Diyarbakır Ankara Uçak Bileti

 

Diyarbakır’dan Ankara’ya en hızlı ve rahat gitmenin yolu Diyarbakır Ankara uçak bileti satın alarak uçuş yolculuğunu tercih etmek.

Diyarbakır Ankara arası uçuşlar ortalama 1 saat 25 dakika sürüyor.

Diyarbakır’dan Ankara’ya uçmak için öncelikle Diyarbakır Havalimanı’na gitmeniz gerekiyor.

Diyarbakır Ankara uçuşlarında da diğer uçuşlarda olduğu gibi check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğinizden; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanız gerekiyor.

Diyarbakır Ankara uçak bileti alırken size bildirilen bagaj limitine dikkat etmeniz, check-in sırasında ek ödeme yapmanızı engelleyecektir.

Diyarbakır Ankara uçak biletinizi aldıktan sonra, uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce Diyarbakır Havalimanı’nda olmalısınız.

Diyarbakır Ankara uçak bileti satın alarak Ankara’ya ulaşan yolcular; Ankara Esenboğa Havaalanı’na iniş yaparlar. Ankara’daki tek havalimanı olan Esenboğa Havalimanı’ndan Kızılay, AŞTİ, Gar, Sıhhiye ve Ulus gibi merkezi noktalara Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait Belko Air isimli otobüsler, EGO otobüsleri, taksi ve özel araçlarla rahatça ulaşabilirsiniz. Ankara’nın Akyurt ilçesinde bulunan Esenboğa Havalimanı’nın içindeki araç kiralama firmalarından da faydalanabilirsiniz.

Ankara uçak bileti alarak Türkiye’nin başkenti Ankara’ya gelen ziyaretçiler için mutlaka görülmesi gereken yerleri de buraya not edelim: Anıtkabir, Atakule, Atatürk Orman Çiftliği, PTT Pul Müzesi, Pembe Köşk, Türk Hamam Müzesi, Ankara Kalesi, Ankara Cumhuriyet Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Elmadağ Kayak Merkezi.

Diyarbakır Ankara Ucuz Uçak Bileti

Diyarbakır Ankara ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi önceden belirlemenizi ve Diyarbakır Ankara uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Diyarbakır Ankara Uçak Bileti Fiyatları

Diyarbakır Ankara uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayoluna göre değişiklik gösterir. Bilhassa yaz dönemlerinde ve bayram tatillerinde oluşan yoğunluktan dolayı; Diyarbakır Ankara arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da Diyarbakır uçak bileti için erken rezervasyon indirimlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

 

Diyarbakır Ankara Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular