Samsun Uçak Bileti

SAMSUN HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Karadeniz'in en güzel şehirlerinden biri olan Samsun, Kurtuluş Savaşı’nın simgesi olması açısından Modern Türkiye tarihinde de önemli bir yere sahip. Samsun sahilinde bulunan Bandırma gemisi, balmumu heykelleri ve dönemi yansıtan görseller Samsun uçak bileti alarak Samsun’u ziyaret edenlerin en çok akın ettikleri bölge.

Antik Çağ'da adı Amisos olan Samsun şehri, Karadeniz’in en önemli ticaret limanı. 

Tarihi önemi, doğal güzellikleri, hareketli sahilleriyle Samsun; her türlü ilgi alanına hitap edecek güzelliklere sahip bir tatil lokasyonu.

Birçok havayolu şirketinin kampanyaları aracılığıyla uygun uçak bileti alarak gidebileceğiniz Samsun, müthiş lezzetleriyle de unutulmaz bir destinasyon. 

Samsun şehrini keşfetmek için tek yapmanız gereken uygun fiyata bir Samsun uçak bileti almak.

Samsun’dan en çok uçuşun yapıldığı Ankara, Antalya ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, Ankara uçak bileti, Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

İstanbul Samsun arasında her gün 19 uçuş seferi yapılıyor.

Samsun ucuz uçak bileti alarak Samsun’a gelenler, Samsun’daki tek havaalanı olan Samsun Çarşamba Havalimanı’na iniş yaparlar. Çarşamba Havalimanı, Samsun şehir merkezine yalnızca 24 km uzaklıkta.

Keyifli bir Samsun gezisi için; farklı havayolu şirketlerinin düzenlediği kampanyaları takip ederek uygun uçak bileti alma fırsatını kaçırmayın.

SAMSUN’A NASIL GİDİLİR?

Karadeniz Bölgesi'nde ulaşımın en kolay olduğu şehirlerden biri olan Samsun’a, Türkiye'nin birçok şehrinden direkt uçuş seferleri yapıldığı için bir Samsun uçak bileti almak Samsun’la tanışmak için yeterli.

Kampanyaları takip ederek Samsun ucuz uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Samsun uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

Türkiye'nin birçok şehrinden Samsun Çarşamba Havalimanı'na yapılan direkt uçuşlarla ve bazı Avrupa şehirlerinden de dönemsel olarak yapılan uçuşlarla Samsun’a gitmek mümkün.

İstanbul Yeni Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Bursa Yenişehir Havalimanı, Antalya Havalimanı, Elazığ Havalimanı, Kayseri Havalimanı ve Malatya Havalimanı'ndan Samsun Çarşamba Havalimanı'na direkt uçak seferleri mevcut.

Samsun’a bir uçak bileti alarak gidebileceğiniz gibi; Samsun tren bileti ya da Samsun otobüs bileti alarak da gidebilirsiniz.

Çarşamba Havalimanı, Samsun şehir merkezine 24 kilometre uzaklıkta.

SAMSUN UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Samsun uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Samsun arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin İstanbul’dan Samsun’a geldiyseniz Samsun İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

SAMSUN UCUZ UÇAK BİLETİ

Samsun ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemeniz ve Samsun uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanız ideal olandır

SAMSUN’DA GEZİLECEK YERLER

Kalkolitik, Eski Tunç ve Hitit dönemlerinden kalma yapıların görüldüğü Dündartepe Höyüğü, Tekkeköy, Kaledoroğlu, Lerdurge ve İkiztepe antik kentleri, Gazi Müzesi, Samsun Arkeoloji Müzesi, Samsun Etnografya Müzesi, Samsun'un ve Kurtuluş Savaşı’nın sembolü sayılan Atatürk Heykeli’nin yanı sıra İlk Adım Anıtı da Samsun şehrinde görülmesi gereken yapılardan bazıları.

Samsun’da bulunan han ve bedestenler de ilginizi çekebilecek diğer yerler.

Türkiye'nin her yerinden birçok ziyaretçiyi ağırlayan Havza ve Ladik Hamayağı kaplıcaları; romatizma, kas yorgunluğu, eklem rahatsızlıkları ve sinir hastalıklarına iyi gelmeleri açısından sağlım turizminin önemli duraklarından.

Samsun, Karadeniz Bölgesi'nin en güzel plajlarına sahip şehri. Yakakent'ten Terme'ye kadar uzanan sahil şeridi boyunca denize girebilirsiniz.

Doğa yürüyüşü, olta balıkçılığı, su sporları, motor gezintisi, çim kayağı ve kamp aktivitelerine meraklı olanlar Altınkaya Baraj Gölü, Vezir, Kunduz, Ladik ve Akdağ yaylalarını tercih edebilirler.

Samsun ucuz uçak bileti fırsatını değerlendirerek Samsun’a gelenler için bir diğer önerimiz de; teleferikle Amisos Tepesi’ni ziyaret etmeleri ve 300'den fazla kuş türünü görebilecekleri Kızılırmak Deltası'nı gezmeleri.

SAMSUN ÇARŞAMBA HAVALİMANI’NDAN SAMSUN ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM

Samsun şehir merkezine 24 km mesafede bulunan ve Samsun’daki tek havalimanı olan Çarşamba Havalimanı’ndan şehrin herhangi bir yerine ulaşım çok kolay. HAVAŞ otobüsleriyle, taksilerle ya da araç kiralayarak dilediğiniz noktaya kolayca transfer gerçekleştirebilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

SAMSUN’A UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

Ankara Samsun: 1 saat

İstanbul Samsun: 1 saat 15 dakika

İzmir Samsun: 1 saat 35 dakika

Antalya Samsun: 1 saat 30 dakika

Dalaman Samsun: 3 saat 15 dakika

SAMSUN UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, Türkiye’den Samsun uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. Samsun’a seyahat ederken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birkaç havayolu şirketi vardır.

SAMSUN’A UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Size özel seyahat danışmanınız Pazarama Tatil; Samsun ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanmak için en az 82 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ediyor.

SAMSUN UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİNUYGUN FİYAT NE KADARDIR?

Türkiye ve Samsun arasındaki uçuş hattında, önümüzdeki 3 aylık dönemde hem tek yön hem gidiş dönüşUCUZ uçak bileti bulabileceğiniz rota İzmir Samsun rotasıdır.

Önümüzdeki 3 aylık dönemde Samsun ucuz uçak bileti bulabileceğiniz rotalar ise şunlar: İzmir-Samsun, İstanbul-Samsun, Antalya-Samsun.

Samsun şehrine daha ekonomik bir seyahat düşünenler Samsun otobüs bileti satın alabilirler.

SAMSUN ŞEHRİNE EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

Pegasus, Anadolu Jet, Türk Hava Yolları, Lufthansa ve SunExpress; Türkiye ve Samsun arasında en sık uçan havayolu firmalarıdır.

En popüler rota Antalya-Samsun uçuş rotasıdır.

THY ve Pegasus bu uçuş hattında en sık uçan havayolu şirketleridir.

SAMSUN ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI BULUNUR?

Türkiye’nin herhangi bir yerinden Samsun uçak bileti alarak Samsun’a gelen yolcular şehir merkezine 4 km mesafedeki Samsun Çarşamba Havalimanı’na inerler.

SAMSUN THY UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden THY Samsun ucuz uçak bileti bulmanız oldukça mümkün.

SAMSUN PEGASUS UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Pegasus firması, Samsun ucuz uçak bileti bulma şansınızın çok olduğu firmaların başında gelir. Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden Pegasus Samsun ucuz uçak bileti bulma olasılığınız çok yüksek.

SAMSUN ŞEHRİNE UCUZ BİLET ALMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Mayıs ve Temmuz ayları Samsun uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara denk geleceğiniz aylar.  

Kasım ve Aralık ayları ise en düşük fiyata Samsun ucuz uçak bileti bulabileceğiniz aylar.

Bilhassa uçak bileti fiyatlarının düşük olduğu dönemlerde yoğunluk da daha fazla olacağından, bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında mağduriyet yaşamamanız için Samsun otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

TÜRKİYE SAMSUN ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Samsun ucuz uçak bileti alırken Türkiye Samsun arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görebilmeniz için artık hiç vazgeçemeyeceğiniz bir seyahat siteniz var: Pazarama Tatil.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en vazgeçilmez adres.

Diğer tüm uçuşlarınızda olduğu gibi Samsun’a yapacağınız uçuşlarda da; ucuz bilet seçenekleri başta olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek tüm uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

TÜRKİYE SAMSUN UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Samsun uçuşlarınızla ilgili kısıtlamalar ya da varış yerinizle ilgili karantina gibi bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE SAMSUN’A UÇUŞ YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELERDİR?

Samsun’a uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri bulunuyor. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

Samsun uçak bileti alarak yapacağınız Samsun uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm Samsun uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Samsun ucuz uçak bileti alarak yapacağınız Samsun uçuşlarında karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Samsun uçak bileti alarak yapacağınız Samsun uçuşunuz öncesinde antikor testi ve semptom testi yaptırmanız istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Samsun’a yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.