Uçak Bileti
Gidiş - Dönüş
Tek Yön

Mardin Uçak Bileti

* Fiyatlar 1 Yolcu ve Tek Yön içindir.
İstanbul - Mardin
23.06.2024
₺2.760,01
Ankara - Mardin
30.06.2024
₺1.910,30
İzmir - Mardin
05.07.2024
₺3.374,99
Antalya - İstanbul
16.07.2024
₺1.710,30
Trabzon - Mardin
30.07.2024
₺3.803,68

 

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en önemli şehirlerinden biri olan Mardin; tarihi, arkeolojik ve mimari değerleriyle Türkiye'nin de en etkileyici şehirlerinden biri.

Şehirdeki camii, kilse, manastır ve türbelerin her biri başlı başına özgün birer eser. Tarihi İpek Yolu üzerinde konumlanmış şehrin tarihi M.Ö. 4.500'lü yıllara kadar uzanıyor.

Han, kervansaray ve taş yapılarıyla turizmin yoğun olduğu destinasyonlardan biri olan Mardin’in nüfusu 800 binin üzerinde.

Mardin’in otantik atmosferini keşfetmek için tek yapmanız gereken uygun fiyata bir Mardin uçak bileti almak.

Mardin’den en çok uçuşun yapıldığı Ankara, Antalya ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, Ankara uçak bileti, Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

İstanbul Mardin arasında her gün 11 uçuş seferi gerçekleştirilir.

Mardin ucuz uçak bileti alarak Mardin’e gelenler, Mardin’deki tek havaalanı olan ve merkeze 25 km mesafedeki Mardin Havalimanı’na iniş yaparlar. 

Lezzetli yemekleri, etkileyici mimarisi, zengin tarihi ve tarihin izlerini taşıyan sokaklarıyla bu farklı atmosferin bir parçası olmak, yalnızca bir  Mardin uçak bileti kadar uzağınızda.

Farklı havayolu şirketlerinin düzenlediği kampanyaları takip edip uygun uçak bileti alarak siz de Mardin’in unutulmaz dokusuyla hemen tanışabilirsiniz.

Mardin Uçak Bileti Fiyatları

Mardin uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Mardin arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin İstanbul’dan Mardin’e geldiyseniz Mardin İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanız mümkün.

Mardin Ucuz Uçak Bileti

Mardin ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Mardin uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

Mardin'e Nasıl Gidilir?

Türkiye'nin birçok şehrinden Mardin’e, farklı havayolu şirketlerine ait direkt uçuş seferleri mevcut. Mardin uçak bileti alarak bu şehirlerden Mardin’e kolaylıkla ulaşılabilir. 

Türkiye'nin her yerinden, dilediğiniz otobüs firmasından alacağınız Mardin otobüs bileti ile de Mardin’e gelebilirsiniz. 

Fırsatları takip ederek Mardin ucuz uçak bileti aldıktan sonra uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmanız gerekir.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Mardin uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

Mardin'de Gezilecek Yerler

Anadolu’nun eski yerleşim yerlerinden biri olan Mardin’de gezilecek, görülecek, tadılacak, deneyimlenecek o kadar çok şey var ki…

Şehrin simgesi kabul edilen Eski Mardin Evleri, bölgede gerçekleştirilen kazılarda bulunan eserlerin sergilendiği Mardin Müzesi, Mardin'in en eski camisi olan Ulu Camii, Deyrülzeferan Manastırı, Meryem Ana Kilisesi, Anzavur Kalesi, Mardin Kalesi, Rabbat, Merdis ve Fatih Kaleleri, Mardin'in en önemli turistik değerlerinden biri olan Dara Tarihi Kenti, gümüş işçiliği, tarihi evleri ve mimari yapılarıyla tanınan Midyat ve Midyat’ta bulunan Deyrulumur Manastırı görülmeye değer olmalarının ötesinde, “mutlaka görülmeli” diyeceğimiz yerler.

Kilim, halı, dokumacılık, tahta ve taş oymacılığı, telkâri, çömlekçilik gibi el sanatları şehrin başlıca geçim kaynaklarından. 

Süryani şaraplarıyla da oldukça ünlenen Mardin’deki çok sayıda üzüm bağı da Mardin’in en çok turist ağırlayan bölgeleri. 

Bütün bu güzelliklere şahit olmak için Mardin ucuz uçak bileti almanız yeterli.

Mardin Havalimanı'ndan Mardin Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul, Ankara ve İzmir'den direkt seferlerin düzenlendiği ve şehrin tek havaalanı olan Mardin Havalimanı, Mardin'e 25 km mesafede bulunuyor. Havalimanından Mardin şehir merkezine, transfer seçeneklerinden herhangi biriyle yaklaşık 30 dakikada gidilebiliyor.

 

 

Mardin Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular