Uçak Bileti
Gidiş - Dönüş
Tek Yön

İstanbul Uçak Bileti

* Fiyatlar 1 Yolcu ve Tek Yön içindir.
Ankara - İstanbul
26.07.2024
₺1.064,22
İzmir - İstanbul
31.07.2024
₺1.464,22
Antalya - İstanbul
15.08.2024
₺2.664,22
Trabzon - İstanbul
30.08.2024
₺2.660,00
Dalaman - İstanbul
29.07.2024
₺1.714,22

 

İstanbul Türkiye’nin başkenti değil belki ama birçok özelliğiyle Türkiye’nin en önemli ve en özel şehri. Avrupa ile Asya kıtaları arasında bir köprü görevi gören İstanbul, her iki kıtaya da yayılmış durumda. Tam da bu özelliğinden dolayı doğu ve batının eşsiz bir sentezi ve Türkiye’nin incisi.

Bu büyüleyici şehre gelmek için tek yapmanız gereken uygun fiyata bir İstanbul uçak bileti almak.

Eski ve köklü bir tarihi olan büyüleyici İstanbul şehrinin fiziki siluetini camiler, kubbeler, minareler ve kuleler oluşturuyor.

Tarih boyunca farklı medeniyetlere ve kültürlere ev sahipliği yapmış olan İstanbul şehrinde Hristiyanlık 1000 yıldan fazla hüküm sürmüş. 500 yıldan fazladır da İslamiyet hüküm sürüyor.

M.Ö. 6. yüzyıldan bugüne uzanan köklü geçmişinde Bizans, Roma ve Osmanlı İmparatorluklarına başkentlik yapmış olan İstanbul; tarihi ve kültürel güzellikleriyle dünyanın en çok turist ağırlayan şehirlerinden biri.

16 milyonu aşan nüfusuyla İstanbul Türkiye'nin en kalabalık şehri. Ekonomisiyle Türkiye’de birinci, dünyada ise 34. sırada. 

Her daim hareketli sokakları, başka hiçbir yerde olmayan boğaz manzarası, çarşıları, köprüleri, camileri, kuleleri, müzeleri ve ancak gidip görüldüğünde gerçekten anlaşılabilecek onlarca, yüzlerce eşsiz güzelliğiyle İstanbul; doğu ile batının, geleneksellikle modernizmin, eskiyle yeninin mükemmel bir birleşimi. Bu eşsiz şehri keşfetmek için İstanbul ucuz uçak bileti almanın tam zamanı.

İstanbul’dan en çok uçuşun yapıldığı İzmir, Ankara ve Antalya şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, Ankara uçak bileti, Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz. İzmir Istanbul arasında her gün 47 uçuş seferi gerçekleştiriliyor.

Uygun fiyatlı İstanbul uçak bileti almak için aralık-mart sezonu idealdir. Bahar ayları çoğunluk tarafından rağbet gören aylar olduğu için fiyatlarda da bu dönemde artış gözlenmektedir.

Bahar ve yaz ayları Istanbul’da festivallerin, kültür sanat etkinliklerinin, fuar ve kongre etkinliklerinin de yoğunluğunun arttığı dönemler olduğu için, bu dönemlerde ucuz uçak bileti bulabilmek için önceden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. 

İstanbul Ucuz Uçak Bileti Fiyatları

İstanbul uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye İstanbul arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin İstanbul’dan İstanbul’a geldiyseniz İstanbul İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

İstanbul Ucuz Uçak Bileti

İstanbul ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve İstanbul uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

İstanbul'a Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin herhangi bir yerinden, İstanbul uçak bileti alarak İstanbul’a kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tüm havayolu şirketlerinin İstanbul’a direkt uçuş seferleri mevcut.

Yalnızca Türkiye’nin değil Avrupa’nın bazı şehirlerinden de İstanbul’a direkt uçuşlar var.

Fırsatları takip ederek İstanbul ucuz uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlerin, İstanbul uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmeleri gerekir. 

Türkiye'nin her yerinden, dilediğiniz otobüs firmasından alacağınız İstanbul otobüs bileti ile de İstanbul’a gelmeniz mümkün.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul’un Asya Yakası’ndaki Pendik/Kurtköy ilçesinde yer alan Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Kadıköy’e 40 km, Taksim’e 50 km uzaklıktadır.

Şehir merkezine şahsi aracıyla gitmeyecek olan yolcular için birden fazla transfer seçeneği mevcut.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular İBB tarafından işletilen belediye otobüsleri, özel servis otobüsü HAVABUS, taksi, metro ya da özel transfer ve araç kiralama yollarından faydalanabilirler. 

İstanbul Yeni Havalimanı'ndan (3. Havaalanı) İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım

Taksim’e 40 km, Sultanahmet’e 49 km, Beşiktaş’a 43 km, Üsküdar’a 47 km, Kadıköy’e ise 52 km uzaklıkta yer alan İstanbul Yeni Havalimanı’ndan şehir merkezine (arabayla) ortalama 50 dakikada ulaşılabilir. 

Haftanın her günü 30 dakikada bir hizmet veren İETT otobüsleri ve HAVAİST otobüsleri ile şehir merkezine gidebileceğiniz gibi; taksi, özel transfer ve araç kiralama seçeneklerinden bütçenize ve zamanınıza uygun olanı seçerek de şehir merkezine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul Yeni Havalimanı’nın teknolojik altyapısıyla yolculara hizmet veren, 40.000 araç kapasiteli otoparkından vale ve araç bakım hizmeti de alabilirsiniz.

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Tarihi, kültürel, mimari ve doğal güzellikleriyle büyüleyici bir şehir olan İstanbul’da gezilmesi gereken en önemli yerler:

Galata Kulesi, Kız Kulesi, İstanbul Arkeoloji Müzesi, Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Sultanahmet Meydanı, Kapalıçarşı, İstiklal Caddesi, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii, Ahrida Sinagogu, Yerebatan Sarnıcı, Dolmabahçe Sarayı, Haydarpaşa Garı, Rumeli Hisarı, Anadolu Hisarı, Atatürk Arboretumu

 

 

İstanbul Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular