Mardin Uçak Bileti

MARDİN HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en önemli şehirlerinden biri olan Mardin; tarihi, arkeolojik ve mimari değerleriyle Türkiye'nin de en etkileyici şehirlerinden biri.

Şehirdeki camii, kilse, manastır ve türbelerin her biri başlı başına özgün birer eser. Tarihi İpek Yolu üzerinde konumlanmış şehrin tarihi M.Ö. 4.500'lü yıllara kadar uzanıyor.

Han, kervansaray ve taş yapılarıyla turizmin yoğun olduğu destinasyonlardan biri olan Mardin’in nüfusu 800 binin üzerinde.

Mardin’in otantik atmosferini keşfetmek için tek yapmanız gereken uygun fiyata bir Mardin uçak bileti almak.

Mardin’den en çok uçuşun yapıldığı Ankara, Antalya ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, Ankara uçak bileti, Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

İstanbul Mardin arasında her gün 11 uçuş seferi gerçekleştirilir.

Mardin ucuz uçak bileti alarak Mardin’e gelenler, Mardin’deki tek havaalanı olan ve merkeze 25 km mesafedeki Mardin Havalimanı’na iniş yaparlar. 

Lezzetli yemekleri, etkileyici mimarisi, zengin tarihi ve tarihin izlerini taşıyan sokaklarıyla bu farklı atmosferin bir parçası olmak, yalnızca bir  Mardin uçak bileti kadar uzağınızda.

Farklı havayolu şirketlerinin düzenlediği kampanyaları takip edip uygun uçak bileti alarak siz de Mardin’in unutulmaz dokusuyla hemen tanışabilirsiniz.

MARDİN UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Mardin uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Mardin arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin İstanbul’dan Mardin’e geldiyseniz Mardin İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanız mümkün.

MARDİN UCUZ UÇAK BİLETİ

Mardin ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Mardin uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

MARDİN’E NASIL GİDİLİR?

Türkiye'nin birçok şehrinden Mardin’e, farklı havayolu şirketlerine ait direkt uçuş seferleri mevcut. Mardin uçak bileti alarak bu şehirlerden Mardin’e kolaylıkla ulaşılabilir. 

Türkiye'nin her yerinden, dilediğiniz otobüs firmasından alacağınız Mardin otobüs bileti ile de Mardin’e gelebilirsiniz. 

Fırsatları takip ederek Mardin ucuz uçak bileti aldıktan sonra uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmanız gerekir.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Mardin uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

MARDİN’DE GEZİLECEK YERLER

Anadolu’nun eski yerleşim yerlerinden biri olan Mardin’de gezilecek, görülecek, tadılacak, deneyimlenecek o kadar çok şey var ki…

Şehrin simgesi kabul edilen Eski Mardin Evleri, bölgede gerçekleştirilen kazılarda bulunan eserlerin sergilendiği Mardin Müzesi, Mardin'in en eski camisi olan Ulu Camii, Deyrülzeferan Manastırı, Meryem Ana Kilisesi, Anzavur Kalesi, Mardin Kalesi, Rabbat, Merdis ve Fatih Kaleleri, Mardin'in en önemli turistik değerlerinden biri olan Dara Tarihi Kenti, gümüş işçiliği, tarihi evleri ve mimari yapılarıyla tanınan Midyat ve Midyat’ta bulunan Deyrulumur Manastırı görülmeye değer olmalarının ötesinde, “mutlaka görülmeli” diyeceğimiz yerler.

Kilim, halı, dokumacılık, tahta ve taş oymacılığı, telkâri, çömlekçilik gibi el sanatları şehrin başlıca geçim kaynaklarından. 

Süryani şaraplarıyla da oldukça ünlenen Mardin’deki çok sayıda üzüm bağı da Mardin’in en çok turist ağırlayan bölgeleri. 

Bütün bu güzelliklere şahit olmak için Mardin ucuz uçak bileti almanız yeterli.

MARDİN HAVALİMANI’NDAN MARDİN ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM

İstanbul, Ankara ve İzmir'den direkt seferlerin düzenlendiği ve şehrin tek havaalanı olan Mardin Havalimanı, Mardin'e 25 km mesafede bulunuyor. Havalimanından Mardin şehir merkezine, transfer seçeneklerinden herhangi biriyle yaklaşık 30 dakikada gidilebiliyor.

SIKÇA SORULAN SORULAR

MARDİN’E UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

İstanbul Mardin: 1 saat 50 dakika

Ankara Mardin: 1 saat 25 dakika

İzmir Mardin: 2 saat

Antalya Mardin: 3 saat 15 dakika

Bodrum Mardin: 3 saat 25 dakika

MARDİN UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Bir Pazarama Tatil mottosunu yeri gelmişken tekrarlamakta fayda var: Erken rezervasyon, bütçe kurtarır. Uygun uçak bileti için önceden rezervasyon yaptırmak, Türkiye’den Mardin uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. Mardin’e seyahat ederken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birkaç havayolu şirketi bulunmaktadır.

MARDİN’E UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Mardin ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanmak için en az 86 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

MARDİN UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİNUYGUN FİYAT NE KADARDIR?

Türkiye ve Mardin arasındaki uçuş hattında, önümüzdeki 3 aylık dönemde tek yön ve gidiş-dönüşUCUZ uçak bileti fırsatları İzmir Mardin hattındadır.

Önümüzdeki 3 aylık dönemde 200 TL – 300 TL arasında değişen fiyat seçenekleriyle Mardin’e ucuz bilet alabileceğiniz rotalar ise şöyle:

İzmir-Mardin, İstanbul-Mardin, Ankara-Mardin.

Mardin’e daha uygun fiyatlı bir seyahat düşünenler Mardin otobüs bileti satın alabilirler.

MARDİN ŞEHRİNE EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

Pegasus, Anadolu Jet, Türk Hava Yolları, Lufthansa ve AirFrance; Türkiye ve Mardin arasında en sık uçan havayolu firmalarıdır.

En popüler rota İzmir Mardin uçuş rotasıdır.

THY ve Anadolu Jet bu uçuş hattında en sık uçan havayolu şirketleridir.

MARDİN ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI BULUNUR?

Türkiye’nin herhangi bir yerinden Mardin uçak bileti alarak Mardin’e gelen yolcular şehir merkezine 25 km mesafedeki Mardin Havalimanı’na inerler.

MARDİN THY UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden THY Mardin ucuz uçak bileti bulmanız oldukça mümkün.

MARDİN PEGASUS UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Pegasus firması, Mardin ucuz uçak bileti bulma şansınızın çok olduğu firmaların başında gelir. Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden Pegasus Mardin ucuz uçak bileti bulma olasılığınız çok yüksek.

MARDİN ŞEHRİNE UCUZ BİLET ALMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Haziran ve Temmuz ayları Mardin uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız aylar.  

En düşük fiyata Mardin ucuz uçak bileti alabileceğiniz aylar ise Ocak ve Mart aylarıdır.

Bilhassa uçak bileti fiyatlarının düşük olduğu dönemlerde yoğunluk da daha fazla olacağından, bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında mağduriyet yaşamamanız için Mardin otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

TÜRKİYE MARDİN ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Mardin ucuz uçak bileti alırken Türkiye Mardin arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görebilmeniz için artık hiç vazgeçemeyeceğiniz bir seyahat siteniz var: Pazarama Tatil.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en vazgeçilmez adres.

Diğer tüm uçuşlarınızda olduğu gibi Mardin’e yapacağınız uçuşlarda da; ucuz bilet seçenekleri başta olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek tüm uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

TÜRKİYE MARDİN UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Mardin uçuşlarınızla ilgili kısıtlamalar ya da varış yerinizle ilgili karantina gibi bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE MARDİN’E UÇUŞ YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELERDİR?

Mardin’e uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri bulunuyor. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

Mardin uçak bileti alarak yapacağınız Mardin uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm Mardin uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Mardin uçuşlarında karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Mardin uçak bileti alarak yapacağınız Mardin uçuşunuz öncesinde antikor testi ve semptom testi yaptırmanız istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Mardin’e yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.