İzmir Trabzon Uçak Bileti

İzmir’den Trabzon’a en hızlı şekilde gitmek için yapmanız gereken, uçuş tarihinizden önce vakit kaybetmeden bir İzmir-Trabzon uçak bileti satın alarak uçak yolcuğu yapmak.

İzmir’den Trabzon’a en hızlı şekilde gitmek için yapmanız gereken, uçuş tarihinizden önce vakit kaybetmeden bir İzmir-Trabzon uçak bileti satın alarak uçak yolcuğu yapmak.

İzmir Trabzon arası uçuş süresi ortalama 1 saat 50 dakikadır.

İzmir’den Trabzon’a uçmak için önce İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gitmeniz gerekir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na gitmek için, İzmir'in birçok noktasından hareket eden özel havaalanı servislerini ya da belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Taksiyle ya da özel aracınızla da havaalanı transferinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir Trabzon uçuşlarında da, diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi, check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgenizi yanınızda bulundurmanız gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

İzmir Trabzon uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmeniz, check-in sırasında ek ödeme yapmanızı önleyecektir.

Sumela Manastırı, Uzungöl, Atatürk Evi ve Müzesi gibi yapılarıyla çok ilgi gören Trabzon şehrine İzmir’den gitmek için önce İzmir Trabzon uçak bileti almanız gerekir. İzmir Trabzon ucuz uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda olmanız gerekir.

Trabzon uçak bileti alıp İzmir Trabzon uçağıyla Trabzon Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra Trabzon'un birçok ilçesine ve civar illerine kolayca ulaşabileceğiniz birçok transfer seçeneği mevcut. 

İzmir Trabzon uçak bileti alarak Trabzon’a gelenler, Karadeniz’in diğer güzel şehirleri olan Rize, Giresun, Ordu, Artvin, Samsun, Sinop gibi illere de kolaylıkla ulaşım sağlayabilirler.

İZMİR TRABZON UCUZ UÇAK BİLETİ

İzmir Trabzon ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve İzmir Trabzon uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

İZMİR TRABZON UÇAK BİLETİ FİYATLARI

İzmir Trabzon uçak bileti fiyatları, gideceğiniz mevsime, döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterebilir. İzmir Trabzon arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz de o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İzmir uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanız da bütçenizin yararına olacaktır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

İZMİR'DEN TRABZON'A UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

1121 km’lik İzmir Trabzon uçuş hattında yapılacak bir uçuş ortalama 1 saat 50 dakika sürer.

İZMİR TRABZON UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, İzmir Trabzon uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. İzmir’den Trabzon’a giderken ucuz uçak bileti satın alabileceğiniz birkaç havayolu şirketi bulunuyor.

İZMİR'DEN TRABZON’A UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

İzmir Trabzon arası ucuz uçak bileti avantajından faydalanmak için uçuş gününüzden ortalama 73 gün önce rezervasyon yapmanız ideal olandır.

İZMİR TRABZON ARASI UCUZ UÇAK BİLETİ SATAN HAVAYOLLARI HANGİLERİDİR?

SunExpress ve Pegasus, İzmir Trabzon rotasında ucuz uçak bileti bulabileceğiniz firmaların başında geliyor. Bunların dışında, THY’nin erken rezervasyon seçeneklerinden faydalanarak ucuz uçak bileti satın almanız da oldukça mümkün.

İZMİR TRABZON ARASI UÇUŞLAR ARASINDAUCUZ BİLET (EN UYGUN FİYAT) NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 ay içinde İzmir Trabzon arası tek yönUCUZ uçak bileti 100-150 TL, gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 300-350 TL aralığındadır.

Önümüzdeki 1 ay içinde İzmir Trabzon arasındaUCUZ uçak bileti SunExpress firmasına ait uçak biletidir.

İzmir’den Trabzon’a daha uygun fiyatlı bir seyahat düşünenler İzmir Trabzon otobüs bileti satın alarak da Trabzon’a gidebilirler.

İZMİR'DEN TRABZON'A EN SIK UÇAN HAVAYOLU FİRMALARI HANGİLERİDİR?

İzmir Trabzon arasında en çok uçuş seferi yapan havayolu firmaları: Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, SunExpress ve Pegasus. Bu firmaların herhangi birinden bir ucuz uçak bileti satın alarak İzmir’den Trabzon’a gitmenin en kesin yolu ise her uçuş planında olduğu gibi erken rezervasyondan geçiyor.

İZMİR TRABZON ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ YAPILIYOR?

İzmir Trabzon arası uçuş hattında haftada 382, günde ise toplam 48 uçuş yapılıyor.

Pegasus’un İzmir’den Trabzon’a günlük sefer sayısı 23.

Türk Hava Yolları’nın İzmir’den Trabzon’a günlük sefer sayısı 18. 

Anadolu Jet’in İzmir’den Trabzon’a günlük sefer sayısı ise 7.

İZMİR ŞEHRİNDEN TRABZON ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Mayıs, Haziran ve Temmuz ayları; İzmir Trabzon uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız dönemler.  

Ekim, Kasım ve Aralık ayları ise en düşük fiyata İzmir Trabzon uçak bileti alabileceğiniz aylardır.

Bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında öngörülen yoğunluk sebebiyle mağduriyet yaşamamanız için, Trabzon otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

İZMİR ŞEHRİNDEN TRABZON ŞEHRİNEUCUZ BİLET HANGİ GÜN VARDIR?

Pazar İzmir Trabzon uçak bileti içinUCUZ, pazartesi ise aynı rotadaki uçak bileti için en pahalı gün.

İZMİR TRABZON ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

İzmir için seyahat planı yapanlar! Rahat olun ve koltuğunuza yaslanın. İzmir Trabzon ucuz uçak bileti alırken İzmir Trabzon hattında uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Pazarama Tatil’in birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olması, seyahat planınızda çok avantajlı seçenekleri bir arada bulmanız için önemli bir etken.

Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal adres.

İzmir’den Trabzon’a yapacağınız uçuşlarda; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecekUYGUN seçenekleri Pazarama Tatil’de bulabileceksiniz.

İZMİR ŞEHRİNDE, İZMİR TRABZON ARASI UÇUŞ YAPAN HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

İzmir’den Trabzon’a uçakla ulaşım için önce İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Başka şehirlerden İzmir’e gelerek İzmir Trabzon uçuşu gerçekleştirmek isterseniz, günübirlik veya uzun süreli konaklamalarınız için İzmir otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyatlı avantajlardan faydalanabilirsiniz.

TRABZON ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI BULUNUR?

İzmir’den Trabzon’a gelen yolcular Trabzon Havalimanı’na iniş yaparlar. Çünkü Trabzon’daki tek havaalanı Trabzon Havaalanı’dır.

İZMİR TRABZON UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. İzmir Trabzon uçuşlarınızla ilgili kısıtlamalar ya da varış yerinizle ilgili karantina gibi bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçerek tüm güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE İZMİR TRABZON UÇUŞ HATTINDA SEFER YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELER?

İzmir’den Trabzon’a uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri mevcut. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

İzmir Trabzon uçak bileti alarak yapacağınız İzmir Trabzon uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm Trabzon uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

İzmir Trabzon arası uçuşlarda karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

İzmir’den Trabzon’a yapılan uçuşların öncesinde yolculardan antikor testi ve semptom testi yaptırmaları istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, İzmir’den Trabzon’a yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.