Diyarbakır İstanbul Uçak Bileti

Diyarbakır’dan İstanbul’a en hızlı ve rahat gitmenin yolu Diyarbakır-İstanbul uçak bileti satın alarak uçuş yolculuğunu tercih etmek.

Diyarbakır İstanbul arası uçuş süresi ortalama 1 saat 50 dakikadır.

Diyarbakır’dan İstanbul’a uçmak için önce Diyarbakır Havalimanı’na gitmeniz gerekir.

Pegasus Havayolları ve Anadolu Jet’in Diyarbakır’dan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na direkt uçuşları bulunuyor.

Atatürk Havalimanı’na yapılan inişler artık İstanbul Yeni Havalimanı’na yapılıyor. Dolayısıyla Diyarbakır’dan İstanbul’a gelerek Avrupa yakasına iniş yapmak isteyeceğiniz uçuşlarda, İstanbul Yeni Havalimanı’na ineceksiniz demektir.

Diyarbakır İstanbul uçuşlarında da diğer uçuşlarda olduğu gibi check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğinizden; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Diyarbakır İstanbul uçak bileti alırken size bildirilen bagaj limitine dikkat etmeniz, check-in sırasında ek ödeme yapmanızı engelleyecektir.

Diyarbakır’dan yola çıkıp; Boğaz, Sultanahmet, Beyoğlu, Kapalıçarşı, Eminönü, Ortaköy, Topkapı Sarayı, Galata Köprüsü, Dolmabahçe Sarayı, Pierre Loti gibi başka hiçbir yerde bulunamayacak güzellikleriyle Türkiye’nin gözbebeği olan İstanbul’a gelmek için önce Diyarbakır İstanbul uçak bileti almanız gerekir. Diyarbakır İstanbul uçak biletinizi aldıktan sonra, uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1 saat önce Diyarbakır Havalimanı’nda olmalısınız.

İstanbul uçak bileti alıp Diyarbakır İstanbul uçağıyla İstanbul Yeni Havalimanı’na ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na geldikten sonra İstanbul şehir merkezine gitmek için belediye otobüsleri, metro, metrobüs, HAVABUS ya da taksi alternatiflerinden bütçenize ve zamanınıza uygun olanını seçebileceğiniz gibi özel aracınızla da hareket edebilirsiniz. Havaalanları içinde bulunan araç kiralama şirketlerinin ofislerinden araç da kiralayabilirsiniz.

İlkbahar aylarında İstanbul’a geliyorsanız unutamayacağınız bir erguvan şöleniyle karşılanmaya hazır olun. Büyüleyici boğaz manzarasına karşı çay keyfi anıları, muhteşem manzaralar önünde çekilecek fotoğraflar biriktireceksiniz. Diyarbakır hem Akdeniz hem de Karadeniz iklimlerinin etkisindedir. İstanbul’un iklimi ise Diyarbakır’dan oldukça farklıdır. İstanbul şehrinde yağışın en çok görüldüğü aylar Kasım, Aralık ve Ocak aylarıdır.

İstanbul’u gezerken, Diyarbakır’e göre biraz daha yüksek fiyatlarla karşılaşmaya hazır olun. Yiyecek&içecek fiyatlarının Diyarbakır'a göre %10, ulaşım fiyatlarının ise %8 daha yüksek olduğunu göreceksiniz. İstanbul otelleri fiyatları ise seçeceğiniz lokasyona göre değişiklik gösterecektir.

Diyarbakır İstanbul uçak bileti satın alan yolcular; İstanbul yakınında bulunan Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli gibi illere de kolaylıkla ulaşabilirler.

DİYARBAKIR İSTANBUL UCUZ UÇAK BİLETİ

Diyarbakır İstanbul ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi önceden belirlemenizi ve Diyarbakır İstanbul uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

DİYARBAKIR İSTANBUL UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Diyarbakır İstanbul uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayoluna göre değişiklik gösterir. Bilhassa yaz dönemlerinde ve bayram tatillerinde oluşan yoğunluktan dolayı; Diyarbakır İstanbul arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artacaktır. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İstanbul uçak bileti için erken rezervasyon indirimlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

DİYARBAKIR'DAN İSTANBUL'A UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

1035 km mesafelik Diyarbakır İstanbul arası uçuş süresi ortalama 1 saat 50 dakikadır.

DİYARBAKIR İSTANBUL UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırdığınız takdirde, Diyarbakır İstanbul için rahatlıkla ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. Diyarbakır’dan İstanbul’a ucuz uçak bileti satın alarak gidebileceğiniz 1’den fazla havayolu şirketi bulunmaktadır.

DİYARBAKIR'DAN İSTANBUL’A UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Diyarbakır İstanbul arası ucuz uçak bileti avantajından faydalanmak isteyenlerin, uçuş gününden ortalama 90 gün öncesinden rezervasyon yaptırmaları gerekir.

DİYARBAKIR İSTANBUL ARASI HATTA EN SIK UÇAN HAVAYOLU FİRMALARI HANGİLERİDİR?

Diyarbakır İstanbul rotasında uçuş seferi bulunan 4 havayolu şirketi bulunuyor. Bunlar arasında en çok uçak seferi olan firmalar: Anadolu Jet, Pegasus, Türk Hava Yolları ve SunExpress. En sık uçuş yapan havayolu şirketi ise Anadolu Jet.

DİYARBAKIR İSTANBUL UÇAK BİLETİ FİYATLARI ARASINDAUCUZ UÇAK BİLETİ NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 aylık dönemde Diyarbakır İstanbul arası tek yönUCUZ uçak bileti 190 TL’dir. Diyarbakır İstanbul arası gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 453 TL’dir.

Önümüzdeki 30 gün içinde ise Diyarbakır İstanbul arasında bulabileceğinizUCUZ uçak bileti Pegasus firmasına ait 355 TL’lik uçak biletidir

DİYARBAKIR İSTANBUL AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU VAR?

Diyarbakır İstanbul aktarmasız uçuşu bulunan 3 havayolu şirketi vardır.

DİYARBAKIR İSTANBUL ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ VARDIR?

Diyarbakır Diyarbakır İstanbul arasında haftada 217, günlük 37 uçuş seferi yapılır.

Pegasus’un Diyarbakır’dan İstanbul’a günlük sefer sayısı 5.

SunExpress’in Diyarbakır’dan İstanbul’a günlük sefer sayısı 5.

Türk Hava Yolları’nın Diyarbakır’dan İstanbul’a günlük sefer sayısı 3.

Anadolu Jet’in Diyarbakır’dan İstanbul’a günlük sefer sayısı ise 24.

DİYARBAKIR İSTANBUL UCUZ UÇAK BİLETİ BULMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Diyarbakır İstanbul uçak biletleri için en yüksek fiyatlı aylar Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında yoğunluk sebebiyle mağduriyet yaşamamanız için, İstanbul otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve önceden rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Diyarbakır İstanbul rotasında en sakin ay Şubat, en yoğun ay ise Eylül’dür.

DİYARBAKIR İSTANBUL UCUZ UÇAK BİLETİ BULMAK İÇİNUYGUN GÜNLER HANGİLERİDİR?

Diyarbakır İstanbul uçak bileti alacak olanlar içinUCUZ bilet günü pazartesi, en pahalı gün ise Perşembe.

DİYARBAKIR İSTANBUL ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

En uygun Diyarbakır İstanbul uçak bileti için Diyarbakır İstanbul arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayoluyla özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için oldukça ideal.

Diyarbakır’dan İstanbul'dan yapacağınız uçuşlar için de; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek seçenekler Pazarama Tatil’de.

DİYARBAKIR ŞEHRİNDE, DİYARBAKIR İSTANBUL ARASI UÇUŞ YAPAN HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

Diyarbakır’dan İstanbul’a uçakla gitmek için önce Diyarbakır Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Başka şehirlerden Diyarbakır’a geldikten sonra Diyarbakır İstanbul uçuşu gerçekleştirecekseniz, günübirlik veya uzun süreli konaklamalarınız için Diyarbakır otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyat avantajlarından faydalanmanız mümkün.

DİYARBAKIR’DAN GELEN UÇUŞLAR İÇİN İSTANBUL ŞEHRİNDEKİ HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

Diyarbakır İstanbul uçak bileti alarak İstanbul’a gelen yolcular, tercih ettikleri bilet doğrultusunda ya İstanbul Yeni Havalimanı’na ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na inerler.

DİYARBAKIR İSTANBUL UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Diyarbakır İstanbul arası uçuşlarla ilgili kısıtlama/varış yerinizle ilgili karantina vb bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilir ve tüm güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE DİYARBAKIR İSTANBUL UÇUŞ HATTINDA SEFER YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELER?

Diyarbakır’dan İstanbul'a uçan bütün havayolu şirketleri, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri alıyor. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

Bütün uçuşlarda olduğu gibi, İstanbul uçak bileti alarak Diyarbakır’dan İstanbul'a yapacağınız uçuşlarda da maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin dışında İstanbul’a yapılan tüm uçuşlarda HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Diyarbakır İstanbul arası uçuşlarda karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Diyarbakır’dan İstanbul'a yapılan uçuşların öncesinde yolculardan antikor testi ve semptom testi yaptırmaları istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, İstanbul’a yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat yapan uçuş seçenekleri bulunmaktadır.

COVID-19 SALGINI SEBEBİYLE DİYARBAKIR’DAN İSTANBUL'A YAPILAN UÇUŞLARDA ESNEK İPTAL POLİTİKASI UYGULAYAN HAVAYOLU ŞİRKETLERİ HANGİLERİDİR?

THY, Diyarbakır İstanbul arası uçuşlarda iptal ve değişiklik ücretlerinden feragat ediyor. Rezervasyon sürecinizde bu havayolu şirketlerinin esnek iptal şartlarını inceleyebilirsiniz.