Malatya Uçak Bileti

 

Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan, yaklaşık 800 bin nüfusu olan Malatya kayısı diyarı olarak bilinir. Malatya’daki baraj gölleri ziyaretçiler tarafından çok ilgi görüyor.

İlk yerleşimin M.Ö. 6.000 yıllarına kadar uzandığı bilinen Malatya şehrinin ismi Kültepe tabletlerinde Melita, Hitit tabletlerinde ise Maldia olarak geçiyor.

Malatya’nın doğusunda Fırat Nehri, güneyinde ise Toros Dağları yer alıyor. Tarih boyunca Medler, Persler, Hititler, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu gibi farklı uygarlıkların egemenliği altında kalmış.

Köklü tarihi, yerel lezzetleri, etkileyici mimari yapıları ve kayısısıyla bilinen Malatya, Anadolu kültürünün izlerini taşıyan bir şehir.

Malatya’ın modern şehir hayatı ve doğal güzellikleriyle tanışmak için ilk yapmanız gereken uygun fiyata bir Malatya uçak bileti almak.

İstanbul Malatya arasında her gün 10 uçuş seferi gerçekleştiriliyor.

Malatya’dan en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, Antalya ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, İstanbul uçak bileti, Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

Malatya ucuz uçak bileti alarak Malatya’ya gelenler, Malatya’daki tek havaalanı olan Malatya Havalimanı’na iniş yaparlar. 

Malatya Uçak Bileti Fiyatları

Malatya uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Malatya arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin Ankara’dan Malatya’ya geldiyseniz Malatya Ankara uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Malatya Ucuz Uçak Bileti

Malatya ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Malatya uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

Malatya'ya Nasıl Gidilir?

Uçak yolculuğu Malatya’ya gitmenin en pratik ve konforlu yolu. Türkiye’nin herhangi bir yerinden Malatya’ya ulaşmak için bir Malatya uçak bileti almak yeterli. İstanbul, Ankara ve İzmir'den Malatya'ya direkt uçuş seferleri mevcut. Ayrıca Malatya şehrine dönemsel olarak yurtdışı bağlantılı seferler de yapılıyor.

Fırsatları takip ederek Malatya ucuz uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Malatya uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

Pazarama Tatil’deki uygun uçak bileti seçeneklerini takip ederek Malatya'ya ucuz uçak bileti alabilirsiniz. Türkiye'nin dört bir yanından şehirlerarası otobüslere Malatya otobüs bileti alarak da Malatya’ya ulaşabilirsiniz. Ankara'dan kalkan 4 Eylül Mavi Treni de Malatya’ya gitmek için sıkça kullanılan alternatiflerden biri.

Malatya'da Gezilecek Yerler

Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Melih Sunullah Camii, Ulu Camii, Arslantepe Höyüğü, Sultansuyu, Karakaya Barajı, Levent Vadisi, Kapalı Çarşı ve Bakırcılar Pazarı Malatya uçak bileti alınarak gelinebilen Malatya şehrinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Haziran ayında düzenlenen Yeşilyurt Kiraz Kültür ve Sanat Şenliği, Temmuz ayında düzenlenen Arguvan Kültür ve Sanat Festivali ile Kültür, Sanat ve Kayısı Festivali, Ağustos ayında düzenlenen Yazıhan Kültür ve Sanat Festivali şehrin ilgi gören etkinliklerinden

Malatya’ya gelip kayısı yemeden dönmemeniz gerektiğiniz de bir kez daha hatırlatmamızda fayda var.

Malatya Havalimanı'ndan Malatya Şehir Merkezine Ulaşım

Malatya şehir merkezine 29 km mesafede bulunan Malatya Erhaç Havalimanı’ndan şehir merkezine kolayca ulaşabileceğiniz transfer alternatiflerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. İster taksi, ister havaalanı servisi, isterseniz de araç kiralama yoluyla Malatya’nın dilediğiniz yerine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Malatya Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular