Sinop Uçak Bileti

 

Karadeniz'in en huzurlu, en bakir ve en sakin, en naif şehri olan Sinop Türkiye’nin en kuzey ucudur ve “Kuzeyin incisi” olarak bilinir.

Sinop’a boşuna “Türkiye'nin en mutlu şehri" denmemiş. Denize yakın, insanları canayakın; bambaşka güzellikte bir şehir Sinop. Yaşanabilir şehirler sıralamasında ilk 10’da yer alması tam da bu sebeplerden...

Naif atmosferiyle gözleri ve gönülleri fetheden Sinop şehrinin isminin, Antik Çağ'da bu bölgede yaşayan su perisi Sinope'den geldiği rivayet edilir.

Tarihi M.Ö. 7. yüzyıla kadar uzanan Sinop şehri Hitit, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde rol oynamış bir şehirdir. 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ne olurdu Sinop'un yarı güzelliği Ankara'da olsa idi?" diyerek beğenisini belirttiği bu şehri görmek için tek yapmak gereken uygun fiyata bir Sinop uçak bileti almak.

İstanbul Sinop arasında her gün 1 uçuş seferi gerçekleştirilmektedir.

Sinop’tan en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, İstanbul uçak bileti, Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

Sinop ucuz uçak bileti alarak Sinop’a gelenler, Sinop’taki tek havaalanı olan Sinop Havalimanı’na iniş yaparlar. 

Sinop Uçak Bileti Fiyatları

Sinop uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Sinop arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin Ankara’dan Sinop’a geldiyseniz Sinop Ankara uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Sinop Ucuz Uçak Bileti

Sinop ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Sinop uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

Sinop'a Nasıl Gidilir?

Sinop'a gelmenin en pratik yolu tabii ki uçak yolculuğu. Birçok şehirden uçuş seferleri yapılan Sinop’a gitmek için bir Sinop uçak bileti almanız yeterli.

Ucuz bilet fırsatlarını takip ederek Sinop ucuz uçak bileti aldıktan sonra; uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Sinop uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

Daha ekonomik bir Sinop seyahati planlayanlar Türkiye’nin herhangi bir yerinden, diledikleri otobüs firmasından alacakları Sinop otobüs bileti de Sinop’a gidebilirler.

Sinop'ta Gezilecek Yerler

Evliya Çelebi'nin "Büyük ve korkunç bir kale" diye tasvirlediği Sinop Cezaevi, suç oranının en düşük olduğu illerden biri olan Sinop’un en ters köşe özelliği.

İnceburun Feneri Sinop’un sembolü. Burada gün batımınız izlemenin keyfinden mahrum kalmamanızı öneririz.

Doğanın harikalarından biri olan Hamsilos Koyu Sinop’un yalnızca 11 km uzağında. Buzul aşındırması sonucu oluşmuş bölgenin yalnızca Norveç ve Sinop'ta bulunan tipte bir kıyı olma özelliği, burayı görülmeye değer kılıyor.

İsmini yanardağ patlamasıyla oluşan siyah kumundan alan Karakum Plajı, Sarıkum Plajı, Bahçeler Mevki, Alâeddin Cami, Cezayirli Ali Paşa Camii, Paşa Tabyaları, Aslantorun Konağı, Balatlar Kilisesi, Sinop Serapis Mabedi ve Pervane Medresesi; Sinop uçak bileti alarak Sinop’a gelen ziyaretçilerin mutlaka görmesi gereken güzellikler.

Sinop Havalimanı'ndan Sinop Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine 8 km mesafedeki Sinop Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için birçok transfer seçeneği mevcut. Zamanınıza ve bütçenize göre; yolcu servis otobüsleri, 7/24 çalışan taksiler, özel transfer ve araç kiralama yollarından herhangi biriyle Sinop şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz. 

 

Sinop Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular