Hatay Uçak Bileti

HATAY HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Tarih boyunca çeşitli medeniyetlere ve farklı inançlara sahip çeşitli milletlere ev sahipliği yapmış olan Hatay, Suriye ve Osmaniye ile komşudur.

Hatay şehrinin tarihi M.Ö.100.000 ile 40.000 yıllarına kadar uzanıyor.

Hitit, Mısır, Pers ve Roma İmparatorluklarının hâkimiyetinde kaldıktan sonra Selçuklu ve Osmanlı yönetimine geçen Hatay, kısa bir süreliğine Hatay Devleti olarak bağımsızlığını ilan etmiş, 1939'da ise Türkiye’nin illerinden biri haline gelmiş.

Hatay’ın tarihi dokusu ve zengin mutfağıyla tanışmak için ilk yapmanız gereken uygun fiyata bir Hatay uçak bileti almak.

İstanbul Hatay arasında her gün 17 uçuş seferi gerçekleştiriliyor.

Hatay’dan en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, İstanbul uçak bileti, Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

Hatay ucuz uçak bileti alarak Hatay’a gelenler, Hatay’daki tek havaalanı olan Hatay Havalimanı’na iniş yaparlar. 

HATAY UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Hatay uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Hatay arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin Ankara’dan Hatay’a geldiyseniz Hatay Ankara uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

HATAY UCUZ UÇAK BİLETİ

Hatay ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Hatay uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 


HATAY’A NASIL GİDİLİR?

Hatay'a karayolu ile ulaşmak isteyenler; İstanbul'dan 1.115 km, Ankara'dan 668 km, İzmir'den ise 1.080 km yol kat ederler. Hatay’a karayolunu tercih ederek gitmek için, özel aracınızla değilseniz, Hatay otobüs bileti almanız gerekli.

Hatay'a tren seferi bulunmuyor fakat Mersin tren bileti alarak, İskenderun'dan kalkan günlük trenlerle Adana aktarmalı olarak Mersin'e kadar demiryolu ile gelinebilir. Her gün karşılıklı tek sefer yapılmaktadır.

Hatay'a gelmenin en pratik yolu ise tabii ki havayolu. Türk Hava Yolları ve diğer havayolu şirketlerinin Hatay’a direkt seferleri mevcut. Bunun için bir Hatay uçak bileti almanız yeterli.

Ucuz bilet fırsatlarını takip ederek Hatay ucuz uçak bileti aldıktan sonra; uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Hatay uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

HATAY’DA GEZİLECEK YERLER

Tarih boyunca farklı dinlere, mezheplere, kültürlere ve milletlere ev sahipliği yapmış olan Hatay zengin kültürel mirası ve kendine has atmosferiyle ziyaretçilerine çokça seçenek sunuyor.

Türkiye sınırları içindeki en eski cami olan Habib-i Neccar Camii, Simon Manastırı, Hıristiyanlığın ilk kilisesi olarak bilinen St. Pierre Kilisesi, Barlaam Manastırı, Payas Sokullu Külliyesi, tarih, macera, yürüyüş ve doğaseverlere hitap eden Bakras Kalesi, Antakya Kalesi ve Surları, Payas Kalesi, Hatay Arkeoloji Müzesi, Titus Kaya Tüneli, Hatay Tıbbi Ve Aromatik Bitkiler Müzesi, Vakıflı Köyü ve Vakıflı Köyü’ne 2 km mesafedeki Hıdırbey Musa Ağacı; Hatay uçak bileti alarak gideceğiniz Hatay şehrinin görülmesi gereken yerlerinden sadece bazıları.

HATAY HAVALİMANI’NDAN HATAY ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM

Şehir merkezine yani Antakya'ya 27 km mesafedeki Hatay Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için birçok transfer seçeneği mevcut. Zamanınıza ve bütçenize göre taksi, havaalanı servisi ya da araç kiralama seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

HATAY’A UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

Ankara Hatay: 1 saat 10 dakika

Antalya Hatay: 1 saat 15 dakika

İzmir Hatay: 1 saat 30 dakika

İstanbul Hatay: 1 saat 35 dakika

Bodrum Hatay: 3 saat 10 dakika

HATAY UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, Türkiye’den Hatay uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. Hatay’a seyahat ederken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birkaç havayolu şirketi bulunuyor.

HATAY’A UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Hatay ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanmak için en az 87 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

HATAY UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİNUYGUN FİYAT NE KADARDIR?

Türkiye ve Hatay arasındaki uçuş hattında, önümüzdeki 3 aylık dönemde tek yönUYGUN uçak bileti 100-150 TL arasında seyreden fiyatıyla İzmir Hatay uçuşudur. Gidiş-dönüşUCUZ bilet de yine İzmir Hatay uçak biletidir.

Önümüzdeki 3 aylık dönemde ucuz uçak bileti alabileceğiniz rotalar ise şöyle: Ankara-Hatay, İzmir-Hatay, İstanbul-Hatay.

Hatay’a gitmek için daha da ucuz bilet almak isteyenler Hatay otobüs bileti satın alabilirler.

HATAY ŞEHRİNE EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

Pegasus, Anadolu Jet, Türk Hava Yolları, Lufthansa ve Egyptair; Türkiye ve Hatay arasında en sık uçan havayolu firmalarıdır.

En popüler rota İzmir-Hatay uçuş rotasıdır.

THY ve Pegasus bu uçuş hattında en sık uçan havayolu şirketleridir.

HATAY ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI BULUNUR?

Türkiye’nin herhangi bir yerinden Hatay uçak bileti alarak Hatay’a gelenler, şehir merkezine yani Antakya'ya 27 km, İskenderun ilçesine ise 30 km uzaklıktaki Hatay Havalimanı’na iniş yaparlar.

HATAY THY UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırırsanız, Türkiye’nin herhangi bir yerinden THY Hatay ucuz uçak bileti bulmanız çok kolay.

HATAY PEGASUS UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Pegasus havayolu firması, Hatay ucuz uçak bileti bulma şansınızın çok olduğu firmaların başında gelir. Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden Pegasus Hatay ucuz uçak bileti bulma olasılığınız oldukça yüksek.

HATAY ŞEHRİNE UCUZ BİLET ALMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Mayıs ve Temmuz ayları Hatay uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız aylar.  

Aralık ve Şubat ayları ise en düşük fiyata Hatay ucuz uçak bileti alabileceğiniz aylardır.

Bilhassa uçak bileti fiyatlarının düşük olduğu dönemlerde yoğunluk da daha fazla olacağından, bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında mağduriyet yaşamamanız için Hatay otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

TÜRKİYE HATAY ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Hatay ucuz uçak bileti alırken Türkiye Hatay arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görebilmeniz için artık Pazarama Tatil gibi pratik bir tatil asistanınız var.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en vazgeçilmez adres.

Diğer tüm uçuşlarınızda olduğu gibi Hatay’a yapacağınız uçuşlarda da; ucuz bilet seçenekleri başta olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek tüm uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

TÜRKİYE HATAY UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Hatay uçuşlarınızla ilgili kısıtlamalar ya da varış yerinizle ilgili karantina gibi bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE HATAY’A UÇUŞ YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELERDİR?

Hatay’a uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri mevcut. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

Hatay uçak bileti alarak yapacağınız Hatay uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm Hatay uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Hatay uçuşlarında karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Hatay uçak bileti alarak yapacağınız Hatay uçuşunuz öncesinde antikor testi ve semptom testi yaptırmanız istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Hatay’a yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.