Dalaman Otelleri

( 5 Sonuç Gösteriliyor)
1/3
2.2 Kabul Edilebilir
Standard Tek Büyük Yataklı Oda
Sadece Oda
İptal Edilemez
Toplam Fiyat
3 Gece 4 Gün
₺4.000,58
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
3.1 İyi
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
5 Olağanüstü
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
4.3 Mükemmel
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.

Dalaman Manzara

 

Mavi ve yeşilin en güzel tonlarını tek bir yerde görmek istediğinizde, Dalaman size bunun için en iyi sonuçları sunuyor. Bölgede tatilinizi doyasıya geçirmeniz içinse Dalaman otelleri devreye giriyor. Dalaman’ın dört bir yanına dağılmış olan otelleri arasından seçiminizi yaparken almak istediğiniz hizmetleri net olarak belirlemeniz size büyük bir avantaj sağlayacak. Çünkü yalnızca dinlenmek adına otelde konaklamak istiyorsanız, yemek için ekstra ücret ödemeniz gereksiz olur. Nasıl bir Dalaman tatili geçirmeyi planlıyorsanız, buna uygun otelleri oldukça kolay şekilde bulmanız mümkün. Dilerseniz Dalaman’a yakın lokasyonda olan Marmaris otelleri arasından da tercihinizi yapabilirsiniz.  

Dalaman Otelleri Fiyatları  

Otel fiyatları genel olarak tatile çıkacak olan insanların hakkında ilk araştırmalarını yaptıkları konu oluyor. Çünkü elde edecekleri fiyatlara göre daha sonrasında tatillerini planlamaya başlıyorlar. Siz de bu düşünceye sahipseniz Dalaman otelleri fiyatları hakkındaki incelemeleriniz ile de görebileceğiniz üzere fiyatlar son derece geniş bir yelpaze üzerinden sizlere sunuluyor.  

Tam olarak bütçenize uygun bir şekilde tatilinizi geçirmek adına Dalaman otelleri fiyatları konusunda inceleme yaparken ilk aşamada mümkün olduğu kadar erken dönemlerde tatilinizi planlamalısınız. Çünkü otel odalarının doluluk oranının düşük olduğu zamanlarda odaların fiyatları daha düşük seviyelerde olacak. Doluluk oranında artış ortaya çıkınca fiyatlar da aynı oranda artar. Bununla birlikte pek çok otel, gelecek olan misafirleri için tatil sezonunda veya tam sezon öncesinde çeşitli fırsatlar sunuyor. Bu fırsatların oranları otele göre farklılık gösteriyor olsa da doğru adımları atmanız halinde son derece uygun fiyatlara Dalaman’daki otellerde konaklayabilirsiniz.  

Dalaman 5 Yıldızlı Otelleri 

Dalaman bölgesi turizm anlamında her geçen gün gelişmeye devam eden bir bölge olarak biliniyor. Daha önceki dönemlerde her ne kadar burada nispeten daha düşük seviyeli oteller hizmet vermiş olsa da her geçen gün bu konudaki değişimler sürüyor. Şimdilerde Dalaman 5 yıldızlı otelleri ile alakalı yapılan araştırmalar esnasında bu konseptteki otellerin burada bulunmadığını görebilirsiniz. Ancak yakın lokasyonda olan Muğla otelleri arasında benzer hizmetleri veren otelleri mercek altına alabilirsiniz.  

Dalaman Her Şey Dahil Otelleri  

Tatilinize başladığınız zaman hem konaklama hem de otelde yiyeceğiniz yemek ile alakalı daha sonrasında herhangi bir ek ödeme yapmak istemediğinizde, Dalaman her şey dahil otelleri size aradıklarınızı tam olarak vermeyi başaracak. Her ne kadar bu otellerin nispeten daha yüksek ücretli olacağı düşünülse de doğru şekilde yapmış olacağınız araştırmalar ile beraber tahmin ettiğinizden çok daha uygun fiyatlara aradığınız sonuçları elde etmiş olacaksınız.  

Yurt için oteller gibi Dalaman otellerinde de aradığınız kusursuz hizmeti bulacaksınız. Erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirerek unutulmaz Dalaman tatilini daha ekonomik olarak yapabilirsiniz.  

Dalaman’da Nerede Kalınır? 

Muğla’nın en güzel yerlerinden bir tanesi olan Dalaman, aynı zamanda yerli yabancı turistlerin de popüler tatil bölgeleri arasına girmeyi başarıyor. Özellikle de sahip olduğu koyları ile insanlara huzurlu bir tatil imkânı sunmasından dolayı her sene buraya gelen insanların sayısında da gözle görülür artış meydana geliyor. Buraya gelecek olan kişilerin Dalaman’da nerede kalınır sorusuna en iyi şekilde cevaplarını alabilmeleri için bölgedeki otellerin sayısı her geçen gün artıyor. Dolayısıyla Dalaman otelleri konusunda yapacağınız ufak bir araştırma ile birlikte bölgede birbirinden farklı hizmetleri size sunan otelleri listeleyebilir ve bunların arasından dilediklerinizi tatiliniz için seçebilirsiniz. Oldukça zengin bir coğrafyada olan Dalaman’a gitmeye karar verirseniz ve zamanınız da varsa yakınlardaki bölgeleri keşfe çıkabilirsiniz. Dilerseniz Fethiye otelleri arasından bir tercih yaparak birkaç gününüzü orada geçirebilirsiniz. 

Dalaman Balayı Otelleri Hangileridir? 

Son derece romantik bir bölge olmasından dolayı pek çok çift evlendikten sonraki ilk tatillerini Dalaman’da geçirmeyi tercih ediyor. Siz de bu rotayı mercek altına almaya başladıysanız Dalaman balayı otelleri hangileridir araştırması yapıyorsanız, otellerin sizler için özel olarak hazırladığı odalarda ideal konforu ve rahatlığı bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Yeni hayatınızın ilk günlerini Dalaman’da mükemmel bir balayı ile geçirebilirsiniz.  

Dalaman’da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler 

Deniziyle doğasıyla harika bir ortam sunan Dalaman’da hem yapılacak hem de görülecek çok şey var. Dalaman’a gitmeden önce araştırmanızı iyi yapmalısınız. Dalaman’da mutlaka görülmesi gereken yerler arasında çok sayıda tarihi mekân bulunuyor. Farklı kültürlerden miras kalmış olan bu yerleri gezerek bölgenin tarihi dokusunu keşfedebilirsiniz.  

 • Kapıdağ Yarımadası: Lydai, Lissai ve Kayra Antik Kentleri’nin tamamını içerisinde barındıran ada biraz dağınık olsa da gezmesi son derece eğlencelidir. Bu antik kentler arasında Kayra Antik Kenti ise en ünlüsü olarak biliniyor. Yarımadada geçirilecek olan zaman dilimi süresince güney kısmında yer alan Kargın Gölü’nün güneyinde Lissa kalıntıları yer alırken batıda da Lydia kalıntıları bulunuyor. Bizans döneminde ciddi anlamda üne kavuşan bölgede birbirinden farklı Bizans dönemine ait eserleri de görebilirsiniz.  
 • Delikli Kavak Mezarları: Bozbel ve Elcik arasında kalan Delikli Kavak Mezarları, tam anlamıyla size tarihi hissettirecek yerlerden bir tanesi. Burası, tepenin güney ucunda bir tane dev kaya mezarı görünümüne sahip. Önünde bulunan düzlükte de bir tane kaya mezarı daha bulunuyor. Aynı zamanda bu düzlükte mutfağa benzer bir yapı daha bulunuyor. Tepenin kuzey, güney ve batı tarafları daha öncesinde surlar ile kaplı olduğu için burada sur kalıntılarını da görebilirsiniz.  
 • Oktapolis Antik Kenti: Elcik, Sabunlu, Kızılkaya köylerinin sınırları içerisinde yer alan bu antik kent, 8 Şehir anlamına geliyor. Antik kentin iç ve dış kısmındaki yamaçları incelediğiniz zaman da görebileceğiniz gibi buralarda kaya mezarları yer alıyor. Bu mezarlar Likya döneminden kalmış olsa da üzerlerinde aynı zamanda Roma ve Bizans dönemlerinin izlerine de rastlandığı biliniyor.  
 • Kalynda Antik Kenti: Şerefler Köyü’nün kuzey ve kuzeydoğu bölgelerini kapsayan bu antik kenti geziniz sırasında kalenin yanı sıra surları ve kaya mezarlarını görebilirsiniz. Kapıdağ Yarımadası’nda bulunan kalıntıların uzantısı olarak da düşünülen bu antik kent ilk olarak Kayra, sonrasında ise Perikler’in ve Likyalılar’ın eline geçti. En sonunda ise Bizans zamanında kullanılmış olan bu kentte her bir döneme ait izleri görmek mümkün.  
 • Tarihi Asma Eski Köprü: Aynı zamanda Ak Köprü olarak da bilinen bu köprünün tarihi oldukça eski. Köyceğiz ve Fethiye’yi Muğla’ya bağlayabilmek adına inşa edilmiş. Her ne kadar şimdilerde yol güzergahının değişmesinden ötürü çok fazla kullanılmıyor. Şimdilerde bunun yerine köprünün yakınlarında şenlikler düzenleniyor. 105 metrelik olan köprü, 1936 yılında faaliyet girdi. Üzerinden büyük araçların da üzerinden geçebildiği köprü son derece geniş ve sağlam bir yapıya sahip.  
 • Hippokome Antik Kenti: At Şehri anlamına gelmekte olan Hippokome, Dalaman’a 30 kilometre uzaklıkta bulunuyor. İt Asarı ve Çöğmen köylerinin tepelerine kurulmuş olan kentin güney tarafında ise 6 tane dev kaya mezarı bulunuyor. Güneybatı yönünde ise Telmessos’ta olduğu gibi kaya mezarları görülebiliyor. Kepezbaşı olarak adlandırılmış olan bölgede ise Roma ve Bizans kalıntılarını görebilirsiniz.  
 • Tarihi Dalaman Köprüsü: Geçmiş dönemlerde İndos ismini almış olan köprü 229 kilometre uzunluğa sahip. Dalaman Çayı, Marmaris ve Fethiye arasında bulunuyor. Batı Torosların Yaylacık ve Göktepe dağlarından inen kolların birleşmesi sonucunda büyüyen çay, derin ve dar vadinin içerisine akar ve Ortaca’nın 8 kilometre güneyinden denize dökülür. Dalaman Çayı özellikle de adrenalin tutkunlarının Dalaman’daki ilk adresi olarak biliniyor. Köprü de muhteşem güzelliği ile göz dolduruyor.  

Dalaman Plajları Hangileridir? 

Mavinin en güzel tonlarını yakalamak istediğiniz zaman Dalaman plajları hangileridir sorusuna en iyi cevapları almak için size sunduğumuz iki plajı tercih edebilirsiniz.  

 • Sarıgerme Plajı: Türkiye’nin en temiz plajları arasında yer alan bu plaj çam ağaçları ile kaplı. 7 kilometrelik sahil şeridine sahip olan plaj, altın sarısı kumları ve sığ denizi ile özellikle de yabancı turistlerin ilgisini çekmiş durumda. 
 • Kayacık Plajı: Dalaman Merkez’e yalnızca 10 dakikalık mesafesi bulunan plaj, şimdilerde yenileme çalışmaları içerisinde. Gerekli çalışmaların yapılmasından sonra burası insanların keyiflice zaman geçirmesini sağlayacak yerler ortaya çıkacak.  

Dalaman’da Gezilecek Yerler Nelerdir? 

Dalaman’a geldiğiniz zaman Antik Demirciler Çarşısı, mutlaka uğramanız gereken yerlerden bir tanesi. 13. yüzyılda Rumlar tarafından yapılmış olan bu çarşı, günümüzde unutulmaya yüz tutmuş olan demircilik işinin en güzel örneklerini sizlere sunuyor. Özellikle de sevdiklerinize unutulmaz bir hediye almak istediğinizde burada hazırlanılan demir işçiliğine sahip hediyelik eşyalar ideal seçimlerden biri olacak.  

Burayı çok daha iyi bir şekilde tanıyabilmeniz için gitmeniz gereken yerlerden bir diğeri ise Organik Dalaman Pazarı. Yalnızca organik meyve ve sebzeler değil aynı zamanda el işi ürünler, süslemeler ve baharatlar da yine sizler için tezgahlardaki yerini alıyor. Pazara geldiğiniz zaman tatmanız gereken şey ise meşhur Dalaman gözlemesi. Taze bir şekilde hazırlanan gözleme ile damağınızı şenlendireceksiniz.  

Dalaman'ın En Güzel Koyları Hangileridir? 

Tatilinize renk katmak adına Dalaman’ın en güzel koyları hangileridir sorusuna birbirinden farklı ve iyi cevapları kolaylıkla bulabilirsiniz.  

 • Gökgemile Koyu: Dalaman denildiği zaman akla ilk gelen koylardan biri Gökgemile Koyu. Muhteşem seyir zevki ve etkileyici doğası ile gelenleri kendine hayran bırakan bu koy, ağaçların arasında doğa ve denizle zaman geçirmek istediğinizde Fethiye’den kalkan tekneler ile buraya ulaşabilirsiniz.  
 • Kleopatra Hamam Koyu: İçerisinde batık hamamı da barındıran tarihi kalıntıları ile muhteşem bir koydur. Rivayete göre Mısır kraliçesi Kleopatra Akdeniz kıyılarını ziyaret ettiği zaman yakın arkadaşları ona bu hamamı yaptırarak hediye etmiş. Sabahın erken saatlerinde su durgunken batığın dibindeki kumlara dikkatli bakınca hareket ettiklerini görebilirsiniz.  
 • Boynuzbükü Koyu: Doğal bir dalgakırana sahip olmasından dolayı denizi berrak ve dalgasız bir yapıya sahiptir. Günlük ağaçları ve çam ağaçları ile kaplı olan koyda hem denizin içinde zaman geçirebilir hem de yürüyüş alanı sayesinde koyu keşfedebilirsiniz.  
 • Kille Bükü Koyu: Rüzgârın ılık şekilde estiği ve güneşin batışını izleyebileceğiniz en muhteşem noktaya sahip olan bu koyu ziyaret ettiğiniz zaman buradaki kilise kalıntıları ile süslemeleri taşları da görebilirsiniz.  

Dalaman Tatil Paketleri Kapsamı Nedir? 

Uygun fiyatlara tatilinizi geçirmek için Dalaman tatil paketleri fırsatları nedir araştırması yapmaya başladığınız zaman artık karşınıza çok daha fazla alternatifin çıkmaya başladığını görebilirsiniz. Genel olarak tatil paketleri erken rezervasyon ve son dakika fırsatları olarak kendi içinde ikiye ayrılıyor. En iyi fiyatlara tatil yapmak istediğiniz zaman mümkün olduğu kadar erken rezervasyonu tercih etmeniz önemli oluyor. Böylece tam olarak istediğiniz yerde konaklama imkanına erişmiş oluyorsunuz.  

Dalaman’a Ne Zaman Gidilir? 

Akdeniz ikliminin beraberinde getirmiş olduğu yumuşak etkisinden dolayı Dalaman’a ne zaman gidilir sorusunun cevabı diğer bölgelere göre biraz daha uzun. Çünkü yılın her mevsimi burayı ziyaret edebilirsiniz. Lakin en kalabalık ve yoğun olduğu dönemler Haziran ve Temmuz aylarıdır. Dolayısıyla Dalaman otelleri içerisinden tatil planınız için seçim yaparken tatil aralığını seçme konusunda çok daha serbest olacaksınız. 

Dalaman’a Nasıl Gidilir? 

Şehirlerarası otobüsler ve özel araç ile Dalaman’a gelmek son derece kolay. Lakin çok daha kısa bir süre içerisinde Dalaman’a nasıl gidilir sorusuna yanıt aramak istiyorsanız, tercihiniz kesinlikle havayolu olmalı. Dalaman Havalimanı’na her gün Türkiye’nin farklı bölgelerinden uçuşlar gerçekleştiriliyor. Havalimanına inmenizin sonrasında araç kiralayabilir ya da taksi, dolmuş gibi alternatifler arasından seçiminizi yaparak merkeze gidebilirsiniz.  

Dalaman’da Ne Yenir? 

Sakin koyları ve yemyeşil doğası ile Türkiye’nin en güzel bölgelerinden bir tanesi olan Dalaman’a geldiğiniz zaman buradaki pek çok yerde bölgedeki en lezzetli yemekleri tadabilirsiniz. Dalaman’da ne yenir denildiği zaman Ege mutfağının en güzel etkilerini burada görebilirsiniz. Başta deniz börülcesi olmak üzere mavri kefali, sılcan yoğurtlaması, mavi yengeç ve yayın balığı, mutlaka tatmanız gereken lezzetler arasında kendine yer bulmayı başarıyor.  

Dalaman’da Hediyelik Ne Alınır? 

Buradan ayrılırken kendiniz ve sevdikleriniz için alabileceğiniz tek şey Demirciler Çarşısı içerisindeki ürünler değil. Aynı zamanda burada üretilmiş olan doğal kahvaltılıklar ve zeytinyağı başta olmak üzere çeşitli organik ürünler de yine alışveriş listesine eklenmesi gereken ürünler olarak ön plana çıkıyor.  

Dalaman Tatili 

Türkiye’nin saklı cennetlerinden bir tanesi olmasından dolayı, her geçen gün çok daha fazla kişi Dalaman tatili ile alakalı araştırmalar yapıyor. Doğa ile denizin iç içe geçtiği bir yerde tatilinizi geçirmek istediğiniz zaman Dalaman size istediklerinizi en iyi şekilde vermeyi başarıyor.  

Dalaman Tarihi 

Dalaman, sahip olduğu güzelliği ile görenleri kendine hayran bırakmayı başaran, tarihi süreç boyunca da farklı medeniyetlerin hakimiyeti altında kalmış olan bölgelerden bir tanesi olarak biliniyor. Başta Lukkalar olmak üzere Lekler, Solymoslular, Kavalılar, Persler, Helenler, Atinalılar, Romalılar, Araplar ve Bizanslılar tarafından egemenlik altına alındı. Son olarak ise Menteşeoğulları ve Osmanlılar bölgeyi hakimiyet altına aldı.  

Yapacağınız Dalaman tarihi araştırmalarınız sırasında da görebileceğiniz üzere Likyalılar yaklaşık olarak 1600 sene boyunca bu topraklarda yaşadı. İran egemenliğinin Anadolu’da hüküm sürdüğü dönemlerde Karios’un isminden hareketle burası Karia olarak isimlendirildi. Osmanlı dönemlerine gelindiği zaman ise Dalaman daha çok Mısır Hidivi Abbas Paşa ile anıldı. Geçmişten günümüze kalan yapıları incelediğinizde, Dalaman bölgesinin tarihi ile alakalı çok daha net fikirlere sahip olabilirsiniz.  

Dalaman Otel Fırsatları 

Her geçen gün popülerliği ciddi anlamda arttığı için Dalaman’da tatil yapmak kimileri için ciddi anlamda lüks gelebiliyor. Bundan dolayı da ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar fark etmez tatil için tercihlerini farklı yerlerden yana yapıyorlar. Siz de bu düşünceye sahipseniz Dalaman otel fırsatları ile alakalı yapacağınız doğru araştırmalar ile beraber oldukça uygun fiyatlara istediğiniz yerde konaklamayı başarabileceksiniz. Bunun için tatil sezonu olarak adlandırılan yaz aylarına girmeden önce bölgedeki otelleri incelemeniz, atacağınız en doğru adım olacak.  

Dalaman 

Mavi ile yeşilin en güzel tonlarını içerisinde barındıran Dalaman, gerekli tarihi gerekse turistik anlamda size istediklerinizi vermeyi başarıyor. Yılın her mevsimi güzelliklerini gelen misafirlerine sunan Dalaman’da her geçen gün konaklama alternatiflerinin artış göstermesi ile beraber de burada gelen ziyaretçiler aradıklarını en iyi şekilde bulmayı başarıyor. Siz de hem şehrin içinde hem de istediğiniz zaman gözlerden uzak kalabileceğiniz bir yerde zaman geçirmek istiyorsanız, Dalaman tam olarak aradığınız cevabı içerisinde barındırıyor. 

Dalaman Gorsel