Hatay Uçak Bileti

 

Tarih boyunca çeşitli medeniyetlere ve farklı inançlara sahip çeşitli milletlere ev sahipliği yapmış olan Hatay, Suriye ve Osmaniye ile komşudur.

Hatay şehrinin tarihi M.Ö.100.000 ile 40.000 yıllarına kadar uzanıyor.

Hitit, Mısır, Pers ve Roma İmparatorluklarının hâkimiyetinde kaldıktan sonra Selçuklu ve Osmanlı yönetimine geçen Hatay, kısa bir süreliğine Hatay Devleti olarak bağımsızlığını ilan etmiş, 1939'da ise Türkiye’nin illerinden biri haline gelmiş.

Hatay’ın tarihi dokusu ve zengin mutfağıyla tanışmak için ilk yapmanız gereken uygun fiyata bir Hatay uçak bileti almak.

İstanbul Hatay arasında her gün 17 uçuş seferi gerçekleştiriliyor.

Hatay’dan en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, İstanbul uçak bileti, Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

Hatay ucuz uçak bileti alarak Hatay’a gelenler, Hatay’daki tek havaalanı olan Hatay Havalimanı’na iniş yaparlar. 

Hatay Uçak Bileti Fiyatları

Hatay uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Hatay arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin Ankara’dan Hatay’a geldiyseniz Hatay Ankara uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Hatay Ucuz Uçak Bileti

Hatay ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Hatay uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

Hatay'a Nasıl Gidilir?

Hatay'a karayolu ile ulaşmak isteyenler; İstanbul'dan 1.115 km, Ankara'dan 668 km, İzmir'den ise 1.080 km yol kat ederler. Hatay’a karayolunu tercih ederek gitmek için, özel aracınızla değilseniz, Hatay otobüs bileti almanız gerekli.

Hatay'a tren seferi bulunmuyor fakat Mersin tren bileti alarak, İskenderun'dan kalkan günlük trenlerle Adana aktarmalı olarak Mersin'e kadar demiryolu ile gelinebilir. Her gün karşılıklı tek sefer yapılmaktadır.

Hatay'a gelmenin en pratik yolu ise tabii ki havayolu. Türk Hava Yolları ve diğer havayolu şirketlerinin Hatay’a direkt seferleri mevcut. Bunun için bir Hatay uçak bileti almanız yeterli.

Ucuz bilet fırsatlarını takip ederek Hatay ucuz uçak bileti aldıktan sonra; uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Hatay uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

Hatay'da Gezilecek Yerler

Tarih boyunca farklı dinlere, mezheplere, kültürlere ve milletlere ev sahipliği yapmış olan Hatay zengin kültürel mirası ve kendine has atmosferiyle ziyaretçilerine çokça seçenek sunuyor.

Türkiye sınırları içindeki en eski cami olan Habib-i Neccar Camii, Simon Manastırı, Hıristiyanlığın ilk kilisesi olarak bilinen St. Pierre Kilisesi, Barlaam Manastırı, Payas Sokullu Külliyesi, tarih, macera, yürüyüş ve doğaseverlere hitap eden Bakras Kalesi, Antakya Kalesi ve Surları, Payas Kalesi, Hatay Arkeoloji Müzesi, Titus Kaya Tüneli, Hatay Tıbbi Ve Aromatik Bitkiler Müzesi, Vakıflı Köyü ve Vakıflı Köyü’ne 2 km mesafedeki Hıdırbey Musa Ağacı; Hatay uçak bileti alarak gideceğiniz Hatay şehrinin görülmesi gereken yerlerinden sadece bazıları.

Hatay Havalimanı'ndan Hatay Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine yani Antakya'ya 27 km mesafedeki Hatay Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için birçok transfer seçeneği mevcut. Zamanınıza ve bütçenize göre taksi, havaalanı servisi ya da araç kiralama seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

 

Hatay Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular