Adana Uçak Bileti

ADANA HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Akdeniz Bölgesi'nde, Çukurova'nın verimli topraklarında yerini almış olan Adana, Türkiye'nin en kalabalık 6. şehri. Akdeniz'e 160 kilometre kıyısı bulunan Adana’nın tarihi M.Ö. 6.000’li yıllara kadar uzanıyor. Hititlerden Osmanlı’ya kadar birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış bir şehir. Bulunduğu bereketli topraklar sayesinde tarih boyunca hep önemli bir yerleşim yeri olarak kalmış.

Adana’yı keşfetmek için tek yapmanız gereken uygun fiyata bir Adana uçak bileti almak.

Adana’dan en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, Antalya ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, İstanbul uçak bileti, Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

İstanbul Adana arasında her gün 23 uçuş seferi gerçekleştiriliyor.

Adana ucuz uçak bileti alarak Adana’ya gelenler, Adana’daki tek havaalanı olan Adana Şakirpaşa Havalimanı’na iniş yaparlar. Şakirpaşa Havalimanı’nın Adana şehir merkezine yalnızca 4 km uzaklıkta olması, havaalanından şehrin herhangi bir yerine çok kısa sürede gidebilmek açısından büyük avantaj.

Adana; doğal güzelliklerinin yanı sıra tarih, kültür ve inanç simgeleriyle de yerli ve yabancı birçok turistin ilgisini çekiyor.

Tarihi İpek Yolu'nun bu şehirden geçiyor olması; Adana’nın köprü, cami, han, hamam, kervansaray, kilise, tarihi eser, müze, kale gibi farklı ve değerli yapılara ev sahipliği yapmasına vesile olmuş.

Toros Dağları'nın atmosferi ile Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin doğal güzellikleri Adana uçak bileti alarak şehri ziyaret edenlerin kaçırmak istemeyecekleri unsurlar.

Farklı havayolu şirketlerinin düzenlediği kampanyaları takip edip uygun uçak bileti alarak siz de Adana’nın güzellikleriyle hemen tanışabilirsiniz.

ADANA UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, Türkiye’den Adana uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. Adana’ya seyahat ederken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birkaç havayolu şirketi bulunuyor.

ADANA'YA UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Size özel seyahat danışmanınız Pazarama Tatil; Adana ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanmak için en az 87 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ediyor.

ADANA’YA NASIL GİDİLİR?

Türkiye'nin birçok şehrinden Adana’ya direkt uçuş seferleri mevcut. Adana uçak bileti alarak bu şehirlerden Adana'ya kolayca ulaşılabilir. Bazı Avrupa ve Orta Doğu şehirlerinden de dönemsel olarak gerçekleştirilen uçuşlar için Adana ucuz uçak bileti alarak da Adana’ya gidebilmek mümkün.

Türkiye'nin her yerinden, dilediğiniz otobüs firmasından alacağınız Adana otobüs bileti ile de Adana’ya gelebilirsiniz. Ayrıca, Adana'ya giden tren seferleri de Adana tren bileti alarak tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek.

Fırsatları takip ederek Adana ucuz uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Adana uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

ADANA’DA GEZİLECEK YERLER

Türkiye'nin en eski 10 arkeoloji müzesinden biri olan Adana Arkeoloji Müzesi, Adana Etnografya Müzesi, Atatürk Müzesi ve Tarihi İpek Yolu üzerindeki Misis Mozaik Müzesi, Misis ve Karasu antik kentleri, Adana'nın sembol yapılarından Taş Köprü, Adana Ulu Camii, Adana Merkez Sabancı Camii, Seyhan ve Ceyhan nehirleri, Toros Dağları'nın tepesinde bulunan Yedi Göller, kuş cennetleri, termal merkezler ve platolar Adana'nın mutlaka görülmesi gereken doğal ve tarihi güzellikleri.

Rafting, balıkçılık ve sörf etkinlikleri için Göksu, Seyhan ve Ceyhan nehirleri tercih edilirken, avcılık sporu, doğa yürüyüşü ve doğa sporları için Toros Dağları etekleri çok ilgi görüyor.

Adana İl Halk Kütüphanesi, Çağdaş Çocuk Kütüphanesi, Mehmet Sabancı Çocuk Kütüphanesi ve Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nin Adana’nın kültür hayatına katkısı büyük.

Altın Koza Kültür ve Sanat Festivali, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, sinema ve tiyatrolar da şehre hareket katan kültürel aktiviteler. 

ADANA ŞAKİRPAŞA HAVALİMANI’NDAN ADANA ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM

Adana’nın Seyhan ilçesinde yer alan ve Adana’daki tek havalimanı olan Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehrin herhangi bir yerine ulaşım çok kolay.

Adana yönüne olmasa da Şakirpaşa Havalimanı’ndan Mersin ve Hatay yönüne sefer düzenleyen havayollarına ait servisler ile Havaş otobüsleri mevcut. 

Adana şehir merkezine 4 km mesafedeki Şakirpaşa Havalimanı’ndaki araç kiralama firmalarından dilediğiniz aracı kiralayarak da Adana şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

ADANA UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Adana uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Adana arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin İstanbul’dan Adana’ya geldiyseniz Adana İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

ADANA UCUZ UÇAK BİLETİ

Adana ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Adana uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

SIKÇA SORULAN SORULAR

ADANA’YA UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

İstanbul Adana: 1 saat 20 dakika

Ankara Adana: 1 saat

İzmir Adana: 1 saat 25 dakika

Antalya Adana: 1 saat 5 dakika

Trabzon Adana: 1 saat 25 dakika

ADANA UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİNUYGUN FİYAT NE KADARDIR?

Türkiye ve Adana arasındaki uçuş hattında, önümüzdeki 3 aylık dönemde tek yönUYGUN uçak bileti 100 TL’yi geçmeyen fiyatıyla Antalya Adana uçuşudur. Gidiş-dönüşUCUZ bilet de yine Antalya Adana biletidir.

Önümüzdeki 3 aylık dönemde ucuz bilet alabileceğiniz rotalar ise şöyle: Antalya-Adana, İzmir-Adana, İstanbul-Adana.

Adana’ya daha uygun fiyatlı bir seyahat düşünenler Adana otobüs bileti satın alabilirler.

ADANA ŞEHRİNE EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİDİR?

Pegasus, Anadolu Jet, Türk Hava Yolları, Lufthansa ve SunExpress; Türkiye ve Adana arasında en sık uçan havayolu firmalarıdır.

En popüler rota İstanbul-Adana uçuş rotasıdır.

THY ve Pegasus bu uçuş hattında en sık uçan havayolu şirketleridir.

ADANA ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI BULUNUR?

Türkiye’nin herhangi bir yerinden Adana uçak bileti alarak Adana’ya gelen yolcular şehir merkezine 4 km mesafedeki Adana Şakirpaşa Havalimanı’na inerler.

ADANA THY UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden THY Adana ucuz uçak bileti bulmanız oldukça mümkün.

ADANA PEGASUS UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Pegasus firması, Adana ucuz uçak bileti bulma şansınızın çok olduğu firmaların başında gelir. Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden Pegasus Adana ucuz uçak bileti bulma olasılığınız çok yüksek.

ADANA ŞEHRİNE UCUZ BİLET ALMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Haziran ve Temmuz ayları Adana uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız aylar.  

En düşük fiyata Adana ucuz uçak bileti alabileceğiniz aylar ise Aralık ve Şubat.

Bilhassa uçak bileti fiyatlarının düşük olduğu dönemlerde yoğunluk da daha fazla olacağından, bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında mağduriyet yaşamamanız için Adana otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

TÜRKİYE ADANA ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Adana ucuz uçak bileti alırken Türkiye Adana arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görebilmeniz için artık hiç vazgeçemeyeceğiniz bir seyahat siteniz var: Pazarama Tatil.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en vazgeçilmez adres.

Diğer tüm uçuşlarınızda olduğu gibi Adana’ya yapacağınız uçuşlarda da; ucuz bilet seçenekleri başta olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek tüm uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

TÜRKİYE ADANA UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Adana uçuşlarınızla ilgili kısıtlamalar ya da varış yerinizle ilgili karantina gibi bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE ADANA’YA UÇUŞ YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELERDİR?

Adana’ya uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri bulunuyor. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

Adana uçak bileti alarak yapacağınız Adana uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm Adana uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Adana uçuşlarında karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Adana uçak bileti alarak yapacağınız Adana uçuşunuz öncesinde antikor testi ve semptom testi yaptırmanız istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Adana’ya yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.