Konya Uçak Bileti

KONYA HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Dünya tarihinin ilk yerleşim yerlerinden biri olması ve Tarihi İpek Yolu üzerinde yer alması; Konya’nın tarihi ve ticari öneminin altını çiziyor.

Camileri, medreseleri, hanları, kümbetleri ve müzeleriyle tarihi zenginliğini ziyaretçilerine sunan Konya; Türkiye'nin yüzölçümü açısından en büyük şehri. Nüfusu 2 milyonun üzerinde.

İslam Bilgini Mevlana ile özdeşleşmiş olan bu şehrin tasavvufla özel olarak ilgilenen ziyaretçileri ise oldukça fazla.

Konya’nın tarihi zenginliğiyle tanışmak için yapmanız gereken uygun fiyata bir Konya uçak bileti almak.

İstanbul Konya arasında her gün 8 uçuş seferi gerçekleştiriliyor.

Konya’dan en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, Antalya ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, İstanbul uçak bileti, Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

Konya ucuz uçak bileti alarak Konya’ya gelenler, Konya’daki tek havaalanı olan Konya Havalimanı’na iniş yaparlar. 

KONYA UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Konya uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Konya arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin İstanbul’dan Konya’ya geldiyseniz Konya İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

KONYA UCUZ UÇAK BİLETİ

Konya ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Konya uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 


KONYA’YA NASIL GİDİLİR?

Uçak yolculuğu Konya’ya gitmenin en pratik ve konforlu yolu. Türkiye’nin herhangi bir yerinden direkt ya da aktarmalı çok sayıda uçak seferi mevcut. Bilhassa İstanbul Yeni Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen ve İzmir Adnan Menderes Havaalanlarından, Konya uçak bileti alarak Konya’ya ulaşmak çok kolay

Fırsatları takip ederek Konya ucuz uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Konya uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

Pazarama Tatil’deki uygun uçak bileti seçeneklerini takip ederek Konya'ya ucuz uçak bileti alabilirsiniz. 

Konya otobüs bileti ya da Konya tren bileti alarak da Türkiye’nin herhangi bir yerinden Konya’ya rahatça ulaşım mümkün.

KONYA’DA GEZİLECEK YERLER

Selçuklu İmparatorluğu'nun başkenti olan Konya'da gezilecek yerlerin başında; zamanında Mevlana'nın dergâhı olan Yeşil Kubbe (Kubbe-i Hadra), günümüzdeki adıyla Mevlana Müzesi geliyor.

Hoşgörüyü ve barışı özümsemiş felsefesiyle ünü tüm dünyaya yayılan Mevlana'yı yakından tanımak isteyen milyonlarca insan; mevsim, dönem gözetmeden Konya'yı ziyaret ediyorlar.

Konya Arkeoloji Müzesi, Konya Etnografya Müzesi, Konya Mezar Anıtları Müzesi, Akşehir Müzesi, Akşehir Atatürk Müzesi ve Akşehir Arkeoloji Müzesi, Anadolu'nun en büyük hazinelerinden biri olan Çatalhöyük, Kilistra Antik Kenti, Nasreddin Hoca Etnografya Müzesi, Akşehir Gölü, Meke Krater Gölü, Beyşehir Gölü, Beyşehir Gölü Milli Parkı, Akşehir, Çavuşçu, Uyuz, Kozanlı ve Kulu Gölleri, Ilgın Termal Turizm Merkezi ve Köşk Kaplıcaları Konya uçak bileti alarak gelinebilen Konya şehrinde öne çıkan yerler arasında.

KONYA HAVALİMANI’NDAN KONYA ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM

Konya şehir merkezine 18 km mesafede bulunan Konya Havalimanı’ndan şehir merkezine kolayca ulaşabileceğiniz transfer alternatiflerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. İster taksi, ister havaalanı servisi, isterseniz de araç kiralama yoluyla Konya’nın dilediğiniz yerine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz

SIKÇA SORULAN SORULAR

KONYA’YA UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

İstanbul Konya: 1 saat 5 dakika

Ankara Konya: 2 saat 55 dakika

İzmir Konya: 1 saat 10 dakika

Bodrum Konya: 3 saat 30 dakika

Antalya Konya: 3 saat

KONYA UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, Türkiye’den Konya uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. Konya’ya seyahat ederken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birkaç havayolu şirketi bulunuyor.

KONYA’YA UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Konya ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanmak için en az 82 gün öncesinden rezervasyon yaptırmalısınız.

KONYA UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİNUYGUN FİYAT NE KADARDIR?

Türkiye ve Konya arasındaki uçuş hattında, önümüzdeki 3 aylık dönemde tek yönUYGUN uçak bileti 100 TL civarındaki fiyatıyla İzmir Konya uçuşudur. Gidiş-dönüşUCUZ bilet de yine İzmir Konya biletidir.

Önümüzdeki 3 aylık dönemde ucuz uçak bileti alabileceğiniz rotalar ise şöyle: Antalya-Konya, İzmir-Konya, İstanbul-Konya.

Konya’ya gitmek için daha da ucuz bilet almak isteyenler Konya otobüs bileti satın alabilirler.

KONYA ŞEHRİNE EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

Pegasus, Anadolu Jet, Türk Hava Yolları, Lufthansa ve SunExpress; Türkiye ve Konya arasında en sık uçan havayolu firmalarıdır.

En popüler rota İzmir-Konya uçuş rotasıdır.

Türk Hava Yolları ve Pegasus bu uçuş hattında en sık uçan havayolu şirketleridir.

KONYA ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI BULUNUR?

Türkiye’nin herhangi bir yerinden Konya uçak bileti alarak Konya’ya geldiğinizde şehir merkezine 18 km mesafede bulunan Selçuklu ilçesindeki Konya Havalimanı’na iniş yaparsınız.

KONYA THY UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden THY Konya ucuz uçak bileti bulmanız oldukça mümkün.

KONYA PEGASUS UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Pegasus firması, Konya ucuz uçak bileti bulma şansınızın çok olduğu firmaların başında gelir. Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden Pegasus Konya ucuz uçak bileti bulma olasılığınız çok yüksek.

KONYA ŞEHRİNE UCUZ BİLET ALMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Mayıs ve Temmuz ayları Konya uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız aylar.  

En düşük fiyata Konya ucuz uçak bileti alabileceğiniz aylar ise Mart ve Ekim aylarıdır.

Bilhassa uçak bileti fiyatlarının düşük olduğu dönemlerde yoğunluk da daha fazla olacağından, bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında mağduriyet yaşamamanız için Konya otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

TÜRKİYE KONYA ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Konya ucuz uçak bileti alırken Türkiye Konya arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görebilmeniz için artık Pazarama Tatil gibi pratik bir tatil asistanınız var.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en vazgeçilmez adres.

Diğer tüm uçuşlarınızda olduğu gibi Konya’ya yapacağınız uçuşlarda da; ucuz bilet seçenekleri başta olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek tüm uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

TÜRKİYE KONYA UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Konya uçuşlarınızla ilgili kısıtlamalar ya da varış yerinizle ilgili karantina gibi bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE KONYA’YA UÇUŞ YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELERDİR?

Konya’ya uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri mevcut. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenlenmektedir.

Maske zorunluluğu

Konya uçak bileti alarak yapacağınız Konya uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm Konya uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Konya uçuşlarında karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Konya uçak bileti alarak yapacağınız Konya uçuşunuz öncesinde antikor testi ve semptom testi yaptırmanız istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Konya’ya yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.