İzmir Van Uçak Bileti

İzmir’den Van’a en hızlı ve konforlu şekilde gitmenin yolu İzmir-Van uçak bileti satın alarak uçak yolcuğu yapmak.

İzmir Van arası uçuş süresi ortalama 2 saat 10 dakikadır.

İzmir’den Van’a uçmak için önce İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gitmeniz gerekir. İzmir şehir merkezine 13 km (20 dakika) uzaklıktaki Gaziemir ilçesinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na; Havaş otobüsleri, belediye otobüsleri, tren, taksi veya şahsi aracınızla ulaşabileceğiniz gibi, araç kiralama şirketlerinden de faydalanabilirsiniz.

Diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi İzmir Van uçuşlarında da check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanız gerektiğini hatırlatmamızda fayda var.

İzmir Van uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmeniz, check-in sırasında ek ödeme yapmanızı engelleyecektir.

Van şehrine İzmir’den gitmek için önce İzmir Van uçak bileti almanız gerekir. İzmir Van uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda olmanız, uçuşunuza doğru zamanda yetişmek için faydalı olacaktır.

İzmir Van ucuz uçak bileti alarak Van’a gelen yolcular; şehir merkezine 5 km uzaklıktaki Van Ferit Melen Havalimanı’na iniş yaparlar. Ferit Melen Havaalanı’ndan Van şehrindeki herhangi bir noktaya taksi, minibüs veya belediye otobüsleri ile gidilebilir. Havaalanı içinde yer alan araç kiralama ofislerinden araç kiralamak da bir seçenek.

Doğu Anadolu’da bulunan Van şehri, Türkiye’nin en kalabalık 9. şehri olma özelliğine sahip. 

İzmir çıkışlı Van uçak bileti satın alan Van yolcuları; Van’ın komşu olduğu Ağrı, Hakkari gibi şehirlerimizi de rahatlıkla ziyaret edebilirler.

İZMİR VAN UCUZ UÇAK BİLETİ

İzmir Van ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve İzmir Van uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

İZMİR VAN UÇAK BİLETİ FİYATLARI

İzmir Van uçak bileti fiyatları, bu bölgeye gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik göstermektedir. İzmir Van arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İzmir uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanızı tavsiye ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

İZMİR'DEN VAN'A UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

1408 km’lik İzmir Van uçuş rotasında ortalama uçuş süresi 2 saat 10 dakikadır.

İZMİR VAN UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, İzmir Van uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. İzmir’den Van’a giderken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birkaç havayolu şirketi bulunuyor.

İZMİR'DEN VAN’A UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

İzmir Van arası ucuz uçak bileti avantajından faydalanmak için, uçuş gününüzden yaklaşık 70 gün önce rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

İZMİR VAN ARASI UCUZ UÇAK BİLETİ SATAN HAVAYOLLARI HANGİLERİDİR?

Pegasus Airlines ve SunExpress havayolları, İzmir Van rotasında ucuz uçak bileti bulabileceğiniz havayolu firmalarının başında geliyor. Bunların dışında, Türk Hava Yolları’nın erken rezervasyon seçeneklerini takip ederek ucuz uçak bileti satın almak da mümkün.

İZMİR VAN ARASI UÇUŞLAR ARASINDAUCUZ BİLET (EN UYGUN FİYAT) NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 ay içinde İzmir Van arası tek yönUCUZ uçak bileti 150-200 TL, gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 450-500 TL aralığındadır.

Önümüzdeki 1 ay içindeki ucuz bilet sıralamasında İzmir Van arasındaUCUZ uçak bileti SunExpress firmasının biletidir.

İzmir’den Van’a daha uygun fiyatlı bir seyahat bütçesi düşünenler İzmir Van otobüs bileti satın alabilirler.

İZMİR VAN AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU ŞİRKETİ VAR?

Aktarmasız İzmir Adnan Menderes- Van uçuşu yapan 1 havayolu şirketi bulunuyor.

İZMİR VAN ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ YAPILIYOR?

İzmir Van arası uçuş hattında haftada 198, günde ise toplam 24 uçuş yapılıyor.

Pegasus’un İzmir’den Van’a günlük sefer sayısı 10.

SunExpress’in İzmir’den Van’a günlük sefer sayısı 1.

Türk Hava Yolları’nın İzmir’den Van’a günlük sefer sayısı 7. 

Anadolu Jet’in İzmir’den Van’a günlük sefer sayısı ise 6.

İZMİR ŞEHRİNDEN VAN ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Mayıs, Haziran ve Temmuz ayları; İzmir Van uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız dönemlerdir.  

En düşük fiyata İzmir Van uçak bileti alabileceğiniz aylar ise: Ekim, Mart ve Aralık.

İzmir Van uçak bileti içinUCUZ ay Ekim.

Bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında yoğunluk sebebiyle mağduriyet yaşamamanız için, Van otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

İZMİR ŞEHRİNDEN VAN ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN GÜN HANGİSİDİR?

Pazar İzmir Van uçak bileti içinUCUZ, salı ise en pahalı gün.

İZMİR VAN ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

İzmir Van ucuz uçak bileti alırken İzmir Van hattında uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal ve en basit adres.

İzmir’den Van’a yapacağınız uçuşlarda; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

İZMİR ŞEHRİNDE, İZMİR VAN ARASI UÇUŞ YAPAN HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

İzmir’den Van’a uçakla ulaşım için İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Başka şehirlerden İzmir’e gelerek İzmir Van uçuşu gerçekleştirmek isterseniz, günübirlik veya uzun süreli konaklamalarınız için İzmir otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyatlı avantajlardan faydalanabilirsiniz.

VAN ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI BULUNUR?

İzmir’den Van’a gelen yolcular Ferit Melen Havalimanı’na iniş yaparlar. Çünkü Van şehrindeki tek havaalanı Ferit Melen Havaalanı’dır.

İZMİR VAN UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. İzmir Van uçuşlarınızla ilgili kısıtlama/varış yerinizle ilgili karantina gibi merak ettiğiniz bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilir ve tüm güncel bilgilere bu şekilde ulaşabilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE İZMİR VAN UÇUŞ HATTINDA SEFER YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELER?

İzmir’den Van’a uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri bulunuyor. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

İzmir Van uçak bileti alarak yapacağınız İzmir Van uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm Van uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

İzmir Van arası uçuşlarda karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

İzmir’den Van’a yapılan uçuşların öncesinde yolculardan antikor testi ve semptom testi yaptırmaları istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, İzmir’den Van’a yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.