Konya Uçak Bileti

İstanbul Konya
08.10.2023
airline
₺1.060,00 Ara
Ankara Konya
18.10.2023
airline
₺1.860,78 Ara
İzmir Konya
31.10.2023
airline
₺2.678,06 Ara
Antalya Konya
10.11.2023
airline
₺2.279,78 Ara
Trabzon Konya
20.11.2023
airline
₺1.789,72 Ara

 

Dünya tarihinin ilk yerleşim yerlerinden biri olması ve Tarihi İpek Yolu üzerinde yer alması; Konya’nın tarihi ve ticari öneminin altını çiziyor.

Camileri, medreseleri, hanları, kümbetleri ve müzeleriyle tarihi zenginliğini ziyaretçilerine sunan Konya; Türkiye'nin yüzölçümü açısından en büyük şehri. Nüfusu 2 milyonun üzerinde.

İslam Bilgini Mevlana ile özdeşleşmiş olan bu şehrin tasavvufla özel olarak ilgilenen ziyaretçileri ise oldukça fazla.

Konya’nın tarihi zenginliğiyle tanışmak için yapmanız gereken uygun fiyata bir Konya uçak bileti almak.

İstanbul Konya arasında her gün 8 uçuş seferi gerçekleştiriliyor.

Konya’dan en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, Antalya ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, İstanbul uçak bileti, Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

Konya ucuz uçak bileti alarak Konya’ya gelenler, Konya’daki tek havaalanı olan Konya Havalimanı’na iniş yaparlar. 

Konya Uçak Bileti Fiyatları

Konya uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Konya arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin İstanbul’dan Konya’ya geldiyseniz Konya İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Konya Ucuz Uçak Bileti

Konya ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Konya uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

Konya'ya Nasıl Gidilir?

Uçak yolculuğu Konya’ya gitmenin en pratik ve konforlu yolu. Türkiye’nin herhangi bir yerinden direkt ya da aktarmalı çok sayıda uçak seferi mevcut. Bilhassa İstanbul Yeni Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen ve İzmir Adnan Menderes Havaalanlarından, Konya uçak bileti alarak Konya’ya ulaşmak çok kolay

Fırsatları takip ederek Konya ucuz uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Konya uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

Pazarama Tatil’deki uygun uçak bileti seçeneklerini takip ederek Konya'ya ucuz uçak bileti alabilirsiniz. 

Konya otobüs bileti ya da Konya tren bileti alarak da Türkiye’nin herhangi bir yerinden Konya’ya rahatça ulaşım mümkün.

Konya'da Gezilecek Yerler

Selçuklu İmparatorluğu'nun başkenti olan Konya'da gezilecek yerlerin başında; zamanında Mevlana'nın dergâhı olan Yeşil Kubbe (Kubbe-i Hadra), günümüzdeki adıyla Mevlana Müzesi geliyor.

Hoşgörüyü ve barışı özümsemiş felsefesiyle ünü tüm dünyaya yayılan Mevlana'yı yakından tanımak isteyen milyonlarca insan; mevsim, dönem gözetmeden Konya'yı ziyaret ediyorlar.

Konya Arkeoloji Müzesi, Konya Etnografya Müzesi, Konya Mezar Anıtları Müzesi, Akşehir Müzesi, Akşehir Atatürk Müzesi ve Akşehir Arkeoloji Müzesi, Anadolu'nun en büyük hazinelerinden biri olan Çatalhöyük, Kilistra Antik Kenti, Nasreddin Hoca Etnografya Müzesi, Akşehir Gölü, Meke Krater Gölü, Beyşehir Gölü, Beyşehir Gölü Milli Parkı, Akşehir, Çavuşçu, Uyuz, Kozanlı ve Kulu Gölleri, Ilgın Termal Turizm Merkezi ve Köşk Kaplıcaları Konya uçak bileti alarak gelinebilen Konya şehrinde öne çıkan yerler arasında.

Konya Havalimanı'ndan Konya Şehir Merkezine Ulaşım

Konya şehir merkezine 18 km mesafede bulunan Konya Havalimanı’ndan şehir merkezine kolayca ulaşabileceğiniz transfer alternatiflerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. İster taksi, ister havaalanı servisi, isterseniz de araç kiralama yoluyla Konya’nın dilediğiniz yerine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Konya Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular