Ordu Uçak Bileti

ORDU HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Karadeniz’in en güzel şehirlerinden biri olan Ordu şehri, yemyeşil bir coğrafya üzerindeki siluetiyle ve muhteşem sahiliyle göz kamaştırıyor. Şehrin nüfusu 800 binin üzerinde.

Fındığın ve türlü Karadeniz lezzetlerinin ana vatanı olan Ordu; büyüleyici Karadeniz kıyıları, yemyeşil yaylaları ve doğa sporları ile turizmde her geçen gün daha da yükselen bir değer. 

Tatil yeri olarak ünlenmiş birçok beldeyle yarışacak güzellikte bir şehir olan Ordu, keşfedenlerin anlata anlata bitiremedikleri ve bu sayede ünü giderek yayılan bir Karadeniz cevheri.

Ordu’nun şahane sahilinde uzun ve keyifli yürüyüşler yapmak ya da bisikletle turlamak için yalnızca bir uçak bileti almak yeterli.

Ordu’la tanışmak ya da bir görüp tekrar tekrar gitmek istediğiniz için tek yapmanız gereken uygun fiyata bir Ordu uçak bileti almak.

İstanbul Ordu arasında her gün 14 uçuş seferi gerçekleştiriliyor.

Ordu’dan en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, İstanbul uçak bileti, Ankara uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ordu ucuz uçak bileti alarak Ordu’ya gelenler, Ordu’daki tek havaalanı olan Ordu-Giresun Havalimanı’na iniş yaparlar. 

Farklı havayolu şirketlerinin kampanyalarını takip edip Ordu uçak bileti alarak siz de Ordu’nun Karadeniz’e has doğal güzellikleriyle hemen tanışabilirsiniz.

ORDU UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Ordu uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Ordu arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin İstanbul’dan Ordu’ya geldiyseniz Ordu İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

ORDU UCUZ UÇAK BİLETİ

Ordu ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Ordu uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

ORDU’YA NASIL GİDİLİR?

Türkiye'nin birçok şehrinden Ordu’ya direkt uçuş seferleri mevcut. Ordu uçak bileti alarak bu şehirlerden Ordu’ya kolaylıkla ulaşılabilir. 

Türkiye ve Avrupa'nın deniz üzerine inşa edilen tek havalimanı olma özelliğiyle önem taşıyan Ordu Giresun Havaalanı’na; İstanbul Yeni Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen, İzmir Adnan Menderes ve Ankara Esenboğa Havalimanlarından direkt uçuş seferleri mevcut.

Fırsatları takip ederek Ordu ucuz uçak bileti aldıktan sonra uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Ordu uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

Ordu otobüs bileti alarak da Ordu’ya ulaşmak mümkün.

ORDU’DA GEZİLECEK YERLER

Ordu’ya gidip de teleferiğe binerek uçsuz bucaksız Karadeniz ve Ordu şehir manzarasını izleyebileceğiniz Boztepe’ye çıkmamak olmaz. Şehir merkezinden Boztepe’ye uzanan teleferik şehrin en önemli simgelerinden biri. Bilhassa yaz aylarında teleferik sistemi önünde oluşan upuzun kuyruklar, bu bölgeye gösterilen ilginin en belirgin kanıtı.

Krater gölü Ulugöl, Perşembe Yason Kilisesi, Taşbaşı Kilisesi, Mesudiye Yason Rum Kilisesi, Paşaoğlu Konağı (Etnografya Müzesi), Osman Paşa Şadırvanı, Fatsa Hacı Hulusi Baba Camii, Ünye Kalesi ve Bolaman Yeni Pazar Camii Ordu şehri sınırları içinde görülebilecek diğer değerli yerler.

Perşembe Yaylası, Hoynat Adası, Ohtamış Şelalesi, Fatsa Gaga Gölü, Çambaşı Yaylası, Şiseli Şelalesi ve Geçilmez Kanyonu  da Ordu uçak bileti alarak Karadeniz’in yemyeşil doğasıyla tanışmak isteyenlerin en çok ilgi gösterdiği yerler.

ORDU HAVALİMANI’NDAN ORDU ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM

Her iki ile de yakın mesafede, ortak bir havalimanı olarak hizmet veren Ordu Giresun Havalimanı, Ordu şehir merkezine 18 km uzaklıktadır. Havaalanı ve şehir arasındaki ulaşım, otobüs ve taksilerle sağlanmaktadır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

ORDU’YA UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

Ankara Ordu: 1 saat 10 dakika

İstanbul Ordu: 1 saat 30 dakika

Antalya Ordu: 3 saat 5 dakika

Dalaman Ordu: 3 saat 5 dakika

İzmir Ordu: 3 saat 5 dakika

ORDU-GİRESUN UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, Türkiye’den Ordu uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. Ordu’ya seyahat ederken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birkaç havayolu şirketi bulunuyor.

ORDU’YA UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Ordu ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanmak için en az 85 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

ORDU UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİNUYGUN FİYAT NE KADARDIR?

Türkiye ve Ordu-Giresun arasındaki uçuş hattında, önümüzdeki 3 aylık dönemde tek yönUYGUN uçak bileti 200 TL’yi geçmeyen fiyatıyla İstanbul Ordu uçuşudur. Gidiş-dönüşUCUZ bilet de yine İstanbul Ordu biletidir.

Önümüzdeki 3 aylık dönemde ucuz uçak bileti alabileceğiniz rotalar ise şöyle: Ankara-Ordu, İstanbul-Ordu, Dalaman-Ordu.

Ordu-Giresun’a gitmek için daha da ucuz bilet almak isteyenler Giresun otobüs bileti ya da Ordu otobüs bileti satın alabilirler. 

ORDU ŞEHRİNE EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

Pegasus, Anadolu Jet, Türk Hava Yolları, Lufthansa ve AirFrance; Türkiye ve Ordu-Giresun arasında en sık uçan havayolu firmalarıdır.

En popüler rota İzmir-Ordu uçuş rotasıdır.

THY ve Pegasus bu uçuş hattında en sık uçan havayolu şirketleridir.

ORDU ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI BULUNUR?

Türkiye’nin herhangi bir yerinden Ordu uçak bileti alarak Ordu’ya gelen yolcular şehir merkezine 18 km mesafedeki Ordu Giresun Havalimanı’na inerler. Deniz dolgusuyla yapılan havaalanı, bu özelliğiyle Japonya’dan sonra ikinci, Avrupa’da ise tek havaalanıdır.

Hem dış hem iç hatlar terminali bulunan ve aynı anda Karadeniz’in iki muhteşem şehrine ulaşma şansı sunan Ordu-Giresun Havalimanı, Ordu şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Ordu Giresun Havaalanı’na İstanbul ve Ankara’dan karşılıklı seferler mevcuttur.

ORDU THY UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden THY Ordu ucuz uçak bileti bulmanız oldukça mümkün.

ORDU PEGASUS UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Pegasus firması, Ordu ucuz uçak bileti bulma şansınızın çok olduğu firmaların başında gelir. Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden Pegasus Ordu ucuz uçak bileti bulma olasılığınız çok yüksek.

ORDU ŞEHRİNE UCUZ BİLET ALMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Haziran ve Temmuz ayları Ordu uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız aylar.  

En düşük fiyata Ordu ucuz uçak bileti alabileceğiniz aylar ise Ocak ve Mart aylarıdır.

Bilhassa uçak bileti fiyatlarının düşük olduğu dönemlerde yoğunluk da daha fazla olacağından, bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında mağduriyet yaşamamanız için Ordu otelleri ve Giresun otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

TÜRKİYE ORDU-GİRESUN ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Ordu ucuz uçak bileti alırken Türkiye Ordu-Giresun arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görebilmeniz için artık hiç vazgeçemeyeceğiniz bir seyahat siteniz var: Pazarama Tatil.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en vazgeçilmez adres.

Diğer tüm uçuşlarınızda olduğu gibi Ordu-Giresun’a yapacağınız uçuşlarda da; ucuz bilet seçenekleri başta olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek tüm uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

TÜRKİYE ORDU-GİRESUN UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Ordu-Giresun uçuşlarınızla ilgili kısıtlamalar ya da varış yerinizle ilgili karantina gibi bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE ORDU’YA UÇUŞ YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELERDİR?

Ordu’ya uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri bulunuyor. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

Ordu uçak bileti alarak yapacağınız Ordu-Giresun uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm Ordu-Giresun uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Ordu-Giresun uçuşlarında karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Ordu-Giresun uçak bileti alarak yapacağınız Ordu-Giresun uçuşunuz öncesinde antikor testi ve semptom testi yaptırmanız istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Ordu-Giresun’a yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.