Van Uçak Bileti

 

Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer almasına rağmen ılıman iklimiyle bir doğu şehri gibi hissettirmeyen ve tarihi M.Ö. 7.000’lere kadar uzanan Van şehri; Ağrı, Bitlis, Siirt, Hakkâri ve Şırnak illeriyle ve İran’la komşu.

Urartularla başlayan, ardından Medler, Büyük İskender, Ermeniler, Romalılar, Sasaniler ve Doğu Roma egemenliklerinin hüküm sürdüğü şehir, daha sonra sırasıylaArapların, Selçukluların ve Osmanlıların yönetimine girmiş. Farklı kültürlerin uyum içinde bir arada yaşadığı özel bir coğrafya olma özelliğini günümüzde de koruyan bir şehir. 

Tarihin izlerini görebileceğiniz Van, yalnızca bir uçak bileti uzaklıkta. Van’la tanışmak için tek yapmanız gereken fırsatları takip ederek bir Van ucuz uçak bileti almak.

Van’dan en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, Antalya ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, İstanbul uçak bileti, Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

İstanbul Van arasında her gün 25 uçuş seferi gerçekleştiriliyor.

Van uçak bileti alarak Van’a gelenler, merkeze 6 km uzaklıkta bulunan ve Van’daki tek havaalanı olan Van Ferit Melen Havalimanı’na iniş yaparlar. 

Farklı havayolu şirketlerinin kampanyalarını takip edip Van uçak bileti alarak siz de Van’ın kendine has atmosferiyle hemen tanışabilirsiniz.

Van Uçak Bileti Fiyatları

Van uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Van arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin İstanbul’dan Van’a geldiyseniz Van İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Van Ucuz Uçak Bileti

Van ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Van uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

Van'a Nasıl Gidilir?

Van'a gitmenin en kolay yolu uçak yolculuğu. Türkiye'nin birçok şehrinden Van’a direkt uçuş seferleri mevcut. Van uçak bileti alarak bu şehirlerden Van’a kolayca ulaşılabilir. 

Fırsatları takip ederek Van ucuz uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Van uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

Tren yolculuğu yapmak isteyenler de bir Van tren bileti alarak İstanbul ve Ankara'dan Tatvan'a haftada 2 gün karşılıklı sefer düzenleyen Van Gölü Ekspresi’yle Van’a gidebilirler.

İstanbul'a 1.702 km, Ankara'ya 1.259 km, İzmir'e ise 1.816 km uzaklıkta olan Van’a gitmek için dilediğiniz otobüs firmasından Van otobüs bileti de alabilirsiniz.

Van’daki tek havaalanı olan Van Merit Melen Havalimanı, şehir merkezine yalnızca 6 kilometre uzaklıkta olduğu için, havaalanından şehir merkezine neredeyse yürüyerek bile gidilebilir. Dilediğiniz transfer seçeneğini kullanarak Van şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Van'da Gezilecek Yerler

Tarihi, kültürü, doğası, kedisi, kefali, kahvaltısı ve el sanatlarıyla Van mutlaka görülmesi gereken şehirlerden biri.

Nemrut volkanının tam 60 bin yıl önce patlayarak oluşturduğu Van Gölü, Van Gölü üzerinde bulunan adalardan en önemlisi olan Akdamar Adası, Surp Haç kilisesi, Varagavank ya da Varak Surp Haç Manastırı olarak adlandırılan Yedi Kilise, Van Kalesi, Çavuştepe Kalesi, Hoşap Kalesi, Zernek Kalesi, Hüsrev Paşa Cami, Kaya Çelebi Cami, St. Bartholomeus Kilisesi, Halime Hatun Kümbeti, Hurkan Köprüsü, Şeytan Köprüsü, dünyaca ünlü Van kedisinin korunmaya alındığı yer olan Van Kedi Evi, Van Müzesi, Vanadokya, Muradiye Şelalesi, Türkiye'de görülen 450 kuş türünden 210'una ve her yıl düzenlenen ünlü Flamingo Festivali’ne ev sahipliği yapan, Van’ın 2. büyük gölü olan Erçek Gölü; Van’a gelenlerin görmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Ferit Melen Havalimanı'ndan Van Şehir Merkezine Ulaşım

Ferit Melen Havalimanı Van şehir merkezine 6 km uzaklıkta olduğu için, şehir merkezine ulaşım herhangi bir araçla oldukça kolay. Havaalanı servisi, taksi ya da araç kiralama seçeneklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz.

 

Van Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular