Uçak Bileti
Gidiş - Dönüş
Tek Yön

Sivas Uçak Bileti

* Fiyatlar 1 Yolcu ve Tek Yön içindir.
İstanbul - Sivas
28.07.2024
₺2.164,22
Ankara - Sivas
05.08.2024
₺3.615,23
İzmir - Sivas
10.08.2024
₺3.815,23
Antalya - Sivas
22.08.2024
₺4.215,23
Trabzon - Sivas
30.08.2024
₺4.211,01

 

İç Anadolu Bölgesi'nde, Tarihi İpek Yolu'nu birbirine bağlayan noktada yer alan Sivas; yüzölçümü bakımından Türkiye'nin en büyük ikinci şehridir. Akdeniz, Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinin tam ortasındaki konumu dolayısıyla Sivas'ta farklı coğrafya ve kültürlerin etkisi hakimdir.

Tarihi yapıları, müzeleri, medreseleri, yaylaları başta olmak üzere tüm doğal güzellikleri, hamamları ve türbeleriyle Sivas en çok merak edilen şehirlerden biri.

Sivas’ın doğal güzellikleriyle tanışmak için ilk yapmanız gereken uygun fiyata bir Sivas uçak bileti almak.

İstanbul Sivas arasında her gün 4 uçuş seferi gerçekleştirilmektedir.

Sivas’tan en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, İstanbul uçak bileti, Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

Sivas ucuz uçak bileti alarak Sivas’a gelenler, Sivas’taki tek havaalanı olan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na iniş yaparlar. 

Sivas Uçak Bileti Fiyatları

Sivas uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Sivas arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin Ankara’dan Sivas’a geldiyseniz Sivas Ankara uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Sivas Ucuz Uçak Bileti

Sivas ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Sivas uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

Sivas'a Nasıl Gidilir?

İstanbul Yeni Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen, Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes Havalimanlarından Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'na direkt uçak seferleri mevcuttur. Ayrıca Avrupa'nın bazı şehirlerinden de dönemsel olarak charter uçuşlar düzenlenmektedir. Sivas’a ayak basmak için tek yapmanız gereken bir Sivas uçak bileti almak.

Sivas otobüs bileti ya da Sivas tren bileti alarak da Sivas’a rahatça gitmek mümkün.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Sivas şehir merkezine 23 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Ucuz bilet fırsatlarını takip ederek Sivas ucuz uçak bileti aldıktan sonra; uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Sivas uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

Sivas'da Gezilecek Yerler

Tarihi 13.yüzyıla uzanan Çifte Minareli Medrese, Gök Medresesi, Buruciye Medresesi, Şifaiye Medresesi, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Divriği Ulu Camii, Sivas Ulu Camii, Sivas Kalesi Camii, Divriği Kale Camii, Çifte Minareli Medrese, Kurtuluş mücadelesinin filizlendiği ve Atatürk, Kurtuluş Savaşı ve Sivas Kongresi'ne ait belge, doküman ve fotoğrafların sergilendiği Sivas Kongre Sarayı, Hitit İmparatorluğu Dönemi'nden kalan Sarissa Antik Kenti, Aşık Veysel Müzesi, Tozanlı Çayı, Kelkit Çayı, Kangal Balıklı Kaplıcası, Kızılırmak, Yeşilırmak Havzası, Gürün Gökpınar Gölü, Hafik Gölü, Balıklı Çermik (Balıklı Kaplıca) ve Sivas Kalesi; Sivas uçak bileti alarak gideceğiniz Sivas şehrinin görülmesi gereken yerleri.

Sivas Havalimanı'ndan Sivas Şehir Merkezine Ulaşım

Sivas şehir merkezine 23 km mesafedeki Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan şehir merkezine kolayca ulaşabileceğiniz transfer seçeneklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. İster taksi, ister havaalanı servisi, isterseniz de araç kiralama yoluyla Sivas’ın dilediğiniz noktasına kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

 

 

Sivas Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular