İstanbul Kiev Uçak Bileti

İstanbul’dan Kiev’e en rahat ve konforlu şekilde gitmek için öncelikle uçuş yolculuğunu tercih ederek İstanbul Kiev uçak bileti satın almalısınız.

İstanbul Kiev arası rotada ortalama uçuş süresi 1 saat 58 dakikadır.

İstanbul Kiev seyahatiniz için ya İstanbul Yeni Havalimanı ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden uçabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden alınacak İstanbul Kiev uçak bileti fiyatları genellikle İstanbul Yeni Havalimanı üzerinden alınacak Kiev uçak bileti fiyatlarına göre çok daha uygundur.

İstanbul Kiev arasında direkt ve aktarmalı İstanbul Kiev uçak bileti seçeneği sunan birçok havayolu şirketi bulabilirsiniz.

Diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi İstanbul Kiev uçuşlarında da check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgeniz mutlaka yanınızda olmalı.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak gibi aksaklıklarla karşılaşmak istemiyorsanız Kiev uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmenizi öneririz.

Kiev şehrine İstanbul’dan gitmek için önce İstanbul Kiev uçak bileti almanız gerekir. İstanbul Kiev uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 2 saat önce uçağınızın kalkacağı havalimanında olmanızı tavsiye ederiz.


Kiev uçak bileti alarak Kiev’e vardığınızda İstanbul’a kıyasla daha soğuk bir havayla karşılaşmaya hazır olun. Bilhassa kış aylarında sıcaklık epey düşüyor. Kış aylarında Kiev’e gitmeyi tercih eden yolcular, mükemmel kar manzaralarıyla karşılaşacaklar.

Soğuk kış aylarının ardından hava sıcaklıkları Mayıs’ta ısınmaya başlar ve Eylül ayına kadar 15-20 derecelerde seyreder. Mayıs ayında Kiev sınırları içinde olursanız, şenliklerle kutlanan “Kiev Günü”ne ya da ay sonunda gerçekleşen “Kiev Yaz Müzik Festivali” gibi etkinliklere denk gelerek Kiev’in eğlenceli yanının tadını çıkarabilirsiniz.

İSTANBUL KİEV UCUZ UÇAK BİLETİ

Uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemek ve İstanbul Kiev uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yapmak, İstanbul Kiev ucuz uçak bileti bulmanızı kolaylaştırır.

İSTANBUL KİEV UÇAK BİLETİ FİYATLARI

İstanbul Kiev uçak bileti fiyatları, seyahat edeceğiniz döneme, güne ve havayolu şirketine göre değişiklik gösterir. İstanbul Kiev arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz uçak bileti bulma şansınız o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanızı tavsiye ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

İSTANBUL KİEV’E UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

İstanbul Kiev arası mesafe 1056 km’dir. Bu rotadaki en kısa uçuş 1 saat 45 dakika

sürer. Ortalama uçuş süresi ise 1 saat 58 dakikadır.

İSTANBUL KİEV UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Erken rezervasyon yaptırmak, İstanbul Kiev uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. İstanbul’dan Kiev’e giderken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz 10’a yakın havayolu şirketi bulunmaktadır.

İSTANBUL'DAN KİEV’E UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

İstanbul Kiev ucuz uçak bileti bulabilmek için yaklaşık 78 gün önce rezervasyon yaptırmanız gerekir.

İSTANBUL KİEV ARASI UÇUŞLAR ARASINDAUCUZ BİLET (EN UYGUN FİYAT) NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 ay içinde İstanbul Kiev arası tek yönUCUZ uçak bileti 487 TL, gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 1.082 TL’dir.

Önümüzdeki 30 gün içinde İstanbul KievUCUZ uçak bileti Pegasus’a ait olan 649 TL’lik bilettir.

İSTANBUL’DAN KİEV’E EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

İstanbul Kiev rotasında uçuş seferi gerçekleştiren 27 havayolu şirketi bulunuyor. Bunlar arasında en çok uçuş yapanlar Türk Hava Yolları, Pegasus, Ukrayna Havayolları, LOT Polish Airlines ve Lufthansa.

İSTANBUL KİEV ARASI AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU ŞİRKETİ VAR?

Aktarmasız İstanbul Kiev uçuşu yapan 2 havayolu şirketi vardır.

İSTANBUL KİEV ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ YAPILIYOR?

İstanbul Kiev arasında haftada toplam 622, günlük ise 72 uçuş yapılıyor.

Pegasus’un İstanbul’dan Kiev’e günlük sefer sayısı 16.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan Kiev’e günlük sefer sayısı 28.

Anadolu Jet’in İstanbul’dan Kiev’e günlük sefer sayısı 6.

Ukrayna Havayolları’nın İstanbul’dan Kiev’e günlük sefer sayısı 5.

LOT Polish Airlines’ın İstanbul’dan Kiev’e günlük sefer sayısı 3.

Egyptair’in İstanbul’dan Kiev’e günlük sefer sayısı 5.

Emirates’in İstanbul’dan Kiev’e günlük sefer sayısı 2.

KLM Royal Dutch Airlines’ın İstanbul’dan Kiev’e günlük sefer sayısı ise 3.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN KİEV ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Nisan, Mayıs ve Haziran dönemi; İstanbul Kiev uçak bileti için en yüksek fiyata denk geleceğiniz dönem.

Bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında yoğunluk dolayısıyla mağduriyet yaşamamanız için, Kiev otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

En düşük fiyata İstanbul Kiev uçak bileti alabileceğiniz aylar ise: Şubat, Ekim ve Aralık.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN KİEV ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN GÜN HANGİSİDİR?

İstanbul Kiev uçak bileti içinUCUZ gün Çarşamba iken, en pahalı gün cumartesi.

İSTANBUL KİEV ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

İstanbul Kiev ucuz uçak bileti alırken İstanbul Kiev arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için Pazarama Tatil elinizin altında!

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal ve en basit adres.

İstanbul’dan Kiev’e yapacağınız uçuşlarda; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN KİEV’E UÇMAK İÇİN HANGİ HAVAALANLARI KULLANILIYOR?

İstanbul’dan Kiev’e uçakla ulaşım için İstanbul’da 2 havaalanı bulunuyor. Biri Avrupa Yakası’nda bulunan İstanbul Yeni Havalimanı, diğeri ise Anadolu yakasında bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı.

Başka şehirlerden İstanbul’a gelerek İstanbul Kiev uçuşu gerçekleştirmek isteyenler, günübirlik ya da uzun süreli konaklamaları için İstanbul otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyat avantajlarından faydalanabilirler.

KİEV ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARINA İNİŞ YAPILIYOR?

İstanbul’dan Kiev’e gelen uçaklar Zhuliany Intl Havalimanı ya da Boryspil Intl Havalimanı’na iniş yaparlar.

İSTANBUL KİEV UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebiliyor. İstanbul Kiev uçuşlarınızla ilgili kısıtlamalar ya da varış yerinizle ilgili karantina bilgileri gibi merak ettiğiniz bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE İSTANBUL'DAN KİEV’E UÇUŞ YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELERDİR?

İstanbul’dan Kiev’e uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri bulunuyor. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

İstanbul Kiev uçak bileti alarak yapacağınız İstanbul Kiev uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm Kiev uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

İstanbul Kiev arası uçuşlarda karantina kuralları gereğince, oturma düzenleri değişiklik göstermektedir.

Uçuş öncesi testler

İstanbul’dan Kiev’e yapılan uçuşların öncesinde yolculardan antikor testi ve semptom testi yaptırmaları istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, İstanbul’dan Kiev’e yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.