Diyarbakır İzmir Uçak Bileti

Diyarbakır’dan İzmir’e en hızlı ve konforlu şekilde gitmenin yolu elbette Diyarbakır İzmir uçak bileti alarak uçak yolculuğu yapmak.

Diyarbakır İzmir arası uçuş süresi ortalama 2 saat 5 dakikadır.

Diyarbakır’dan İzmir’e uçmak için önce Diyarbakır Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Diyarbakır Havalimanı'na gitmek için, Diyarbakır'nın birçok noktasından hareket eden özel havaalanı servislerini ya da belediye otobüslerini kullanabilirsiniz.

Diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi Diyarbakır İzmir uçuşlarında da check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanız gerektiğini hatırlatalım.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlerin, Diyarbakır İzmir uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmeleri gerekir. 

Alaçatı, Şirince, Saat Kulesi, Efes, Kuş Cenneti, Bozdağ Kayak Merkezi gibi yerleriyle ilgi gören İzmir şehrine Diyarbakır’dan gitmek için önce Diyarbakır İzmir uçak bileti almanız gerekir. Diyarbakır İzmir uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce Diyarbakır Havalimanı’nda olmanızı tavsiye ederiz.

İzmir uçak bileti alıp Diyarbakır İzmir uçağıyla, şehir merkezine 13 km (20 dakika) uzaklıktaki İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na iniş yaptıktan sonra İzmir Adnan İzmir şehir merkezine gitmek için; Havaş otobüsleri, belediye otobüsleri, tren, taksi veya şahsi aracınızı kullanabileceğiniz gibi, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndaki araç kiralama firmalarından da faydalanabilirsiniz.

Diyarbakır İzmir uçak bileti satın alan İzmir yolcuları; İzmir civarında bulunan Urla, Foça, Çeşme, Seferihisar gibi turistik tatil beldelerine de rahatlıkla gidebilirler.

DİYARBAKIR İZMİR UCUZ UÇAK BİLETİ

Diyarbakır İzmir ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Diyarbakır İzmir uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

DİYARBAKIR İZMİR UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Diyarbakır İzmir uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Diyarbakır İzmir arası yolculuklarınızda uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da Diyarbakır uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı bilet avantajlarından faydalanmanızı tavsiye ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

DİYARBAKIR'DAN İZMİR'E UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

1141 km’lik Diyarbakır İzmir rotasında en hızlı uçuş ortalama 1 saat 10 dakika sürüyor. 

DİYARBAKIR İZMİR UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, Diyarbakır İzmir uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. Diyarbakır’dan İzmir’e giderken ucuz bileti bulabileceğiniz 4 havayolu şirketi bulunuyor.

DİYARBAKIR'DAN İZMİR’E UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Diyarbakır İzmir arası ucuz uçak bileti avantajından faydalanmak için en az 83 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

DİYARBAKIR İZMİR ARASI UCUZ BİLET SATAN HAVAYOLLARI HANGİLERİDİR?

SunExpress ve Pegasus Airlines Diyarbakır İzmir rotasında uçak bileti bulabileceğiniz firmaların başında geliyor. Bunların dışında, THY’nin erken rezervasyon seçeneklerinden faydalanarak ucuza bilet satın almanız da mümkün.

DİYARBAKIR İZMİR ARASI UÇUŞLAR ARASINDAUCUZ BİLET (EN UYGUN FİYAT) NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 ay içinde Diyarbakır İzmir arası tek yönUCUZ uçak bileti 200-250 TL, gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 450-500 TL aralığındadır.

Önümüzdeki 1 ay içinde Diyarbakır İzmir arasındaUCUZ uçak bileti SunExpress’e aittir.

Diyarbakır’dan İzmir’e daha uygun fiyatlı bir seyahat düşünenler Diyarbakır İzmir otobüs bileti satın alabilirler.

DİYARBAKIR'DAN İZMİR'E EN SIK UÇAN HAVAYOLU FİRMALARI HANGİLERİDİR?

Diyarbakır İzmir arası en çok uçuş yapan havayolu firmaları Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus ve SunExpress’tir.

DİYARBAKIR İZMİR ARASINDA AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU ŞİRKETİ VAR?

Aktarmasız Diyarbakır - İ̇zmir Adnan Menderes uçuşu yapan 1 havayolu şirketi bulunuyor.

DİYARBAKIR İZMİR ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ YAPILIYOR?

Diyarbakır İzmir arası uçuş hattında haftada 180, günlük ise 32 uçuş yapılmaktadır.

Pegasus’un Diyarbakır’dan İzmir’e günlük sefer sayısı 5.

Türk Hava Yolları’nın Diyarbakır’dan İzmir’e günlük sefer sayısı 13. 

SunExpress’in Diyarbakır’dan İzmir’e günlük sefer sayısı 2.

Anadolu Jet’in Diyarbakır’dan İzmir’e günlük sefer sayısı ise 12.

DİYARBAKIR ŞEHRİNDEN İZMİR ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Mayıs, Haziran ve Temmuz ayları; Diyarbakır İzmir uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız dönemlerdir.  

Kasım, Aralık ve Şubat ise en düşük fiyata Diyarbakır İzmir uçak bileti bulabileceğiniz aylardır. 

Ucuz bilet avantajından faydalanmak isteyenlerin çok olacağı bu gibi dönemlerde yapacağınız tatil planlarında yoğunluk sebebiyle mağduriyet yaşamamanız için, İzmir otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

DİYARBAKIR ŞEHRİNDEN İZMİR ŞEHRİNE UCUZ BİLET ALINABİLECEKUYGUN GÜN HANGİSİDİR?

Diyarbakır İzmir uçak bileti almak içinUCUZ gün pazartesi, en pahalı gün ise Çarşamba günüdür.

DİYARBAKIR İZMİR ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Diyarbakır İzmir ucuz uçak bileti alırken Diyarbakır İzmir hattında uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için Pazarama Tatil daima yanınızda.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal adres.

Diyarbakır’dan İzmir’e yapacağınız uçuşlarda; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

DİYARBAKIR ŞEHRİNDE, DİYARBAKIR İZMİR ARASI UÇUŞ YAPAN HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

Diyarbakır’dan İzmir’e uçakla ulaşım için Diyarbakır Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Başka şehirlerden Diyarbakır’a gelerek Diyarbakır İzmir uçuşu gerçekleştirmek isterseniz, günübirlik veya uzun süreli konaklamalarınız için Diyarbakır otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyatlı avantajlardan faydalanabilirsiniz.

İZMİR ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI BULUNUR?

Diyarbakır’dan İzmir’e gelen yolcular İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na iniş yaparlar. İzmir’deki tek havaalanı İzmir Adnan Menderes Havaalanı’dır.

DİYARBAKIR İZMİR UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Diyarbakır İzmir uçuşlarınızla ilgili kısıtlama/varış yerinizle ilgili karantina gibi bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilir ve tüm güncel bilgilere bu şekilde ulaşabilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE DİYARBAKIR İZMİR UÇUŞ HATTINDA SEFER YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELER?

Diyarbakır’dan İzmir’e uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri bulunmaktadır. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenlenmektedir.

Maske zorunluluğu

Diyarbakır İzmir uçak bileti alarak yapacağınız Diyarbakır İzmir uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm İzmir uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Diyarbakır İzmir arası uçuşlarda karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Diyarbakır’dan İzmir’e yapılan uçuşların öncesinde yolculardan antikor testi ve semptom testi yaptırmaları istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Diyarbakır’dan İzmir’e yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır. 

COVID-19 SALGINI SEBEBİYLE DİYARBAKIR’DAN İZMİR’E YAPILAN UÇUŞLARDA ESNEK İPTAL POLİTİKASI UYGULAYAN HAVAYOLU ŞİRKETLERİ HANGİLERİDİR?

SunExpress, Diyarbakır Havalimanı-İzmir Adnan Menderes Havalimanı arası uçuşlarda iptal ve değişiklik ücretlerinden feragat ediyor. Rezervasyon sürecinizde bu havayolu şirketlerinin esnek iptal şartlarına göz atmak isteyebilirsiniz.