İstanbul Almanya Uçak Bileti

İstanbul’dan Almanya’ya gitmenin en kolay yolu uçuş yolculuğu yapmak. Bunun için de İstanbul Almanya uçak bileti satın almalısınız.

İstanbul Almanya arası rotada ortalama uçuş süresi 3 saat 6 dakikadır.

İstanbul’dan Almanya’ya uçmak için İstanbul Yeni Havalimanı ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seçeneklerinden birini tercih etmelisiniz. Check-in sırasında ek ödeme yapmak gibi aksaklıklarla karşılaşmak istemiyorsanız Almanya uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmenizi öneririz. 

Almanya şehrine İstanbul’dan gitmek için önce İstanbul Almanya uçak bileti almanız gerekir. İstanbul Almanya uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş

Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden alınacak İstanbul Almanya uçak bileti fiyatları genellikle İstanbul Yeni Havalimanı üzerinden alınacak Almanya uçak bileti fiyatlarına göre çok daha uygundur.

İstanbul Almanya arasında direkt ve aktarmalı İstanbul Almanya uçak bileti seçeneği sunan birçok havayolu şirketi bulabilirsiniz. 

Diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi İstanbul Almanya uçuşlarında da check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesinin yanınızda olduğundan emin olun.

Berlin, Stuttgart, Köln, Dresden, Nürnberg, Frankfurt, Baden-Baden, Bremen, Hannover, Kassel, Rostock, Hamburg, Dortmund, Erfurt ve Leipzig İstanbul’dan Almanya'ya direkt uçuş seferi düzenlenen şehirlerden bazıları. İstanbul Almanya uçak bileti seçeneklerine göz atarak bu seferlerle ilgili fırsatları takip edebilirsiniz.

Almanya, doğudan batıya 640 km genişliğe sahip sahip bir ülke. Bu kadar büyük bir yüzölçümünde de ulaşım ağı oldukça gelişmiş. Sağlam altyapılı havayolu, demiryolu ve karayolu bağlantıları hem Almanya içinde hem de Avrupa'nın diğer bölgelerine ulaşım oldukça kolay. Almanya’ya ulaşım için tek yapmak gereken Almanya ucuz uçak bileti fırsatlarını yakalamak.

Schengen üyesi ülkelerden biri olan Almanya’ya gitmek için Almanya uçak bileti dışında bir de Schengen vizesi alınması gerekiyor. 

İSTANBUL ALMANYA UCUZ UÇAK BİLETİ

İstanbul Almanya ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi elinizden geldiğince önceden belirlemenizi ve İstanbul Almanya uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

İSTANBUL ALMANYA UÇAK BİLETİ FİYATLARI

İstanbul Almanya uçak bileti fiyatları, Almanya’ya gideceğiniz döneme, güne ve havayolu şirketine göre değişiklik gösterir. İstanbul Almanya arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz uçak bileti bulma şansınız o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

İSTANBUL'DAN ALMANYA’YA UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

1815 kilometrelik İstanbul Almanya uçuş hattındaki ortalama uçuş süresi 3 saat 6 dakikadır. İstanbul Frankfurt hattında uçuşlar ortalama 3 saat 5 dakika sürerken, İstanbul Berlin hattında 2 saat 55 dakika sürüyor.

İSTANBUL ALMANYA UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, İstanbul Almanya uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artıracaktır. İstanbul’dan Almanya’ya giderken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz çok sayıda havayolu şirketi vardır.

İstanbul Almanya uçak bileti fiyatları genel olarak, gideceğiniz Almanya şehrine ve gideceğiniz döneme göre 600 TL ile 900 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Almanya’da en çok uçuş yapılan şehirler Frankfurt, Berlin ve Düsseldorf.

İSTANBUL'DAN ALMANYA’YA UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

İstanbul Almanya hattında ucuz uçak bileti bulabilmek için yaklaşık 80 gün önce rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

İSTANBUL ALMANYA ARASI UÇUŞLAR ARASINDAUCUZ BİLET (EN UYGUN FİYAT) NE KADARDIR?

Almanya uçak bileti için en yüksek fiyatlara denk geleceğiniz aylar Nisan, Mayıs ve Haziran aylarıdır.

Şubat, Kasım ve Aralık ayları ise en düşük fiyata İstanbul Almanya uçak bileti satın alabileceğiniz aylardır.

Ucuz bilet demek yoğunluk demek. Bu yoğun dönemlerde yapacağınız tatil planlarında mağduriyet yaşamamanız için, Almanya otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

İSTANBUL’DAN ALMANYA’YA EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

İstanbul Almanya rotasında uçuş yapan havayolu firmaları Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines, Lufthansa, KLM, Aegean Havayolları, Qatar Airways, Air France, Aeroflot, Egyptair, Emirates, Alitalia. 

Türk Hava Yolları, İstanbul Almanya hattında en çok uçan havayolu şirketleridir.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN ALMANYA ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

İstanbul Almanya uçak bileti için en yüksek fiyatlara denk geleceğiniz aylar Nisan, Mayıs ve Haziran aylarıdır.

Ocak, Şubat ve Aralık ayları ise en düşük fiyata İstanbul Almanya uçak bileti satın alabileceğiniz aylardır.

Ucuz bilet demek yoğunluk demek. Bu yoğun dönemlerde yapacağınız tatil planlarında mağduriyet yaşamamanız için, Almanya otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

ALMANYA İÇİN VİZE GEREKİYOR MU?

Almanya Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahiplerinin ülkeye girmesi için vize talep eder. Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahiplerinin 180 gün içerisinde 90 günlük bir sürede vizesiz giriş yapabilmesine izin verir.

Bir Schengen ülkesi olan Almanya’ya gitmek için, Almanya seyahatinde kullanılacak pasaportta önceden alınmış çoklu ve geçerliliği devam eden bir Schengen vizesi varsa Almanya vizesi almaya gerek yoktur.

İSTANBUL ALMANYA ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

İstanbul Almanya ucuz uçak bileti bakarken İstanbul Almanya arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda bulun diye, Pazarama Tatil sizinle.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal ve en basit adres.

İstanbul Almanya uçak bileti satın alarak yapacağınız İstanbul Almanya uçuşlarında; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN ALMANYA'YA UÇMAK İÇİN HANGİ HAVAALANLARI KULLANILIYOR?

İstanbul’dan Almanya’ya gidecek olan yolcular İstanbul’da 2 havaalanından birini tercih ederler. Biri Avrupa Yakası’nda bulunan İstanbul Yeni Havalimanı, diğeri ise Anadolu yakasında bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı.

Başka şehirlerden İstanbul’a gelerek İstanbul Almanya uçuşu gerçekleştirmek isteyenler, günübirlik ya da uzun süreli konaklamaları için İstanbul otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyat avantajlarından faydalanabilirler.

ALMANYA ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARINA İNİŞ YAPILIYOR? 

İstanbul’dan Almanya’ya gelen uçakların iniş yapacakları havaalanı alternatifleri şunlardır: Schonefeld Havaalanı, Tempelhof Havaalanı, Tegel Havaalanı, Leipzig Havaalanı, Stuttgart Havaalanı, Franz Josef Strauss Havaalanı, Münih HBF Havaalanı, Hannover Havaalanı, Hamburg Havaalanı, Hamburg Finkenwerder Havaalanı, Erfurt Havaalanı, Düsseldorf Havaalanı, Frankfurt Main Havaalanı, Köln Bonn Havaalanı, Köln HBF Havaalanı, Dortmund Havaalanı, Nürnberg HBF Havaalanı.

İSTANBUL ALMANYA UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebiliyor. İstanbul Almanya uçuşlarınızla ilgili kısıtlamalar ya da varış yerinizle ilgili karantina durumu hakkında güncel bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul’dan Almanya’ya uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri bulunuyor. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

İstanbul Almanya uçak bileti alarak yapacağınız İstanbul Almanya uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm Almanya uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

İstanbul Almanya arası uçuşlarda karantina kuralları gereğince, oturma düzenleri değişiklik göstermektedir.

Uçuş öncesi testler

İstanbul’dan Almanya’ya yapılan uçuşların öncesinde yolculardan antikor testi ve semptom testi yaptırmaları istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, İstanbul’dan Almanya’ya yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.