Samsun İzmir Uçak Bileti

Samsun’dan İzmir’e en hızlı ve konforlu şekilde gitmenin yolu Samsun İzmir uçak bileti alarak uçak yolculuğu yapmak.

Samsun İzmir arası uçuş süresi ortalama 1 saat 40 dakikadır.

Samsun’dan İzmir’e uçmak için önce Samsun Çarşamba Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Samsun Havalimanı'na gitmek için, Samsun'nun belirli duraklarından hareket eden özel havaalanı servislerini ya da belediye otobüslerini kullanabilirsiniz.

Diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi Samsun İzmir uçuşlarında da check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanız gerektiğini hatırlatalım.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlerin, Samsun İzmir uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmeleri gerekir. 

Alaçatı, Şirince, Saat Kulesi, Efes, Kuş Cenneti, Bozdağ Kayak Merkezi gibi yerleriyle ilgi gören İzmir şehrine Samsun’dan gitmek için önce Samsun İzmir uçak bileti almanız gerekir. Samsun İzmir uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden 1,5 saat önce Samsun Çarşamba Havalimanı’nda olmanızı tavsiye ederiz.

İzmir uçak bileti alıp Samsun İzmir uçağıyla İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra İzmir'in birçok ilçesine ve Alsancak gibi merkezi noktalarına İZBAN, belediye otobüsleri, HAVAŞ otobüsleri, taksi ya da araç kiralama seçeneklerinden biri aracılığıyla kolayca ulaşabilirsiniz.

Samsun İzmir uçak bileti satın alan İzmir yolcuları; İzmir civarında bulunan Urla, Foça, Çeşme, Seferihisar gibi turistik tatil beldelerine de rahatlıkla gidebilirler.

SAMSUN İZMİR UCUZ UÇAK BİLETİ

Samsun İzmir ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Samsun İzmir uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

SAMSUN İZMİR UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Samsun İzmir uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Samsun İzmir arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da Samsun uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanızı tavsiye ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

SAMSUN'DAN İZMİR'E UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

868 km’lik Samsun İzmir rotasında bir uçuş ortalama 1 saat 40 dakika sürüyor. 

SAMSUN İZMİR UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, Samsun İzmir uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. Samsun’dan İzmir’e giderken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birkaç havayolu şirketi bulunmaktadır.

SAMSUN'DAN İZMİR’E UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Samsun İzmir arası ucuz uçak bileti avantajından faydalanmak için en az 86 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

SAMSUN İZMİR ARASI UCUZ UÇAK BİLETİ SATAN HAVAYOLLARI HANGİLERİDİR?

SunExpress ve Pegasus Airlines Samsun İzmir rotasında ucuz uçak bileti bulabileceğiniz firmaların başında geliyor. Bunların dışında, THY’nin erken rezervasyon seçeneklerinden faydalanarak ucuz uçak bileti satın almanız da mümkün.

SAMSUN İZMİR ARASI UÇUŞLAR ARASINDAUCUZ BİLET (EN UYGUN FİYAT) NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 ay içinde Samsun İzmir arası tek yönUCUZ uçak bileti 100-150 TL, gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 250-300 TL aralığındadır.

Önümüzdeki 1 ay içinde Samsun İzmir arasındaUCUZ uçak bileti Pegasus firmasının biletidir.

Samsun’dan İzmir’e daha uygun fiyatlı bir seyahat düşünenler Samsun İzmir otobüs bileti satın alabilirler.

SAMSUN İZMİR ARASI HATTA EN SIK UÇAN HAVAYOLU FİRMALARI HANGİLERİDİR?

Samsun İzmir arası en çok uçuş yapan havayolu firmaları: Türk Hava Yolları, Anadolu Jet ve Pegasus.

SAMSUN İZMİR AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU VAR?

Aktarmasız Samsun Çarşamba - İ̇zmir Adnan Menderes uçuşu yapan 2 havayolu şirketi bulunuyor.

SAMSUN İZMİR ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ YAPILIYOR?

Samsun İzmir arası uçuş hattında haftada 187, günlük ise 28 uçuş yapılıyor.

Pegasus’un Samsun’dan İzmir’e günlük sefer sayısı 6.

Türk Hava Yolları’nın Samsun’dan İzmir’e günlük sefer sayısı 12. 

Anadolu Jet’in Samsun’dan İzmir’e günlük sefer sayısı ise 10.

SAMSUN ŞEHRİNDEN İZMİR ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Mayıs, Haziran ve Temmuz ayları; Samsun İzmir uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız dönemlerdir.  

En düşük fiyata Samsun İzmir uçak bileti alabileceğiniz aylar ise Kasım, Aralık ve Şubat aylarıdır..

Bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında yoğunluk sebebiyle mağduriyet yaşamamanız için, İzmir otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

SAMSUN ŞEHRİNDEN İZMİR ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN GÜN HANGİSİDİR?

Samsun İzmir uçak bileti almak içinUCUZ gün çarşamba, en pahalı gün ise pazartesi.

SAMSUN İZMİR ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Samsun İzmir ucuz uçak bileti alırken Samsun İzmir hattında uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda bir arada görebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal ve en basit adres.

Samsun’dan İzmir’e yapacağınız uçuşlarda; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek tüm uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

SAMSUN ŞEHRİNDE, SAMSUN İZMİR ARASI UÇUŞ YAPAN HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

Samsun’dan İzmir’e uçakla ulaşım için Samsun Çarşamba Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Başka şehirlerden Samsun’a gelerek Samsun İzmir uçuşu gerçekleştirmek isterseniz, günübirlik veya uzun süreli konaklamalarınız için Samsun otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyatlı avantajlardan faydalanabilirsiniz.

İZMİR ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI BULUNUR?

Samsun’dan İzmir’e gelen yolcular İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na iniş yaparlar. İzmir’deki tek havaalanı İzmir Adnan Menderes Havaalanı’dır.

SAMSUN İZMİR UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Samsun İzmir uçuşlarınızla ilgili kısıtlama/varış yerinizle ilgili karantina gibi güncel bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE SAMSUN İZMİR UÇUŞ HATTINDA SEFER YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELER?

Samsun’dan İzmir’e uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri mevcut. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenlenmektedir.

Maske zorunluluğu

Samsun İzmir uçak bileti alarak yapacağınız Samsun İzmir uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm İzmir uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Samsun İzmir arası uçuşlarda karantina kuralları gereğince oturma düzenleri değişiklik gösterebilmektedir.

Uçuş öncesi testler

Samsun’dan İzmir’e yapılan uçuşların öncesinde yolculardan antikor testi ve semptom testi yaptırmaları istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Samsun İzmir uçak bileti konusundaki değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır. 

COVID-19 SALGINI SEBEBİYLE SAMSUN’DAN İZMİR’E YAPILAN UÇUŞLARDA ESNEK İPTAL POLİTİKASI UYGULAYAN HAVAYOLU ŞİRKETLERİ HANGİLERİDİR?

Samsun Çarşamba Havalimanı - İzmir Adnan Menderes Havalimanı arası uçuşlarda iptal ve değişiklik ücretlerinden feragat eden havayolu şirketleri: SunExpress ve ve Pegasus. Rezervasyon sürecinizde bu havayolu şirketlerinin esnek iptal şartlarına göz atmak isteyebilirsiniz.