Uçak Bileti
Gidiş - Dönüş
Tek Yön

AnadoluJet Hakkında

 

 

Anadolu'nun hava ulaşım ihtiyacını çok daha avantajlı seçeneklerle karşılayabilmek için 2008 yılında kurulan Türk Hava Yolları’nın başarılı markası unvanını kazanan AnadoluJet, filosunda bulunan 63 uçak ile iç hatlarda 40 nokta ve 69 hat, dış hatlar hizmetinde ise 43 nokta ve 65 hat olmak üzere toplamda 134 hat ve 83 noktaya uçuşlarını icra etmeye devam ediyor.

11 Haziran 2020 tarihi itibariyle uluslararası uçuşlara başlayan AnadoluJet, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı ile beraber Bodrum, Antalya ve Dalaman noktalarından da yurt içi ve yurt dışına birçok yere sefer düzenliyor. Uçuşlarını Türk Hava Yolları'nın deneyimli kabin ve kokpit ekibi ile gerçekleştiren ve Türk Hava Yolları'nın başarılı markası olan AnadoluJet, geniş bir uçuş alanında kaliteli hizmet vermeye devam ediyor. Üstelik değerli misafirlerine bagaj hizmeti, ücretsiz ikram ve araç kiralama olanaklarıyla konforlu ve uygun fiyatlı seyahat deneyimi vadediyor. Gelişen teknolojinin yenilikçi yaklaşımı ile değer kazanan AnadoluJet, ekstra koltuk seçimi ve yemek seçimi gibi imkanlarıyla da hizmet kalitesini günden güne arttırıyor.

AnadoluJet Bilet Sorgulama

23 Nisan 2008 tarihinde geniş halk kitlelerinin ulaşım hizmetinden faydalanması amacıyla Türk Hava Yolları'nın yeni bir iş modeli ile yapılandırıldığı AnadoluJet, maliyet avantajlarının bilet ücretlerine yansıtılması ile uçak seyahatlerini daha da cazip hale getiriyor. Anadolu halkının şehirler arası seyahatlerini daha yoğun olarak hava yolu ulaşımı ile gerçekleştirmelerine imkan tanıyan ve bu sayede seyahat edecek olan yolcularına büyük bir zaman tasarrufu sağlamayı amaçlayan AnadoluJet, ticari ilişkilerin gelişmesine de katkıda bulunuyor. Siz de AnadoluJet ile yolculuk yapmayı planlıyorsanız bilet satın alma işlemlerinizi tamamladıktan sonra AnadoluJet bilet sorgulama yaparak uçuşunuz hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

AnadoluJet Uçak Bileti Fiyatları

Uçakla seyahat etmek istediğiniz zaman fiyatlar sizin için önemli olabilir. Özellikle uzun mesafeler arası uçuş planı yaptığınız zaman bilet fiyatlarının yüksek olmasından kaynaklı genel olarak daha uygun fiyatlar sunan tarih aralığını tercih etmek isteyebilirsiniz. AnadoluJet, sunduğu bilet fiyatları ile bu doğrultuda en uygun firmalardan bir tanesi olabilir. Ancak AnadoluJet uçak bileti fiyatları sorgulayarak en uygun tarih aralığını tercih edebilirsiniz. Bazı dönemler sunulan uçak bileti fırsatlarına göz atabilir ve sizin için en uygun olan bileti anında satın alabilirsiniz.

AnadoluJet uçak bileti satın alırken fiyatlar sizin için önemliyse aradığınız indirimleri kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Eğer ekstra kampanyalardan faydalanmak istiyorsanız bazı dönemler yapılan indirimleri takip ederek size en uygun olan bileti satın alabilirsiniz. Uçuş tarihiniz tam olarak belli değilse esnek bilet satın alarak ileride uçuş tarihlerinizi kampanya günleri dahilinde değiştirme şansına sahip olabilirsiniz.

Ucuz uçak bileti satın almak için sadece kampanyaları kontrol etmeniz yeterli olmayabilir. Aynı zamanda önünüzdeki aylar için farklı kampanyalar gerçekleştirilebilir. Tatil için gitmek istediğiniz özel bir yer varsa aylık kampanyalar bölümünü kontrol edebilirsiniz. Daha sonra bu seferlerden sizin için tarih ve saatin en uygun olduğu zaman aralığını seçerek bilet satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu sayede ucuza yolculuk yapmanın tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

Ucuz AnadoluJet Uçak Bileti

Yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinizde en hızlı ve en güvenilir ulaşım aracı uçaklar olabilir. Ancak uçak ile seyahat yapmak biraz masraflı olabileceği için kampanyalı ve ucuz bilet almanın yollarını takip ederek avantajlı fırsatlardan faydalanabilirsiniz. Ucuz AnadoluJet uçak bileti sorgulaması yaparak uçuş saati, fiyatı ve tarihi gibi sonuçları filtreleyip sizin için uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Online rezervasyon ya da aklınıza takılan herhangi bir soru için ise çağrı merkezini arayarak deneyimli personellerinden destek alabilirsiniz. AnadoluJet uçak bileti satın alırken tercih ettiğiniz uçuşu seçtikten sonra ad soyad, T.C kimlik numarası, cep telefon numarası, e-mail adresi gibi bilgileri yazıp adımları sırasıyla takip ederek online bilet satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

AnadoluJet Online Bilet Satışı

AnadoluJet online bilet satışı servisi sayesinde bilet seçeneklerini bir arada görüntüleyerek karşılaştırma şansı sahip olabilirsiniz. Farklı ödeme seçeneklerinin sunulması nedeniyle son zamanlarda sıklıkla tercih edilen online bilet satışı imkanından faydalanarak kolay bir şekilde bilet satın alabilmenin konforunu yaşayabilirsiniz.

Online bilet satın alırken ilgili bilgileri doğru yerlere girip size en uygun olan uçak biletine karar verdikten sonra bilet bedelini ödeyip işleminizi tamamlayabilirsiniz. Online uçak bileti satın alırken sizden uçuş hakkında bazı detaylarla beraber kişisel bilgileriniz istenir. Tam da bu noktada bütün bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde ilgili yerlere girerek uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

AnadoluJet Check-In İşlemleri Nasıl Yapılır?

AnadoluJet check-in işlemleri nasıl yapılır diye merak ediyorsanız bu işlemi online check-in ya da havalimanında check-in olmak üzere iki şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Biletinizi satın aldıktan sonra online check-in uygulaması ile tüm uçuşlar için check-in işlemlerinizi AnadoluJet web sitesi üzerinden ya da mobil uygulamalar aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. İnternet sitesinden ya da mobil uygulamalardan yapacağınız online check-in işlemleri uçağın kalkış saatinden 24 saat önce başlayıp kalkış saatine 90 dakika kalana kadar devam ettiğini bilerek işlemlerinizi kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Ad soyad bilgilerinizin yanı sıra elektronik bilet numaranızı ya da sadece rezervasyon kodunuzu (PNR) belirterek uçuş kaydınıza ulaşabilirsiniz. Rezervasyon kaydında birden fazla yolcu olması halinde ilgili kutucuğa tıklayarak işlemin sadece isim bilgisi girilen yolcu için yapılmasını sağlayabilirsiniz. Online check-in işlemi yapacağınız uçuşlar ekranda listeleneceği için işlem yapmak istediğiniz uçuşu seçip ‘’Onayla’’ butonuna basarak sonraki aşamaya geçebilirsiniz. Aynı rezervasyon kaydında birden fazla yolcu olması halinde işlem yapacağınız kişileri seçerek toplamda 9 yolcu için check-in yapabilirsiniz. Aynı rezervasyonda yer alan yolcular için müsaitlik olması durumunda yan yana koltuk ataması yapılabilir. Yan yana otomatik koltuk atamasının gerçekleştirilebilmesi için koltuk seçimi sırasında isimleri aynı anda seçebilirsiniz. Sonraki adımda sistem tarafından otomatik olarak koltuk ataması yapıldığını görüp koltuk numaralarınızı not alabilirsiniz. Bu işlemler tamamlandıktan sonra ücretsiz bir şekilde check-in işlemini tamamlayabilirsiniz. Otomatik olarak atanan koltukta değil de kendi seçim yaptığınız koltukta uçmak istiyorsanız koltuk ücretini ödeyerek check-in işleminizi gerçeklestirebilirsiniz. Böyle bir durumda başka koltuk seçmek isterseniz uçuşa 6 saat kala ve sonrasında web sitesi ya da mobil uygulama aracılığıyla koltuk planı sayfasında değişiklik yapabilirsiniz. Koltuk seçiminin rezervasyon kaydındaki bütün uçuşlar için ayrı ayrı yapılacağını bilerek işlemlerinizi kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

AnadoluJet Uçak Bileti İç Hatlar

AnadoluJet uçak bileti iç hatlar ile Anadolu'nun birçok noktasına en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz. Erken rezervasyon ve kampanyaları görmek için gitmek istediğiniz uçuş noktasını seçerek bilet satın alma işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bilet satın alma işleminizi tamamladıktan sonra AnadoluJet biletlerinin check-in işlemlerini havalimanına gitmeden mobil üzerinden de yapabilirsiniz. Akıllı cep telefonunuza ya da e-posta adresinize gönderilecek olan QR kod, sizin mobil biniş kartınız olduğu için havalimanı güvenlik kapılarından geçerken bu kodu güvenlik görevlilerine gösterip uçağa kolay bir şekilde binebilirsiniz.

AnadoluJet Uçak Bileti Dış Hatlar

AnadoluJet uçak bileti dış hatlar, birçok havalimanına uçuşu bulunan AnadoluJet'in uçuş ağında yurt dışında toplam 45'e yakın şehir yer alıyor. AnadoluJet ile seyahat etmek için online bilet satın alma işlemini gerçekleştirerek size en uygun olan uçuşu seçebilirsiniz. Üstelik AnadoluJet ile yapacağınız her uçuş için Jetgenç kartıyla puan kazanabilir birikmiş puanlarınızla ücretsiz uçuş hakkına sahip olabilirsiniz.

AnadoluJet Koltuk Seçimi

AnadoluJet koltuk seçimini yurt içi ve yurt dışı uçuşlarınızda gerçekleştirebilirsiniz. Standart cam kenarı, orta koridor tarafı ya da acil çıkış sırası ile ekstra diz mesafeli koltukları uçuşunuzdan önce satın alabilir seyahatinizi konforlu bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Koltuk seçim işlemlerinizi bilet satın alma aşamasında ya da bileti satın aldıktan sonra yapabilirsiniz. Bebekli yolcuların sadece cam kenarında seyahat edeceğini bilerek seçimlerinizi bu doğrultuda gerçekleştirebilirsiniz.

AnadoluJet filosundaki gerçekleştirilen uçuşlarda koltuk mesafesinin yeterli olmasına büyük ölçüde önem veriliyor. AnadoluJet uçuşunuzda koltuk mesafesi ile alakalı herhangi bir sorun yaşarsanız uçuş esnasında kabin ekibine, uçuş öncesinde ise AnadoluJet müşteri hizmetlerine ulaşıp destek alabilirsiniz.

AnadoluJet Bagaj Hakkı

AnadoluJet bagaj hakkı, yurt içi uçuşlarında 15 kilogram, Kıbrıs uçuşlarında ise 20 kilogram olduğu için bu haklarınızı ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Ek bagajlarda ise 55 cm x 40 cm x 23 cm ebatları ve maksimum 8 kilogram ağırlık şartının olduğunu bilerek bu doğrultuda bavulunuzu hazırlayabilirsiniz. Check-in sırasında ve uçağa alım aşamasında el bagajı kontrollü yapılacağı için ücretsiz bagaj hakkı ile beraber fazladan bagajınız varsa ekstra ücret ödeyeceğinizi bilerek bu duruma hazırlıklı olabilirsiniz.

AnadoluJet yurt içi uçuşlarında standart uçuş bagaj hakkı 15 kilogram, EkstraJet uçuş sınıfında ücretsiz kargo bagaj hakkı 20 kilogram, KonforjJet uçuş sınıfında ücretsiz kargo bagaj hakkı ise yine 20 kilogram şeklindedir. AnadoluJet Kıbrıs uçuşlarında ise standart uçuş sınıfında ücretsiz kargo bagaj hakkı 20 kilogram, EkstraJet uçuş sınıfında ücretsiz kargo bagaj hakkı 25 kilogram, KonforjJet uçuş sınıfında ise ücretsiz kargo bagaj hakkı 30 kilogram şeklindedir. Miles&Smiles üyesi yolcuların bagaj hakkına ek olarak ücretsiz bir şekilde faydalanabilecekleri ek bagaj hakları olabilir. Ek bagaj hakkı ise üyelik statüsüne göre belirlenir. Siz de uçuşunuzdan önce bagaj haklarınızı detaylı bir şekilde öğrenerek bavulunuzu hazırlayabilirsiniz.

AnadoluJet İkramlar

Gurmelere hitap eden lezzetleri ile AnadoluJet ikramlarına hazır olun! AnadoluJet ile yapacağınız tüm dış hat uçuşlarında standart ücretsiz imkanlarının yanında yemek seçimi hizmetinde de ücret karşılığında faydalanarak keyifli bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Güne iyi bir başlangıç yapmanın vazgeçilmezi olan kahvaltı menüsü, hızlı ve doyurucu atıştırmalık isteyenler için soğuk sandviç, özenle hazırlanan ana menü seçenekleri ve geleneksel Türk tatlıları ile yolculuğunuzu unutulmaz bir lezzet deneyimine dönüştürebilirsiniz. Minik misafirler için hazırlanan çocuk menüsü ve beslenme alışkanlıklarına önem veren yolcular için özel olarak hazırlanan vejeteryan menü seçenekleriyle yolculuğunuzu kusursuz bir hale getirebilirsiniz.

AnadoluJet Jetgenç Nedir?

Jetgenç, 13 ile 25 yaş arası dinamik ve gezmeyi seven gençlerin buluşma noktası oluyor. Jetgenç web sitesi üzerinden kendi cep telefon numaranızla platforma dahil olarak kendinizin ya da tanıdıklarınızın yapacağı uçuşlar üzerinden ödül bileti kazanabilirsiniz. Bunun dışında özel indirim, kampanya ve farklı etkinlikler sunan platformda Jetgenç üyesi olarak sunulan avantajlarından sonuna kadar faydalanabilirsiniz.

Peki AnadoluJet Jetgenç nedir? Jetgenç üyesi olarak yetişkin yolcu ücretlerinde vergisiz ücret üzerinden %10 indirimli olarak seyahat edebilirsiniz. %10 Jetgenç indirimli bilet alma hakkının sadece yurt içi ve Kuzey Kıbrıs uçuşlarında geçerli olduğunu bilerek sunulan avantajlı kampanyalardan sonuna kadar faydalanabilirsiniz.