İzmir Samsun Uçak Bileti

İzmir’den Samsun’a en hızlı ve rahat gitmenin yolu İzmir Samsun uçak bileti satın alarak uçuş yolculuğunu tercih etmek.

İzmir Samsun arası uçuş süresi ortalama 1 saat 35 dakikadır.

İzmir’den Samsun’a uçmak için İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gitmeniz gerekir.

İzmir Samsun uçuşlarında da diğer uçuşlarda olduğu gibi check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğinizden; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanız gerekir.

İzmir Samsun uçak bileti alırken size bildirilen bagaj limitine dikkat etmeniz, check-in sırasında ek ödeme yapmanızı engelleyecektir

İzmir Samsun uçak bileti aldıktan sonra, uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda olmalısınız.

Samsun uçak bileti alıp İzmir Samsun uçağıyla Samsun şehrine gelenler, Samsun’daki tek havaalanı olan Samsun Çarşamba Havalimanı’na inerler. Samsun şehir merkezine 19 km uzaklıkta bulunan Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan Samsun’da herhangi bir merkezi noktaya taksi, özel araç ya da Havaş servisleri dışında, araç kiralama yöntemiyle de ulaşım sağlanabilir.

Bilhassa yoğun dönemlerde yapacağınız ziyaretlerde Samsun otelleri fırsatlarını önceden takip ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

İzmir Samsun uçak bileti satın alarak Samsun’a ulaşan yolcular; Samsun yakınında bulunan Sinop, Ordu, Trabzon, Giresun gibi Karadeniz illerine de kolaylıkla gidebilirler.

İZMİR SAMSUN UCUZ UÇAK BİLETİ

İzmir Samsun ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi önceden belirlemenizi ve İzmir Samsun uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

İZMİR SAMSUN UÇAK BİLETİ FİYATLARI

İzmir Samsun uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayoluna göre değişiklik gösterir. Bilhassa yoğun dönemlerde planladığınız İzmir Samsun arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artacaktır. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İzmir uçak bileti için erken rezervasyon indirimlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

İZMİR'DEN SAMSUN'A UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

868 km mesafelik İzmir Samsun arası uçuş süresi ortalama 1 saat 35 dakikadır.

İZMİR SAMSUN UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırdığınız takdirde, İzmir Samsun için rahatlıkla ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. İzmir’den Samsun’a seyahat etmek üzere ucuz uçak bileti satın alabileceğiniz 1’den fazla havayolu şirketi mevcuttur.

İZMİR'DEN SAMSUN’A UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

İzmir Samsun arası ucuz uçak bileti avantajından faydalanmak için yaklaşık 83 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

İZMİR SAMSUN UCUZ UÇAK BİLETİ SATAN HAVAYOLLARI HANGİLERİDİR?

Pegasus ve SunExpress havayolları, İzmir Samsun rotasında ucuz uçak bileti bulabileceğiniz firmaların başında gelir. Bu havayollarının dışında, THY’nin erken rezervasyon seçeneklerinden faydalanarak da ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

İZMİR SAMSUN ARASI HATTA EN SIK UÇAN HAVAYOLU FİRMALARI HANGİLERİDİR?

İzmir Samsun uçak bileti satın alabileceğiniz havayolu şirketleri Türk Hava Yolları, Pegasus, SunExpress ve Anadolu Jet firmalarıdır. 

İZMİR SAMSUN UÇAK BİLETİ FİYATLARI ARASINDAUCUZ UÇAK BİLETİ NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 aylık dönemde İzmir Samsun arası tek yönUCUZ uçak bileti 100-150 TL aralığındadır. İzmir Samsun arası gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 250-300 TL aralığındadır.

Önümüzdeki 30 gün içinde ise İzmir Samsun arasındaUCUZ uçak bileti Anadolu Jet’in uçak biletidir.

Daha uygun fiyata İzmir Samsun yolculuğu yapmak isteyenler İzmir Samsun otobüs bileti satın alabilirler.

İZMİR SAMSUN AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU ŞİRKETİ VAR?

İzmir Samsun aktarmasız uçuşu bulunan toplam 2 havayolu şirketi bulunuyor.

İZMİR SAMSUN ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ VARDIR?

İzmir Samsun arasında haftada 285, günlük 45 uçuş seferi yapılır.

Pegasus’un İzmir’den Samsun’a günlük sefer sayısı 25.

SunExpress’in İzmir’den Samsun’a günlük sefer sayısı 2.

Türk Hava Yolları’nın İzmir’den Samsun’a günlük sefer sayısı 10. 

Anadolu Jet’in İzmir’den Samsun’a günlük sefer sayısı ise 8.

İZMİR SAMSUN ARASI UCUZ UÇAK BİLETİ BULMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

İzmir Samsun uçak biletleri için en yüksek fiyatlı aylar Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarıdır. Uçak bileti fiyatları, yılın diğer dönemlerine göre bu dönemlerde daha pahalıdır.

Kasım, Aralık ve Şubat ayları; İzmir Samsun ucuz uçak bileti bulabileceğinizUYGUN aylardır. 

Bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında yoğunluk sebebiyle mağduriyet yaşamamanız için, Samsun otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve önceden rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

İZMİR SAMSUN UCUZ UÇAK BİLETİ ALMAK İÇİNUYGUN GÜN HANGİSİDİR?

Günlerden pazar, İzmir Samsun uçak bileti içinUCUZ gündür. Cuma ise en pahalı gündür.

İZMİR SAMSUN ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

En uygun İzmir Samsun uçak bileti için İzmir Samsun arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayoluyla özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal ve en basit yoldur.

İzmir’den Samsun'dan yapacağınız uçuşlar için de; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek seçenekler Pazarama Tatil’de.

İZMİR ŞEHRİNDE, İZMİR SAMSUN ARASI UÇUŞ YAPAN HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

İzmir’den Samsun’a uçakla gitmek için önce İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Başka şehirlerden İzmir’e geldikten sonra İzmir Samsun uçuşu gerçekleştirecekseniz, günübirlik veya uzun süreli konaklamalarınız için İzmir otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyat avantajlarından faydalanabilirsiniz.

İZMİR’DEN GELEN UÇUŞLAR İÇİN SAMSUN ŞEHRİNDEKİ HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

İzmir Samsun uçak bileti alarak Samsun’a gelen yolcular, Samsun Çarşamba Havalimanı’na inerler.

İZMİR SAMSUN UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. İzmir Samsun arası uçuşlarla ilgili kısıtlama/varış yerinizle ilgili karantina durumu gibi bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilir ve tüm güncel bilgilere bu şekilde ulaşabilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE İZMİR SAMSUN UÇUŞ HATTINDA SEFER YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELER?

İzmir’den Samsun'a uçan bütün havayolu şirketleri, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri alıyor. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

Bütün uçuşlarda olduğu gibi, İzmir’den Samsun'a yapacağınız uçuşlarda da maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin dışında Samsun’a yapılan tüm uçuşlarda HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

İzmir Samsun arası uçuşlarda karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

İzmir’den Samsun'a yapılan uçuşların öncesinde yolculardan antikor testi ve semptom testi yaptırmaları istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Samsun’a yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat yapan uçuş seçenekleri bulunmaktadır. 

COVID-19 SALGINI SEBEBİYLE İZMİR’DEN SAMSUN'A YAPILAN UÇUŞLARDA ESNEK İPTAL POLİTİKASI UYGULAYAN HAVAYOLU ŞİRKETLERİ HANGİLERİDİR?

İzmir Samsun arası uçuşlarda iptal ve değişiklik ücretlerinden feragat eden havayolu şirketleri Pegasus ve SunExpress. Rezervasyon sürecinizde bu havayolu şirketlerinin esnek iptal şartlarını inceleyebilirsiniz.