Yabancı Ülkelere Ucuz Bilet Bulma Yolları

 

Pazarama Tatil gibi bir seyahat danışmanınız varken, yabancı ülkelere ucuz uçak bileti bulmak sizin için hiç zor değil. Türk Hava Yolları, Sun Express, Onur Air, Anadolu Jet gibi havayolu firmalarının yanı sıra Lufthansa, KLM Royal, Dutch Airlines başta olmak üzere onlarca yurt dışı havayolu firmasıyla da anlaşması bulunan Pazarama Tatil, yabancı ülkelere ucuz bilet bulmak isteyenler için doğru adres.

Dünyanın herhangi bir noktasına ekonomik bir seyahat planlamanın keyfini yaşamaya hazır mısınız?

İşte yabancı ülkelere ucuz uçak bileti bulmanın püf noktaları…

Erken rezervasyon

Erken rezervasyon konusunda milletçe iyi olduğumuz söylenemez. Mümkün olduğunca erkenden uçak bileti rezervasyonu yaptırmanın ne kadar avantajlı olduğunu ise her geçen gün daha da iyi öğreniyoruz. Birçok havayolu firması, normal uçak bileti fiyatlarının üçte birinden de az fiyatlara bilet fırsatı sunan kampanyalarını neredeyse 1 yıl öncesinden duyuruyor. Dolayısıyla; ucuza yurt dışı uçak bileti bulmak aslında o kadar da zor değil.

Erken rezervasyon, Pazarama Tatil olarak önermekten hiç vazgeçmeyeceğimiz ilk seyahat tüyosu. Yurt dışına son dakika ucuz bilet bulma ihtimalinizin, yok denecek kadar az olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle yoğun talep gören yurt dışı rotaları için; erken rezervasyon şart!

Yabancı ülkelere giderken uygun fiyata uçak bileti almak için, seyahat etmeyi planladığınız tarihten ortalama 27 hafta önce uçak bileti bakmaya başlamanızı tavsiye ederiz. Hele ki seyahat tarihiniz önceden belliyse bunu başarmak çok kolay!

Pazarama Tatil olarak size bir sır daha verelim: Yurt dışı uçuşlarında ortalama 170 gün önce fiyatlar en düşük seviyeye iniyor.

Gideceğiniz ülkeye göre doğru dönemi seçmek

Yurt dışı uçak bileti fiyatları gidilecek ülkeye ve döneme göre değişiklik gösteriyor. Örneğin şubat ayı Almanya ve Amerika’ya gitmek içinUYGUN ay iken, ocak ayı İspanya için ideal, mayıs ayı ise İngiltere ve Tayland’a daha ucuz bilet bulabileceğiniz ay.

Uçuş yapacağınız sezona ve aylara göre uçak bileti bakma

Haziran, temmuz, ağustos ayları uçak bileti satışlarının yoğun olduğu dönemler olduğu için bu dönemler dışında kalan zamanlarda, yani düşük sezonlarda uçak bileti bakmak, ucuz uçak bileti bulmanın akıllıca yollarından biri. Bilhassa mayıs ve eylül ayları, uygun fiyata yurt dışı uçak bileti bulabileceğiniz aylar.

Yurt dışına ucuz uçak bileti almak için en ideal gün ise pazar günü.

‘Hafta içi’ tüyosu

Seyahat planınız esnekse, yurt dışı uçuşlarınız için gidiş dönüş günlerinin hafta içi olmasına dikkat etmenizi öneririz. Gideceğiniz ülkede 1 haftadan az kalacaksanız ve gidiş dönüş uçak bileti alıyorsanız, gideceğiniz yerde az 1 cumartesi günü geçirmeyi planlamanız, ucuz bilet bulma konusunda yardımcı olacaktır.

Uçak bileti kampanyaları

Uçak bileti kampanyalarını takip etmek, ucuz uçak bileti bulmanın en önemli sırlarından biridir. Birçok havayolu firması, bilet fiyatlarını %50 kadar aşağı çeken kampanyalar yapabiliyor. Böylesi bir fiyat fırsatını kaçırmayı kim ister ki?

Tek yön avantajı

Tek yön bilet bakmak, yabancı ülkelere ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırabilir. Yani gidiş dönüş bilet bakmak yerine, gidiş ve dönüş için ayrı ayrı olmak üzere iki kere tek yön bilet bakmayı denemenizi öneririz.

Alternatif havayolu firmaları

Gideceğiniz ülkenin kendi havayolu şirketinden bilet bakmak akıllıca olacaktır.

Alternatif havalimanları

Gideceğiniz ülkede birden fazla havalimanı varsa her birinin fiyat tarifelerine bakmak, ucuz uçak bileti bulma yolunda altın kurallardan biri. Sabiha Gökçen ve İstanbul Havalimanı arasındaki fiyat farkını düşünün…

Aktarmalı uçuş

Bilhassa uzak bir yabancı ülkeye yolculuk etmek istiyorsanız, aktarmalı uçuşlar size fiyat avantajı sağlayacaktır.