Adana Ankara Uçak Bileti

 

Adana’dan Ankara’ya en hızlı ve rahat gitmenin yolu Adana-Ankara uçak bileti satın alarak uçuş yolculuğunu tercih etmek.

Adana Ankara arası uçuşlar ortalama 62 dakika sürüyor.

Adana’dan Ankara’ya uçmak için öncelikle Şakirpaşa Havalimanı’na gitmeniz gerekiyor.

Adana Ankara uçuşlarında da diğer uçuşlarda olduğu gibi check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğinizden; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanız gerekiyor.

Adana Ankara uçak bileti alırken size bildirilen bagaj limitine dikkat etmeniz, check-in sırasında ek ödeme yapmanızı engelleyecektir.

Adana Ankara uçak biletinizi aldıktan sonra, uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce Şakirpaşa Havalimanı’nda olmalısınız.

Yaklaşık 1 saat süren bir yolculuğun ardından Ankara’ya geldiğinizde iniş yapacağınız havaalanı, Ankara’nın tek havaalanı olan Ankara Esenboğa Havalimanı olacak.

Esenboğa Havalimanı’ndan Kızılay, AŞTİ, Gar, Sıhhiye ve Ulus gibi merkezi noktalara Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait Belko Air isimli otobüsler, EGO otobüsleri, taksi ve özel araçlarla rahatça ulaşabilirsiniz. Akyurt ilçesinde bulunan Esenboğa Havalimanı’nın içindeki araç kiralama firmalarından da faydalanabilirsiniz.

Van çıkışlı Ankara uçak bileti alarak Ankara’ya gelen yolcular, Anıtkabir başta olmak üzere, değişik mimarisiyle Ankara’nın simgelerinden biri olan Atakule’yi, Kuğulu Park’ı, meşhur Kızılay Meydanı’nı, Ankara Kalesi’ni, Türk Hamam Müzesi’ni, PTT Pul Müzesi’ni görebilecekleri bir şehir gezisi yapabilirler.

Ankara ulaşım açısından çok rahat bir şehir olduğu için Esenboğa Havalimanı’na inen yolcular şehir merkezine gitmek için hiç zorlanmayacaklar.

Adana Ankara uçak bileti satın alarak Ankara’ya ulaşan yolcular; Ankara yakınında bulunan Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli gibi illere de kolaylıkla ulaşabilirler.

Adana Ankara Ucuz Uçak Bileti

Adana Ankara ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi önceden belirlemeniz ve Adana Ankara uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek rezervasyon yaptırmanız avantajlı bir seyahat yapmanız açısından faydalı olacaktır.

Adana Ankara Uçak Bileti Fiyatları

Adana Ankara uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayoluna göre değişiklik gösterir. Bilhassa yaz dönemlerinde ve bayram tatillerinde oluşan yoğunluktan dolayı; Adana Ankara arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da Adana uçak bileti için erken rezervasyon indirimlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

 

Adana Ankara Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular