Uçak Bileti
Gidiş - Dönüş
Tek Yön

İstanbul - Ankara Uçak Bileti

* Fiyatlar 1 Yolcu ve Tek Yön içindir.
İstanbul - Ankara
25.04.2024
₺977,98
İstanbul - Ankara
03.05.2024
₺1.277,98
İstanbul - Ankara
23.05.2024
₺1.177,98
İstanbul - Ankara
05.05.2024
₺1.277,98
İstanbul - Ankara
30.04.2024
₺1.427,98

 

İstanbul’dan Ankara’ya en hızlı ve rahat gitmek isteyen yolcuların İstanbul-Ankara bileti satın alarak uçuş yolculuğunu tercih etmeleri gerekir.

İstanbul Ankara arası uçuşlar ortalama 55 dakika sürer.

İstanbul’dan Ankara’ya uçmak için öncelikle (bilet bilgilerinize göre) İstanbul Yeni Havalimanı’na ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmeniz gerekir.

İstanbul Ankara uçuşlarında da diğer uçuşlarda olduğu gibi check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğinizden; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

İstanbul Ankara bileti alırken size bildirilen bagaj limitine dikkat etmeniz, check-in sırasında ek ödeme yapmanızı engelleyecektir.

İstanbul Ankara biletinizi aldıktan sonra, uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçuş yapacağınız havalimanında olmalısınız.

Ankara uçak bileti alarak Ankara’ya gelen yolcular; Anıtkabir başta olmak üzere, değişik mimarisiyle Ankara’nın simgelerinden biri olan Atakule’yi, Kuğulu Park’ı, Kızılay Meydanı’nı, Ankara Kalesi’ni, Türk Hamam Müzesi’ni, PTT Pul Müzesi’ni mutlaka görmeliler.


Ayrıca İstanbul Ankara bileti satın alarak uçakla Ankara’ya ulaşan yolcular kara yolundan devam ederek; Kapadokya, Safranbolu, Beypazarı, Amasra gibi tarihi ve kültürel güzellikleriyle ünlü turistik lokasyonları kolaylıkla ziyaret edebilirler.

İstanbul Ankara Ucuz Uçak Bileti

Ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi önceden belirlemenizi ve bilet fiyatlarını önceden kontrol ederek rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

İstanbul Ankara Uçak Bileti Fiyatları

İstanbul Ankara bilet fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayoluna göre değişiklik gösterir. Bilhassa yaz dönemlerinde ve bayram tatillerinde oluşan yoğunluktan dolayı; İstanbul Ankara arası yolculuklarınızda ucuz bilet fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İstanbul uçak bileti için erken rezervasyon indirimlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

Sizin için bir tüyo daha verelim. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yapılan Pegasus ve Anadolu Jet İstanbul-Ankara uçuşları, daha ekonomik bileti bulmanız için idealdir.

 

 

 

İstanbul Ankara Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular