Diyarbakır İstanbul Uçak Bileti

 

Diyarbakır’dan İstanbul’a en hızlı ve rahat gitmenin yolu Diyarbakır-İstanbul uçak bileti satın alarak uçuş yolculuğunu tercih etmek.

Diyarbakır İstanbul arası uçuş süresi ortalama 1 saat 50 dakikadır.

Diyarbakır’dan İstanbul’a uçmak için önce Diyarbakır Havalimanı’na gitmeniz gerekir.

Pegasus Havayolları ve Anadolu Jet’in Diyarbakır’dan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na direkt uçuşları bulunuyor.

Atatürk Havalimanı’na yapılan inişler artık İstanbul Yeni Havalimanı’na yapılıyor. Dolayısıyla Diyarbakır’dan İstanbul’a gelerek Avrupa yakasına iniş yapmak isteyeceğiniz uçuşlarda, İstanbul Yeni Havalimanı’na ineceksiniz demektir.

Diyarbakır İstanbul uçuşlarında da diğer uçuşlarda olduğu gibi check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğinizden; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Diyarbakır İstanbul uçak bileti alırken size bildirilen bagaj limitine dikkat etmeniz, check-in sırasında ek ödeme yapmanızı engelleyecektir.

Diyarbakır’dan yola çıkıp; Boğaz, Sultanahmet, Beyoğlu, Kapalıçarşı, Eminönü, Ortaköy, Topkapı Sarayı, Galata Köprüsü, Dolmabahçe Sarayı, Pierre Loti gibi başka hiçbir yerde bulunamayacak güzellikleriyle Türkiye’nin gözbebeği olan İstanbul’a gelmek için önce Diyarbakır İstanbul uçak bileti almanız gerekir. Diyarbakır İstanbul uçak biletinizi aldıktan sonra, uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1 saat önce Diyarbakır Havalimanı’nda olmalısınız.

İstanbul uçak bileti alıp Diyarbakır İstanbul uçağıyla İstanbul Yeni Havalimanı’na ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na geldikten sonra İstanbul şehir merkezine gitmek için belediye otobüsleri, metro, metrobüs, HAVABUS ya da taksi alternatiflerinden bütçenize ve zamanınıza uygun olanını seçebileceğiniz gibi özel aracınızla da hareket edebilirsiniz. Havaalanları içinde bulunan araç kiralama şirketlerinin ofislerinden araç da kiralayabilirsiniz.

İlkbahar aylarında İstanbul’a geliyorsanız unutamayacağınız bir erguvan şöleniyle karşılanmaya hazır olun. Büyüleyici boğaz manzarasına karşı çay keyfi anıları, muhteşem manzaralar önünde çekilecek fotoğraflar biriktireceksiniz. Diyarbakır hem Akdeniz hem de Karadeniz iklimlerinin etkisindedir. İstanbul’un iklimi ise Diyarbakır’dan oldukça farklıdır. İstanbul şehrinde yağışın en çok görüldüğü aylar Kasım, Aralık ve Ocak aylarıdır.

İstanbul’u gezerken, Diyarbakır’e göre biraz daha yüksek fiyatlarla karşılaşmaya hazır olun. Yiyecek&içecek fiyatlarının Diyarbakır'a göre %10, ulaşım fiyatlarının ise %8 daha yüksek olduğunu göreceksiniz. İstanbul otelleri fiyatları ise seçeceğiniz lokasyona göre değişiklik gösterecektir.

Diyarbakır İstanbul uçak bileti satın alan yolcular; İstanbul yakınında bulunan Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli gibi illere de kolaylıkla ulaşabilirler.

Diyarbakır İstanbul Ucuz Uçak Bileti

Diyarbakır İstanbul ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi önceden belirlemenizi ve Diyarbakır İstanbul uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Diyarbakır İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

Diyarbakır İstanbul uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayoluna göre değişiklik gösterir. Bilhassa yaz dönemlerinde ve bayram tatillerinde oluşan yoğunluktan dolayı; Diyarbakır İstanbul arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artacaktır. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İstanbul uçak bileti için erken rezervasyon indirimlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

 

Diyarbakır İstanbul Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular