Erzurum Ankara Uçak Bileti

Erzurum’dan Ankara’ya en hızlı ve rahat gitmenin yolu Erzurum Ankara uçak bileti satın alarak uçuş yolculuğu yapmak.

Erzurum Ankara ucuz uçak bileti alınarak gerçekleştirilen Erzurum Ankara arası uçuşlar ortalama 1 saat 25 dakika sürüyor.

Erzurum’dan Ankara’ya uçmak için öncelikle Erzurum Havalimanı’na gitmeniz gerekiyor. 

Erzurum Ankara uçuşlarında da diğer uçuşlarda olduğu gibi check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğinizden; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanız gerekiyor.

Check-in işlemleri sırasında ek ödeme yapmamak için, Erzurum Ankara uçak bileti alırken size bildirilen bagaj limitine dikkat etmelisiniz.

Erzurum Ankara uçak bileti aldıktan sonra, uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce Erzurum Havalimanı’nda olmalısınız.

Yaklaşık 1 saat süren bir yolculuğun ardından Ankara’ya geldiğinizde iniş yapacağınız havaalanı, Ankara’nın tek havaalanı olan Ankara Esenboğa Havalimanı olacak.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Kızılay, AŞTİ, Gar, Sıhhiye ve Ulus gibi merkezi noktalara Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait Belko Air isimli otobüsler, EGO otobüsleri, taksi ve özel araçlarla rahatça ulaşabilirsiniz. Akyurt ilçesinde bulunan Esenboğa Havalimanı’nın içindeki araç kiralama firmalarından da faydalanabilirsiniz. 

Ankara uçak bileti alarak Ankara’ya gelen yolcular; Anıtkabir başta olmak üzere, değişik mimarisiyle Ankara’nın simgelerinden biri olan Atakule’yi, Kuğulu Park’ı, Kızılay Meydanı’nı, Ankara Kalesi’ni, Türk Hamam Müzesi’ni, PTT Pul Müzesi’ni mutlaka görmeliler.

Ankara ulaşım açısından çok rahat bir şehir olduğu için Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebileceğiniz birçok transfer seçeneği mevcut.

Erzurum Ankara uçak bileti satın alarak Ankara’ya ulaşan yolcular; Ankara yakınındaki Eskişehir, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray gibi illere de kolaylıkla gidebilirler.

ERZURUM ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ

Erzurum Ankara ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi önceden belirlemeniz ve Erzurum Ankara uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek rezervasyon yaptırmanız avantajlı bir seyahat yapmanız açısından faydalı olacaktır. 

ERZURUM ANKARA UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Erzurum Ankara uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayoluna göre değişiklik gösterir. Erzurum Ankara arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da Erzurum uçak bileti için erken rezervasyon indirimlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

ERZURUM'DAN ANKARA'YA UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

696 km mesafelik Erzurum Ankara arası için Ankara ucuz uçak bileti alanlar, ortalama 1 saat 25 dakikalık bir uçuşun ardından Ankara’ya gelirler.

ERZURUM ANKARA UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırdığınız takdirde, Erzurum Ankara için rahatlıkla ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. Erzurum’dan Ankara’ya ucuz uçak bileti satın alabileceğiniz 1’den fazla havayolu şirketi bulunuyor.

ERZURUM'DAN ANKARA’YA UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Erzurum Ankara ucuz uçak bileti bulmak için uçuş gününüzden en az 83 gün önce rezervasyon yapmanızı tavsiye ederiz.

ERZURUM ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ SATAN HAVAYOLLARI HANGİLERİDİR?

Erzurum’dan Ankara’ya gitmek isteyenlerUCUZ uçak bileti seçeneklerini Anadolu Jet firmasından bulabilirler.

ERZURUM ANKARA ARASI HATTA EN SIK UÇAN HAVAYOLU FİRMALARI HANGİLERİDİR?

Erzurum Havalimanı'ndan Ankara Esenboğa Havalimanı'na sıklıkla uçuş düzenleyen havayolu şirketleri Türk Hava Yolları ve AnadoluJet. Bu firmalardan Erzurum Ankara uçak bileti satın alarak Ankara’ya kolayca gidebilirsiniz. 

ERZURUM ANKARA UÇAK BİLETİ FİYATLARI ARASINDAUCUZ UÇAK BİLETİ NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 aylık dönemde Erzurum Ankara arası tek yönUCUZ uçak bileti 200-250 TL aralığındadır. Erzurum Ankara arası gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 500-550 TL aralığındadır.

Önümüzdeki 1 ay içinde Erzurum Ankara arasındaUCUZ uçak bileti Anadolu Jet firmasına ait uçak biletidir.

Daha uygun fiyata Erzurum Ankara yolculuğu yapmak isteyenler Erzurum Ankara otobüs bileti satın alabilirler.

ERZURUM ANKARA AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU ŞİRKETİ VAR?

Erzurum Ankara arası aktarmasız uçuş yapan 2 havayolu şirketi vardır.

ERZURUM ANKARA ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ VARDIR?

Erzurum Ankara arasında haftada 82, günlük 10 uçuş seferi yapılıyor.

Erzurum Ankara uçak bileti aracılığıyla Ankara’ya uçan 2 havayolu şirketinin, yani Türk Hava Yolları’nın ve Anadolu Jet’in her ikisinin de Erzurum’dan Ankara’ya günlük sefer sayıları 5.

ERZURUM ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ BULMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Nisan, Mayıs ve Temmuz ayları Erzurum Ankara uçak bileti için en yüksek fiyatlı aylardır. Ucuz uçak bileti bakarken, bu dönemde fiyatların yılın diğer dönemlerinden daha pahalı olduğunu unutmamanızı tavsiye ederiz. 

Erzurum Ankara uçak bileti için en düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar ise Ekim, Kasım ve Aralık.

Bilhassa bu yoğun dönemlerde yapacağınız seyahat planlarında mağduriyet yaşamamanız için, Ankara otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

ERZURUM ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ ALMAK İÇİNUYGUN GÜN HANGİSİDİR?

Cumartesi günü Erzurum Ankara ucuz uçak bileti içinUYGUN gün, salı günü ise Erzurum’dan Ankara’ya ucuz uçak bileti arayanlar için en pahalı gün.

ERZURUM ANKARA ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

En uygun Erzurum Ankara uçak bileti için Erzurum Ankara arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayoluyla özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal yoldur.

Bütün uçuşlarınız için olduğu gibi Erzurum’dan Ankara'ya yapacağınız uçuşlar için de; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek seçenekler Pazarama Tatil’de.

ERZURUM ŞEHRİNDE, ERZURUM ANKARA ARASI UÇUŞ YAPAN HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

Erzurum’dan Ankara’ya uçakla gitmek için önce Erzurum Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Başka şehirlerden Erzurum’a geldikten sonra Erzurum Ankara uçuşu gerçekleştirecekseniz, günübirlik veya uzun süreli konaklamalarınız için Erzurum otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyat avantajlarından faydalanma fırsatını kaçırmayın.

ERZURUM’DAN GELEN UÇUŞLAR İÇİN ANKARA ŞEHRİNDEKİ HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

Erzurum Ankara uçak bileti alarak Ankara’ya gelen yolcular Ankara Esenboğa Havalimanı’na inerler.

ERZURUM ANKARA UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Erzurum Ankara arası uçuşlarla ilgili kısıtlamalar ya da varış yerinizle ilgili karantina bilgileri gibi güncel bilgilere ulaşmak istiyorsanız ucuz uçak bileti aldığınız havayolu şirketinizle iletişime geçebilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE ERZURUM ANKARA UÇUŞ HATTINDA SEFER YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELER?

Erzurum’dan Ankara'ya uçan havayolu şirketlerinin hepsinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri bulunuyor. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

Bütün uçuşlarda olduğu gibi, Erzurum’dan Ankara'ya yapacağınız uçuşlarda da maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, Ankara’ya yapılan tüm uçuşlarda HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Erzurum Ankara arası uçuşlarda karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Ankara uçak bileti alarak Erzurum’dan Ankara'ya yapacağınız uçuşların öncesinde antikor testi ve semptom testi yaptırmanız istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Ankara’ya yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat yapan uçuş seçenekleri bulunmaktadır.