İstanbul Taşkent Uçak Bileti

 

İstanbul’dan Taşkent’e en rahat ve konforlu şekilde gitmek için öncelikle uçuş yolculuğunu tercih ederek İstanbul Taşkent uçak bileti satın almalısınız.

İstanbul Taşkent arası rotada ortalama uçuş süresi 4 saat 17 dakikadır.

İstanbul’dan Taşkent’e uçmak için İstanbul Yeni Havalimanı ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seçeneklerinden birini tercih etmelisiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden alınacak İstanbul Taşkent uçak bileti fiyatları genellikle İstanbul Yeni Havalimanı üzerinden alınacak Taşkent uçak bileti fiyatlarına göre çok daha uygundur.

İstanbul Taşkent arasında direkt ve aktarmalı İstanbul Taşkent uçak bileti seçeneği sunan birçok havayolu şirketi bulabilirsiniz.

Taşkent ucuz uçak bileti bakanlara önemli bir notumuz var: Özbekistan, eski Sovyet Cumhuriyetleri dışındaki diğer ülkelerden vize isteyen bir ülke olduğu için, vize işlemlerinizi planladığınız uçuş tarihinden bir süre önce başlatmanızı tavsiye ederiz. Çünkü vize işlemleri uzun sürebiliyor.

Diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi İstanbul Taşkent uçuşlarında da check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesinin yanınızda olduğundan emin olun.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak gibi aksaklıklarla karşılaşmak istemiyorsanız Taşkent uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmenizi öneririz.

Taşkent şehrine İstanbul’dan gitmek için önce İstanbul Taşkent uçak bileti almanız gerekir. İstanbul Taşkent uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 2 saat önce uçağınızın kalkacağı havalimanında olmanızı tavsiye ederiz. 

Özbekistan’ın başkenti ve en büyük şehri olan Taşkent’e gitmek için Taşkent uçak bileti almanız demek; geniş caddeleri, tertemiz sokakları ve yeşillikler içindeki siluetiyle ilgi gören bir şehirde güzel anılar biriktireceksiniz demektir.

İSTANBUL TAŞKENT UCUZ UÇAK BİLETİ

İstanbul Taşkent ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi elinizden geldiğince önceden belirlemenizi ve İstanbul Taşkent uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

İSTANBUL TAŞKENT UÇAK BİLETİ FİYATLARI

İstanbul Taşkent uçak bileti fiyatları, seyahat edeceğiniz döneme, güne ve havayolu şirketine göre değişiklik gösterir. İstanbul Taşkent arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz uçak bileti bulma şansınız o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanızı tavsiye ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

İSTANBUL'DAN TAŞKENT’E UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

3359 km’lik İstanbul Taşkent rotasındaki en kısa uçuş 4 saat 15 dakika sürerken, ortalama uçuş süresi 4 saat 17 dakikadır.

İSTANBUL TAŞKENT UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Erken rezervasyon yaptırmak, İstanbul Taşkent uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. İstanbul’dan Taşkent’e giderken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz 1’den fazla havayolu şirketi vardır.

İSTANBUL'DAN TAŞKENT’E UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

İstanbul Taşkent ucuz uçak bileti bulabilmek için yaklaşık 47 gün önce rezervasyon yaptırmanız gerekir.

İSTANBUL TAŞKENT ARASI UÇUŞLAR ARASINDA UCUZ BİLET (EN UYGUN FİYAT) NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 ay içinde İstanbul Taşkent arası tek yönUCUZ uçak bileti 2.044 TL, gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 2.859 TL’dir.

Önümüzdeki 30 gün içinde İstanbul Taşkent hattındakiUCUZ uçak bileti 2.041 TL ile Pegasus’a aittir.

İSTANBUL’DAN TAŞKENT’E EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

İstanbul Taşkent rotasında uçuş seferi gerçekleştiren 26 havayolu şirketi vardır. Türk Hava Yolları, Uzbekistan Airways, Air Astana, Aeroflot ve Emirates, İstanbul Taşkent hattında en çok uçuş yapan havayolu firmalarıdır.

İSTANBUL TAŞKENT ARASI AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU ŞİRKETİ VAR?

Aktarmasız İstanbul Taşkent uçuşu yapan 2 havayolu şirketi vardır.

İSTANBUL TAŞKENT ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ YAPILIYOR?

İstanbul Taşkent arasında haftada 460, günlük ise 101 uçuş seferi yapılmaktadır.

Pegasus’un İstanbul’dan Taşkent’e günlük sefer sayısı 5.

Anadolu Jet’in İstanbul’dan Taşkent’e günlük sefer sayısı 11.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan Taşkent’e günlük sefer sayısı 58.

Aeroflot’un İstanbul’dan Taşkent’e günlük sefer sayısı 11.   

Emirates’in İstanbul’dan Taşkent’e günlük sefer sayısı 3.

Tarom’un İstanbul’dan Taşkent’e günlük sefer sayısı 2.

Uzbekistan Airways’in İstanbul’dan Taşkent’e günlük sefer sayısı 5.

Jazeera Airways’in İstanbul’dan Taşkent’e günlük sefer sayısı ise 1.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN TAŞKENT ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİN UYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Haziran, Temmuz ve Kasım İstanbul Taşkent uçak bileti için en yüksek fiyat gösteren aylar.

Bu yoğun dönemlerde yapacağınız seyahat planlarında mağduriyet yaşamamanız için, Taşkent otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Ağustos, Eylül ve Mart ise en düşük fiyata İstanbul Taşkent uçak bileti alabileceğiniz aylardır.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN TAŞKENT ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN GÜN HANGİSİDİR?

İstanbul Taşkent uçak bileti içinUCUZ gün pazar, en pahalı gün ise cumartesidir.

İSTANBUL TAŞKENT ARASI UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Pazarama Tatil; İstanbul Taşkent ucuz uçak bileti alırken İstanbul Taşkent arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için var.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal adres.

İstanbul’dan Taşkent’e yapacağınız uçuşlarda; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek uygun ve çok sayıda seçenek Pazarama Tatil’de.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN TAŞKENT’E UÇMAK İÇİN HANGİ HAVAALANLARI KULLANILIYOR?

İstanbul’dan Taşkent’e uçakla ulaşım için İstanbul’da 2 havaalanı bulunuyor. Biri Avrupa Yakası’nda bulunan İstanbul Yeni Havalimanı, diğeri ise Anadolu yakasında bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı.

Başka şehirlerden İstanbul’a gelerek İstanbul Taşkent uçuşu gerçekleştirmek isteyenler, günübirlik ya da uzun süreli konaklamaları için İstanbul otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyat avantajlarından faydalanabilirler.

TAŞKENT ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARINA İNİŞ YAPILIYOR?

İstanbul’dan Taşkent’e gelen yolcular Vostohny Havalimanı’nda inerler.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, İstanbul’dan Taşkent’e yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.