Acente Kuralları

 

 1. Gidiş ve/veya dönüş tarihi açık olacak şekilde bilet düzenlenememektedir.
 2. Düzenlenen tüm biletlerde Uluslararası Hava Taşıyıcıları Birliği (IATA) kuralları esas alınır.
 3. Taşıyıcı kuruluşun belirtmiş olduğu koşul ve kuralları, kart hamili peşinen kabul ve taahhüt eder.
 4. Bilet düzenlendikten sonra yapılacak tüm değişiklikler biletin ücret sınıfının koşullarına bağlı olup, değişiklik cezası ve oluşabilecek ücret farkı kart sahibine aittir.
 5. Kredi kartı ile ödeme yapılarak alınan biletlerde iptal/iade koşulları havayolu kurallarına tabidir.
 6. Alınan biletlerde iptal durumunda Biletleme Servis Ücreti iadesi yoktur.
 7. Düzenlenen biletler kredi kartı hamilinin belirteceği e-posta adresine elektronik ortamda gönderilir. E-posta ulaşmaması durumunda kontrol ve takip yolcu sorumluluğunda olup, Topkapı Danışmanlık ve Elektronik Hizmetler A.Ş. ve Acente’nın herhangi bir sorumluluğu yoktur.
 8. Türkiye’de bilet satış ofisi olmayan havayolu firmalarından bilet alınması durumunda, her türlü talep ve değişiklik bileti alan kişi tarafından ilgili havayolu firması ile temasa geçerek yapılır. Topkapı Danışmanlık ve Elektronik Hizmetler A.Ş. ve Acente’nın, söz konusu havayolu firmaları adına bilet değişiklik veya itiraz taleplerinin karşılama sorumluluğu bulunmamaktadır.
 9. Havayolu şirketlerinin sadakat programına üyeliği olan kart sahiplerinin işlemleri ilgili havayolu ile görüşülerek gerçekleştirilebilirler.
 10. Yolculukla ilgili yaşanabilecek memnuniyetsizlik, sorun ve kazalarda Topkapı Danışmanlık ve Elektronik Hizmetler A.Ş. ve Acente’nın hiçbir sorumluluğu yoktur. Konu ile ilgili başvurular havayoluna yapılmalıdır.
 11. www.pazaramatatil.com üzerinden tek başına çocuk (2-12 yaş) rezervasyonu yapılamamaktadır. Tek başına çocuk bileti ve benzer işlemleriniz için seyahat hattımızdan destek alabilirsiniz.
 12. Uçak bileti bedeli, bilet alımı sırasında geçerli olan her türlü vergi ve biletleme servis ücreti dahil olmak koşuluyla uçak bilet fiyatını göstermektedir. Uçak bileti ödemesinin MaxiMil veya MaxiPuan kullanılarak yapılması halinde uçak bileti bedeli ile, bilet alımında tahsil edilen her türlü vergi, ve biletleme servis ücreti, yeterli karşılığı bulunması halinde MaxiMil ve MaxiPuan kullanılarak ödenebilmektedir.
 13. Vizenizin süresi ve uygunluğuna (Özellikle farklı bir ülkeden yapılacak aktarmalı seyahatlerde transit vize gereksinimi olabileceğinden konsolosluktan bilgi almanız tavsiye edilmektedir.) göre biletlemenizi yapmanız önem arz etmektedir.
 14. Havayolları kuralları gereğince gidiş-dönüş alınan uçak biletlerinin gidişi kullanılmadığı takdirde dönüşü de kullanılamamaktadır. Detaylı bilgi ilgili havayolundan alınabilir.
 15. Topkapı Danışmanlık ve Elektronik Hizmetler A.Ş. ve Acente’nın müşteri tarafından sisteme girilen Fatura Bilgilerinin doğruluğunu araştırmak, kontrol etmek yönünde bir yükümlülüğü bulunmayıp Müşteri; bilet satış işlemine ilişkin faturaların düzenlenebilmesi için sisteme girdiği tüm Fatura Bilgilerinin doğru olduğunu, bu bilgilerin herhangi biri veya tamamının gerçeğe aykırı bulunması halinde ortaya çıkabilecek her türlü sorumluluğun kendine ait olduğunu, bu nedenle Acente’nin veya Topkapı Danışmanlık ve Elektronik Hizmetler A.Ş.’nin uğrayabileceği her türlü zararı tazmin edeceğini kabul ve beyan eder.

Maximiles Uçuş Programı Koşulları

 1. Yalnızca Maximiles özellikli kredi kartları ile MaxiMil kazanılır.
 2. Uçak bileti alımlarında, MaxiMillerin bilet fiyatını karşılamaması halinde MaximiMil’e dönüşebilen MaxiPuanlar MaxiMil’e dönüştürülür. Düzenlenen kampanyalar sonucunda kazanılan ödül MaxiPuanlar MaxiMil’e çevrilemez. Maximiles dışında diğer Maximum özellikli kredi kartları ile kazanılan MaxiPuanlar MaxiMil’e çevrilemez.
 3. Mevcut MaxiMil tutarının (MaxiMil+MaxiMil’e dönüştürülmüş MaxiPuan tutarı), satın alınmak istenen biletin her türlü vergi ve biletleme servis ücreti dahil fiyatını karşılamaması durumunda eksik kalan tutar için Avans MaxiMil kullanılabilir ya da kalan tutar Maximiles kredi kartına borç kaydedilebilir.
 4. Avans MaxiMil Kullanım Koşulları kapsamında uçak bileti tutarının tamamına kadar Avans MaxiMil kullanabilir. Kullanılmış olan Avans MaxiMil kapatılmadan tekrar avans MaxiMil kullanımı mümkün olmamaktadır.
 5. Bir müşteri bir yıl içerisinde en fazla 100.000 MaxiMil’e kadar (avans olarak kullanılan MaxiMiller ve MaxiMil’e dönüştürülen MaxiPuanlar dahil) kullanmak suretiyle uçak bileti alabilir.
 6. Avans MaxiMil kullanılarak alınan uçak biletlerinin avans kullanım koşulları çerçevesinde kapatılmaması halinde, eksik kalan avans MaxiMil tutarının kredi kartına borç kaydedilir.
 7. KKTC uçak biletleri yurt içi bilet olarak düzenlenir.
 8. Bir takvim yılı içinde kazanılan MaxiMillerin, takip eden iki yıllık sürenin sonuna kadar kullanılması gerekmektedir. Kullanılmayan MaxiMiller söz konusu sürenin bitimini takip eden ay içinde silinecektir.
 9. Silinecek MaxiMil tutarı kredi kartı hesap özetleriyle bildirilecektir.
 10. Kullanıma açık ve geri ödemelerinde gecikme olmayan tüm Maximiles kredi kartlarıyla uçak bileti alınabilecektir.
 11. Ticari kullanım kapsamında kazanılmış olan MaxiMiller ile bilet talebinde bulunulamaz.
 12. www.pazaramatatil.com web sitesinden MaxiMiller ile alınan biletler için Uçuş Programı Kuralları geçerlidir.
 13. T. İş Bankası A.Ş. MaxiMil Uçuş Programı kapsamında her türlü ürün özelliği ve hizmet içeriğinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. 

Privia Uçuş Programı Genel Kuralları

 1. Mevcut MaxiPuan tutarının satın alınmak istenen biletin her türlü vergi, ücret ve sigorta dahil fiyatının en az %10'unu karşılaması durumunda eksik kalan tutar kredi kartına borç kaydedilebilir.
 2. Avans MaxiPuan Kullanım Koşulları kapsamında uçak bileti tutarının tamamına kadar Avans MaxiPuan kullanabilir.
 3. Avans MaxiPuan kullanılamaması ve/veya mevcut MaxiPuan tutarı ile birlikte kalan tutarın kredi kartına borç kaydedilmemesi durumunda, uçak bilet bedelinin tamamı Privia kredi kartı ile ödenmek suretiyle satın alınabilir.
 4. 1 yıl içerisinde kullanılabilecek MaxiPuan toplamı, seyahat hizmeti alımlarında azami 12.000, yurtiçi uçak bileti alımlarında azami 12.000, yurt dışı uçak bileti alımlarında ise azami 20.000’dir. Hesaplamada, "Kullanılan MaxiPuan" ve "Avans MaxiPuan" toplamı dikkate alınacaktır. 
 5. Avans olarak kullanılan MaxiPuan tutarının tamamının, avansın kullanıldığı tarihten itibaren 1 yıl içinde kazanılan MaxiPuanlar ile kapatılması gerekmektedir. 1 yıl içinde, kullanılan avansın kapatılamaması durumunda; Avans MaxiPuan kullanılarak gerçekleştirilen yurt içi uçak bileti alımlarında avans tutarın kalanı Privia Kredi Kartı'na borç kaydedilecektir.
 6. KKTC uçak biletleri yurtiçi bilet olarak düzenlenir.
 7. Kullanıma açık ve geri ödemelerinde gecikme olmayan Privia Kredi Kartı ile uçak bileti alınabilecektir.
 8. Ticari kullanım kapsamında kazanılmış olan MaxiPuanlar ile bilet talebinde bulunulamaz.
 9. www.pazaramatatil.com sayfasından MaxiPuanlar ile alınan biletler için Uçuş Programı Kuralları geçerlidir.
 10. T. İş Bankası A.Ş., Privia Kredi Kartı programı kapsamında her türlü ürün özelliği ve hizmet içeriğinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 11. Privia Seyahat Hattı aracılığıyla yapılan uçak bileti rezervasyonlarına ait opsiyon takibi müşterinin sorumluluğundadır.

Privia Black Uçuş Programı Genel Kuralları

 1. Privia Black ile yapacağınız uçak bileti alımlarında yalnızca Privia Black kredi kartınız ile kazandığınız MaxiPuan’ları kullanabilirsiniz.
 2. Düzenlenen kampanyalar sonucunda kazanılan ödül MaxiPuanlar uçak bileti alımında kullanılabilir. Privia Black dışında diğer Maximum özellikli kredi kartlarıyla kazanılan MaxiPuanlar ile Privia Black Kredi Kartıyla kazanılan MaxiPuan’lar birleştirilemez.
 3. Privia Black MaxiPuan uygulaması kapsamında uçak bileti satın alma işlemlerinde biriktirilen MaxiPuanlar kullanılabilmekte ve kalan tutar kredi kartına borç kaydedilebilmektedir.
 4. Avans MaxiPuan Kullanım Koşulları kapsamında uçak bileti tutarının tamamına kadar Avans MaxiPuan kullanabilir.
 5. Avans MaxiPuan kullanılamaması ve/veya mevcut MaxiPuan tutarı ile birlikte kalan tutarın kredi kartına borç kaydedilmemesi durumunda, uçak bilet bedelinin veya seyahat hizmeti tutarının tamamı Privia Black kredi kartı ile ödenmek suretiyle satın alınabilir.
 6. Bir yıl içerisinde kullanılabilecek MaxiPuan toplamı; seyahat hizmeti alımlarında azami 20.000, yurt içi uçak bileti alımlarında azami 20.000, yurt dışı uçak bileti alımlarında ise azami 60.000’dir. Hesaplamada, "Kullanılan MaxiPuan" ve "Avans MaxiPuan" toplamı dikkate alınacaktır.
 7. Avans olarak kullanılan MaxiPuan tutarının tamamının, avansın kullanıldığı tarihten itibaren 1 yıl içinde kazanılan MaxiPuanlar ile kapatılması gerekmektedir. 1 yıl içinde, kullanılan avansın kapatılamaması durumunda; Avans MaxiPuan kullanılarak gerçekleştirilen yurt içi/yurtdışı uçak bileti ve seyahat hizmeti alımlarında kalan avans tutarı Privia Black kredi kartına borç kaydedilecektir.
 8. KKTC uçak biletleri yurt içi bilet olarak düzenlenir.
 9. Bir takvim yılı içinde kazanılan MaxiPuanların, takip eden iki yıllık sürenin sonuna kadar kullanılması gerekmektedir. Kullanılmayan MaxiPuanlar söz konusu sürenin bitimini takip eden ay içinde silinecektir. Silinecek MaxiPuan tutarı kredi kartı hesap özetleriyle bildirilecektir.
 10. Kullanıma açık ve geri ödemelerinde gecikme olmayan tüm Privia Black kredi kartlarıyla uçak bileti alınabilecektir.
 11. Ticari kullanım kapsamında kazanılmış olan MaxiPuanlar ile bilet talebinde bulunulamaz.
 12. www.pazaramatatil.com ve Maximum Mobil’de yer alan Pazarama Tatil sayfasından MaxiPuanlar ile alınan biletler için Uçuş Programı Kuralları geçerlidir.
 13. T. İş Bankası A.Ş. Privia Black Kredi Kartı programı kapsamında her türlü ürün özelliği ve hizmet içeriğinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 14. Privia Black Seyahat Hattı aracılığıyla yapılan uçak bileti rezervasyonlarına ait opsiyon takibi müşterinin sorumluluğundadır.