Vizesiz Popüler Destinasyonlar

 

Vizesiz Popüler Destinasyonlar

 

Şarm El Şeyh Otelleri

Şarm El-Şeyh, Sina Yarımadası’nın içinde yer alan Mısır’ın en gözde tatil lokasyonlarından biri olarak ön plana çıkıyor. Şarm El-Şeyh, doğal güzellikleri, mercan resifleri ile özellikle dalışa meraklı turistlerin en çok tercih ettiği bölgelerden biridir. Şarm El Şeyh'e giriş için ise Türkiye Vatandaşlarına ücretsiz 15 günlük kapıda vize veriliyor.

Belgrad Otelleri

Belgrad; Avrupa’nın iki büyük nehrinin kesiştiği noktada, tarihi yapıların doğal güzelliklerle aynı karede olduğu, çok turistik bir şehir. Belgrad’ın cazip bir tatil noktası olmasında en büyük rolü Türk vatandaşlarının vizesiz bir şekilde seyahat edebiliyor olması oynuyor. Vize almak için uzun evrak işleri ile uğraşmadan eşsiz bir tatil dönemi yaşayabilirsiniz.Günün her saati kalabalık sokaklarının yemyeşil parklarla bir arada olduğu, sadece yürüyerek bile saatler geçirebileceğiniz bu eşsiz şehir, Avrupa’nın en çok rağbet gören seyahat noktalarından biri olarak biliniyor.

Pattaya Otelleri

Pattaya, Tayland’ın en önemli turizm şehirlerden bir tanesidir. Pattaya’da yüzlerce otel bulunduğu için otellerin büyük bir çoğunluğu müşterilerine otel fırsatları sunarlar. Tayland’a gitmek isteyen Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri 30 gün süreyle vizeden muaf iken Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. 

Phuket Otelleri

Tayland’ın güneybatısında bulunan Phuket’in yüzölçümü 570 kilometrekare. Ada küçük olarak tanımlanmasına rağmen tarihi yerleşim yerleri ve muhteşem doğa harikalarına ev sahipliği yapmakta olan plajları ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakmayı başarıyor. Phuket otelleri ise bu egzotik adayı doyasıya gezmeniz için sizlere konforlu alanlar sunuyor. Buraya gelmek için vize gerekmediğinden, en az 6 ay geçerli pasaport ile insanlar iki farklı yol ile Phuket’e gelebiliyor. Direkt uçuşlar tercih edilebildiği gibi Bangkok üzerinden aktarma ile de Phuket’e varabilirsiniz. 

Bakü Otelleri

Kafkasya’nın en büyük şehri olarak bilinen Bakü, yemyeşil doğası ve Hazar Denizi’ne olan kıyısı ile turistlerin en sevdiği tatil noktalarından birisi olarak biliniyor. Tatil planı yaparken en önemli noktalardan biri de hayali kurulan tatilin uygun bir fiyatla yapılıp yapılamayacağıdır. Kafkasya’nın Paris’i olarak anılan Bakü, hemen her bütçeye uygun birçok konaklama seçeneği ile ön plana çıkıyor. Düzenli ve temiz sokakları, canlı gece hayatı ve zengin kültürel aktiviteleri ile vizesiz rotalar arasında en popüler noktalar arasında bulunuyor. 

Budva Otelleri

Masmavi parlayan denizi, ferah havası ve tarihî yapısıyla Budva, Güneydoğu Avrupa’nın en çok bilinen tatil bölgeleri arasında yer alıyor. Yeni ve eski olmak üzere iki farklı bölüme ayrılan Budva kenti, büyüleyici Adriyatik Denizi’ne olan uzun kıyıları ile ziyaretçileri kendine hayran bırakmayı başarıyor. Karadağ’da bulunan Budva, birçok ülkeye vize zorunluluğu bulundurmadığı için yılın her döneminde pek çok turisti misafir ediyor. Tatil planı yapmak, özellikle de tatil yapmayı planladığınız bölge yurt dışında olduğu zaman, çok yorucu ve karmaşık bir hal alabiliyor. Vize zorunluluğu olmaması sayesinde tercih edilen Budva’da oldukça keyifli ve unutulmaz günler geçirebilirsiniz.

Bangkok Otelleri

Bangkok, Tayland'ın başkenti ve en büyük şehridir. 1782 yılında başkent yapılan şehir Melekler Şehri olarak da anılır. Dünyanın en çok turist çeken destinasyonu sıralamasında ilk sıralarda yer alan Bangkok, balayı çiftlerininde gözdesi durumundadır. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istenmemesi de bu bölgeye olan ilgiyi artırıyor.

Tiflis Otelleri

Sahip olduğu tarihi miras ile gelenlere muhteşem zamanlar geçirme olanağı sunan Tiflis, aynı zamanda doğası ve birbirinden lezzetli yemekleri ile de tatil için ideal yerlerden biri olmayı başarıyor. Gürcistan'ın başkenti ve en büyük şehri olarak Tiflis'e seyahat etmek için vizeden muaf olan bazı ülkeler bulunmaktadır. Bu ülkeler genellikle Avrupa Birliği üyesi ülkeler ve diğer bazı ülkelerdir. Vize muafiyetiyle Tiflis’e seyahat edebileceğiniz ülkelere örnek olarak Türkiye, Azerbaycan, Ermenistan, İran ve Ukrayna gibi ülkeleri verebiliriz.

Saraybosna Otelleri

Saraybosna, Bosna-Hersek’in başkenti olmakla birlikte ülkenin en büyük şehri olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Vizesiz rotalararasında yer alan Saraybosna, Avrupa’nın tarihi ve kültürel açıdan oldukça zengin şehirlerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Ek olarak şehrin sahip olduğu muhteşem doğası, Saraybosna’yı ziyaretçiler açısından oldukça değerli kılıyor. Mükemmel doğası, tarihi ve sıcak kanlı insanlarıyla Saraybosna kesinlikle görülmeyi hak ediyor.

Üsküp Otelleri

Makedonya’nın en büyük şehri ve başkenti olan Üsküp hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile insanların burada en güzel şekilde zamanlarını geçirmesine olanak tanıyor. Şehrin ortasından geçmekte olan Vardar Nehri ise şehri ikiye ayırıyor. Şehrin kalbi ise; 13 kemerli Taşköprü ve bu köprünün bağlanmış olduğu 18.500 metrekarelik Makedonya Meydanı. Balkanlarda, Türk izleri taşıyan şehirlerin başında yer alır. Üsküp otelleri arasından yapacağınız tercih ile bu sevimli şehri keşfe çıkabilirsiniz. Türkiye’den buraya gelmek isteyenler için hem hava yolu hem de kara yolu alternatifi bulunuyor. Hava yolu ile gidecek olan Türkler için vize talep edilmiyor. Ancak karayolundan gidecek kişilerin vizelerinin olması gerekiyor. Çünkü ulaşım esnasında geçilecek ülkeler vize talep edebiliyor.

Tiran Otelleri

Arnavutluk’un başkenti Tiran, yaklaşık 1 milyonluk nüfusuyla ülkenin en büyük şehri. Tiran; siyasal, sosyal, kültürel, ekonomik ve turistik açıdan ülkenin merkezi konumunda bulunuyor. Dajti Dağı ile çevrili şehir her yıl binlerce turist ağırlıyor. Türkiye ve Arnavutluk arasında olan anlaşma sayesinde vatandaşlarımız vizesiz bir şekilde Arnavutluk’un başkenti Tiran’a seyahat edebiliyor. Tiran’ın çok pahalı olmaması, vizesiz seyahat hakkı ve para biriminin etkisi nedeniyle özellikle Türkiye’den ziyaret edilebilirliği yüksek bir şehir.

Seyşeller Otelleri

Seyşeller, Hint Okyanusu üzerindeki 115 ada üzerinde oluşan ve Madagaskar'ın kuzeydoğusunda yer alan bir ülkedir ve başkenti Victoria’dır.  Seychelles takımadalardan oluşan adeta egzotik bir cennettir. Seyşeller, her yıl gelen turistler için çok rahat ve pek çok imkan sunan otelleri ile meşhur bir ülkedir. Bu ülkede bütçenize uygun ve harika fırsatlar sunan otellerden internet üzerinden kolaylıkla rezervasyon yaptırabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyetinden Seyşeller'e gidecek vatandaşlar 90 gün kadar vizeden muaftırlar.