Van Uçak Bileti

VAN HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer almasına rağmen ılıman iklimiyle bir doğu şehri gibi hissettirmeyen ve tarihi M.Ö. 7.000’lere kadar uzanan Van şehri; Ağrı, Bitlis, Siirt, Hakkâri ve Şırnak illeriyle ve İran’la komşu.

Urartularla başlayan, ardından Medler, Büyük İskender, Ermeniler, Romalılar, Sasaniler ve Doğu Roma egemenliklerinin hüküm sürdüğü şehir, daha sonra sırasıylaArapların, Selçukluların ve Osmanlıların yönetimine girmiş. Farklı kültürlerin uyum içinde bir arada yaşadığı özel bir coğrafya olma özelliğini günümüzde de koruyan bir şehir. 

Tarihin izlerini görebileceğiniz Van, yalnızca bir uçak bileti uzaklıkta. Van’la tanışmak için tek yapmanız gereken fırsatları takip ederek bir Van ucuz uçak bileti almak.

Van’dan en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, Antalya ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, İstanbul uçak bileti, Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

İstanbul Van arasında her gün 25 uçuş seferi gerçekleştiriliyor.

Van uçak bileti alarak Van’a gelenler, merkeze 6 km uzaklıkta bulunan ve Van’daki tek havaalanı olan Van Ferit Melen Havalimanı’na iniş yaparlar. 

Farklı havayolu şirketlerinin kampanyalarını takip edip Van uçak bileti alarak siz de Van’ın kendine has atmosferiyle hemen tanışabilirsiniz.

VAN UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Van uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Van arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin İstanbul’dan Van’a geldiyseniz Van İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

VAN UCUZ UÇAK BİLETİ

Van ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Van uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

VAN’A NASIL GİDİLİR?

Van'a gitmenin en kolay yolu uçak yolculuğu. Türkiye'nin birçok şehrinden Van’a direkt uçuş seferleri mevcut. Van uçak bileti alarak bu şehirlerden Van’a kolayca ulaşılabilir. 

Fırsatları takip ederek Van ucuz uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Van uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

Tren yolculuğu yapmak isteyenler de bir Van tren bileti alarak İstanbul ve Ankara'dan Tatvan'a haftada 2 gün karşılıklı sefer düzenleyen Van Gölü Ekspresi’yle Van’a gidebilirler.

İstanbul'a 1.702 km, Ankara'ya 1.259 km, İzmir'e ise 1.816 km uzaklıkta olan Van’a gitmek için dilediğiniz otobüs firmasından Van otobüs bileti de alabilirsiniz.

Van’daki tek havaalanı olan Van Merit Melen Havalimanı, şehir merkezine yalnızca 6 kilometre uzaklıkta olduğu için, havaalanından şehir merkezine neredeyse yürüyerek bile gidilebilir. Dilediğiniz transfer seçeneğini kullanarak Van şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

VAN’DA GEZİLECEK YERLER

Tarihi, kültürü, doğası, kedisi, kefali, kahvaltısı ve el sanatlarıyla Van mutlaka görülmesi gereken şehirlerden biri.

Nemrut volkanının tam 60 bin yıl önce patlayarak oluşturduğu Van Gölü, Van Gölü üzerinde bulunan adalardan en önemlisi olan Akdamar Adası, Surp Haç kilisesi, Varagavank ya da Varak Surp Haç Manastırı olarak adlandırılan Yedi Kilise, Van Kalesi, Çavuştepe Kalesi, Hoşap Kalesi, Zernek Kalesi, Hüsrev Paşa Cami, Kaya Çelebi Cami, St. Bartholomeus Kilisesi, Halime Hatun Kümbeti, Hurkan Köprüsü, Şeytan Köprüsü, dünyaca ünlü Van kedisinin korunmaya alındığı yer olan Van Kedi Evi, Van Müzesi, Vanadokya, Muradiye Şelalesi, Türkiye'de görülen 450 kuş türünden 210'una ve her yıl düzenlenen ünlü Flamingo Festivali’ne ev sahipliği yapan, Van’ın 2. büyük gölü olan Erçek Gölü; Van’a gelenlerin görmesi gereken yerlerin başında geliyor.

FERİT MELEN HAVALİMANI’NDAN VAN ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM

Ferit Melen Havalimanı Van şehir merkezine 6 km uzaklıkta olduğu için, şehir merkezine ulaşım herhangi bir araçla oldukça kolay. Havaalanı servisi, taksi ya da araç kiralama seçeneklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

VAN’A UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

İstanbul Van: 1 saat 55 dakika

Ankara Van: 1 saat 30 dakika

İzmir Van: 2 saat 10 dakika

Adana Van: 1 saat 15 dakika

Antalya Van: 1 saat 50 dakika

VAN UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, Türkiye’den Van uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. Van’a seyahat için ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birkaç havayolu şirketi vardır.

VAN’A UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Pratik seyahat rehberiniz Pazarama Tatil; Van ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanmak için en az 74 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ediyor.

VAN UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİNUYGUN FİYAT NE KADARDIR?

Türkiye ve Van arasındaki uçuş hattında, önümüzdeki 3 aylık dönemde tek yönUYGUN uçak bileti 200 TL’yi geçmeyen fiyatıyla İzmir Van uçuşudur. Gidiş-dönüşUCUZ bilet de yine İstanbul Van biletidir.

Önümüzdeki 3 aylık dönemde ucuz uçak bileti alabileceğiniz rotalar ise şöyle: Ankara-Van, İzmir-Van, İstanbul-Van.

Van’a gitmek için daha da ucuz bilet almak isteyenler Van otobüs bileti satın alabilirler.

VAN ŞEHRİNE EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

Pegasus, Anadolu Jet, Türk Hava Yolları, Lufthansa ve SunExpress; Türkiye ve Van arasında en sık uçan havayolu firmalarıdır.

En popüler rota Antalya-Van uçuş rotasıdır.

THY ve Pegasus bu uçuş hattında en sık uçan havayolu şirketleridir.

VAN ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI BULUNUR?

Türkiye’nin herhangi bir yerinden Van uçak bileti alarak Van’a gelen yolcular şehir merkezine 6 km mesafedeki Van Ferit Melen Havalimanı’na inerler.

VAN THY UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden THY Van ucuz uçak bileti bulmanız oldukça mümkün.

VAN PEGASUS UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Pegasus firması, Van ucuz uçak bileti bulma şansınızın çok olduğu firmaların başında gelir. Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden Pegasus Van ucuz uçak bileti bulma olasılığınız çok yüksek.

VAN ŞEHRİNE UCUZ BİLET ALMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Haziran ve Temmuz ayları Van uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız aylar.  

En düşük fiyata Van ucuz uçak bileti alabileceğiniz aylar ise Ocak ve Mart.

Özellikle uçak bileti fiyatlarının uygun olduğu dönemlerde yoğunluk da daha fazla olacağı için, bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında mağduriyet yaşamamak, Van otelleri fırsatlarını takip ederek erken rezervasyon yaptırmanıza bağlı.

TÜRKİYE VAN ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Van ucuz uçak bileti alırken Türkiye Van arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görebilmeniz için artık hiç vazgeçemeyeceğiniz bir seyahat siteniz var: Pazarama Tatil.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en vazgeçilmez adres.

Diğer tüm uçuşlarınızda olduğu gibi Van’a yapacağınız uçuşlarda da; ucuz bilet seçenekleri başta olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek tüm uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

TÜRKİYE VAN UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Van uçuşlarınızla ilgili kısıtlamalar ya da varış yerinizle ilgili karantina gibi bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE VAN’A UÇUŞ YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELERDİR?

Van’a uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri bulunuyor. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

Van uçak bileti alarak yapacağınız Van uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm Van uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Van uçuşlarında karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Van uçak bileti alarak yapacağınız Van uçuşunuz öncesinde antikor testi ve semptom testi yaptırmanız istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Van’a yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.