Hamsiköy sütlacı, Sürmene pidesi, Akçaabat köftesi, Kalkanoğlu pilavı, Tranbzon ekmeği, karalahana çorbası, kuymak (mıhlama/muhlama), kaygana, hamsili ekmek gibi bu yöreye özel lezzetlerinden mutlaka tatmalarını tavsiye ederiz.

İstanbul Trabzon arasındaki rotada her gün 28 sefer yapılıyor.

Trabzon’la en çok uçuş trafiği olan Antalya, İzmir ve İstanbul şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak Antalya uçak bileti, İzmir uçak bileti ve İstanbul uçak bileti satın alabilirsiniz.

Trabzon Uçak Bileti Fiyatları

Trabzon uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Trabzon arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin İstanbul’dan Trabzon’a geldiyseniz Trabzon İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Trabzon Uçak Bileti

Trabzon ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Trabzon uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Trabzon'a Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin herhangi bir yerinden ve bazı Avrupa ülkelerinden Trabzon uçak bileti alarak Trabzon’a direkt olarak gitmek mümkün. Tüm havayolu şirketlerinin Trabzon’a direkt uçuş seferleri mevcut. Bu havayolu şirketlerinin uçak bileti kampanyalarını takip ederek ucuz bilet avantajıyla Trabzon yolculuğu gerçekleştirebilirsiniz.

Trabzon uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlerin, Trabzon uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmeleri gerekir.

Uçuş opsiyonunun dışında Trabzon’a gidebilmenin bir başka yolu da özel aracınızla ya da araç kiralayarak gitmek. Bunların haricinde Trabzon otobüs bileti satın alarak da Trabzon’a seyahat etmeniz mümkün.

Trabzon Havalimanı'ndan Trabzon Şehir Merkezine Ulaşım Nasıldır?

Trabzon uçak bileti alıp Trabzon uçağıyla şehir merkezine 5 km mesafedeki Trabzon Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra; Trabzon'un birçok merkezi noktasına havaalanı servisleriyle ulaşabileceğiniz gibi, şahsi aracınızla ya da Trabzon Havaalanı içinde bulunan araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak da kolayca gidebilirsiniz.

Trabzon uçak bileti satın alarak Trabzon’a kadar gelen yolcular; Trabzon yakınındaki Rize, Ordu, Artvin, Giresun, Samsun, Sinop gibi illere de giderek Karadeniz’in doğasını keşfetme yolculuğuna devam edebilirler.

Trabzon'da Gezilecek Yerler

Tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Trabzon’un farklı inanç gruplarının değer verdiği kutsal yapıları görülmeye değer.

Sümela Manastırı, Uzungöl, Ayasofya Kilisesi, Vazelon Manastırı, Saint Anna Kilisesi, Yenicuma Camii, Santa Maria Kilisesi, Ortahisar Camii, İrena Kulesi, Kaymaklı Manastır, Kızlar Manastırı, Trabzon Müzesi, Cevdet Sunay Müzesi, Atatürk Evi ve Müzesi, Çalköy Mağarası Trabzon’da görülmesi gereken yerlerin en önemlileri.

Yemyeşil bitki örtüsüyle tertemiz nefesler aldıran Trabzon'un bitki örtüsü ve coğrafyası 2.500 çeşit bitki ve 450 çeşit ota ev sahipliği yapıyor.

 

 

 

Trabzon Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular