Uçak Bileti
Gidiş - Dönüş
Tek Yön

Adana Uçak Bileti

* Fiyatlar 1 Yolcu ve Tek Yön içindir.
İstanbul - Adana
28.07.2024
₺2.164,22
Antalya - Adana
02.08.2024
₺2.624,99
Ankara - Adana
05.08.2024
₺1.164,22
İzmir - Adana
10.08.2024
₺2.575,00
Trabzon - Adana
20.08.2024
₺3.561,01
Adana - İstanbul
30.08.2024
₺2.160,00

 

Akdeniz Bölgesi'nde, Çukurova'nın verimli topraklarında yerini almış olan Adana, Türkiye'nin en kalabalık 6. şehri. Akdeniz'e 160 kilometre kıyısı bulunan Adana’nın tarihi M.Ö. 6.000’li yıllara kadar uzanıyor. Hititlerden Osmanlı’ya kadar birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış bir şehir. Bulunduğu bereketli topraklar sayesinde tarih boyunca hep önemli bir yerleşim yeri olarak kalmış.

Adana’yı keşfetmek için tek yapmanız gereken uygun fiyata bir Adana uçak bileti almak.

Adana’dan en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, Antalya ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, İstanbul uçak bileti, Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

İstanbul Adana arasında her gün 23 uçuş seferi gerçekleştiriliyor.

Adana ucuz uçak bileti alarak Adana’ya gelenler, Adana’daki tek havaalanı olan Adana Şakirpaşa Havalimanı’na iniş yaparlar. Şakirpaşa Havalimanı’nın Adana şehir merkezine yalnızca 4 km uzaklıkta olması, havaalanından şehrin herhangi bir yerine çok kısa sürede gidebilmek açısından büyük avantaj.

Adana; doğal güzelliklerinin yanı sıra tarih, kültür ve inanç simgeleriyle de yerli ve yabancı birçok turistin ilgisini çekiyor.

Tarihi İpek Yolu'nun bu şehirden geçiyor olması; Adana’nın köprü, cami, han, hamam, kervansaray, kilise, tarihi eser, müze, kale gibi farklı ve değerli yapılara ev sahipliği yapmasına vesile olmuş.

Toros Dağları'nın atmosferi ile Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin doğal güzellikleri Adana uçak bileti alarak şehri ziyaret edenlerin kaçırmak istemeyecekleri unsurlar.

Farklı havayolu şirketlerinin düzenlediği kampanyaları takip edip uygun uçak bileti alarak siz de Adana’nın güzellikleriyle hemen tanışabilirsiniz.

Adana Uçak Bileti Fiyatları Nasıldır?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, Türkiye’den Adana uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. Adana’ya seyahat ederken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birkaç havayolu şirketi bulunuyor.

Adana'ya Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulurum?

Size özel seyahat danışmanınız Pazarama Tatil; Adana ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanmak için en az 87 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ediyor.

Adana'ya Nasıl Gidilir?

Türkiye'nin birçok şehrinden Adana’ya direkt uçuş seferleri mevcut. Adana uçak bileti alarak bu şehirlerden Adana'ya kolayca ulaşılabilir. Bazı Avrupa ve Orta Doğu şehirlerinden de dönemsel olarak gerçekleştirilen uçuşlar için Adana ucuz uçak bileti alarak da Adana’ya gidebilmek mümkün.

Türkiye'nin her yerinden, dilediğiniz otobüs firmasından alacağınız Adana otobüs bileti ile de Adana’ya gelebilirsiniz. Ayrıca, Adana'ya giden tren seferleri de Adana tren bileti alarak tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek.

Fırsatları takip ederek Adana ucuz uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Adana uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

Adana'da Gezilecek Yerler

Türkiye'nin en eski 10 arkeoloji müzesinden biri olan Adana Arkeoloji Müzesi, Adana Etnografya Müzesi, Atatürk Müzesi ve Tarihi İpek Yolu üzerindeki Misis Mozaik Müzesi, Misis ve Karasu antik kentleri, Adana'nın sembol yapılarından Taş Köprü, Adana Ulu Camii, Adana Merkez Sabancı Camii, Seyhan ve Ceyhan nehirleri, Toros Dağları'nın tepesinde bulunan Yedi Göller, kuş cennetleri, termal merkezler ve platolar Adana'nın mutlaka görülmesi gereken doğal ve tarihi güzellikleri.

Rafting, balıkçılık ve sörf etkinlikleri için Göksu, Seyhan ve Ceyhan nehirleri tercih edilirken, avcılık sporu, doğa yürüyüşü ve doğa sporları için Toros Dağları etekleri çok ilgi görüyor.

Adana İl Halk Kütüphanesi, Çağdaş Çocuk Kütüphanesi, Mehmet Sabancı Çocuk Kütüphanesi ve Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nin Adana’nın kültür hayatına katkısı büyük.

Altın Koza Kültür ve Sanat Festivali, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, sinema ve tiyatrolar da şehre hareket katan kültürel aktiviteler. 

Adana Şakirpaşa Havalimanı'ndan Adana Şehir Merkezine Ulaşım

Adana’nın Seyhan ilçesinde yer alan ve Adana’daki tek havalimanı olan Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehrin herhangi bir yerine ulaşım çok kolay.

Adana yönüne olmasa da Şakirpaşa Havalimanı’ndan Mersin ve Hatay yönüne sefer düzenleyen havayollarına ait servisler ile Havaş otobüsleri mevcut. 

Adana şehir merkezine 4 km mesafedeki Şakirpaşa Havalimanı’ndaki araç kiralama firmalarından dilediğiniz aracı kiralayarak da Adana şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Adana Uçak Bileti Fiyatları

Adana uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Adana arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin İstanbul’dan Adana’ya geldiyseniz Adana İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Adana Ucuz Uçak Bileti

Adana ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Adana uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

 

 

Adana Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular