Sivas Uçak Bileti

SİVAS HAKKINDA GENEL BİLGİLER

İç Anadolu Bölgesi'nde, Tarihi İpek Yolu'nu birbirine bağlayan noktada yer alan Sivas; yüzölçümü bakımından Türkiye'nin en büyük ikinci şehridir. Akdeniz, Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinin tam ortasındaki konumu dolayısıyla Sivas'ta farklı coğrafya ve kültürlerin etkisi hakimdir.

Tarihi yapıları, müzeleri, medreseleri, yaylaları başta olmak üzere tüm doğal güzellikleri, hamamları ve türbeleriyle Sivas en çok merak edilen şehirlerden biri.

Sivas’ın doğal güzellikleriyle tanışmak için ilk yapmanız gereken uygun fiyata bir Sivas uçak bileti almak.

İstanbul Sivas arasında her gün 4 uçuş seferi gerçekleştirilmektedir.

Sivas’tan en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, İstanbul uçak bileti, Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

Sivas ucuz uçak bileti alarak Sivas’a gelenler, Sivas’taki tek havaalanı olan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na iniş yaparlar. 

SİVAS UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Sivas uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Sivas arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin Ankara’dan Sivas’a geldiyseniz Sivas Ankara uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

SİVAS UCUZ UÇAK BİLETİ

Sivas ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Sivas uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

SİVAS’A NASIL GİDİLİR?

İstanbul Yeni Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen, Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes Havalimanlarından Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'na direkt uçak seferleri mevcuttur. Ayrıca Avrupa'nın bazı şehirlerinden de dönemsel olarak charter uçuşlar düzenlenmektedir. Sivas’a ayak basmak için tek yapmanız gereken bir Sivas uçak bileti almak.

Sivas otobüs bileti ya da Sivas tren bileti alarak da Sivas’a rahatça gitmek mümkün.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Sivas şehir merkezine 23 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Ucuz bilet fırsatlarını takip ederek Sivas ucuz uçak bileti aldıktan sonra; uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Sivas uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

SİVAS’DA GEZİLECEK YERLER

Tarihi 13.yüzyıla uzanan Çifte Minareli Medrese, Gök Medresesi, Buruciye Medresesi, Şifaiye Medresesi, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Divriği Ulu Camii, Sivas Ulu Camii, Sivas Kalesi Camii, Divriği Kale Camii, Çifte Minareli Medrese, Kurtuluş mücadelesinin filizlendiği ve Atatürk, Kurtuluş Savaşı ve Sivas Kongresi'ne ait belge, doküman ve fotoğrafların sergilendiği Sivas Kongre Sarayı, Hitit İmparatorluğu Dönemi'nden kalan Sarissa Antik Kenti, Aşık Veysel Müzesi, Tozanlı Çayı, Kelkit Çayı, Kangal Balıklı Kaplıcası, Kızılırmak, Yeşilırmak Havzası, Gürün Gökpınar Gölü, Hafik Gölü, Balıklı Çermik (Balıklı Kaplıca) ve Sivas Kalesi; Sivas uçak bileti alarak gideceğiniz Sivas şehrinin görülmesi gereken yerleri.

SİVAS HAVALİMANI’NDAN SİVAS ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM

Sivas şehir merkezine 23 km mesafedeki Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan şehir merkezine kolayca ulaşabileceğiniz transfer seçeneklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. İster taksi, ister havaalanı servisi, isterseniz de araç kiralama yoluyla Sivas’ın dilediğiniz noktasına kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

SİVAS’A UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

İstanbul Sivas: 1 saat 20 dakika

İzmir Sivas: 3 saat 15 dakika

Antalya Sivas: 3 saat 25 dakika

Ankara Sivas: 3 saat 20 dakika

Bodrum Sivas: 3 saat 20 dakika

SİVAS UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, Türkiye’den Sivas uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. Sivas’a seyahat ederken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birkaç havayolu şirketi bulunuyor.

SİVAS’A UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Sivas ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanmak için en az 79 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

SİVAS UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİNUYGUN FİYAT NE KADARDIR?

Türkiye ve Sivas arasındaki uçuş hattında, önümüzdeki 3 aylık dönemde tek yönUYGUN uçak bileti 150 TL civarındaki fiyatıyla İstanbul Sivas uçuşudur. Gidiş-dönüşUCUZ bilet ise İstanbul Sivas biletidir.

Önümüzdeki 3 aylık dönemde ucuz uçak bileti alabileceğiniz rotalar ise şöyle: Ankara-Sivas, İzmir-Sivas, İstanbul-Sivas.

Sivas’a gitmek için daha da ucuz bilet almak isteyenler Sivas otobüs bileti satın alabilirler.

SİVAS ŞEHRİNE EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

Pegasus, Anadolu Jet, Türk Hava Yolları, Lufthansa ve AirFrance; Türkiye ve Sivas arasında en sık uçan havayolu firmalarıdır.

En popüler rota İzmir-Sivas uçuş rotasıdır.

THY ve Pegasus bu uçuş hattında en sık uçan havayolu şirketleridir.

SİVAS ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI BULUNUR?

Türkiye’nin herhangi bir yerinden Sivas uçak bileti alarak Sivas’a geldiğinizde şehir merkezine 23 km mesafedeki Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na iniş yaparsınız.

SİVAS THY UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırırsanız, Türkiye’nin herhangi bir yerinden THY Sivas ucuz uçak bileti bulmanız çok kolay.

SİVAS PEGASUS UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Pegasus havayolu firması, Sivas ucuz uçak bileti bulma şansınızın çok olduğu firmaların başında gelir. Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden Pegasus Sivas ucuz uçak bileti bulma olasılığınız oldukça yüksek.

SİVAS ŞEHRİNE UCUZ BİLET ALMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Haziran ve Temmuz ayları Sivas uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız aylar.  

Şubat ve Mart ayları ise en düşük fiyata Sivas ucuz uçak bileti alabileceğiniz aylardır.

Bilhassa uçak bileti fiyatlarının düşük olduğu dönemlerde yoğunluk da daha fazla olacağından, bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında mağduriyet yaşamamanız için Sivas otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

TÜRKİYE SİVAS ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Sivas ucuz uçak bileti alırken Türkiye Sivas arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görebilmeniz için artık Pazarama Tatil gibi pratik bir tatil asistanınız var.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en vazgeçilmez adres.

Diğer tüm uçuşlarınızda olduğu gibi Sivas’a yapacağınız uçuşlarda da; ucuz bilet seçenekleri başta olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek tüm uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

TÜRKİYE SİVAS UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Sivas uçuşlarınızla ilgili kısıtlamalar ya da varış yerinizle ilgili karantina gibi bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE SİVAS’A UÇUŞ YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELERDİR?

Sivas’a uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri mevcut. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

Sivas uçak bileti alarak yapacağınız Sivas uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm Sivas uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Sivas uçuşlarında karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Sivas uçak bileti alarak yapacağınız Sivas uçuşunuz öncesinde antikor testi ve semptom testi yaptırmanız istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Sivas’a yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.