Malatya Uçak Bileti

MALATYA HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan, yaklaşık 800 bin nüfusu olan Malatya kayısı diyarı olarak bilinir. Malatya’daki baraj gölleri ziyaretçiler tarafından çok ilgi görüyor.

İlk yerleşimin M.Ö. 6.000 yıllarına kadar uzandığı bilinen Malatya şehrinin ismi Kültepe tabletlerinde Melita, Hitit tabletlerinde ise Maldia olarak geçiyor.

Malatya’nın doğusunda Fırat Nehri, güneyinde ise Toros Dağları yer alıyor. Tarih boyunca Medler, Persler, Hititler, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu gibi farklı uygarlıkların egemenliği altında kalmış.

Köklü tarihi, yerel lezzetleri, etkileyici mimari yapıları ve kayısısıyla bilinen Malatya, Anadolu kültürünün izlerini taşıyan bir şehir.

Malatya’ın modern şehir hayatı ve doğal güzellikleriyle tanışmak için ilk yapmanız gereken uygun fiyata bir Malatya uçak bileti almak.

İstanbul Malatya arasında her gün 10 uçuş seferi gerçekleştiriliyor.

Malatya’dan en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, Antalya ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, İstanbul uçak bileti, Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

Malatya ucuz uçak bileti alarak Malatya’ya gelenler, Malatya’daki tek havaalanı olan Malatya Havalimanı’na iniş yaparlar. 

MALATYA UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Malatya uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Malatya arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin Ankara’dan Malatya’ya geldiyseniz Malatya Ankara uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

MALATYA UCUZ UÇAK BİLETİ

Malatya ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Malatya uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

MALATYA’YA NASIL GİDİLİR?

Uçak yolculuğu Malatya’ya gitmenin en pratik ve konforlu yolu. Türkiye’nin herhangi bir yerinden Malatya’ya ulaşmak için bir Malatya uçak bileti almak yeterli. İstanbul, Ankara ve İzmir'den Malatya'ya direkt uçuş seferleri mevcut. Ayrıca Malatya şehrine dönemsel olarak yurtdışı bağlantılı seferler de yapılıyor.

Fırsatları takip ederek Malatya ucuz uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Malatya uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

Pazarama Tatil’deki uygun uçak bileti seçeneklerini takip ederek Malatya'ya ucuz uçak bileti alabilirsiniz. Türkiye'nin dört bir yanından şehirlerarası otobüslere Malatya otobüs bileti alarak da Malatya’ya ulaşabilirsiniz. Ankara'dan kalkan 4 Eylül Mavi Treni de Malatya’ya gitmek için sıkça kullanılan alternatiflerden biri.

MALATYA’DA GEZİLECEK YERLER

Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Melih Sunullah Camii, Ulu Camii, Arslantepe Höyüğü, Sultansuyu, Karakaya Barajı, Levent Vadisi, Kapalı Çarşı ve Bakırcılar Pazarı Malatya uçak bileti alınarak gelinebilen Malatya şehrinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Haziran ayında düzenlenen Yeşilyurt Kiraz Kültür ve Sanat Şenliği, Temmuz ayında düzenlenen Arguvan Kültür ve Sanat Festivali ile Kültür, Sanat ve Kayısı Festivali, Ağustos ayında düzenlenen Yazıhan Kültür ve Sanat Festivali şehrin ilgi gören etkinliklerinden

Malatya’ya gelip kayısı yemeden dönmemeniz gerektiğiniz de bir kez daha hatırlatmamızda fayda var.

MALATYA HAVALİMANI’NDAN MALATYA ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM

Malatya şehir merkezine 29 km mesafede bulunan Malatya Erhaç Havalimanı’ndan şehir merkezine kolayca ulaşabileceğiniz transfer alternatiflerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. İster taksi, ister havaalanı servisi, isterseniz de araç kiralama yoluyla Malatya’nın dilediğiniz yerine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

MALATYA’YA UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

Ankara Malatya: 1 saat 10 dakika

İstanbul Malatya: 1 saat 35 dakika

İzmir Malatya: 1 saat 45 dakika

Antalya Malatya: 1 saat 25 dakika

Bodrum Malatya: 3 saat 5 dakika

MALATYA UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, Türkiye’den Malatya uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. Malatya’ya seyahat ederken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birkaç havayolu şirketi bulunuyor.

MALATYA’YA UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Malatya ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanmak için en az 89 gün öncesinden rezervasyon yaptırmalısınız.

MALATYA UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİNUYGUN FİYAT NE KADARDIR?

Türkiye ve Malatya arasındaki uçuş hattında, önümüzdeki 3 aylık dönemde tek yönUYGUN uçak bileti 150 TL bandında seyreden fiyatıyla İzmir Malatya uçuşudur. Gidiş-dönüşUCUZ bilet de yine İzmir Malatya biletidir.

Önümüzdeki 3 aylık dönemde ucuz uçak bileti alabileceğiniz rotalar ise şöyle: Ankara-Malatya, İzmir-Malatya, İstanbul-Malatya.

Malatya’ya gitmek için daha da ucuz bilet almak isteyenler Malatya otobüs bileti satın alabilirler.

MALATYA ŞEHRİNE EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

Pegasus, Anadolu Jet, Türk Hava Yolları, Lufthansa ve SunExpress; Türkiye ve Malatya arasında en sık uçan havayolu firmalarıdır.

En popüler rota İzmir-Malatya uçuş rotasıdır.

Türk Hava Yolları ve Pegasus bu uçuş hattında en sık uçan havayolu şirketleridir.

MALATYA ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI BULUNUR?

Türkiye’nin herhangi bir yerinden Malatya uçak bileti alarak Malatya’ya geldiğinizde şehir merkezine 29 km mesafedeki Malatya Erhaç Havalimanı’na iniş yaparsınız.

MALATYA THY UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden THY Malatya ucuz uçak bileti bulmanız oldukça mümkün.

MALATYA PEGASUS UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Pegasus firması, Malatya ucuz uçak bileti bulma şansınızın çok olduğu firmaların başında gelir. Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden Pegasus Malatya ucuz uçak bileti bulma olasılığınız çok yüksek.

MALATYA ŞEHRİNE UCUZ BİLET ALMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Haziran ve Temmuz ayları Malatya uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız aylar.  

En düşük fiyata Malatya ucuz uçak bileti alabileceğiniz aylar ise Ocak ve Şubat aylarıdır.

Bilhassa uçak bileti fiyatlarının düşük olduğu dönemlerde yoğunluk da daha fazla olacağından, bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında mağduriyet yaşamamanız için Malatya otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

TÜRKİYE MALATYA ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Malatya ucuz uçak bileti alırken Türkiye Malatya arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görebilmeniz için artık Pazarama Tatil gibi pratik bir tatil asistanınız var.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en vazgeçilmez adres.

Diğer tüm uçuşlarınızda olduğu gibi Malatya’ya yapacağınız uçuşlarda da; ucuz bilet seçenekleri başta olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek tüm uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

TÜRKİYE MALATYA UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Malatya uçuşlarınızla ilgili kısıtlamalar ya da varış yerinizle ilgili karantina gibi bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE MALATYA’YA UÇUŞ YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELERDİR?

Malatya’ya uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri mevcut. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

Malatya uçak bileti alarak yapacağınız Malatya uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm Malatya uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Malatya uçuşlarında karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Malatya uçak bileti alarak yapacağınız Malatya uçuşunuz öncesinde antikor testi ve semptom testi yaptırmanız istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Malatya’ya yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.