Ukrayna Uçak Bileti

UKRAYNA HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Türkiye’den Ukrayna’ya gitmenin en kolay yolu uçuş yolculuğu yapmak. Bunun için de öncelikle Ukrayna uçak bileti satın almalısınız.

Türkiye Ukrayna arasında direkt ve aktarmalı Türkiye Ukrayna uçak bileti seçeneği sunan birçok havayolu şirketi bulabilirsiniz. 

Check-in sırasında ek ödeme yapmak gibi aksaklıklarla karşılaşmak istemiyorsanız Ukrayna uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmenizi öneririz. 

Ukrayna uçak bileti aldıktan sonra uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 2 saat önce uçağınızın kalkacağı havalimanında olmanızı tavsiye ederiz. 

Ukrayna, Türk vatandaşlarından vize istemez.

Doğu Avrupa’da yer alan Ukrayna, Avrupa’nın en büyük yüzölçümlü ülkesidir.

Rusya, Beyaz Rusya, Polonya, Romanya, Moldova, Macaristan ve Slovakya ile komşudur.

Başkenti Kiev olan Ukrayna’da üniter devlet sistemiyle yönetilen yarı başkanlık sistemi uygulanmaktadır.

Ukrayna’nın en büyük şehri Kiev’dir. 

Ukrayna uçak bileti almanız Ukrayna’yı keşfetmek için ilk adım olacaktır.

Karadeniz’e kıyısı olan ve Avrupa'nın en yeşil ülkelerinden biri olan Ukrayna, verimli topraklar üzerine kurulu bir ülkedir. Doğası, lezzetli meyve sebzeleri, sahilleri, nehirleri, doğal yaşamı, tarihi dokusu ve toprakları içinde bulunan Avrupa'nın en büyük çölü ile turistlerin ilgisini çekiyor.

Sovyetler Dönemi'nden kalan izleri hala topraklarında taşıyan Ukrayna’da, tarih boyunca çok sayıda devlet ve uygarlık hüküm sürmüş. Bu yüzden de birçok kültürü, medeniyeti, ve inancı bünyesinde barındırıyor. 

Konum olarak Türkiye'ye çok yakın olması, Ukrayna uçak bileti alarak ülkeyi keşfetmek isteyenler için büyük avantaj.

UKRAYNA UCUZ UÇAK BİLETİ

Ukrayna ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi elinizden geldiğince önceden belirlemenizi ve Ukrayna uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

UKRAYNA UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Ukrayna uçak bileti fiyatları, Ukrayna’ya gideceğiniz döneme, güne ve havayolu şirketine göre değişiklik gösterir. Türkiye Ukrayna arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz uçak bileti bulma şansınız o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da Türkiye uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanızı tavsiye ederiz.

UKRAYNA’YA NASIL GİDİLİR?

Türkiye’den Ukrayna’nın birçok şehrine direkt uçuş seferleri bulunuyor.

Türkiye’den direkt uçuş seferi yapılan Ukrayna şehirleri: Kiev, Lviv, Kherson, Odessa, Kharkov, Zaporijya, İvano-Frankivsk ve Dnipropetrovsk. Ukrayna ucuz uçak bileti seçeneklerine göz atarak bu uçuşlarla ilgili merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Ukrayna’ya gitmenin bir diğer yolu da İstanbul ve Samsun'dan düzenli olmayan bir şekilde hareket eden gemi ve feribot seferleri.

UKRAYNA'DA NERELERE GİDİLİR?

Avrupa'nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan başkent Kiev ile birlikte Lviv, Odessa ve Kherson Ukrayna’da mutlaka görülmesi gereken şehirler.

Kiev’in en eski kilisesi olarak bilinen ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yerini almış olan St. Sophia Katedrali, yemyeşil tepelerin içinde konumlanmış ve mum ışığıyla aydınlatılan Mağaralar Manastırı, Ukrayna Bilim Akademisi Botanik Bahçesi, St. Andrew's Kilisesi, Golden Gate (Altın Kapı), Mariyinsky Sarayı ve Devlet Botanik Bahçesi de Ukrayna uçak bileti alarak Ukrayna’ya gidenlerin mutlaka görmesi gereken önemli yerler.

SIKÇA SORULAN SORULAR

TÜRKİYE'DEN UKRAYNA’YA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

Türkiye Ukrayna arası ortalama uçuş süresi 3 saattir.

Ucuz uçak bileti alarak Ukrayna’ya giderken;

İzmir Kiev: 2 saat 15 dakika

İstanbul Kiev: 1 saat 45 dakika

İstanbul Lviv: 1 saat 55 dakika

İzmir Lviv: 4 saat 5 dakika

İstanbul Odessa: 1 saat 20 dakika sürer.

UKRAYNA UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Türkiye Ukrayna uçak bileti fiyatları 400 TL ile 1.000 TL arasında değişir. Ukrayna ucuz uçak bileti fırsatlarını kaçırmamak için uçak bileti kampanyalarını takip etmeyi ihmal etmemenizi öneririz. 

Önceden rezervasyon yaptırırsanız, Türkiye Ukrayna uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimaliniz artacaktır. Türkiye’den Ukrayna’ya giderken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz çok sayıda havayolu şirketi vardır.

Önümüzdeki 3 aylık dönemde 300 TL ile 600 TL arasında değişen seçeneklerle Ukrayna ucuz uçak bileti bulabileceğiniz rotalar: Ankara-Ukrayna, İstanbul-Ukrayna, İzmir-Ukrayna.

UKRAYNA’YA UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Türkiye Ukrayna hattında ucuz uçak bileti bulabilmek için yaklaşık 89 gün önce rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

UKRAYNA'YA EN UCUZ BİLET (EN UYGUN FİYAT) NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 ay içinde Türkiye Ukrayna hattında tek yönUCUZ uçak bileti 7 Kasım 2021 tarihinde İstanbul Kherson arasındadır ve fiyatı 321 TL’dir. Gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise Ankara Kiev arasındadır ve fiyatı 662 TL’dir.

TÜRKİYE UKRAYNA ARASI EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETLERİ HANGİLERİDİR?

Türk Hava Yolları, Pegasus, Lufthansa, Ukrayna Hava Yolları ve LOT Polish Airlines Türkiye ve Ukrayna arasında en sık uçan havayolu şirketleridir.

Türkiye Ukrayna arası en popüler rota İstanbul - Kiev olup, Pegasus ve Türk Hava Yolları bu rotada en çok uçan havayolu şirketleridir.

UKRAYNA'NIN EN POPÜLER ŞEHİRLERİ HANGİLERİDİR?

Kiev, Lviv ve Odessa Ukrayna’nın en çok turist ağırlayan şehirleridir. Türkiye'den Kiev’e her gün 2045 sefer, Türkiye’den Lviv’e her gün 566 sefer, Türkiye’den Odessa’ya ise her gün 1055 sefer düzenlenmektedir.

UKRAYNA İÇİN VİZE GEREKİYOR MU?

Türkiye Cumhuriyeti ve Ukrayna arasında vize muafiyeti 2012’de yapılan bir anlaşmayla sağlanmıştır. Bu anlaşmaya istinaden; Türk ve Ukrayna vatandaşları 180 gün içinde 90 günü aşmayacak ziyaretlerinde bu iki ülke arasında vizesiz seyahat edebilirler.

Türk vatandaşları için geçerli pasaportlar: Umumi (Bordo), Diplomatik (Siyah),Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) pasaport.

TÜRKİYE UKRAYNA ARASINDA GÜNDE KAÇ UÇUŞ YAPILIYOR?

Türkiye Ukrayna arasında her gün 4862 uçuş seferi yapılıyor.

Türkiye Ukrayna arasında en sık uçuş seferi yapılan şehirler: İstanbul, İzmir, Antalya.

Ukrayna’da en çok gidilen şehirler: Kiev, Lviv, Odessa.

TÜRKİYE UKRAYNA UCUZ BİLET ALMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Ukrayna uçak bileti için en yüksek fiyatlara denk geleceğiniz aylar Nisan, Mayıs ve Haziran aylarıdır.

Ocak, Şubat ve Aralık ayları ise en düşük fiyata Türkiye Ukrayna uçak bileti satın alabileceğiniz aylardır.

Ucuz bilet demek yoğunluk demek. Bu yoğun dönemlerde yapacağınız tatil planlarında mağduriyet yaşamamanız için, Ukrayna otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

TÜRKİYE UKRAYNA ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Ukrayna ucuz uçak bileti bakarken Türkiye Ukrayna arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda bulmanız için Pazarama Tatil daima sizinle.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en vazgeçilmez adres.

Türkiye’den Ukrayna’ya yapacağınız uçuşlarda; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek tüm uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

TÜRKİYE UKRAYNA UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebiliyor. Türkiye Ukrayna uçuşlarınızla ilgili kısıtlamalar ya da varış yerinizle ilgili karantina durumu hakkında güncel bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE UKRAYNA’YA UÇUŞ YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELERDİR?

Türkiye’den Ukrayna’ya uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri bulunuyor. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

Türkiye Ukrayna uçak bileti alarak yapacağınız Ukrayna uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm Ukrayna uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Türkiye Ukrayna arası uçuşlarda karantina kuralları gereğince, oturma düzenleri değişiklik göstermektedir.

Uçuş öncesi testler

Türkiye’den Ukrayna’ya yapılan uçuşların öncesinde yolculardan antikor testi ve semptom testi yaptırmaları istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Türkiye’den Ukrayna’ya yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.