Adana Ankara Uçak Bileti

Adana’dan Ankara’ya en hızlı ve rahat gitmenin yolu Adana-Ankara uçak bileti satın alarak uçuş yolculuğunu tercih etmek.

Adana Ankara arası uçuşlar ortalama 62 dakika sürüyor.

Adana’dan Ankara’ya uçmak için öncelikle Şakirpaşa Havalimanı’na gitmeniz gerekiyor.

Adana Ankara uçuşlarında da diğer uçuşlarda olduğu gibi check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğinizden; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanız gerekiyor.

Adana Ankara uçak bileti alırken size bildirilen bagaj limitine dikkat etmeniz, check-in sırasında ek ödeme yapmanızı engelleyecektir.

Adana Ankara uçak biletinizi aldıktan sonra, uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce Şakirpaşa Havalimanı’nda olmalısınız.

Yaklaşık 1 saat süren bir yolculuğun ardından Ankara’ya geldiğinizde iniş yapacağınız havaalanı, Ankara’nın tek havaalanı olan Ankara Esenboğa Havalimanı olacak.

Esenboğa Havalimanı’ndan Kızılay, AŞTİ, Gar, Sıhhiye ve Ulus gibi merkezi noktalara Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait Belko Air isimli otobüsler, EGO otobüsleri, taksi ve özel araçlarla rahatça ulaşabilirsiniz. Akyurt ilçesinde bulunan Esenboğa Havalimanı’nın içindeki araç kiralama firmalarından da faydalanabilirsiniz.

Van çıkışlı Ankara uçak bileti alarak Ankara’ya gelen yolcular, Anıtkabir başta olmak üzere, değişik mimarisiyle Ankara’nın simgelerinden biri olan Atakule’yi, Kuğulu Park’ı, meşhur Kızılay Meydanı’nı, Ankara Kalesi’ni, Türk Hamam Müzesi’ni, PTT Pul Müzesi’ni görebilecekleri bir şehir gezisi yapabilirler.

Ankara ulaşım açısından çok rahat bir şehir olduğu için Esenboğa Havalimanı’na inen yolcular şehir merkezine gitmek için hiç zorlanmayacaklar.

Adana Ankara uçak bileti satın alarak Ankara’ya ulaşan yolcular; Ankara yakınında bulunan Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli gibi illere de kolaylıkla ulaşabilirler.

ADANA ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ

Adana Ankara ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi önceden belirlemeniz ve Adana Ankara uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek rezervasyon yaptırmanız avantajlı bir seyahat yapmanız açısından faydalı olacaktır.

ADANA ANKARA UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Adana Ankara uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayoluna göre değişiklik gösterir. Bilhassa yaz dönemlerinde ve bayram tatillerinde oluşan yoğunluktan dolayı; Adana Ankara arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da Adana uçak bileti için erken rezervasyon indirimlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

ADANA'DAN ANKARA'YA UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

407 km mesafelik Adana Ankara arası en kısa uçuş süresi 1 saat, ortalama uçuş süresi ise 62 dakikadır.

ADANA ANKARA UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırdığınız takdirde, Adana Ankara için rahatlıkla ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. Adana’dan Ankara’ya ucuz uçak bileti satın alabileceğiniz 1’den fazla havayolu şirketi bulunuyor.

ADANA'DAN ANKARA’YA UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Adana Ankara ucuz uçak bileti bulmak için uçuş tarihinizden en az 73 gün önce rezervasyon yapmanızı tavsiye ederiz.

ADANA ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ SATAN HAVAYOLLARI HANGİLERİDİR?

Adana’dan Ankara’ya gitmek isteyenlerinUCUZ uçak bileti bulabilecekleri havayolu şirketleri SunExpress ve Pegasus Airlines.

ADANA ANKARA ARASI HATTA EN SIK UÇAN HAVAYOLU FİRMALARI HANGİLERİDİR?

Adana Şakirpaşa Havalimanı'ndan Ankara Esenboğa Havalimanı'na sıklıkla uçuş düzenleyen havayolu şirketleri Pegasus, Türk Hava Yolları, AnadoluJet ve SunExpress. Bu firmalardan Adana Ankara uçak bileti satın alarak Ankara’ya kolayca gidebilirsiniz.

ADANA ANKARA UÇAK BİLETİ FİYATLARI ARASINDAUCUZ UÇAK BİLETİ NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 aylık dönemde Adana Ankara arası tek yönUCUZ uçak bileti 200 TL’dir. Adana Ankara arası gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 403 TL’dir.

Önümüzdeki 1 ay içinde Adana Ankara arasındaUCUZ uçak bileti Anadolu Jet firmasına ait 280 TL’lik uçak biletidir.

Daha uygun fiyata Adana Ankara yolculuğu yapmak isteyenler Adana Ankara otobüs bileti satın alabilirler.

ADANA ANKARA AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU ŞİRKETİ VAR?

Adana Ankara arası aktarmasız uçuş yapan 2 havayolu şirketi vardır: THY ve Anadolu Jet.

ADANA ANKARA ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ VARDIR?

Adana Ankara arasında haftada 315, günlük 52 uçuş seferi yapılıyor.

Pegasus’un Adana’dan Ankara’a günlük sefer sayısı 22.

SunExpress’in Adana’dan Ankara’a günlük sefer sayısı 6.

Türk Hava Yolları’nın Adana’dan Ankara’a günlük sefer sayısı 16.

Anadolu Jet’in Adana’dan Ankara’a günlük sefer sayısı ise 8.

ADANA ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ BULMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Mayıs, Haziran ve Temmuz ayları Adana Ankara uçak bileti için en yüksek fiyatlı aylardır. Ucuz uçak bileti bakarken, bu dönemde fiyatların yılın diğer dönemlerinden daha pahalı olduğunu unutmayın. Bilhassa bu yoğun dönemlerde yapacağınız seyahat planlarında mağduriyet yaşamamanız için, Ankara otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Adana Ankara uçak bileti için en düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar: Ekim, Mart ve Aralık.

Adana’dan yola çıkmak üzere alabileceğinizUYGUN Ankara uçak bileti için tavsiye edebileceğimiz ay Ekim ayıdır.

ADANA ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ ALMAK İÇİNUYGUN GÜN HANGİSİDİR?

Adana Ankara ucuz uçak bileti içinUYGUN gün pazar iken Cuma, Adana’dan Ankara’ya ucuz uçak bileti arayanlar için en pahalı gün.

ADANA ANKARA ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

En uygun Adana Ankara uçak bileti için Adana Ankara arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayoluyla özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal yoldur.

Bütün uçuşlarınız için olduğu gibi Adana’dan Ankara'ya yapacağınız uçuşlar için de; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek seçenekler Pazarama Tatil’de.

ADANA ŞEHRİNDE, ADANA ANKARA ARASI UÇUŞ YAPAN HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

Adana’dan Ankara’ya uçakla gitmek için önce Şakirpaşa Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Başka şehirlerden Adana’ya geldikten sonra Adana Ankara uçuşu gerçekleştirecekseniz, günübirlik veya uzun süreli konaklamalarınız için Adana otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyat avantajlarından faydalanma fırsatını kaçırmayın.

ADANA’DAN GELEN UÇUŞLAR İÇİN ANKARA ŞEHRİNDEKİ HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

Adana Ankara uçak bileti alarak Ankara’ya gelen yolcular Ankara Esenboğa Havalimanı’na inerler.

ADANA ANKARA UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Adana Ankara arası uçuşlarla ilgili kısıtlama/varış yerinizle ilgili karantina vb bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilir ve tüm güncel bilgilere bu şekilde ulaşabilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE ADANA ANKARA UÇUŞ HATTINDA SEFER YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELER?

Adana’dan Ankara'ya uçan havayolu şirketlerinin hepsinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri mevcut. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

Bütün uçuşlarda olduğu gibi, Adana’dan Ankara'ya yapacağınız uçuşlarda da maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, Ankara’ya yapılan tüm uçuşlarda HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Adana Ankara arası uçuşlarda karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Ankara uçak bileti alarak Adana’dan Ankara'ya yapacağınız uçuşların öncesinde antikor testi ve semptom testi yaptırmanız istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Ankara’ya yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat yapan uçuş seçenekleri bulunmaktadır.