Sinop Uçak Bileti

SİNOP HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Karadeniz'in en huzurlu, en bakir ve en sakin, en naif şehri olan Sinop Türkiye’nin en kuzey ucudur ve “Kuzeyin incisi” olarak bilinir.

Sinop’a boşuna “Türkiye'nin en mutlu şehri" denmemiş. Denize yakın, insanları canayakın; bambaşka güzellikte bir şehir Sinop. Yaşanabilir şehirler sıralamasında ilk 10’da yer alması tam da bu sebeplerden...

Naif atmosferiyle gözleri ve gönülleri fetheden Sinop şehrinin isminin, Antik Çağ'da bu bölgede yaşayan su perisi Sinope'den geldiği rivayet edilir.

Tarihi M.Ö. 7. yüzyıla kadar uzanan Sinop şehri Hitit, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde rol oynamış bir şehirdir. 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ne olurdu Sinop'un yarı güzelliği Ankara'da olsa idi?" diyerek beğenisini belirttiği bu şehri görmek için tek yapmak gereken uygun fiyata bir Sinop uçak bileti almak.

İstanbul Sinop arasında her gün 1 uçuş seferi gerçekleştirilmektedir.

Sinop’tan en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, İstanbul uçak bileti, Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

Sinop ucuz uçak bileti alarak Sinop’a gelenler, Sinop’taki tek havaalanı olan Sinop Havalimanı’na iniş yaparlar. 

SİNOP UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Sinop uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Sinop arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin Ankara’dan Sinop’a geldiyseniz Sinop Ankara uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

SİNOP UCUZ UÇAK BİLETİ

Sinop ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Sinop uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

SİNOP’A NASIL GİDİLİR?

Sinop'a gelmenin en pratik yolu tabii ki uçak yolculuğu. Birçok şehirden uçuş seferleri yapılan Sinop’a gitmek için bir Sinop uçak bileti almanız yeterli.

Ucuz bilet fırsatlarını takip ederek Sinop ucuz uçak bileti aldıktan sonra; uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Sinop uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

Daha ekonomik bir Sinop seyahati planlayanlar Türkiye’nin herhangi bir yerinden, diledikleri otobüs firmasından alacakları Sinop otobüs bileti de Sinop’a gidebilirler.

SİNOP’TA GEZİLECEK YERLER

Evliya Çelebi'nin "Büyük ve korkunç bir kale" diye tasvirlediği Sinop Cezaevi, suç oranının en düşük olduğu illerden biri olan Sinop’un en ters köşe özelliği.

İnceburun Feneri Sinop’un sembolü. Burada gün batımınız izlemenin keyfinden mahrum kalmamanızı öneririz.

Doğanın harikalarından biri olan Hamsilos Koyu Sinop’un yalnızca 11 km uzağında. Buzul aşındırması sonucu oluşmuş bölgenin yalnızca Norveç ve Sinop'ta bulunan tipte bir kıyı olma özelliği, burayı görülmeye değer kılıyor.

İsmini yanardağ patlamasıyla oluşan siyah kumundan alan Karakum Plajı, Sarıkum Plajı, Bahçeler Mevki, Alâeddin Cami, Cezayirli Ali Paşa Camii, Paşa Tabyaları, Aslantorun Konağı, Balatlar Kilisesi, Sinop Serapis Mabedi ve Pervane Medresesi; Sinop uçak bileti alarak Sinop’a gelen ziyaretçilerin mutlaka görmesi gereken güzellikler.

SİNOP HAVALİMANI’NDAN SİNOP ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM

Şehir merkezine 8 km mesafedeki Sinop Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için birçok transfer seçeneği mevcut. Zamanınıza ve bütçenize göre; yolcu servis otobüsleri, 7/24 çalışan taksiler, özel transfer ve araç kiralama yollarından herhangi biriyle Sinop şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz. 

SIKÇA SORULAN SORULAR

SİNOP’A UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

İstanbul Sinop: 1 saat 15 dakika

Bodrum Sinop: 4 saat 10 dakika

İzmir Sinop: 3 saat 20 dakika

Ankara Sinop: 3 saat 25 dakika

Antalya Sinop: 3 saat 40 dakika

SİNOP UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, Türkiye’den Sinop uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. Sinop’a seyahat ederken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birkaç havayolu şirketi bulunuyor.

SİNOP’A UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Sinop ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanmak için en az 77 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

SİNOP UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİNUYGUN FİYAT NE KADARDIR?

Türkiye ve Sinop arasındaki uçuş hattında, önümüzdeki 3 aylık dönemde tek yönUYGUN uçak bileti 200 TL’nin altında seyreden fiyatıyla İstanbul Sinop uçuşudur. Gidiş-dönüşUCUZ bilet de yine İstanbul Sinop uçak biletidir.

Önümüzdeki 3 aylık dönemde ucuz uçak bileti alabileceğiniz rotalar ise şöyle: Ankara-Sinop, İzmir-Sinop, İstanbul-Sinop.

Sinop’a gitmek için daha da ucuz bilet almak isteyenler Sinop otobüs bileti satın alabilirler.

SİNOP ŞEHRİNE EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Lufthansa ve KLM Royal Dutch Airlines; Türkiye ve Sinop arasında en sık uçan havayolu firmalarıdır.

En popüler rota İzmir-Sinop uçuş rotası olup, Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet bu uçuş hattında en sık uçan havayolu şirketleridir.

SİNOP ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI BULUNUR?

Türkiye’nin herhangi bir yerinden Sinop uçak bileti alarak Sinop’a gelenler, şehir merkezine 8 km uzaklıktaki Sinop Havalimanı’na iniş yaparlar.

SİNOP THY UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırırsanız, Türkiye’nin herhangi bir yerinden THY Sinop ucuz uçak bileti bulmanız çok kolay.

SİNOP PEGASUS UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Pegasus havayolu firması, Sinop ucuz uçak bileti bulma şansınızın yüksek olduğu firmaların başında gelir. Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden Pegasus Sinop ucuz uçak bileti bulma olasılığınız oldukça yüksek.

SİNOP ŞEHRİNE UCUZ BİLET ALMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Temmuz ve Ağustos ayları Sinop uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız aylar.  

Aralık ve Ocak ayları ise en düşük fiyata Sinop ucuz uçak bileti alabileceğiniz aylardır.

Uçak bileti fiyatlarının düşük olduğu dönemlerde yoğunluk da daha fazla olacağından, bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında mağduriyet yaşamamanız için Sinop otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

TÜRKİYE SİNOP ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Sinop ucuz uçak bileti alırken Türkiye Sinop arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görebilmeniz için artık Pazarama Tatil gibi pratik bir tatil asistanınız var.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en vazgeçilmez adres.

Diğer tüm uçuşlarınızda olduğu gibi Sinop’a yapacağınız uçuşlarda da; ucuz bilet seçenekleri başta olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek tüm uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

TÜRKİYE SİNOP UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Sinop uçuşlarınızla ilgili kısıtlamalar ya da varış yerinizle ilgili karantina gibi bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE SİNOP’A UÇUŞ YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELERDİR?

Sinop’a uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri mevcut. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

Sinop uçak bileti alarak yapacağınız Sinop uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm Sinop uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Sinop uçuşlarında karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Sinop uçak bileti alarak yapacağınız Sinop uçuşunuz öncesinde antikor testi ve semptom testi yaptırmanız istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Sinop’a yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.