Trabzon Uçak Bileti

 

Karadeniz Bölgesi'nin büyük şehirlerinden biri olan Trabzon, M.Ö. 2000'li yıllara kadar uzanan köklü tarihiyle ve Pers, Bizans, Roma izleri taşıyan etnik dokusuyla Doğu Karadeniz'in en önemli kenti.

Tarihi İpek Yolu üzerindeki konumuyla da Avrupa ile Asya arasındaki önemli lokasyonlardan biri olma özelliği taşıyor. Köklü tarihinin izlerini taşıyan mimari yapılarıyla, yerel lezzetleriyle ve kendine has kültürüyle turistlerin çok ilgi gösterdiği şehirlerden biri.

Rize uçak bileti ve Gümüşhane uçak bileti almak isteyenler de Trabzon Havalimanı üzerinden satın alabilirler. Trabzon Havalimanı Rize’ye 73 km, Gümüşhane’ye ise 101 km mesafede yer alıyor. Trabzon Havalimanı araç kiralama hizmetinden faydalanarak Trabzon Havalimanı’ndan Rize ve Gümüşhane illerine ulaşabilirsiniz.

Trabzon şehrine gelenlerin; Laz böreği, hamsi balığı, Hamsiköy sütlacı, Sürmene pidesi, Akçaabat köftesi, Kalkanoğlu pilavı, Tranbzon ekmeği, karalahana çorbası, kuymak (mıhlama/muhlama), kaygana, hamsili ekmek gibi bu yöreye özel lezzetlerinden mutlaka tatmalarını tavsiye ederiz.

İstanbul Trabzon arasındaki rotada her gün 28 sefer yapılıyor.

Trabzon’la en çok uçuş trafiği olan Antalya, İzmir ve İstanbul şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak Antalya uçak bileti, İzmir uçak bileti ve İstanbul uçak bileti satın alabilirsiniz.

TRABZON UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Trabzon uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Trabzon arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin İstanbul’dan Trabzon’a geldiyseniz Trabzon İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

TRABZON UCUZ UÇAK BİLETİ

Trabzon ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Trabzon uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

TRABZON'A NASIL GİDİLİR?

Türkiye’nin herhangi bir yerinden ve bazı Avrupa ülkelerinden Trabzon uçak bileti alarak Trabzon’a direkt olarak gitmek mümkün. Tüm havayolu şirketlerinin Trabzon’a direkt uçuş seferleri mevcut. Bu havayolu şirketlerinin uçak bileti kampanyalarını takip ederek ucuz bilet avantajıyla Trabzon yolculuğu gerçekleştirebilirsiniz.

Trabzon uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlerin, Trabzon uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmeleri gerekir.

Uçuş opsiyonunun dışında Trabzon’a gidebilmenin bir başka yolu da özel aracınızla ya da araç kiralayarak gitmek. Bunların haricinde Trabzon otobüs bileti satın alarak da Trabzon’a seyahat etmeniz mümkün.

TRABZON HAVALİMANI’NDAN TRABZON ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM NASILDIR?

Trabzon uçak bileti alıp Trabzon uçağıyla şehir merkezine 5 km mesafedeki Trabzon Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra; Trabzon'un birçok merkezi noktasına havaalanı servisleriyle ulaşabileceğiniz gibi, şahsi aracınızla ya da Trabzon Havaalanı içinde bulunan araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak da kolayca gidebilirsiniz.

Trabzon uçak bileti satın alarak Trabzon’a kadar gelen yolcular; Trabzon yakınındaki Rize, Ordu, Artvin, Giresun, Samsun, Sinop gibi illere de giderek Karadeniz’in doğasını keşfetme yolculuğuna devam edebilirler.

TRABZON'DA GEZİLECEK YERLER

Tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Trabzon’un farklı inanç gruplarının değer verdiği kutsal yapıları görülmeye değer.

Sümela Manastırı, Uzungöl, Ayasofya Kilisesi, Vazelon Manastırı, Saint Anna Kilisesi, Yenicuma Camii, Santa Maria Kilisesi, Ortahisar Camii, İrena Kulesi, Kaymaklı Manastır, Kızlar Manastırı, Trabzon Müzesi, Cevdet Sunay Müzesi, Atatürk Evi ve Müzesi, Çalköy Mağarası Trabzon’da görülmesi gereken yerlerin en önemlileri.

Yemyeşil bitki örtüsüyle tertemiz nefesler aldıran Trabzon'un bitki örtüsü ve coğrafyası 2.500 çeşit bitki ve 450 çeşit ota ev sahipliği yapıyor.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

TRABZON'A UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

Adana-Trabzon: 1 saat 20 dakika

İstanbul-Trabzon: 1 saat 35 dakika

Antalya-Trabzon: 1 saat 40 dakika

İzmir-Trabzon: 1 saat 50 dakika

Ankara-Trabzon: 1 saat 15 dakika

TRABZON UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, Türkiye’den Trabzon uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi bir hayli artırır. Trabzon’a giderken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birkaç havayolu şirketi bulunmaktadır.

TRABZON'A UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Trabzon ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanmak için en az 88 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

TRABZON UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN UYGUN FİYAT NE KADARDIR?

Türkiye ve Trabzon arasındaki uçuş hattında, önümüzdeki 3 aylık dönemde en düşük fiyatlı tek yön uçuşu 2 Kasım 2021 tarihli, 101 TL’lik  Antalya Trabzon uçuşudur.

En ucuz gidiş-dönüş bilet ise Antalya Trabzon arasındaki 282 TL’lik uçak biletidir.

Yine önümüzdeki 3 aylık dönemde ucuz bilet seçeneklerini sizin için şu şekilde sıralayabiliriz:

Antalya-Trabzon 101 TL, İzmir-Trabzon 146 TL, İstanbul-Trabzon 213 TL.

Trabzon’a daha uygun fiyatlı bir seyahat düşünenler Trabzon otobüs bileti satın alabilirler.

TRABZON ŞEHRİNE EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

Türk Hava Yolları, Pegasus, Anadolu Jet, Lufthansa ve SunExpress; Türkiye ve Trabzon arasında en sık uçan havayolu firmalarıdır.

En popüler rota Antalya-Trabzon uçuş rotasıdır.

Türk Hava Yolları ve Pegasus bu uçuş rotasında en sık uçan havayolu şirketleridir.

TRABZON THY UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden THY Trabzon ucuz uçak bileti bulmanız oldukça mümkün.

TRABZON PEGASUS UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Pegasus firması, Trabzon ucuz uçak bileti bulma şansınızın çok olduğu firmaların başında gelir. Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden Pegasus Trabzon ucuz uçak bileti bulma olasılığınız çok yüksek.

TRABZON ŞEHRİNE UCUZ BİLET ALMAK İÇİN UYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Temmuz ve Ağustos ayları Trabzon uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız aylar.

Bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında yoğunluk sebebiyle mağduriyet yaşamamanız için, Trabzon otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

En düşük fiyata Trabzon ucuz uçak bileti alabileceğiniz aylar ise Mart ve Aralık.

TÜRKİYE TRABZON ARASI UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Trabzon ucuz uçak bileti alırken Türkiye Trabzon arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal ve en basit adres.

Trabzon’a yapacağınız uçuşlarda; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

TRABZON ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI BULUNUR?

Türkiye’nin herhangi bir yerinden Trabzon’a gelen yolcular, şehir merkezine 5 km. mesafedeki Trabzon Havalimanı’na iniş yaparlar.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Trabzon’a yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.