Uçak Bileti
Gidiş - Dönüş
Tek Yön

Dubai Uçak Bileti

 

Birleşik Arap Emirlikleri'nin 7 emirliğinden biri olan Dubai, 1900'lü yıllarda inci avcılığıyla geçimini sağlayan bir liman kasabasıyken, tüm dünyayı etkileyen genel ekonomik krizi takip eden yıllar sonra (1969’da) petrolün bulunmasıyla birlikte tamamen çehre değiştirdi. Gelir sürekli artmaya; şehir ise bu artışla paralel şekilde ticaret ve turizm odaklı bir merkeze dönüşmeye başladı.

Afrika ile Asya kıtalarının bağlantı noktasında yer alan Dubai, Avrupa ile Asya ülkeleri arasında birçok havayolu şirketinin de aktarma merkezi olarak önem taşıyor.

Modern hayatı ve tarihi dokuyu bir arada deneyimleyebileceğiniz bir lokasyon olan Dubai, Ortadoğu'nun en renkli, en lüks ve en hareketli şehirlerinden biri. Bilhassa lüks düşkünleri ve alışveriş sevdalıları için cazibesi büyük. Bu görkemli, bol ışıltılı ve lüks hayatın başkenti diyebileceğimiz şehre kavuşmak bir uçak bileti kadar yakın.

Azımsanamayacak kadar yoğun bir yabancı nüfusa sahip olan Dubai’de petrol ve doğalgaz ihracatının yanı sıra, serbest ticaret alanları ve uluslararası şirketlerin faaliyetleri de para kaynağı olarak önemli rol oynuyor.

Hindistan'la bağlantılı ticaret yollarının üzerinde konumlanması sebebiyle Dubai’ye Hint nüfusun yerleşmesi ve akabinde ticaretle ilgilenen yabancıların şehre akın etmesi Dubai’nin dokusunu ve yapısını baştan inşa etmiş. Dubai, 1930'lu yıllara kadar bölgenin en önemli ticaret limanlarından biri olarak bilinirmiş.

Dubai uçak bileti alarak Dubai’ye gittiğinizde her yanında gökdelenlerin ve büyük kulelerin yükseldiği görkemli bir şehirle karşılaşacaksınız. Modern zamanlarla tarihi ögeleri bünyesinde harmanlayan Dubai’de ibadethaneler ve rüzgar kuleleri geçmişten bugüne taşınan en belirgin ögeler.

Dubai uçak bileti olan herkesin seyahat edebileceği İstanbul Dubai arasındaki rotada her gün 79 sefer yapılıyor.

Türkiye Dubai arasında en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, İzmir ve Adana şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İstanbul uçak bileti, İzmir uçak bileti ve Adana uçak bileti satın alabilirsiniz.

Dubai Ucuz Uçak Bileti Fiyatları

Dubai uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Dubai arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin İstanbul’dan Dubai’ye geldiyseniz Dubai İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Dubai Ucuz Uçak Bileti

Dubai ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Dubai uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Dubai'ye Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin herhangi bir yerinden, Dubai’ye gitmek için öncelikle bir Dubai uçak bileti almanız gerekir. Türk Hava Yolları, Pegasus, Fly Dubai ve Emirates; İstanbul Yeni Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan haftanın 7 günü karşılıklı seferleri bulunan havayolu şirketleri.

İstanbul Dubai arasında birçok farklı şehirden aktarmalı uçuş seçeneği de mevcut.

Dubai; Asya, Uzak Doğu ve Afrika ülkelerine gitmek isteyen yolcular için de birkaç gün ayırarak keşfedebilecekleri bir ara durak.

Dubai uçak bileti aldıktan sonra uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 2 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlerin, Dubai uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmeleri gerekir.

Dubai'de Gezilecek Yerler

Dubai… Dünyanın iş ve turizm merkezi… Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) en kalabalık şehri…

Dünyanın tek 7 yıldızlı oteli olan Burj El Arab, Dubai’nin görülmesi gereken simgelerinden biri. Dünyanın en iyi otellerinden biri Burj El Arab birçok yerinde altın kaplamalarla karşılaşacağınız bir şaheser.

Birçok Ortadoğu ülkesinde olduğu gibi, Dubai'de de pazar yerleri halkın buluşma merkezi. Bud Dubai Çarşısı, Deire Baharat, Deira Altın ve Parfüm çarşıları görülmesi gereken lokal destinasyonlar. Dubai’yi gezen turistler bu pazarları niye bu kadar çok seviyor? Çünkü baharattan kıyafete, takıdan yiyeceğe ihtiyaç duyabilecekleri her şeyi buralarda bulabiliyorlar.

Jumeirah Camii ve Grand Camii (Büyük Camii), yine görülmesi gereken kutsal yerler

Bölgenin tarihi geçmişi hakkında bir şeyler öğrenmek isteyenler Jumeirah Arkeoloji Bölgesi’ni görmeyi ihmal etmesinler.

Dubai’de mutlaka görülmesi gereken diğer yerler de; rüzgar burçları ile Bastakiya, Bur Dubai'deki Sheik Saeed al-Maktoum Evi, Jumeirah Plajı ve Bait Al Wakael.

İslam kültürünün misafirperver doğası gereği, şehrin bazı mekanlarında özel ikramlarla ve ilgiyle ağırlanmanız çok olası.

Jebel Ali Oteli ve Dubai Equestrian Merkezi at yarışı meraklılarının ilgi gösterdiği lokasyonlar.

 

 

 

Dubai Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular