Palandöken Otelleri

( 8 Sonuç Gösteriliyor)
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
3.9 İyi
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
4 Mükemmel
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
Yurt içi otellerde 1.500 TL indirim
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.

palandoken kayak

 

Sahip olduğu güzelliklerin yanı sıra her geçen gün gelişimine devam eden Palandöken, kış aylarında çok fazla sayıda turisti misafir ediyor. Palandöken otelleri de gelen misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak adına en iyi hizmetleri vermeyi vadediyor. Günümüzde Palandöken’deki oteller ile ilgili küçük çaplı bir araştırma yaptığınız takdirde karşınıza oldukça fazla sayıda otelin çıkmakta olduğunu görebilirsiniz. Bu otellerin tamamı, birbirinden farklı hizmetleri en iyi şekilde sunuyor. Dolayısıyla bölgeye tatil için gelecek olan misafirler, doğru detayların üzerinde durarak yapacakları seçimler ile beraber tam olarak aradıkları sonuçları elde etmeyi başarıyorlar. 

Palandöken’deki oteller, bölgenin en güzel ve kolay ulaşılabilecek yerlerinde bulunuyor. Böylelikle kayak başta olmak üzere çeşitli kış sporlarının tadını istediğiniz gibi çıkarma fırsatı yakalarken bir yandan bölgedeki güzellikleri de dilediğiniz gibi keşfetme imkanınız oluyor. Farklı ve keyifli bir tatil için Palandöken’i tercih ettiğinizde seçtiğiniz otel ile beraber buradaki zamanınızı hiç olmadığı kadar eğlenceli geçirebilirsiniz. Harika bir kış tatili için aradığınız her şey Palandöken otellerinde sizleri bekliyor. 

Palandöken Otelleri Fiyatları 

Doğu Anadolu’nun en popüler bölgeleri arasında kendine yer bulan Palandöken’e tatil için gelmek istediğinizde oldukça geniş bir fiyat yelpazesiyle karşılaşacaksınız. Bu aşamada fiyatları normalden çok daha uygun hale getirmek de tabii ki sizin elinizde. Çünkü otellerin büyük bir kısmı gelecek olan misafirleri için belirli dönemlerde fiyat değişimi yapıyor. Var olan otel fırsatlarını ne kadar iyi araştırıp değerlendirirseniz, tatiliniz için konaklama arayışınız sırasında sizlere o denli uygun fiyatlar sunulmuş olur.

Otel fırsatlarının yanı sıra otelden ne kadar erken rezervasyon yaptırdığınız da önemli. Erken rezervasyon halinde otelin size sunacağı fiyatta da o denli olumlu değişimler ortaya çıkıyor. Bunun için tatile ne zaman çıkmak istediğinizi belirlemeli ve vakit kaybetmeden Palandöken otelleri ile ilgili araştırmalarınızı başlatmalısınız. 

Palandöken 5 Yıldızlı Otelleri

Turistlerin sıklıkla tercih ettiği yerlerden biri olan Palandöken’e her sene çok sayıda insan karın tadını çıkarmak için geliyor. Bu sebeple burada keyifli zaman geçirmek isteyen insanlara en iyi hizmetin verilmesi adına bölgede 5 yıldızlı otellerin zincirleri hizmet vermeye devam ediyor. Palandöken’deki 5 yıldızlı otellere talep çok fazla olduğu için tercihiniz bu otellerden yana olduğunda konaklamak için rezervasyonunuzu mutlaka erken bir şekilde yapmalısınız. 

Palandöken Her Şey Dahil Otelleri 

Her şey dahil konsepti ile tatilinizi geçirmek istiyor ve buna göre otel araştırmalarınızı yapmak istiyorsunuz aradıklarınızı bulmanız artık hiç olmadığı kadar kolay bir hale gelmiş durumda. Çünkü bölgede her geçen gün artan otel sayısı ile birlikte oteller de insanların beklentilerini tam olarak karşılayabilmek adına farklı hizmetleri misafirlerine sunuyor. Burada bulunan 5 yıldızlı otellerde, her şey dahil konseptinde dilediğiniz gibi konaklayabilirsiniz. 

Palandöken’de Nerede Kalınır?

Turistik bir bölge olmasından dolayı Palandöken’de nerede kalınır sorusu için karşınıza pek çok farklı alternatifin çıktığını görebilirsiniz. Bölgede isteklerin en iyi şekilde yerine getirilmesi adına birbirinden farklı oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Palandöken’de bebek ya da çocuklarınız ile beraber konaklayabileceğiniz otellerden, hem kayak yapıp hem de dinlenebileceğiniz sağlık sertifikalı otellere kadar çok geniş bir konaklama yelpazesi sizleri bekliyor. Böylesine fazla alternatifin bir arada olduğu bölgede unutulmaz anlar yaşamak isterseniz öncesinde nerede tatilinizi geçirmek istediğinizi mutlaka belirlemelisiniz. Otellerin genel olarak kendi içlerinde, gelen misafirlerine sundukları hizmetler birbirinden farklı olabiliyor. Bu aşamada otellerin özelliklerini ne kadar iyi bir şekilde incelerseniz aradığınız otelleri bulmak çok daha kolay olacaktır. Aynı zamanda kış mevsiminde bölgede turist sayısı fazla olduğu için de mutlaka erken dönemlerde rezervasyon işleminizi yapmanızı tavsiye ediyoruz. 

Palandöken Balayı Otelleri Hangileridir?

Kimileri balayı için mümkün olduğu kadar sıcak yerlerde zaman geçirmek istiyor olsa da kimileri de kış aylarında sakin ve eşsiz anılar yaşamak istiyor, planlarını buna göre yapıyorlar. Palandöken de kış turizmi için ideal bir yer olarak görülmesinin yanında aslında muhteşem bir balayı planını da içerisinde barındırabiliyor. Palandöken sınırları içindeki otellerde bulunan balayı daireleri, etkileyici manzaraları ve sunduğu hizmetler ile sizlere unutulmaz bir tatil sunmayı başarıyor. 

Palandöken’de Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Konu Palandöken olduğu zaman aklınıza direkt olarak kış turizminin gelmesi hiç de şaşırtıcı değil. Çünkü yalnızca siz değil hem yerli hem de yabancı turistler için de bu bölge, kış turizmi ile ön plana çıkıyor. Zira Palandöken bu alanda dünyadaki en iyi tatil yerlerinden biri olmanın hakkını da başarılı bir şekilde veriyor. 

  • Palandöken Kayak Merkezi: Erzurum’un ve Türkiye’nin göz bebeği olarak da bilinen Palandöken Kayak Merkezi, Türkiye’nin en geniş alana kurulan kış sporları merkezi olarak da biliniyor. Uluslararası Kayak Federasyonu tarafından dünyanın en büyük 2. kayak merkezi olarak kabul edilen bölge, aynı zamanda en fazla bilinen 20 kayak merkezi arasında da kendine yer buluyor. İsmini almış olduğu Palandöken Dağı’nın 2200 ile 3200 metreleri arasında bulunan kayak merkezi, yılın yarısında, gelen ziyaretçilerine dilediği gibi kayak yapma olanağını sunuyor. Burada acemisinden profesyoneline herkesin son derece rahat bir şekilde kayak yapması adına herkese uygun kayak pisti bulunuyor. Bölgedeki en yoğun zamanlarda dahi, gelen ziyaretçiler beklemeden rahat şekilde pistlere ulaşabiliyor. Üstelik burada yalnızca kayak ve snowboard gibi kış sporları yapılmakla kalmıyor; aynı zamanda koşu kayağı, kızak ve ATV gibi farklı kış sporu türlerinin de yapılması mümkün oluyor.
  • Konaklı Kayak Merkezi: Profesyonel ve orta seviyede kayak severlerin tercih ettiği merkez, şehir merkezine 17 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Palandöken’e nazaran çok daha tenha bir yerde olmasından dolayı özellikle de profesyonel sporcular tarafından tercih ediliyor. Kayak merkezindeki pist uzunlukları 2.500 metre ile 3.000 metre arasında olup gelenlere uzun süreli kayak yapma imkanı sunuyor. 
  • Nene Hatun Tarihî Millî Parkı: Tarihteki en önemli savaşlar arasında bulunan ve Osmanlı ile Ruslar arasında yapılan 93 Harbi, Erzurum’da gerçekleşmiştir. 1877-1878 yılları arasında yaşanmış olan bu savaşta, Aziziye Tabyası çok büyük bir kahramanlığa şahit olmuştur. Anadolu kadını ve cesareti denildiği zaman akla ilk gelen isim olan Nene Hatun, daha 20 yaşındayken şehrin savunmasında aktif olarak rol oynamıştır. Erzurum halkına liderlik edip Rusların Erzurum’a girişini engellemiştir. 1955 senesinde vefat etmesinin ardından Aziziye Anıtı’nın yanına defnedilmiştir. Geniş bir alanı kaplamakta olan millî park ise 2009 yılında açılmıştır. Çevresi, saklı cenneti andıran bir güzelliğe sahip olan parkta onlarca farklı ağaç ve bitki türü bulunuyor. Millî park olarak koruma altına alınmış olan park, aynı zamanda yabani hayvanlar için de doğal bir yaşam alanı haline gelmiştir. 
  • Abdurrahman Gazi Hazretleri Türbesi: Şehir merkezine 20 dakika uzaklıkta yer alan türbe, Palandöken’in eteğine inşa edilmiştir. Abdurrahman Gazi isimli kişi, Hz. Muhammed (s.a.v.)’in bizzat sancaktarlığını yapmış bir sahabedir ve Erzurum’da yatan en önemli evliya olarak kabul edilmektedir. 18. yüzyılın sonlarına doğru Erzurum valisinin eşi tarafından yaptırılan türbenin giriş kapısında da hitabe yer alıyor. Bölgedeki inanç turizmi için büyük bir değer olan türbenin etrafı ise yeşillendirilerek mesire alanı haline getirilmiştir. 

Palandöken’de Gezilecek Yerler Nelerdir?

Palandöken’e geldiğiniz zaman bölgenin yakın konumlarında yer alan tarihî yapıları ve doğal güzellikleri de görmeden tatilinizi tamamlamamalısınız. 

  • Yakutiye Medresesi: 1310 yılında İlhanlı Hükümdarı olan Sultan Olcayto tarafından yaptırılmış olan medrese, Palandöken’e yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Bu medrese, Orta Asya Türkleri için önemli sayılabilen bir tarihî yapı olarak biliniyor. 
  • Çifte Minareli Medrese: Selçuklu döneminde yaptırılmış olan bu yapı, Erzurum’un sembollerinden bir tanesi olarak tanımlanıyor. Çifte Minareli Medrese, bölge halkı tarafından Hatuniye Medresesi olarak da biliniyor. 
  • Tortum Göl: 18. yüzyılda meydana gelmiş olan heyelan sonucu ortaya çıkan göl, dik bir vadi boyunca 8 kilometre uzanıyor. Akbabaları yakından görmek isteyenler burada, akbabanın 4 farklı türüyle de karşılaşabilir. 
  • Balıklı Köyü: İlkbahar mevsimine gelindiği zaman erimeye başlayan karlar ile birlikte akan dereleri ve doğal manzarası ile güzelliğini herkesin görmesi gereken bir köy. Tortum Şelalesi’nin yolunda yer almasından dolayı buraya kolaylıkla gelebilirsiniz. 
  • Pasinler Kaplıcası: Erzurum’daki en büyük termal kaplıcalar arasında bulunan Pasinler Kaplıcası, aynı zamanda sağlık turizmi konusunda da görülmeye değer yerlerden bir tanesidir. 

Palandöken’e Ne Zaman Gidilir?

Her sene binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamakta olan Palandöken, yılın neredeyse yarısı kadar bir süre karlar altında geçiyor. Kasım ayının sonundan mayıs ayının başına kadar geçen süre içerisinde karla kaplı olan Palandöken, bu özelliğinden dolayı kış sporlarına tutkun olan kişiler için ideal bir bölge. Ancak ocak ve şubat aylarında bölgedeki iklim şartları ciddi anlamda zorlayıcı hale gelebiliyor. Dolayısıyla bölge için tatil planı yaparken bunu göz önünde bulundurmalısınız. 

Palandöken’e Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin tüm şehirlerinden Palandöken’e rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kara yolu ile buraya ulaşmak için ortalama 14 saatlik bir yolculuk yapmanız gerekiyor. İstanbul’dan şehirler arası otobüs ile buraya gelmek istediğinizde ise 16 saat 30 dakikalık bir yolculuk sizi bekliyor. 

Çok daha kısa bir süre içerisinde Palandöken’e ulaşmak istediğiniz zaman ise devreye hava yolu giriyor. Çünkü İstanbul’dan 2 saatte, Ankara’dan ise 1 saat 15 dakikada Erzurum Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Erzurum Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra da Palandöken’e direkt olarak giden otobüs seferleri bulunuyor. 

Erzurum’un diğer ilçelerinden her gün farklı saatlerde Palandöken’e seferler düzenleniyor. Aynı şekilde şehir içinde Palandöken’de konakladığınız yere ya da istediğiniz bölgelere taksi ya da otobüs ile de ulaşabilirsiniz. 

Palandöken’de Ne Yenir?

Palandöken’e geldiğinizde dilediğiniz yerlerde zaman geçirirken bölgede özenle hazırlanan lezzetleri denemeyi de ihmal etmemelisiniz. Erzurum denildiği zaman akla ilk gelen yemek ise şüphesiz ki cağ kebabıdır. Ancak bölgenin mutfağı bu lezzet ile sınırlı kalmıyor. Lor dolması, aşotu çorbası, Erzurum ketesi, çiriş, şalgam dolması, herse, lalanga, gliko, patile, kuru dutlu yumurta ve cevizli kadayıf dolması da yine Palandöken tatili sırasında pek çok farklı yerde tadabileceğiniz lezzetler arasında yer alıyor. 

Palandöken’de Hediyelik Ne Alınır?

Muhteşem şekilde geçecek olan Palandöken tatiliniz sona ererken buradan hediyelik bir şeyler almak istediğinizde size birbirinden farklı alternatiflerin sunulduğunu görebilirsiniz. Yalnızca Palandöken değil, Erzurum denildiği zaman da akla ilk olarak gelen şeylerden biri şüphesiz ki kıtlama şekeri. Bununla beraber bakır eşyalar, pekmezli baklava, ehram ve çeşitli bakır eşyalar da yine burada geçirmiş olacağınız süre sonunda yanınızda götürebileceğiniz ürünler arasında kendine yer buluyor. 

Palandöken Tatili

Birçok kişi için konu tatil olduğu zaman akla ilk gelen şey yaz ayları olsa da Palandöken, bu konudaki algıları tamamen değiştiriyor. Öyle ki yerli ya da yabancı fark etmeden pek çok kişi kışın tadını doyasıya çıkarmak adına Palandöken’e gelmeyi tercih ediyor. Hem tarihî hem de doğal güzellikler bakımından son derece zengin olan Palandöken’de zamanınızı daha öncesinde olmadığı kadar keyifli geçirebilirsiniz. 

Palandöken’de sevdikleriniz ile beraber dilediğiniz gibi zaman geçirmeniz adına farklı etkinlikler sizler için hazırlanıyor. Seçmiş olacağınız otel tarafından sizlere sunulan aktiviteler ile vakit geçirebileceğiniz gibi farklı kayak merkezlerinde eğlenerek de tatilinizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. 

Palandöken Tarihi

İnsanların büyük bir kısmı konu Palandöken olduğu zaman yalnızca buradaki kış turizminin ön planda olduğu düşüncesinde. Gerçek ise daha farklıdır. Palandöken, Erzurum’a bağlı bir yer olmasından dolayı Erzurum ilinin tarihi ile bölgenin tarihi birbirine paraleldir. Erzurum’un kuruluşu ile ilgili yapılan incelemelerde de görülebileceği üzere tarihi MÖ 4000 yıllarına kadar uzanıyor. Bölgenin coğrafi konumu, tarihî anlamda zengin olmasının da önünü açmıştır. Daha önceki zamanlarda Bizanslılar, Sasaniler ve Araplar tarafından yönetilen bölge; ilk defa 1048 senesinde Türk komutan İbrahim İnal öncülüğünde Türk topraklarına katılmıştır. 1080 yılında Saltukoğulları Devleti’nin kurulması ile beraber bölge, bu devletin topraklarına katılmıştır. 

1514 yılında Yavuz Sultan Selim’in bölgeyi ele geçirmesi ile beraber Osmanlı toprakları sınırlarına dahil edilmiştir. Tarihî süreçte pek çok defa Rus işgaline uğramış olsa da her seferinde bu işgallerden kurtularak Türk toprağı statüsünü korumuş olan Erzurum ve Palandöken, şimdilerde sahip olduğu güzellikleri insanlara sunuyor. 

Erzurum’un en yüksek nüfusa sahip 2. ilçesi olan Palandöken, ilin merkez noktalarından da bir tanesidir. 

Palandöken Otel Fırsatları

Dünya üzerinde kış turizmi denildiği zaman akla ilk gelen yerlerden bir tanesi şüphesiz ki Palandöken. Her sene çok fazla kişinin bölgeye gelmek adına tatil planları yaptığını göz önünde bulundurduğunuzda bölgedeki otellerin sayısının da her geçen gün artışının nedenini anlayabilirsiniz. Burada tatilinizi geçirmek istediğinizde bunun için en uygun konaklama alternatiflerini incelemeniz yeterli oluyor. 

Palandöken, bildiğiniz üzere kış turizmi için ideal olan bir yer. Dolayısıyla buradaki otel fırsatlarını incelemeye başladığınızda da görebileceğiniz üzere insanların daha çok kış ayları için rezervasyon yaptırdığına şahit olabilirsiniz. Siz de uygun fiyatlara Palandöken’in en güzel yerlerinde konaklamak istediğinizde mutlaka erken dönemlerde tatil için araştırmalarınıza başlamalısınız. Farklı konseptlere sahip olan oteller, tatil dönemleri başlamadan önce en uygun fiyatlarda konaklamak isteyen insanlara aradıklarını vermek adına belirli fırsatları sunuyor. Var olan Palandöken otel fırsatları arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli detay ise otellerin fırsatlar dahilinde sundukları detayları net olarak incelemek. Çünkü her bir otelin kampanya dahilinde sundukları hizmetler birbirinden farklı olabiliyor. Tatiliniz sırasında herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşmamak adına hangi otelde konaklamak istiyorsanız buna göre doğru detayların üzerinde durarak seçiminizi yapmalısınız.

Palandöken

Erzurum’un merkezinde yer alıp bir o kadar da güzel bölgelerinden olan Palandöken, çok uzun bir süre boyunca karın yerde kalmasından dolayı kış turizmi için tercih edilen en popüler bölgeler arasında kendine yer buluyor. Üstelik her geçen gün çok daha fazla insan Palandöken’de tatilini geçirmek adına bölge ile alakalı araştırmalar yapıyor. Siz de kış aylarının tadını çıkarmak için buraya gelmek isterseniz bir yandan farklı konaklama alternatiflerini değerlendirirken diğer yandan da farklı aktiviteler arasından seçimlerinizi yapabilirsiniz.

palandoken manzara