Kastamonu Uçak Bileti

KASTAMONU HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Bir Karadeniz şehri olan Kastamonu; Sinop, Çorum, Çankırı, Karabük ve Bartın komşuluğunun yanı sıra Küre Dağları, Valla Kanyonu, sahilleri, kaya mezarları, yaylaları, konakları ve tarihi yapılarıyla da kıymetli bir şehrimiz.

Yılın her döneminde kıyı turizminden kış turizmine birçok farklı zevke hitap eden coğrafi özellikleriyle birlikte, tarihi zenginliği ve etkileyici mimari yapılarıyla da kültür turizminin önemli parçalarından biri.

Fatih Sultan Mehmet döneminde Osmanlı Devleti’ne katılan Kastamonu şehri Milli Mücadele döneminde de çok önemli bir rol üstlenmiş. Cumhuriyet döneminde "Kıyafet ve Şapka İnkılabına" ev sahipliği yapmasıyla Türkiye tarihinde de oldukça önemli bir yere sahip olan Kastamonu’ya Kastamonu uçak bileti alarak gelmeniz çok kolay.

İstanbul Kastamonu arasında her gün 15 uçuş seferi gerçekleştiriliyor.

Kastamonu’dan en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, Antalya ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, İstanbul uçak bileti, Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

Kastamonu ucuz uçak bileti alarak Kastamonu’ya gelenler, Kastamonu’daki tek havaalanı olan Kastamonu Havalimanı’na iniş yaparlar. 

KASTAMONU UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Kastamonu uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Kastamonu arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin Ankara’dan Kastamonu’ya geldiyseniz Kastamonu Ankara uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

KASTAMONU UCUZ UÇAK BİLETİ

Kastamonu ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Kastamonu uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.


KASTAMONU’YA NASIL GİDİLİR?

Uçak yolculuğu Kastamonu’ya gitmenin en pratik ve konforlu yolu. Türkiye’nin herhangi bir yerinden Kastamonu’ya ulaşmak için bir Kastamonu uçak bileti almak yeterli. İstanbul, Ankara ve İzmir'den Kastamonu'ya direkt uçuş seferleri mevcut. Ayrıca Kastamonu şehrine dönemsel olarak yurtdışı bağlantılı seferler de yapılıyor.

Pazarama Tatil’deki uygun uçak bileti seçeneklerini takip ederek Kastamonu'ya ucuz uçak bileti aldıktan sonra uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Kastamonu uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

Karayoluyla İstanbul'a 520 km, Ankara'ya 250 km mesafede bulunan Kastamonu Kastamonu otobüs bileti alarak gitmek de mümkün.

KASTAMONU’DA GEZİLECEK YERLER

Dağları, ormanları, ovaları, sahilleri, geleneksel Türk evleri, kültürel varlıkları, kanyonları, mağaraları ve kayak merkeziyle Kastamonu Türkiye’nin görülmeye değer şehirlerinin başında geliyor.

112 metre yüksekliğindeki Kastamonu Kalesi, Nasrullah Kadı, İsmailbey, Yakupağa, Şeyh Şaban-ı Veli Külliyeleri, Mahmutbey, Atabeygazi, Küre Akşemseddin ve Yılanlı Camiileri, İsmail Bey, Deve, Urgan, Gökçeağaç, Balkapanı ve Aşirefendi Hanları ile Cem Sultan Bedesteni Kastamonu uçak bileti alarak Kastamonu’ya gelenlerin mutlaka görmesi gereken yerler.

Birçoğu taşınmaz kültür varlığı olarak kabul edilen Kastamonu Konakları, İnebolu Evleri, Ilgaz Dağları, güneyinde yer alan Ilgaz Dağı Kayak Merkezi, Dünya Doğayı Koruma Vakfı'nın tarafından küresel düzeyde korumaya alınan 200 ekolojik bölgeden biri olan Küre Dağları Milli Parkı, Valla Kanyonu, Çatak Kanyonu, Horma Kanyonu Geçişi, IlıcaŞelalesi ve Armutlu Çayırı da Kastamonu’da görülmeye diğer yerler.

  • Munay, Sıragömü, Kirazlı, Başköy, Oluklu, Suğla, Belören, Kösem, Dipsizgöl, Yeşilgöl ve Sekiler Yaylaları
  • Ilgarini Mağarası (Pınarbaşı), Gizemli Mağara (Devrekâni), Kılıçlı Mağarası (Cide)
  • Cide Gideros Koyu, Cide İlçesi Plajı, Kumluca, Akbayır Köyü Kumsalı, Kadınlar Plajı, Boyranaltı ve Gemiciler Köyü Plajları, Yakaören (İlişi) Köyü Plajı, Abana Halk Plajı, Tatil Köyü Plajı, Ginolu Plajı
  • Kastamonu Arkeoloji Müzesi, Kastamonu Etnografya Müzesi, Şeyh Şaban-ı Veli Vakıf Müzesi ile Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi 75. Yıl Cumhuriyet Müzesi; kültür&sanat, yaz turizmi, doğa turizmi ve tarih başlıkları altında Kastamonu şehrinde sizi bekleyen diğer yerler.

KASTAMONU HAVALİMANI’NDAN KASTAMONU ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM

Kastamonu şehir merkezine 10 km mesafede bulunan Kastamonu Havalimanı’ndan şehir merkezine kolayca ulaşabileceğiniz transfer alternatiflerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. 

SIKÇA SORULAN SORULAR

KASTAMONU’YA UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

İstanbul Kastamonu: 1 saat 5 dakika

Ankara Kastamonu: 5 saat 20 dakika

Bodrum Kastamonu: 3 saat 55 dakika

Antalya Kastamonu: 3 saat 35 dakika

İzmir Kastamonu: 3 saat 25 dakika

KASTAMONU UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, Türkiye’den Kastamonu uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. Kastamonu’ya seyahat ederken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birkaç havayolu şirketi bulunuyor.

KASTAMONU’YA UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Kastamonu ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanmak için en az 74 gün öncesinden rezervasyon yaptırmalısınız.

KASTAMONU UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİNUYGUN FİYAT NE KADARDIR?

Türkiye ve Kastamonu arasındaki uçuş hattında, önümüzdeki 3 aylık dönemde tek yönUYGUN uçak bileti 150 TL-200 TL arasındaki fiyatıyla İstanbul Kastamonu uçuşudur. Gidiş-dönüşUCUZ bilet de yine İstanbul Kastamonu biletidir.

Önümüzdeki 3 aylık dönemde ucuz uçak bileti alabileceğiniz rotalar ise şöyle: Antalya-Kastamonu, Dalaman-Kastamonu, İstanbul-Kastamonu.

Kastamonu’ya gitmek için daha da ucuz bilet almak isteyenler Kastamonu otobüs bileti satın alabilirler.

KASTAMONU ŞEHRİNE EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

Anadolu Jet, Türk Hava Yolları, Lufthansa, Egyptair ve Saudi Airlines; Türkiye ve Kastamonu arasında en sık uçan havayolu firmalarıdır.

En popüler rota İzmir-Kastamonu uçuş rotasıdır.

Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet bu uçuş hattında en sık uçan havayolu şirketleridir.

KASTAMONU ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI BULUNUR?

Türkiye’nin herhangi bir yerinden Kastamonu uçak bileti alarak Kastamonu’ya geldiğinizde şehir merkezine 10 km mesafedeki Kastamonu Havalimanı’na iniş yaparsınız. Kastamonu Havalimanı’nın Safranbolu ile Ilgaz Kayak Merkezlerine en yakın havalimanı olması da ulaşım açısından bir avantaj.

KASTAMONU THY UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden THY Kastamonu ucuz uçak bileti bulmanız oldukça mümkün.

KASTAMONU PEGASUS UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Pegasus firması, Kastamonu ucuz uçak bileti bulma şansınızın çok olduğu firmaların başında gelir. Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden Pegasus Kastamonu ucuz uçak bileti bulma olasılığınız çok yüksek.

KASTAMONU ŞEHRİNE UCUZ BİLET ALMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Ağustos ve Eylül ayları Kastamonu uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız aylar.  

En düşük fiyata Kastamonu ucuz uçak bileti alabileceğiniz aylar ise Mart ve Kasım aylarıdır.

Bilhassa uçak bileti fiyatlarının düşük olduğu dönemlerde yoğunluk da daha fazla olacağından, bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında mağduriyet yaşamamanız için Kastamonu otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

TÜRKİYE KASTAMONU ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Kastamonu ucuz uçak bileti alırken Türkiye Kastamonu arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görebilmeniz için artık Pazarama Tatil gibi pratik bir tatil asistanınız var.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en vazgeçilmez adres.

Diğer tüm uçuşlarınızda olduğu gibi Kastamonu’ya yapacağınız uçuşlarda da; ucuz bilet seçenekleri başta olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek tüm uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

TÜRKİYE KASTAMONU UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Kastamonu uçuşlarınızla ilgili kısıtlamalar ya da varış yerinizle ilgili karantina gibi bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE KASTAMONU’YA UÇUŞ YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELERDİR?

Kastamonu’ya uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri mevcut. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

Kastamonu uçak bileti alarak yapacağınız Kastamonu uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm Kastamonu uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Kastamonu uçuşlarında karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Kastamonu uçak bileti alarak yapacağınız Kastamonu uçuşunuz öncesinde antikor testi ve semptom testi yaptırmanız istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Kastamonu’ya yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.