Kastamonu Uçak Bileti

 

Bir Karadeniz şehri olan Kastamonu; Sinop, Çorum, Çankırı, Karabük ve Bartın komşuluğunun yanı sıra Küre Dağları, Valla Kanyonu, sahilleri, kaya mezarları, yaylaları, konakları ve tarihi yapılarıyla da kıymetli bir şehrimiz.

Yılın her döneminde kıyı turizminden kış turizmine birçok farklı zevke hitap eden coğrafi özellikleriyle birlikte, tarihi zenginliği ve etkileyici mimari yapılarıyla da kültür turizminin önemli parçalarından biri.

Fatih Sultan Mehmet döneminde Osmanlı Devleti’ne katılan Kastamonu şehri Milli Mücadele döneminde de çok önemli bir rol üstlenmiş. Cumhuriyet döneminde "Kıyafet ve Şapka İnkılabına" ev sahipliği yapmasıyla Türkiye tarihinde de oldukça önemli bir yere sahip olan Kastamonu’ya Kastamonu uçak bileti alarak gelmeniz çok kolay.

İstanbul Kastamonu arasında her gün 15 uçuş seferi gerçekleştiriliyor.

Kastamonu’dan en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, Antalya ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, İstanbul uçak bileti, Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

Kastamonu ucuz uçak bileti alarak Kastamonu’ya gelenler, Kastamonu’daki tek havaalanı olan Kastamonu Havalimanı’na iniş yaparlar. 

Kastamonu Uçak Bileti Fiyatları

Kastamonu uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Kastamonu arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin Ankara’dan Kastamonu’ya geldiyseniz Kastamonu Ankara uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Kastamonu Ucuz Uçak Bileti

Kastamonu ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Kastamonu uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Kastamonu'ya Nasıl Gidilir?

Uçak yolculuğu Kastamonu’ya gitmenin en pratik ve konforlu yolu. Türkiye’nin herhangi bir yerinden Kastamonu’ya ulaşmak için bir Kastamonu uçak bileti almak yeterli. İstanbul, Ankara ve İzmir'den Kastamonu'ya direkt uçuş seferleri mevcut. Ayrıca Kastamonu şehrine dönemsel olarak yurtdışı bağlantılı seferler de yapılıyor.

Pazarama Tatil’deki uygun uçak bileti seçeneklerini takip ederek Kastamonu'ya ucuz uçak bileti aldıktan sonra uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Kastamonu uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

Karayoluyla İstanbul'a 520 km, Ankara'ya 250 km mesafede bulunan Kastamonu Kastamonu otobüs bileti alarak gitmek de mümkün.

Kastamonu'da Gezilecek Yerler

Dağları, ormanları, ovaları, sahilleri, geleneksel Türk evleri, kültürel varlıkları, kanyonları, mağaraları ve kayak merkeziyle Kastamonu Türkiye’nin görülmeye değer şehirlerinin başında geliyor.

112 metre yüksekliğindeki Kastamonu Kalesi, Nasrullah Kadı, İsmailbey, Yakupağa, Şeyh Şaban-ı Veli Külliyeleri, Mahmutbey, Atabeygazi, Küre Akşemseddin ve Yılanlı Camiileri, İsmail Bey, Deve, Urgan, Gökçeağaç, Balkapanı ve Aşirefendi Hanları ile Cem Sultan Bedesteni Kastamonu uçak bileti alarak Kastamonu’ya gelenlerin mutlaka görmesi gereken yerler.

Birçoğu taşınmaz kültür varlığı olarak kabul edilen Kastamonu Konakları, İnebolu Evleri, Ilgaz Dağları, güneyinde yer alan Ilgaz Dağı Kayak Merkezi, Dünya Doğayı Koruma Vakfı'nın tarafından küresel düzeyde korumaya alınan 200 ekolojik bölgeden biri olan Küre Dağları Milli Parkı, Valla Kanyonu, Çatak Kanyonu, Horma Kanyonu Geçişi, IlıcaŞelalesi ve Armutlu Çayırı da Kastamonu’da görülmeye diğer yerler.

  • Munay, Sıragömü, Kirazlı, Başköy, Oluklu, Suğla, Belören, Kösem, Dipsizgöl, Yeşilgöl ve Sekiler Yaylaları
  • Ilgarini Mağarası (Pınarbaşı), Gizemli Mağara (Devrekâni), Kılıçlı Mağarası (Cide)
  • Cide Gideros Koyu, Cide İlçesi Plajı, Kumluca, Akbayır Köyü Kumsalı, Kadınlar Plajı, Boyranaltı ve Gemiciler Köyü Plajları, Yakaören (İlişi) Köyü Plajı, Abana Halk Plajı, Tatil Köyü Plajı, Ginolu Plajı
  • Kastamonu Arkeoloji Müzesi, Kastamonu Etnografya Müzesi, Şeyh Şaban-ı Veli Vakıf Müzesi ile Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi 75. Yıl Cumhuriyet Müzesi; kültür&sanat, yaz turizmi, doğa turizmi ve tarih başlıkları altında Kastamonu şehrinde sizi bekleyen diğer yerler.

Kastamonu Havalimanı'ndan Kastamonu Şehir Merkezine Ulaşım

Kastamonu şehir merkezine 10 km mesafede bulunan Kastamonu Havalimanı’ndan şehir merkezine kolayca ulaşabileceğiniz transfer alternatiflerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. 

 

Kastamonu Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular