Ankara Uçak Bileti

İstanbul Ankara
06.10.2023
airline
₺840,00 Ara
İzmir Ankara
11.10.2023
airline
₺1.260,00 Ara
Antalya Ankara
16.10.2023
airline
₺1.360,00 Ara
Trabzon Ankara
21.10.2023
airline
₺1.260,00 Ara
İstanbul Ankara
31.10.2023
airline
₺840,00 Ara

 

Türkiye'nin başkenti ve modern Türkiye tarihinde önemli bir yere sahip olan Ankara, 5 milyonu aşan nüfusuyla Türkiye’nin en kalabalık ikinci şehri.

İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan Ankara şehri, aynı zamanda Türkiye'nin idari merkezi.

Ankara’yla tanışmak için tek yapmanız gereken uygun fiyata bir Ankara uçak bileti almak.

Ankara’dan en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, Antalya ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, İstanbul uçak bileti, Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

İstanbul Ankara arasında her gün 61 uçuş seferi gerçekleştiriliyor.

Ankara ucuz uçak bileti alarak Ankara’ya gelenler, Ankara’daki tek havaalanı olan Ankara Esenboğa Havalimanı’na iniş yaparlar. Esenboğa Havalimanı’nın Ankara şehir merkezine mesafesi 26 km’dir.

Yalnızca Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün naaşına ev sahipliği yapan Anıtkabir’i görmek için bile gidilmesi gereken Ankara şehri; zengin koleksiyonların sergilendiği müzeleri, düzenli park ve bahçeleri ve yerel lezzetleri ile Türkiye’de en merak edilen şehirlerden biri.

Misafirlerine nefes alanları sunan modern park ve yeşil alanlarıyla Ankara Türkiye'nin en yeşil şehirlerinden biri. Bu parklardan en bilinenleri; Abdi İpekçi Parkı, Altın Park, Botanik Parkı, Kuğulu Park ve Mogan Parkı. Denize kıyısı olmayan Ankara'da, Mogan Gölü deniz hissi veren bir durak olarak çokça tercih ediliyor.

Bürokrasinin merkezi olması dolayısıyla birçok kültür sanat kurumuna da ev sahipliği yapan başkent Ankara; Devlet Opera ve Balesi, Başbakanlık Senfoni Orkestrası, Devlet Resim ve Heykel Müzesi, Devlet Tiyatrosu ve çok sayıda sanat galerisiyle Ankara'nın kültürel yaşamına katkıda bulunuyor.

Ankara Uluslararası Sanat Festivali, Ankara Uluslararası Karikatür Festivali, Ankara Uluslararası Müzik Festivali, Ankara Uluslararası Film Festivali, Asya-Avrupa Sanat Sergisi gibi dünyaca bilinen etkinlikler Ankara uçak bileti alarak şehri ziyaret edenlerin kaçırmak istemeyecekleri güzellikler.

Farklı havayolu şirketlerinin düzenlediği kampanyaları takip edip uygun uçak bileti alarak siz de Ankara’nın güzellikleriyle tanışabilirsiniz.

Ankara Uçak Bileti Fiyatları

Ankara uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Ankara arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin İstanbul’dan Ankara’ya geldiyseniz Ankara İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Ankara Ucuz Uçak Bileti

Ankara ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Ankara uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Ankara'ya Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin herhangi bir yerinden Ankara uçak bileti alarak Ankara’ya kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tüm havayolu şirketlerinin Ankara’ya direkt uçuş seferleri mevcut. Dünyanın farklı şehirlerinden Ankara ucuz uçak bileti alarak da Ankara’ya ulaşım mümkün.

Fırsatları takip ederek Ankara ucuz uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Ankara uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

Türkiye'nin her yerinden, dilediğiniz otobüs firmasından alacağınız Ankara otobüs bileti ile de Ankara’ya gelmeniz mümkün.

Türkiye'de İstanbul, İzmir, Antalya, Adana, Bursa, Alanya (Gazipaşa), Bodrum-Milas, Dalaman, Gaziantep, Batman, Şanlıurfa, Diyarbakır, Hakkari, Muş, Kars, Edremit, Sivas, Antakya, Elazığ, Erzincan, Çanakkale, Kahramanmaraş, Mardin, Adıyaman, Samsun, Şırnak, Bingöl, Ordu-Giresun, Van, Trabzon, Iğdır ve Siirt'ten Ankara uçak bileti alarak Ankara Esenboğa Havalimanı'na gitmek mümkün.

Ankara seyahati için Ankara tren bileti ve Ankara otobüs bileti almak da diğer seçenekler.

Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan Ankara Şehri Merkezine Ulaşım

Ankara’daki tek havalimanı olan Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın Kızılay, AŞTİ, Gar, Sıhhiye ve Ulus gibi merkezi noktalarına; Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait Belko Air isimli otobüsler, EGO otobüsleri, taksi ve özel araçlarla rahatça ulaşabilirsiniz.

Ankara şehir merkezine 23 km mesafedeki Esenboğa Havalimanı’ndaki araç kiralama firmalarından dilediğiniz aracı kiralayarak da Ankara şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ankara'da Gezilecek Yerler

Ankara'nın en önemli simgelerinden biri olan ve Atatürk'ün kabrinin bulunduğu Anıttepe'deki Anıtkabir; Ankara’da mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelir.

Ankara manzarasını izleyebileceğiniz Ankara Kalesi, Beypazarı ilçesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Etnografya Müzesi, Roma Müzesi, Yassıhöyük Köyü'ndeki Gordion Müzesi ve Augustos Tapınağı Ankara’da görülmesi gereken diğer önemli yerler.

 

Ankara Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular