Ankara Van Uçak Bileti

Ankara’dan Van’a en hızlı ve konforlu şekilde gitmenin yolu Ankara-Van uçak bileti satın alarak uçak yolcuğu yapmak.

Ankara Van arası uçuş süresi ortalama 1 saat 33 dakikadır.

Ankara’dan Van’a uçmak için önce Ankara Esenboğa Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Ankara Esenboğa Havalimanı'na gitmek için, Ankara'nın birçok noktasından hareket eden özel havaalanı servislerini ya da belediye otobüslerini kullanabilirsiniz.

Diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi Ankara Van uçuşlarında da check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanız gerektiğini hatırlatalım.

Ankara Van uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmeniz, check-in sırasında ek ödeme yapmanızı engelleyecektir.

Van şehrine Ankara’dan gitmek için önce Ankara Van uçak bileti almanız gerekir. Ankara Van uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden 1,5 saat önce Ankara Esenboğa Havalimanı’nda olmanız uçuşunuza doğru zamanda yetişmek için faydalı olacaktır.

Doğu Anadolu’da bulunan Van şehri, Türkiye’nin en kalabalık 9. şehri olma özelliğine sahip.

Ankara çıkışlı Van uçak bileti satın alan Van yolcuları; Van’ın komşu olduğu Ağrı, Hakkari gibi şehirlerimizi de rahatlıkla ziyaret edebilirler.

ANKARA VAN UCUZ UÇAK BİLETİ

Ankara Van ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Ankara Van uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

ANKARA VAN UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Ankara Van uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Ankara Van arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da Ankara uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanızı tavsiye ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

ANKARA'DAN VAN'A UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

908 km’lik Ankara Van rotasında en hızlı uçuş 1,5 saat dakika sürüyor. Ortalama uçuş süresi ise 1 saat 33 dakikadır.

ANKARA VAN UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, Ankara Van uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. Ankara’dan Van’a giderken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birkaç havayolu şirketi bulunuyor.

ANKARA'DAN VAN’A UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Ankara Van arası ucuz uçak bileti avantajından faydalanmak için, uçuş gününüzden ortalama 88 gün önce rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

ANKARA VAN ARASI UCUZ BİLET SATAN HAVAYOLLARI HANGİLERİDİR?

Pegasus Airlines ve Anadolu Jet havayolları, Ankara Van rotasında ucuz uçak bileti bulabileceğiniz havayolu firmalarının başında geliyor. Bunların dışında, Türk Hava Yolları’nın erken rezervasyon seçeneklerinden faydalanarak ucuz uçak bileti satın almak da mümkün.

ANKARA VAN ARASI UÇUŞLAR ARASINDAUCUZ BİLET (EN UYGUN FİYAT) NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 ay içinde Ankara Van arası tek yönUCUZ uçak bileti 223 TL, gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 469 TL’dir.

Önümüzdeki 1 ay içinde Ankara Van arasındaUCUZ uçak bileti Anadolu Jet firmasının 283 TL’lik biletidir.

Ankara’dan Van’a daha uygun fiyatlı bir seyahat bütçesi düşünenler Ankara Van otobüs bileti satın alabilirler.

ANKARA'DAN VAN'A EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİDİR?

Ankara Van arasında en çok uçuş seferi yapan havayolu şirketi Türk Hava Yolları.

ANKARA VAN AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU ŞİRKETİ VAR?

Aktarmasız Ankara Esenboğa- Van uçuşu yapan 2 havayolu şirketi bulunuyor.

ANKARA VAN ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ YAPILIYOR?

Ankara Van arası uçuş hattında haftada 150, günde ise toplam 17 uçuş yapılıyor.

Pegasus’un Ankara’dan Van’a günlük sefer sayısı 7.

Türk Hava Yolları’nın Ankara’dan Van’a günlük sefer sayısı 5.

Anadolu Jet’in Ankara’dan Van’a günlük sefer sayısı ise 5.

ANKARA VAN UCUZ UÇAK BİLETİ BULMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Mayıs, Haziran ve Temmuz ayları; Ankara Van uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız dönemlerdir.

Bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında yoğunluk sebebiyle mağduriyet yaşamamanız için, Van otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

En düşük fiyata Ankara Van uçak bileti alabileceğiniz aylar ise: Ekim, Kasım ve Aralık.

Ankara Van uçak bileti içinUCUZ ay Ekim.

ANKARA ŞEHRİNDEN VAN ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN GÜN HANGİSİDİR?

Pazar Ankara Van uçak bileti içinUCUZ, salı ise en pahalı gün.

ANKARA VAN ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Ankara Van ucuz uçak bileti alırken Ankara Van hattında uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal ve en basit adres.

Ankara’dan Van’a yapacağınız uçuşlarda; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

ANKARA ŞEHRİNDE, ANKARA VAN ARASI UÇUŞ YAPAN HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

Ankara’dan Van’a uçakla ulaşım için Ankara Esenboğa Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Başka şehirlerden Ankara’ya gelerek Ankara Van uçuşu gerçekleştirmek isterseniz, günübirlik veya uzun süreli konaklamalarınız için Ankara otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyatlı avantajlardan faydalanabilirsiniz.

VAN ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI BULUNUR?

Ankara’dan Van’a gelen yolcular Ferit Melen Havalimanı’na iniş yaparlar. Van’daki tek havaalanı Ferit Melen Havaalanı’dır.

ANKARA VAN UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Ankara Van uçuşlarınızla ilgili kısıtlama/varış yerinizle ilgili karantina gibi merak ettiğiniz bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilir ve tüm güncel bilgilere bu şekilde ulaşabilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE ANKARA VAN UÇUŞ HATTINDA SEFER YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELER?

Ankara’dan Van’a uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri bulunuyor. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

Ankara Van uçak bileti alarak yapacağınız Ankara Van uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm Van uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Ankara Van arası uçuşlarda karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Ankara’dan Van’a yapılan uçuşların öncesinde yolculardan antikor testi ve semptom testi yaptırmaları istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Ankara’dan Van’a yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.

COVID-19 SALGINI SEBEBİYLE ANKARA’DAN VAN’A YAPILAN UÇUŞLARDA ESNEK İPTAL POLİTİKASI UYGULAYAN HAVAYOLU ŞİRKETLERİ HANGİLERİDİR?

Ankara Esenboğa Havalimanı-Ferit Melen Havalimanı arası uçuşlarda iptal ve değişiklik ücretlerinden feragat eden havayolu şirketleri: Türk Hava Yolları ve Pegasus. Rezervasyon sürecinizde bu havayolu şirketlerinin esnek iptal şartlarını inceleyebilirsiniz.