Ukrayna Uçak Bileti

 

Türkiye’den Ukrayna’ya gitmenin en kolay yolu uçuş yolculuğu yapmak. Bunun için de öncelikle Ukrayna uçak bileti satın almalısınız.

Türkiye Ukrayna arasında direkt ve aktarmalı Türkiye Ukrayna uçak bileti seçeneği sunan birçok havayolu şirketi bulabilirsiniz. 

Check-in sırasında ek ödeme yapmak gibi aksaklıklarla karşılaşmak istemiyorsanız Ukrayna uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmenizi öneririz. 

Ukrayna uçak bileti aldıktan sonra uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 2 saat önce uçağınızın kalkacağı havalimanında olmanızı tavsiye ederiz. 

Ukrayna, Türk vatandaşlarından vize istemez.

Doğu Avrupa’da yer alan Ukrayna, Avrupa’nın en büyük yüzölçümlü ülkesidir.

Rusya, Beyaz Rusya, Polonya, Romanya, Moldova, Macaristan ve Slovakya ile komşudur.

Başkenti Kiev olan Ukrayna’da üniter devlet sistemiyle yönetilen yarı başkanlık sistemi uygulanmaktadır.

Ukrayna’nın en büyük şehri Kiev’dir. 

Ukrayna uçak bileti almanız Ukrayna’yı keşfetmek için ilk adım olacaktır.

Karadeniz’e kıyısı olan ve Avrupa'nın en yeşil ülkelerinden biri olan Ukrayna, verimli topraklar üzerine kurulu bir ülkedir. Doğası, lezzetli meyve sebzeleri, sahilleri, nehirleri, doğal yaşamı, tarihi dokusu ve toprakları içinde bulunan Avrupa'nın en büyük çölü ile turistlerin ilgisini çekiyor.

Sovyetler Dönemi'nden kalan izleri hala topraklarında taşıyan Ukrayna’da, tarih boyunca çok sayıda devlet ve uygarlık hüküm sürmüş. Bu yüzden de birçok kültürü, medeniyeti, ve inancı bünyesinde barındırıyor. 

Konum olarak Türkiye'ye çok yakın olması, Ukrayna uçak bileti alarak ülkeyi keşfetmek isteyenler için büyük avantaj.

Ukrayna Ucuz Uçak Bileti

Ukrayna ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi elinizden geldiğince önceden belirlemenizi ve Ukrayna uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

Ukrayna Uçak Bileti Fiyatları

Ukrayna uçak bileti fiyatları, Ukrayna’ya gideceğiniz döneme, güne ve havayolu şirketine göre değişiklik gösterir. Türkiye Ukrayna arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz uçak bileti bulma şansınız o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da Türkiye uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanızı tavsiye ederiz.

Ukrayna'ya Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Ukrayna’nın birçok şehrine direkt uçuş seferleri bulunuyor.

Türkiye’den direkt uçuş seferi yapılan Ukrayna şehirleri: Kiev, Lviv, Kherson, Odessa, Kharkov, Zaporijya, İvano-Frankivsk ve Dnipropetrovsk. Ukrayna ucuz uçak bileti seçeneklerine göz atarak bu uçuşlarla ilgili merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Ukrayna’ya gitmenin bir diğer yolu da İstanbul ve Samsun'dan düzenli olmayan bir şekilde hareket eden gemi ve feribot seferleri.

Ukrayna'da Nerelere Gidilir?

Avrupa'nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan başkent Kiev ile birlikte Lviv, Odessa ve Kherson Ukrayna’da mutlaka görülmesi gereken şehirler.

Kiev’in en eski kilisesi olarak bilinen ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yerini almış olan St. Sophia Katedrali, yemyeşil tepelerin içinde konumlanmış ve mum ışığıyla aydınlatılan Mağaralar Manastırı, Ukrayna Bilim Akademisi Botanik Bahçesi, St. Andrew's Kilisesi, Golden Gate (Altın Kapı), Mariyinsky Sarayı ve Devlet Botanik Bahçesi de Ukrayna uçak bileti alarak Ukrayna’ya gidenlerin mutlaka görmesi gereken önemli yerler.

 

Ukrayna Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular