Antalya İzmir Uçak Bileti

Antalya’dan İzmir’e en hızlı ve konforlu şekilde gitmenin yolu Antalya-İzmir uçak bileti alarak uçak yolcuğu yapmak.

Antalya İzmir arası uçuş süresi ortalama 1 saat 10 dakikadır.

Antalya’dan İzmir’e uçmak için önce Antalya Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Antalya Havalimanı'na gitmek için, Antalya'nın birçok noktasından hareket eden özel havaalanı servislerini ya da belediye otobüslerini kullanabilirsiniz.

Diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi Antalya İzmir uçuşlarında da check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanız gerektiğini hatırlatalım.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlerin, Antalya İzmir uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmeleri gerekir.

Alaçatı, Şirince, Saat Kulesi, Efes, Kuş Cenneti, Bozdağ Kayak Merkezi gibi yerleriyle ilgi gören İzmir şehrine Antalya’dan gitmek için önce Antalya İzmir uçak bileti almanız gerekir. Antalya İzmir uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden 1,5 saat önce Antalya Havalimanı’nda olmanızı tavsiye ederiz.

İzmir uçak bileti alıp Antalya İzmir uçağıyla İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra İzmir'in birçok ilçesine ve Alsancak gibi merkezi noktalarına İZBAN ve belediye otobüsleri aracılığıyla kolayca ulaşabilirsiniz.

Antalya İzmir uçak bileti satın alan İzmir yolcuları; İzmir civarında bulunan Urla, Foça, Çeşme, Seferihisar gibi turistik tatil beldelerine de rahatlıkla gidebilirler.

ANTALYA İZMİR UCUZ UÇAK BİLETİ

Antalya İzmir ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Antalya İzmir uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

ANTALYA İZMİR UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Antalya İzmir uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Antalya İzmir arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da Antalya uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanızı tavsiye ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

ANTALYA'DAN İZMİR'E UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

356 km’lik Antalya İzmir rotasında en hızlı uçuş ortalama 1 saat 10 dakika sürüyor.

ANTALYA İZMİR UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, Antalya İzmir uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. Antalya’dan İzmir’e giderken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birkaç havayolu şirketi bulunuyor.

ANTALYA'DAN İZMİR’E UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Antalya İzmir arası ucuz uçak bileti avantajından faydalanmak için en az 87 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

ANTALYA İZMİR ARASI UCUZ UÇAK BİLETİ SATAN HAVAYOLLARI HANGİLERİDİR?

SunExpress ve Pegasus Airlines Antalya İzmir rotasında ucuz uçak bileti bulabileceğiniz firmaların başında geliyor. Bunların dışında, THY’nin erken rezervasyon seçeneklerinden faydalanarak ucuz uçak bileti satın almanız da mümkün.

ANTALYA İZMİR ARASI UÇUŞLAR ARASINDAUCUZ BİLET (EN UYGUN FİYAT) NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 ay içinde Antalya İzmir arası tek yönUCUZ uçak bileti 101 TL, gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 229 TL’dir.

Önümüzdeki 1 ay içinde Antalya İzmir arasındaUCUZ uçak bileti SunExpress firmasının 137 TL’lik biletidir.

Antalya’dan İzmir’e daha uygun fiyatlı bir seyahat düşünenler Antalya İzmir otobüs bileti satın alabilirler.

ANTALYA'DAN İZMİR'E EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİDİR?

Antalya-İzmir arası en çok uçuş yapan havayolu firmaları: Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus ve SunExpress.

ANTALYA İZMİR ARASINDA AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU ŞİRKETİ VAR?

Aktarmasız Antalya - İ̇zmir Adnan Menderes uçuşu yapan 1 havayolu şirketi bulunuyor.

ANTALYA İZMİR ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ YAPILIYOR?

Antalya İzmir arası uçuş hattında haftada 432, günlük ise 62 uçuş yapılıyor.

Pegasus’un Antalya’dan İzmir’e günlük sefer sayısı 31.

Türk Hava Yolları’nın Antalya’dan İzmir’e günlük sefer sayısı 12.

SunExpress’in Antalya’dan İzmir’e günlük sefer sayısı 3.

Anadolu Jet’in Antalya’dan İzmir’e günlük sefer sayısı ise 16.

ANTALYA ŞEHRİNDEN İZMİR ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Mayıs, Haziran ve Temmuz ayları; Antalya İzmir uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız dönemlerdir.

Bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında yoğunluk sebebiyle mağduriyet yaşamamanız için, İzmir otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

En düşük fiyata Antalya İzmir uçak bileti alabileceğiniz aylar ise: Kasım, Aralık ve Ocak.

ANTALYA ŞEHRİNDEN İZMİR ŞEHRİNE UCUZ BİLET ALINABİLECEKUYGUN GÜN HANGİSİDİR?

Antalya İzmir uçak bileti almak içinUCUZ gün Çarşamba, en pahalı gün ise Perşembe.

ANTALYA İZMİR ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Antalya İzmir ucuz uçak bileti alırken Antalya İzmir hattında uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal ve en basit adres.

Antalya’dan İzmir’e yapacağınız uçuşlarda; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

ANTALYA ŞEHRİNDE, ANTALYA İZMİR ARASI UÇUŞ YAPAN HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

Antalya’dan İzmir’e uçakla ulaşım için Antalya Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Başka şehirlerden Antalya’ya gelerek Antalya İzmir uçuşu gerçekleştirmek isterseniz, günübirlik veya uzun süreli konaklamalarınız için Antalya otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyatlı avantajlardan faydalanabilirsiniz.

İZMİR ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI BULUNUR?

Antalya’dan İzmir’e gelen yolcular İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na iniş yaparlar. İzmir’deki tek havaalanı İzmir Adnan Menderes Havaalanı’dır.

ANTALYA İZMİR UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Antalya İzmir uçuşlarınızla ilgili kısıtlama/varış yerinizle ilgili karantina gibi bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilir ve tüm güncel bilgilere bu şekilde ulaşabilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE ANTALYA İZMİR UÇUŞ HATTINDA SEFER YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELER?

Antalya’dan İzmir’e uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri mevcut. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenlenmektedir.

Maske zorunluluğu

Antalya İzmir uçak bileti alarak yapacağınız Antalya İzmir uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm İzmir uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Antalya İzmir arası uçuşlarda karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Antalya’dan İzmir’e yapılan uçuşların öncesinde yolculardan antikor testi ve semptom testi yaptırmaları istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Antalya’dan İzmir’e yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.

COVID-19 SALGINI SEBEBİYLE ANTALYA’DAN İZMİR’E YAPILAN UÇUŞLARDA ESNEK İPTAL POLİTİKASI UYGULAYAN HAVAYOLU ŞİRKETLERİ HANGİLERİDİR?

Antalya Havalimanı-İzmir Adnan Menderes Havalimanı arası uçuşlarda iptal ve değişiklik ücretlerinden feragat eden havayolu şirketleri: SunExpress ve TUI Fly Belgium. Rezervasyon sürecinizde bu havayolu şirketlerinin esnek iptal şartlarına göz atmak isteyebilirsiniz.