Erzurum Ankara Uçak Bileti

 

Erzurum’dan Ankara’ya en hızlı ve rahat gitmenin yolu Erzurum Ankara uçak bileti satın alarak uçuş yolculuğu yapmak.

Erzurum Ankara ucuz uçak bileti alınarak gerçekleştirilen Erzurum Ankara arası uçuşlar ortalama 1 saat 25 dakika sürüyor.

Erzurum’dan Ankara’ya uçmak için öncelikle Erzurum Havalimanı’na gitmeniz gerekiyor. 

Erzurum Ankara uçuşlarında da diğer uçuşlarda olduğu gibi check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğinizden; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanız gerekiyor.

Check-in işlemleri sırasında ek ödeme yapmamak için, Erzurum Ankara uçak bileti alırken size bildirilen bagaj limitine dikkat etmelisiniz.

Erzurum Ankara uçak bileti aldıktan sonra, uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce Erzurum Havalimanı’nda olmalısınız.

Yaklaşık 1 saat süren bir yolculuğun ardından Ankara’ya geldiğinizde iniş yapacağınız havaalanı, Ankara’nın tek havaalanı olan Ankara Esenboğa Havalimanı olacak.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Kızılay, AŞTİ, Gar, Sıhhiye ve Ulus gibi merkezi noktalara Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait Belko Air isimli otobüsler, EGO otobüsleri, taksi ve özel araçlarla rahatça ulaşabilirsiniz. Akyurt ilçesinde bulunan Esenboğa Havalimanı’nın içindeki araç kiralama firmalarından da faydalanabilirsiniz. 

Ankara uçak bileti alarak Ankara’ya gelen yolcular; Anıtkabir başta olmak üzere, değişik mimarisiyle Ankara’nın simgelerinden biri olan Atakule’yi, Kuğulu Park’ı, Kızılay Meydanı’nı, Ankara Kalesi’ni, Türk Hamam Müzesi’ni, PTT Pul Müzesi’ni mutlaka görmeliler.

Ankara ulaşım açısından çok rahat bir şehir olduğu için Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebileceğiniz birçok transfer seçeneği mevcut.

Erzurum Ankara uçak bileti satın alarak Ankara’ya ulaşan yolcular; Ankara yakınındaki Eskişehir, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray gibi illere de kolaylıkla gidebilirler.

Erzurum Ankara Ucuz Uçak Bileti

Erzurum Ankara ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi önceden belirlemeniz ve Erzurum Ankara uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek rezervasyon yaptırmanız avantajlı bir seyahat yapmanız açısından faydalı olacaktır. 

Erzurum Ankara Uçak Bileti Fiyatları

Erzurum Ankara uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayoluna göre değişiklik gösterir. Erzurum Ankara arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da Erzurum uçak bileti için erken rezervasyon indirimlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

 

Erzurum Ankara Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular