Diyarbakır Ankara Uçak Bileti

Diyarbakır’dan Ankara’ya en hızlı ve rahat gitmenin yolu Diyarbakır Ankara uçak bileti satın alarak uçuş yolculuğunu tercih etmek.

Diyarbakır Ankara arası uçuşlar ortalama 1 saat 25 dakika sürüyor.

Diyarbakır’dan Ankara’ya uçmak için öncelikle Diyarbakır Havalimanı’na gitmeniz gerekiyor.

Diyarbakır Ankara uçuşlarında da diğer uçuşlarda olduğu gibi check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğinizden; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanız gerekiyor.

Diyarbakır Ankara uçak bileti alırken size bildirilen bagaj limitine dikkat etmeniz, check-in sırasında ek ödeme yapmanızı engelleyecektir.

Diyarbakır Ankara uçak biletinizi aldıktan sonra, uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce Diyarbakır Havalimanı’nda olmalısınız.

Diyarbakır Ankara uçak bileti satın alarak Ankara’ya ulaşan yolcular; Ankara Esenboğa Havaalanı’na iniş yaparlar. Ankara’daki tek havalimanı olan Esenboğa Havalimanı’ndan Kızılay, AŞTİ, Gar, Sıhhiye ve Ulus gibi merkezi noktalara Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait Belko Air isimli otobüsler, EGO otobüsleri, taksi ve özel araçlarla rahatça ulaşabilirsiniz. Ankara’nın Akyurt ilçesinde bulunan Esenboğa Havalimanı’nın içindeki araç kiralama firmalarından da faydalanabilirsiniz.

Ankara uçak bileti alarak Türkiye’nin başkenti Ankara’ya gelen ziyaretçiler için mutlaka görülmesi gereken yerleri de buraya not edelim: Anıtkabir, Atakule, Atatürk Orman Çiftliği, PTT Pul Müzesi, Pembe Köşk, Türk Hamam Müzesi, Ankara Kalesi, Ankara Cumhuriyet Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Elmadağ Kayak Merkezi.

DİYARBAKIR ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ

Diyarbakır Ankara ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi önceden belirlemenizi ve Diyarbakır Ankara uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

DİYARBAKIR ANKARA UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Diyarbakır Ankara uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayoluna göre değişiklik gösterir. Bilhassa yaz dönemlerinde ve bayram tatillerinde oluşan yoğunluktan dolayı; Diyarbakır Ankara arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da Diyarbakır uçak bileti için erken rezervasyon indirimlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

DİYARBAKIR'DAN ANKARA'YA UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

670 km mesafelik Diyarbakır Ankara arası uçuş süresi yaklaşık 1 saat 25 dakikadır.

DİYARBAKIR ANKARA UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırdığınız takdirde, Diyarbakır Ankara için rahatlıkla ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. Diyarbakır’dan Ankara’ya gitmek üzere ucuz uçak bileti satın alabileceğiniz 1’den fazla havayolu şirketi vardır.

DİYARBAKIR'DAN ANKARA’YA UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Diyarbakır Ankara ucuz uçak bileti bulmak için uçak kalkış tarihinizden en az 74 gün önce rezervasyon yapmanızı tavsiye ederiz.

DİYARBAKIR ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ SATAN HAVAYOLLARI HANGİLERİDİR?

Diyarbakır’dan Ankara’ya gitmek isteyen yolcularınUCUZ uçak bileti bulabilecekleri havayolu şirketleri Pegasus ve SunExpress.

DİYARBAKIR ANKARA ARASI HATTA EN SIK UÇAN HAVAYOLU FİRMALARI HANGİLERİDİR?

Diyarbakır Havalimanı'ndan Ankara Esenboğa Havalimanı'na sıklıkla uçuş düzenleyen havayolu şirketleri Pegasus, Türk Hava Yolları, AnadoluJet ve SunExpress.

Bu firmaların kampanyalı biletlerini takip edip uygun fiyata Diyarbakır Ankara uçak bileti satın alarak Ankara’ya kolayca gidebilirsiniz.

DİYARBAKIR ANKARA UÇAK BİLETİ FİYATLARI ARASINDAUCUZ UÇAK BİLETİ NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 aylık dönemde Diyarbakır Ankara arası tek yön en ucuz uçak bileti 200 TL’dir. Diyarbakır Ankara arası gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 450 TL’dir.

Önümüzdeki 30 gün içinde Diyarbakır Ankara arasındaUCUZ uçak bileti 280 TL’lik Anadolu Jet uçak biletidir.

DİYARBAKIR ANKARA AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU ŞİRKETİ VAR?

Diyarbakır Ankara arası aktarmasız uçuş yapan 2 havayolu şirketi vardır.

DİYARBAKIR ANKARA ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ VARDIR?

Diyarbakır Ankara arasında haftada 391, günlük 44 uçuş seferi yapılıyor.

Pegasus’un Diyarbakır’dan Ankara’ya günlük sefer sayısı 4.

Türk Hava Yolları’nın Diyarbakır’dan Ankara’ya günlük sefer sayısı 9.

Anadolu Jet’in Diyarbakır’dan Ankara’ya günlük sefer sayısı ise 3.

DİYARBAKIR ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ BULMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Ocak, Ekim ve Temmuz ayları Diyarbakır Ankara uçak bileti için en yüksek fiyatlı aylardır. Ucuz uçak bileti bakarken, bu dönemde fiyatların yılın diğer dönemlerinden daha pahalı olduğunu hesaba katmanızı tavsiye ederiz.

Diyarbakır Ankara uçak bileti için en düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar ise Şubat, Mart ve Eylül.

Uygun uçak bileti bulunan bu aylarda yapacağınız seyahat planlarında mağduriyet yaşamamanız için, Ankara otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

DİYARBAKIR ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ ALMAK İÇİNUYGUN GÜN HANGİSİDİR?

Diyarbakır Ankara ucuz uçak bileti içinUYGUN gün salı günü iken cuma günü Diyarbakır’dan Ankara’ya ucuz uçak bileti arayanlar için en pahalı gündür

DİYARBAKIR ANKARA ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

En uygun Diyarbakır Ankara uçak bileti için Diyarbakır Ankara arası uçuş yapan havayolu şirketleri, uygun uçuş seferleri ve tüm fiyat alternatiflerini tek bir platformda görerek seyahat planı yapabilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayoluyla özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal yoldur.

Bütün uçuşlarınız için olduğu gibi Diyarbakır’dan Ankara'ya yapacağınız uçuşlar için de; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek seçenekler Pazarama Tatil’de.

DİYARBAKIR ŞEHRİNDE, DİYARBAKIR ANKARA ARASI UÇUŞ YAPAN HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

Diyarbakır’dan Ankara’ya uçakla gitmek için önce Diyarbakır Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Başka şehirlerden Diyarbakır’a geldikten sonra Diyarbakır Ankara uçuşu gerçekleştirecekseniz, günübirlik veya uzun süreli konaklamalarınız için Diyarbakır otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyat avantajlarından faydalanma fırsatını kaçırmayın.

DİYARBAKIR’DAN GELEN UÇUŞLAR İÇİN ANKARA ŞEHRİNDEKİ HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

Diyarbakır Ankara uçak bileti alarak Ankara’ya gelen yolcular Ankara Esenboğa Havalimanı’na inerler.

DİYARBAKIR ANKARA UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Diyarbakır Ankara arası uçuşlarla ilgili kısıtlama/varış yerinizle ilgili karantina gibi bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilir ve tüm güncel bilgilere bu şekilde ulaşabilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE DİYARBAKIR ANKARA UÇUŞ HATTINDA SEFER YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELER?

Diyarbakır’dan Ankara'ya uçan havayolu şirketlerinin hepsinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri mevcut. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

Bütün uçuşlarda olduğu gibi, Diyarbakır’dan Ankara'ya yapacağınız uçuşlarda da maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, Ankara’ya yapılan tüm uçuşlarda HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Diyarbakır Ankara arası uçuşlarda karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Ankara uçak bileti alarak Diyarbakır’dan Ankara'ya yapacağınız uçuşların öncesinde antikor testi ve semptom testi yaptırmanız istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Ankara’ya yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat yapan uçuş seçenekleri bulunmaktadır.