İstanbul Ankara Uçak Bileti

 

İstanbul’dan Ankara’ya en hızlı ve rahat gitmek isteyen yolcuların İstanbul-Ankara bileti satın alarak uçuş yolculuğunu tercih etmeleri gerekir.

İstanbul Ankara arası uçuşlar ortalama 55 dakika sürer.

İstanbul’dan Ankara’ya uçmak için öncelikle (bilet bilgilerinize göre) İstanbul Yeni Havalimanı’na ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmeniz gerekir.

İstanbul Ankara uçuşlarında da diğer uçuşlarda olduğu gibi check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğinizden; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

İstanbul Ankara bileti alırken size bildirilen bagaj limitine dikkat etmeniz, check-in sırasında ek ödeme yapmanızı engelleyecektir.

İstanbul Ankara biletinizi aldıktan sonra, uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçuş yapacağınız havalimanında olmalısınız.

Ankara uçak bileti alarak Ankara’ya gelen yolcular; Anıtkabir başta olmak üzere, değişik mimarisiyle Ankara’nın simgelerinden biri olan Atakule’yi, Kuğulu Park’ı, Kızılay Meydanı’nı, Ankara Kalesi’ni, Türk Hamam Müzesi’ni, PTT Pul Müzesi’ni mutlaka görmeliler.


Ayrıca İstanbul Ankara bileti satın alarak uçakla Ankara’ya ulaşan yolcular kara yolundan devam ederek; Kapadokya, Safranbolu, Beypazarı, Amasra gibi tarihi ve kültürel güzellikleriyle ünlü turistik lokasyonları kolaylıkla ziyaret edebilirler.

İSTANBUL ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ

Ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi önceden belirlemenizi ve bilet fiyatlarını önceden kontrol ederek rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

İSTANBUL ANKARA UÇAK BİLETİ FİYATLARI

İstanbul Ankara bilet fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayoluna göre değişiklik gösterir. Bilhassa yaz dönemlerinde ve bayram tatillerinde oluşan yoğunluktan dolayı; İstanbul Ankara arası yolculuklarınızda ucuz bilet fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İstanbul uçak bileti için erken rezervasyon indirimlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

Sizin için bir tüyo daha verelim. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yapılan Pegasus ve Anadolu Jet İstanbul-Ankara uçuşları, daha ekonomik bileti bulmanız için idealdir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

İSTANBUL'DAN ANKARA’YA UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

366 km uzaklıktaki İstanbul Ankara arasındaki en hızlı uçuş süresi 55 dakikadır.

İSTANBUL ANKARA UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırdığınız takdirde, İstanbul Ankara için rahatlıkla bütçenize uygun bileti bulabilirsiniz. İstanbul’dan Ankara’ya gitmek üzere ucuz bilet satın alabileceğiniz 1’den fazla havayolu şirketi vardır.

İSTANBUL'DAN ANKARA’YA UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

İstanbul Ankara rotasında bütçenize uygun bileti bulmak için uçak kalkış tarihinizden en az 50 gün önce rezervasyon yapmanızı tavsiye ederiz.

İSTANBUL ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ SATAN HAVAYOLLARI HANGİLERİDİR?

İstanbul’dan Ankara’ya gitmek isteyenlerinUCUZ bileti bulabilecekleri havayolu şirketleri: Pegasus ve Anadolu Jet.

İSTANBUL ANKARA ARASI HATTA EN SIK UÇAN HAVAYOLU FİRMALARI HANGİLERİDİR?

İstanbul’daki 2 havaalanından Ankara Esenboğa Havalimanı'na sıklıkla uçuş düzenleyen havayolu şirketleri Pegasus, Türk Hava Yolları ve AnadoluJet’tir. Bu firmalardan İstanbul Ankara bileti satın alarak Ankara’ya kolayca gitmek mümkün.

İSTANBUL ANKARA UÇAK BİLETİ FİYATLARI ARASINDA UCUZ UÇAK BİLETİ NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 aylık dönemde İstanbul Ankara arası tek yönUCUZ bilet 150 TL altında seyrederken, İstanbul Ankara arası gidiş dönüşUYGUN bilet fiyatı ise 300 TL’nin altındadır.

Önümüzdeki 1 ay içinde İstanbul Ankara arasındaUYGUN uçuş bileti, 150 TL’yi bulmayan fiyatıyla Pegasus firmasına aittir.

Daha uygun fiyata İstanbul Ankara yolculuğu yapmak isteyenler, İstanbul Ankara otobüs bileti almayı tercih edebilirler.

Bunların dışında, İstanbul Ankara tren bileti alarak da Ankara’ya rahat bir yolculuk yapmak mümkün.

İSTANBUL ANKARA AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU ŞİRKETİ VAR?

İstanbul Ankara arası aktarmasız uçuş yapan 3 havayolu şirketi vardır.

İSTANBUL ANKARA ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ VARDIR?

İstanbul Ankara arasında haftada 381, günlük 63 uçuş seferi yapılıyor.

Pegasus’un İstanbul’dan Ankara’ya günlük sefer sayısı 8.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan Ankara’ya günlük sefer sayısı 22.

Anadolu Jet’in İstanbul’dan Ankara’ya günlük sefer sayısı ise 33.

İSTANBUL ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ BULMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Haziran, temmuz ve ağustos ayları İstanbul Ankara bileti için en yüksek fiyatlı aylardır. Ucuz bilet bakarken, bu dönemde fiyatların yılın diğer dönemlerinden daha pahalı olduğunu unutmamanızı öneririz.

İstanbul Ankara bileti için en düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar ise Eylül, Ekim ve Şubat aylarıdır.

Yoğun dönemlerde yapacağınız seyahat planlarında mağduriyet yaşamamanız için, Ankara otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

İSTANBUL ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ ALMAK İÇİN UYGUN GÜN HANGİSİDİR?

İstanbul Ankara ekonomik fiyatlı uçuş bileti içinUYGUN gün pazartesi, en pahalı gün ise cumartesidir.

İSTANBUL ANKARA ARASI UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Pazarama Tatil; en ekonomik İstanbul Ankara uçuş bileti için İstanbul Ankara arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için burada.

Birçok havayoluyla özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ekonomik bilet almak isteyenler için en ideal yoldur.

Bütün uçuşlarınız için olduğu gibi İstanbul’dan Ankara'ya yapacağınız uçuşlar için de başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek seçenekler Pazarama Tatil’de.

İSTANBUL ŞEHRİNDE, İSTANBUL ANKARA ARASI UÇUŞ YAPAN HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

İstanbul’dan Ankara’ya uçakla gitmek için; Avrupa Yakası’nda bulunan İstanbul Yeni Havalimanı’na ya da Anadolu Yakası’nda bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmeniz gerekir.

Başka şehirlerden İstanbul’a geldikten sonra İstanbul Ankara uçuşu gerçekleştirecekseniz, günübirlik veya uzun süreli konaklamalarınız için İstanbul otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyat avantajlarından faydalanmanızı öneririz.

İSTANBUL’DAN GELEN UÇUŞLAR İÇİN ANKARA ŞEHRİNDEKİ HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

İstanbul Ankara bileti alarak Ankara’ya gelen yolcular Ankara Esenboğa Havalimanı’na inerler.

Esenboğa Havalimanı’na iniş yapan yolcular toplu taşıma ya da HAVAŞ servisleri ile Ankara içindeki merkezi noktalara ve Ankara çevresindeki yakın yerlere kolaylıkla ulaşabilirler.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Ankara’ya yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da ücretlerinden feragat yapan uçuş seçenekleri bulunmaktadır.